Вечерас у дворишту Гимназије, пашће одлука о победнику Летњег турнира у малом фудбалу.
У 22 сата, састаће се у финалу Гуме фелне Гаврић и Житопромет. Сат времена раније у мечу за треће место играће Марковић ТИМ – Пизериа Сиена, а програм ће започети у 20 сати, тада ће у ревијалној утакмици, у финалу такмичења млађих категорија, снаге одмерити млађи пионири ОФК Кикинде и великоселске Козаре.
Д. П.
Нови Козарци и Боди-билдинг клуб Слобода биће предстојећег викенда, 22. пут домаћини „Купа Европе” у стронгмену, а очекују се такмичари из седам држава. Надметање ће бити уприличено у суботу, 20. јула од 19 сати. Градоначелника Кикинде Николу Лукача и градског већника за спорт и омладину Александра Аћимова, угостили су Драган Богојевић, председник ББК Слобода и Илија Дрљић, председник Организационог одбора поменуте манифестације. – Град Кикинда одувек подржава овај догађај који је бренд Нових Козараца и од великог значаја је и за село и за град. Све ће да се одигра у оквиру Летњих вечери у селу, односно Дана села, тако да ће бити веома интересантно да се погледају снагатори из целог света у нашим Новим Козарцима – рекао је Лукач.
Аћимов се надовезао:
– Врло добро је познато колико је Боди-билдинг клуб Слобода допринео спорту у селу, колико траје манифестација у Новим Козарцима и то је нешто што морамо да чувамо и да негујемо, јер је од великог значаја. Богојевић је најавио из којих држава долазе такмичари:
– Очекујемо снагаторе из: Словеније, Аустрије, Мађарске, Словачке, Немачке, Швајцарске и наше земље. Трабало би да се појаве и некадашњи победници који су били најбољи током претходних година.
Дрљић је позвао публику, која воли спектакле, у Нове Козарце на уживање.
– Сваке године ово је све боља манифестација која окупља врхунске професионалце. Позивам и Кикинђане и мештане околних села да дођу и да погледају шта смо припремили за њих – закључио је Дрљић.
Д. П.
На Летњем турниру у малом фудбалу, вечерас у дворишту Гимназије, на распореду су утакмице полуфинала. У 21 сат састаће се Житопромет – Марковић ТИМ, а потом Гуме фелне Гаврић – Пизериа Сиена. Победници ће сутра од 22 сата играти финале, а поражени, сат времена раније, меч за треће место.
И вечерас програм започиње у 20 сати, у ревијалној утакмици млађих пионира играће наковачки Полет и мокрински Делија.
Д. П.
Чланице јуниорске ватерполо репрезентације гости су Кикинде. Камп ће девојчицама од 2011. до 2014. годишта омогућити да више заволе овај спорт, али и да уче од врхунских стручњака, истакла је селекторка Ивана Ћоровић.
-Девојчице су дошле из свих клубова у земљи у којима постоји женски ватерполо. Укупно их је 36 и сличне кампове организујемо сваке године. Циљ је да видимо где се налази женски ватерполо, али и шта је то што може да се учини да се ове девојчице задрже у овом спорту – рекла је Ивана Ћоровић.
Ватерполо је нетипичан женски спорт и жеља оних који се баве њиме је да се омасови.
-Камп је почео 4. и траје до 13. јула. Услови за рад у Спортском центру „Језеро“ су одлични, а Кикинда је диван град. Везана сам за вашу средину јер сам као мала долазила на пливачке митинге, а као нешто старије читаво лето сестра и ја провеле смо са кикиндским пливачима – открила нам је наша саговорница.
Предрасуде су да је ватерполо спорт који ће превише развити женско тело и да је он специфичан мушки спорт, наводи Ивана Ћоровић. Она је позвала девојчице да почну да га тренирају и да саме одлуче да ли им се свиђа или не.
Вечерас је у дворишту Гимназије, на Летњем турниру у малом фудбалу окончано надметање по групама, а за сутра и четвртак заказане су утакмице четвртфинала. У четвртзавршници, у среду од 21 сат, снаге ће одмерити Пизериа Сиена – Мy Wаy ресторан и фаст фоод, потом и Про универзал – Житопромет, а дан касније састаће се Марковић ТИМ – Вуле У. и Теректон Унитед односно Гуме фелне Гаврић – Тиса Падеј.
Полуфинала су на распореду у петак, а у суботу биће најпре одигран меч за треће место као увод у финале. Програм ће сваке вечери бити отваран ревијалном утакмицом, од 20 сати.
Д. П.
Повратник на војвођански „Исток”, Полет из Накова уприличио је Скупштину, на којој је за новог председника изабран Кристиан Драганов, актуелни капитен тима, који је и у претходном раздобљу био у Управи. – Досадашњи први човек, такође још увек и играч Данило Вукобрат, остаје и у Управном одбору, који је додатно проширен и ојачан шесторицом нових чланова. Усвојили смо и финансијски извештај и план и програм за следећи период, а почетак припрема заказали за 16. јул. Напустио нас је једино Фучак, а долазе нам Марко Раду и Вељко Лакић из кикиндског ЖАК-а те Никола Детари из великоселске Козаре – каже Драганов. Д. П.
Припреме за предстојећу сезону започео је севернобанатски српсколигаш. Нови шеф струке ОФК Кикинде, Батајничанин Здравко Тривковић (38), који је стигао с клупе војвођанског лигаша Дунава из Старих Бановаца, на првом окупљању имао је 28 фудбалера, додуше међу њима и већи број играча на проби или из млађих категорија, а двојица, Рафаел и голман Жилић, били су оправдано одсутни. Нова су лица у клубу из Дистричке улице и играчи Лазар Стокић (Дунав), Алексеј Петровић, некадашњи члан Динама из Панчева, а сада долази из италијанског нижеразредног фудбала, потом сви одреда тзв. бонуси: Тадија Црнојевић, Симо Вељовић (обојица Графичар Београд), Немања Цуцић (Тиса Адорјан), Огњен Ђорић и Немања Ковачевић (обојица Слобода Нови Козарци). Истовремено, у кикиндском Великом парку више нема чак десеторице из минуле сезоне, отишли су: Станаћев, Радовановић, Јокић, Нађпал, Адамовић, Кецман, Живојнов, Вемић, Бенке и Барбул. – Крећемо жестоко од првог тренинга, с екипом која је врло млада, а желимо да наставимо лепу причу из прошле сезоне коју је на изврстан начин започео колега Владимир Шпоња. Надам се да ћу бити успешан као и он, а, зашто да не, можда екипа досегне и неки степеник више. Рекао сам момцима да их очекује много рада и пожелео им им што мање повреда. Познато ми је да је ОФК Кикинда пролетос у једном периоду имала великих проблема с повредама па су тада и резултати били нешто слабији, а сада ме радује да видим да је 90 одсто играча фит. Покушаћемо да што више младих лансирамо на фудбалску мапу српсколигашке „Војводине” и да истовремено будемо при врху табеле – каже Тривковић. Спортски директор Марко Вукобрат додаје да пето место из минуле сезоне додатно обавезује.
– Момци су се упознали с новим првим тренером, а остатак стручног штаба из прошле сезоне остао је непромењен. Играчки кадар претрпио је значајне измене, међутим још ништа није коначно, јер осим поменутих новајлија, биће још појачања – истиче Вукобрат. Прву проверу Кикинђани ће имати 17. јула, још се тражи противник, као и за 3. август, а заказани су сусрети с Дунавом, Хајдуком (Бешка), Младошћу (Турија) и Јединством (Сурчин).
Д. П.
Јуниори рукометне репрезентације Србије јуче су завршили припреме у Шапцу пред одлазак на Европско првенство које ће бити одржано у Цељу од 10. до 21. јула.
„Орлићи” ће прву утакмицу на континенталном шампионату играти сутра (среда, 10. јул) против Немачке.
Пивот Кикинде Лука Панић део је репрезентације која у Цеље одлази пуна елана и жеље за квалитетном игром и добрим резултатима.
-Пуни смо енергије, жеље и воље за утакмицама, и пресрећни што смо заједно. Атмосфера је врхунска. Немачка је свакако велесила у рукомету, али ми идемо на победу. Нећемо се предати. То нам је најјача утакмица и најјача екипа у групи. Сада су нам све снаге усмерене ка тој утакмици и победи. Предаје нема, они су јаки, али ми ћемо се трудити да будемо још јачи- истиче Лука који се у децембру придружио јуниорској репрезентацији.
На шампионату ће наступити 24 најбоље репрезентације Старог континента подељене у шест група. Србија је у групи Б, са Немачком, Португалом и Грчком.
-Велики задатак и велика част је играти за државу, представљати свој град, клуб, Банатско Велико Село- каже млади репрезентативац.
Фото: Рукометни савез Србије- фејсбук
После Немачке, наредну утакмицу јуниори ће играти 11. јула са Португалом, а потом 13. јула са Грчком.
-.Ми идемо да дамо сто посто себе, да прођемо прву групу и ако то успемо да урадимо, идемо на медаљу- поручује Лука који је крајем прошле године понео признање Спортског савеза Града за најперспективнијег спортисту, а потом и за спортисту генерације у Техничкој школи.
Рукометаш Кикинде Гриндекс Милан Панић, део је кадетске селекције Србије која учествује на Европском првенству у рукомету на песку које се одржава у Бугарској.
У првом мечу, изабраници Даниела Петковића савладали су Пољску максималним резултатом, а потом је Хрватска успела да савлада нашу репрезентацију.
Момци се данас боре са Украјином за пласман у четвртфинале!
Рукометни савез Србије донео је одлуку о поновном укључивању Србије у такмичења у рукомету на песку, где нас дуго није било.
Поменимо и то да Миланов старији брат Лука са јуниорском репрезентацијом Србије бруси форму за предстојеће Европско првенство у Словенији. Орлићи су до 8. јула на припремама у Шапцу, а прву утакмицу играће 10. јула против Немачке.