Спорт

mali-fudbal

U sinoć odigranim utakmicama Letnjeg turnira u malom fudbalu ekipa Pro Univerzal sa 7:3 slavila je protiv Tropiko x Gobeksa, ekipe OFK Kikinda 1 i OFK Kikinda 2 igrale su bez golova, a Vule.U i Terekton Junajted pobedio je sa 4:2 Tisu Padej.

Večeras (petak) je slobodno veče.

mali-fudbal-(1)

Drugo veče Letnjeg turnira u malom fudbalu igrane su četiri utakmice. Picerija Siena sa 1:0 savladala je ekipu Vule.U i Terekton Junajted, Marković timslavio je protiv Zekine rekreacije sa 3:1, OFK Kikinda sa 2:0 pobedila je Tropiko x Gobeks, dok je u četvrtoj utakmici Maj vej restoran i fast fud sa 8:1 pobedio Tropiko x Gobeks.

Večeras (četvrtak) na rasporedu su sledeće utakmice: od 20 sati sastaju se Tropiko x Gobeks i Pro Univerzal, u 20.50 časova igraju OFK Kikinda 1 i OFK Kikinda 2 i treća utakmica koja počinje u 21.40 sat i sastaju se Tisa Padej  i Terekton Junajted.

U petka, 5. jula je slobodno veče.

vukobrat-podkast

OFK Kikinda- od poljuljanog imidža do stabilnog srpskoligaša. Osvrt na proteklu sezonu. Kako je došlo do saradnje sa novim trenerom Zdravkom Trivkovićem? Šta su planovi? Zbog čega bez podrške nema ni rezultata? Zašto ne bi trebalo da propustite Letnji turnir u malom fudbalu u dvorištu Gimnazije i Ekonomske škole.

Gost podkasta Kikindskog portala bio je sportski direktor OFK Kikinde Marko Vukobrat.

 

mali-fudbal-(5)

Utakmicom između Pro Univerzala i OFK Kikinde u kojoj je sa 5:1 pobedu odneo Pro Univerzal započeo je letnji turnir u malom  fudbalu. Otvorila ga je predsednica Sportskog saveza grada Jelena Čudanov koja je i izvela prvi udarac na terenu.

-Među ekipama koje su prijavljene polovina je sa teritorije grada, a polovina je iz ostalih mesta iz Vojvodine. Sigurna sam da će gledaoci koji ga budu pratili imati priliku da uživaju u vrhunskom fudbalu. Organizator je Sportski savez, a pokrovitelj je lokalna samouprava i ovo je drugi turnir, nakon trogodišnje pauze. Iskusniji smo u odnosu na prošlu godinu i sigurna sam da će ovo biti uspešan turnir – istakla je Jelena Čudanov.

Učestvuje 12 ekipa i žrebom su određeni parovi.

– Nagradni fond je 550.000 dinara. Prvoplasirana ekipa osvojiće 400.000, što je uvećanje u odnosu na prošlu godinu. Drugoplasirani tim dobija 100.000 i trećeplasirani 50.000 dinara. Sredstva koja su  izdvojena su primamljiva jer smo vodeći u regionu po novčanim nagradama, Stoga ne čudi što imamo dosta ekipa na turniru – napomenula je naša sagovornica.

Gledaoci koji su pratili nadmetanje u velikom broju pokazatelj su da turnir u malom fudbalu pravi potez tokom letnje pauze većine sportskih klubova.

-Siguran sam da naše sportsko nadmetanje neće biti u senci Evropskog prvenstva u fudbalu. Ima i dosta ekipa koje su se prijavile za učešće i verujem da će fudbaleri svake večeri imati dobru podršku gledalaca sa tribina – naveo je Dragan Pecarski, član Gradskog veća.

Već za narednu godinu razmišlja se o novinama.

-Razgovarali smo o tome da se istovetan turnir organizuje za mlađe kategorije kako bi i oni mogli da pokažu šta znaju, ali i da stiču nova iskustva. Postoji inicijativa i zainteresovanost da se i mladi fudbaleri oprobaju u malom fudbalu i mi intenzivno razmišljamo o tome – otkrila je Jelena Čudanov.

Na turniru, koji se igra u dvorištu Gimnazije i Ekonomsko-trgovinske škole, učestvuju ekipe  teritorije grada Kikinde, Zrenjanina, Novog Sada i Vrbasa.  Utakmice počinju u 20 časova. Planirano je da turnir traje od osam do deset dana, što će zavisiti od vremenskih prilika.

Igra se po sistemu četiri plus jedan, po pravilima futsala. Pripremljene su i nagrade za pojedince: najbolje igrača, golmana i strelca, kao i za publiku.

A.Đ.

 

mali-fudbal-2-300x200

Letnji turnir u malom  fudbalu počinje večeras (ponedeljak) u 20 sati. Učestvuje 12 ekipa, a žrebom su određeni parovi. Turnir otvaraju ekipe Pro Univerzal i OFK Kikinda, nakon njih igraju Petrovoselci i Vule.U i Terekton junated, a poslednja utakmica za ovo veče je između Zekine rekreacije i Marković Tima.

-I svako naredno veče utakmice će počinjati u 20 časova. Planirano je da turnir traje od osam do deset dana, što će zavisiti od vremenskih prilika. Ukoliko moramo da otkažemo utakmice, građani će o tome na vreme biti obavešteni – saznajemo od Marka Vukobrata, direktora Letnjeg turnira.

Na turniru, koji će biti u dvorištu Gimnazije i Ekonomsko-trgovinske škole učestvuju ekipe  teritorije grada Kikinde, Zrenjanina, Novog Sada i Vrbasa. Igra se po sistemu četiri plus jedan, po pravilima futsala. Nagradni fond je 550.000 dinara. Prvoplasirana ekipa osvojiće 400.000, drugoplasirana 100.000 i treća 50.000 dinara. Pripremljene su i nagrade za pojedince: najbolje igrača, golmana i strelca, kao i za publiku.

A.Đ.

 

stoni-tenis-kabok-(4)

Stonoteniski klub „Čarnojević“ iz Ruskog Sela organizovao je drugi Memorijalni  turnir „Rusko Selo-Memorijal Kabok Imre“. U fiskulturnoj sali OŠ „Gligorije Popov“ u Ruskom Selu na turniru se takmičilo osamdesetak stonotenisera u mlađim i starijim kategorijama.

-Imre Kabok bio je dugogodišnji predsednik Mesne zajednice Rusko Selo i osnivač je kluba „Čarnojević“. Njemu u čast organizujemo turnir na kom učestvuju i deca koje imamo dosta na treninzima. Imamo 34 mladih članova, što je za naše mesto značajan broj. Delom je i njegova zasluga što je naš klub već četvrtu godinu zaredom u Prvoj ligi– rekao je Igor Radić, trener STK „Čarnojević“.

Turnir su podržali Mesna zajednica Rusko Selo i Grad Kikinda.

-Imre Kabok  vodio je Rusko Selo, a u Gradskom veću bio je zadužen za resor poljoprivrede i ostavio je neizbrisiv trag. Drago i je što se njemu u čast održava ovaj sportski događaj koji je značajan za naše selo koje ima priliku da ugosti ovoliko stonotenisera. Ruskoselci neguju tradiciju sećanja i siguran sam da će turnir trajati još dugo godina – dodao je predsednik Saveta MZ Dušan Marjanović.

Pozdravljajući goste gradonačelnik Nikola Lukač, koji je događaju prisustvovao sa predsednicom Sportskog saveza grada Jelenom Čudanov, poželeo  je dobrodošlicu gostima i zahvalio je porodici Kabok što je deo turnira. Dodao je da mu je čast što je sarađivao i poznavao Imrea Kaboka.

-Stonoteniski klub „Čarnojević“ je mesto okupljanja sportista u Ruskom Selu i ima odlične rezultate. Mladi i deca koji treniraju stoni tenis i tokom leta kvalitetno provode vreme i rade na promociji pravih vrednost. Lokalna samouprava tu je da podrži ovakve manifestacije – naveo je Lukač.

Na turniru su učestvovali članovi stonoteniskih klubova iz Ade, Ečke, Zrenjanina, Barajeva, Horgoša, Nove Pazove i drugih mesta.

A.Đ.

mali fudbal 1

Letnji turnir u malom fudbalu počinje sutra, 1. jula. Prema rečima Marka Vukobrata, direktora turnira ima 12 ekipa prijavilo je učešće i imaju mogućnost da se prijave danas do 18 sati.

-U 18 časova u Sportskom savezu grada biće organizovano izvlačenje parova, tako da očekujemo do 16 ekipa  koje učestvovati na ovom turniru.  I ove godine sve utakmice biće u dvorištu Gimnazije i Ekonomsko-trovinske škole, a početak turnira zavisiće od broja prijavljenih ekipa – dodaje Vukobrat.

 

Osim ekipa sa teritorije grada, učestvovaće i fudbaleri iz Vrbasa i Zrenjanina. Kotizacija po ekipi je 12.000 dinara Nakon trogodišnje pauze usled korone ovo je drugi Letnji turnir u malom fudbalu.

-Igra se po sistemu četiri plus jedan, po pravilima futsala. Nagradni fonda je 550.000 dinara. Prvoplasirana ekipa osvojiće 400.000, drugoplasirana 100.000 i treća 50.000 dinara. Pripremili smo i nagrade za pojedince: najbolje igrača, golmana i strelca. Planirano je da turnir traje od osam do deset dana, što će zavisiti od vremenskih prilika  – navodi Vukobrat.

Pripremljene su vredne i brojne nagrade za publiku. Ko bude kupio ulaznicu biće potencijalni dobitnik.

Turnir organizuje Sportski savez , pod pokriviteljstvom Grada Kikinde.

A.Đ.

 

stoni tenis 1

Stonoteniski klub „Čarnojević“ iz Ruskog Sela organizuje drugi Memorijalni  turnir„Rusko Selo-Memorijal Kabok Imre“.  Turnir će biti održan u nedelju od 9 sati u fiskulturnoj sali OŠ „Gligorije Popov“ u Ruskom Selu.

-Turnir otvaraju mlađe kategorje, a u 14 sati počinje takmičenje starijih kategorija.  Učestvuje više od stotinu stonotenisera. Između ostalih ugostićemo stonoteniske klubove iz Ade, Ečke, Zrenjanina, Barajeva, Horgoša, Nove Pazove i drugih mesta. Turnir se organizuje u znak sećanja na dugogodišnjeg  predsednika Mesne zajednice Imrea Kaboka – istakao je Igor Radić, trener STK „Čarnojević“.

Danas (subota) je i slava sela, buč. Obeležava se  spomen na katoličke Svetog Petra i Pavle. Tim povodom do 19 sati u selu će biti postavljene tezge.

 

karatisti

Da treninzi i vežbanje uz predan rad trenera i upornost mladih karatista daju željene rezultate, potvrdilo je polaganje ispita za viša zvanja održano sinoć u Karate klubu Feniks.

Pred stručnom komisijom u kojoj su bili treneri Jožef Sili, Tanja Sili Lukić i Pavle Pavlović, kao i najbližima koji su došli da ih bodre, 22 dece uspešno je položilo ispit i zasluženo ponelo žuti, narandžasti, crveni odnosno plavi pojas.

Polaganje za učenička zvanja tradicionalno se organizuje dva puta godišnje i prilika je da deca prikažu napredak u ovoj drevnoj borilačkoj veštini: stavove, tehnike, izvođenje kata i borbe.

-Priprema za polaganje traje od tri do šest meseci, u zavisnosti od uzrasta, boje pojasa, individualnih predispozicija. Svi kandidati su dobili prolazne ocene, posebno ocenjujemo kate, tehniku, ručnu i nožnu. Svaki element ima svoju ocenu od jedan do pet. Komisija za mlađe uzraste i do plavog pojasa ima licencirane ispitivače iz kluba, a za braon i crni pojas odlazi se u Karate savez Vojvodine i Srbije gde se pred komisijom polaže za majstorsko i predmajstorsko zvanje- rekla je za Kikindski portal Tanja Sili Lukić, trener kluba, dodajući da će za tri nedelje, u Karate savezu Vojvodine, dva člana kluba polagati za braon i jedan za crni pojas.

Karate klub Feniks postoji već 17 godina. U njegovim redovima ponikli su  brojni uspešni takmičari. Ništa manje važno nije ni to što se, bez obzira na sportske ambicije, ovde razvija telo i duh, bruse motoričke sposobnosti, okretnost, spretnost, razvija fokus i mentalna disciplina. Od oko 120 članova kluba, podjednak je broj dečaka i devojčica.

– Članovi razvijaju svoje psihofizičke potencijale, samopouzdanje, samokontrolu, kao i motoričke sposobnosti što posebno dobija na značaju u današnje vreme kada deca sve više vremena provode za ekranom. Karate razvija istovremenu i levu i desnu hemisferu, i za vrlo kratko vreme vidljiv je napredak kod dece i omladine- navodi Tanja Sili Lukić.

R. K.

 

 

 

 

moj-prvi-smec-(1)

Kikinda je domaćin kampu „Moj prvi smeč“, koji se održava u SC „Jezero“. Razvojni kamp za dečake počeo je u Kikindi kao završna manifestacija Odbojkaškog saveza Srbije za sezonu 2023/2024, a polaznike su na treningu posetili  Nikola Lukač, gradonačelnik,  Dragan Pecarski, član Gradskog veća i Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde.

 

-Četvrtu godinu zaredom, a treću u Kikindi, Odbojkaški savez Srbije radi na omasovljenju dečaka zainteresovanih za odbojku. Ovo je završni deo projekta koji je izazvao veliko interesovanje. Više od 3.500 dečaka iz 56 gradova iz čitave Srbije učestvovalo je u projektu. Okupljanja osnovnoškolaca je besplatno i troškove snosi Odbojkaški savez Srbije, što je jedna od pogodnosti. Druga je da tokom sezone testiramo sve koji su učestvovali na kampu. Na taj način dobijamo informacije o stečenim anomalijama koje zavise od stila života i načina života. Na osnovu ovih podataka organizujemo trenažne vežbe i sam proces ide ka tome da animiramo što više dece koja će ostati da se bave odbojkom – rekao je Zoran Olajić, koordinator projekta.

Tokom kampa razvijaju se odbojkaške veštine, promovišu se sportske vrednosti, a decu uče da vode brigu o svom.

-Važno je da se deca bave sportom, odbojkom, a nama je čast što smo treću godinu zaredom domaćini ovom kampu. Siguran sam da sva ova deca puna utisaka odu iz naše Kikinde, a mnogi od njih naši gosti su već tri puta, što pokazuje da smo dobri domaćini. Sa druge strane naši sugrađani imaju priliku da vežbaju i da se upoznaju sa svojim vršnjacima iz drugih delova Srbije. Naš grad nastaviće da ulaže u sportsku infrastrukturu i uveren sam da ćemo saradnju nastaviti i narednih godina – dodao je gradonačelnik Lukač.

Naš grad ima kapacitet da organizuje slične događaje s obzirom na dobru sportsku infrastrukturu u „Jezeru“, ali i odličnim smeštajnim kapacitetima u Domu učenika „Nikola Vojvodić“.

A.Đ.

 

error: Content is protected !!