Спорт

мали-фудбал

У синоћ одиграним утакмицама Летњег турнира у малом фудбалу екипа Про Универзал са 7:3 славила је против Тропико x Гобекса, екипе ОФК Кикинда 1 и ОФК Кикинда 2 играле су без голова, а Вуле.У и Теректон Јунајтед победио је са 4:2 Тису Падеј.

Вечерас (петак) је слободно вече.

мали-фудбал-(1)

Друго вече Летњег турнира у малом фудбалу игране су четири утакмице. Пицерија Сиена са 1:0 савладала је екипу Вуле.У и Теректон Јунајтед, Марковић тимславио је против Зекине рекреације са 3:1, ОФК Кикинда са 2:0 победила је Тропико x Гобекс, док је у четвртој утакмици Мај веј ресторан и фаст фуд са 8:1 победио Тропико x Гобекс.

Вечерас (четвртак) на распореду су следеће утакмице: од 20 сати састају се Тропико x Гобекс и Про Универзал, у 20.50 часова играју ОФК Кикинда 1 и ОФК Кикинда 2 и трећа утакмица која почиње у 21.40 сат и састају се Тиса Падеј  и Теректон Јунајтед.

У петка, 5. јула је слободно вече.

вукобрат-подкаст

ОФК Кикинда- од пољуљаног имиџа до стабилног српсколигаша. Осврт на протеклу сезону. Како је дошло до сарадње са новим тренером Здравком Тривковићем? Шта су планови? Због чега без подршке нема ни резултата? Зашто не би требало да пропустите Летњи турнир у малом фудбалу у дворишту Гимназије и Економске школе.

Гост подкаста Кикиндског портала био је спортски директор ОФК Кикинде Марко Вукобрат.

 

мали-фудбал-(5)

Утакмицом између Про Универзала и ОФК Кикинде у којој је са 5:1 победу однео Про Универзал започео је летњи турнир у малом  фудбалу. Отворила га је председница Спортског савеза града Јелена Чуданов која је и извела први ударац на терену.

-Међу екипама које су пријављене половина је са територије града, а половина је из осталих места из Војводине. Сигурна сам да ће гледаоци који га буду пратили имати прилику да уживају у врхунском фудбалу. Организатор је Спортски савез, а покровитељ је локална самоуправа и ово је други турнир, након трогодишње паузе. Искуснији смо у односу на прошлу годину и сигурна сам да ће ово бити успешан турнир – истакла је Јелена Чуданов.

Учествује 12 екипа и жребом су одређени парови.

– Наградни фонд је 550.000 динара. Првопласирана екипа освојиће 400.000, што је увећање у односу на прошлу годину. Другопласирани тим добија 100.000 и трећепласирани 50.000 динара. Средства која су  издвојена су примамљива јер смо водећи у региону по новчаним наградама, Стога не чуди што имамо доста екипа на турниру – напоменула је наша саговорница.

Гледаоци који су пратили надметање у великом броју показатељ су да турнир у малом фудбалу прави потез током летње паузе већине спортских клубова.

-Сигуран сам да наше спортско надметање неће бити у сенци Европског првенства у фудбалу. Има и доста екипа које су се пријавиле за учешће и верујем да ће фудбалери сваке вечери имати добру подршку гледалаца са трибина – навео је Драган Пецарски, члан Градског већа.

Већ за наредну годину размишља се о новинама.

-Разговарали смо о томе да се истоветан турнир организује за млађе категорије како би и они могли да покажу шта знају, али и да стичу нова искуства. Постоји иницијатива и заинтересованост да се и млади фудбалери опробају у малом фудбалу и ми интензивно размишљамо о томе – открила је Јелена Чуданов.

На турниру, који се игра у дворишту Гимназије и Економско-трговинске школе, учествују екипе  територије града Кикинде, Зрењанина, Новог Сада и Врбаса.  Утакмице почињу у 20 часова. Планирано је да турнир траје од осам до десет дана, што ће зависити од временских прилика.

Игра се по систему четири плус један, по правилима футсала. Припремљене су и награде за појединце: најбоље играча, голмана и стрелца, као и за публику.

А.Ђ.

 

мали-фудбал-2-300x200

Летњи турнир у малом  фудбалу почиње вечерас (понедељак) у 20 сати. Учествује 12 екипа, а жребом су одређени парови. Турнир отварају екипе Про Универзал и ОФК Кикинда, након њих играју Петровоселци и Вуле.У и Теректон јунатед, а последња утакмица за ово вече је између Зекине рекреације и Марковић Тима.

-И свако наредно вече утакмице ће почињати у 20 часова. Планирано је да турнир траје од осам до десет дана, што ће зависити од временских прилика. Уколико морамо да откажемо утакмице, грађани ће о томе на време бити обавештени – сазнајемо од Марка Вукобрата, директора Летњег турнира.

На турниру, који ће бити у дворишту Гимназије и Економско-трговинске школе учествују екипе  територије града Кикинде, Зрењанина, Новог Сада и Врбаса. Игра се по систему четири плус један, по правилима футсала. Наградни фонд је 550.000 динара. Првопласирана екипа освојиће 400.000, другопласирана 100.000 и трећа 50.000 динара. Припремљене су и награде за појединце: најбоље играча, голмана и стрелца, као и за публику.

А.Ђ.

 

стони-тенис-кабок-(4)

Стонотениски клуб „Чарнојевић“ из Руског Села организовао је други Меморијални  турнир „Руско Село-Меморијал Кабок Имре“. У фискултурној сали ОШ „Глигорије Попов“ у Руском Селу на турниру се такмичило осамдесетак стонотенисера у млађим и старијим категоријама.

-Имре Кабок био је дугогодишњи председник Месне заједнице Руско Село и оснивач је клуба „Чарнојевић“. Њему у част организујемо турнир на ком учествују и деца које имамо доста на тренинзима. Имамо 34 младих чланова, што је за наше место значајан број. Делом је и његова заслуга што је наш клуб већ четврту годину заредом у Првој лиги– рекао је Игор Радић, тренер СТК „Чарнојевић“.

Турнир су подржали Месна заједница Руско Село и Град Кикинда.

-Имре Кабок  водио је Руско Село, а у Градском већу био је задужен за ресор пољопривреде и оставио је неизбрисив траг. Драго и је што се њему у част одржава овај спортски догађај који је значајан за наше село које има прилику да угости оволико стонотенисера. Рускоселци негују традицију сећања и сигуран сам да ће турнир трајати још дуго година – додао је председник Савета МЗ Душан Марјановић.

Поздрављајући госте градоначелник Никола Лукач, који је догађају присуствовао са председницом Спортског савеза града Јеленом Чуданов, пожелео  је добродошлицу гостима и захвалио је породици Кабок што је део турнира. Додао је да му је част што је сарађивао и познавао Имреа Кабока.

-Стонотениски клуб „Чарнојевић“ је место окупљања спортиста у Руском Селу и има одличне резултате. Млади и деца који тренирају стони тенис и током лета квалитетно проводе време и раде на промоцији правих вредност. Локална самоуправа ту је да подржи овакве манифестације – навео је Лукач.

На турниру су учествовали чланови стонотениских клубова из Аде, Ечке, Зрењанина, Барајева, Хоргоша, Нове Пазове и других места.

А.Ђ.

мали фудбал 1

Летњи турнир у малом фудбалу почиње сутра, 1. јула. Према речима Марка Вукобрата, директора турнира има 12 екипа пријавило је учешће и имају могућност да се пријаве данас до 18 сати.

-У 18 часова у Спортском савезу града биће организовано извлачење парова, тако да очекујемо до 16 екипа  које учествовати на овом турниру.  И ове године све утакмице биће у дворишту Гимназије и Економско-тровинске школе, а почетак турнира зависиће од броја пријављених екипа – додаје Вукобрат.

 

Осим екипа са територије града, учествоваће и фудбалери из Врбаса и Зрењанина. Котизација по екипи је 12.000 динара Након трогодишње паузе услед короне ово је други Летњи турнир у малом фудбалу.

-Игра се по систему четири плус један, по правилима футсала. Наградни фонда је 550.000 динара. Првопласирана екипа освојиће 400.000, другопласирана 100.000 и трећа 50.000 динара. Припремили смо и награде за појединце: најбоље играча, голмана и стрелца. Планирано је да турнир траје од осам до десет дана, што ће зависити од временских прилика  – наводи Вукобрат.

Припремљене су вредне и бројне награде за публику. Ко буде купио улазницу биће потенцијални добитник.

Турнир организује Спортски савез , под покривитељством Града Кикинде.

А.Ђ.

 

стони тенис 1

Стонотениски клуб „Чарнојевић“ из Руског Села организује други Меморијални  турнир„Руско Село-Меморијал Кабок Имре“.  Турнир ће бити одржан у недељу од 9 сати у фискултурној сали ОШ „Глигорије Попов“ у Руском Селу.

-Турнир отварају млађе категорје, а у 14 сати почиње такмичење старијих категорија.  Учествује више од стотину стонотенисера. Између осталих угостићемо стонотениске клубове из Аде, Ечке, Зрењанина, Барајева, Хоргоша, Нове Пазове и других места. Турнир се организује у знак сећања на дугогодишњег  председника Месне заједнице Имреа Кабока – истакао је Игор Радић, тренер СТК „Чарнојевић“.

Данас (субота) је и слава села, буч. Обележава се  спомен на католичке Светог Петра и Павле. Тим поводом до 19 сати у селу ће бити постављене тезге.

 

каратисти

Да тренинзи и вежбање уз предан рад тренера и упорност младих каратиста дају жељене резултате, потврдило је полагање испита за виша звања одржано синоћ у Карате клубу Феникс.

Пред стручном комисијом у којој су били тренери Јожеф Сили, Тања Сили Лукић и Павле Павловић, као и најближима који су дошли да их бодре, 22 деце успешно је положило испит и заслужено понело жути, наранџасти, црвени односно плави појас.

Полагање за ученичка звања традиционално се организује два пута годишње и прилика је да деца прикажу напредак у овој древној борилачкој вештини: ставове, технике, извођење ката и борбе.

-Припрема за полагање траје од три до шест месеци, у зависности од узраста, боје појаса, индивидуалних предиспозиција. Сви кандидати су добили пролазне оцене, посебно оцењујемо кате, технику, ручну и ножну. Сваки елемент има своју оцену од један до пет. Комисија за млађе узрасте и до плавог појаса има лиценциране испитиваче из клуба, а за браон и црни појас одлази се у Карате савез Војводине и Србије где се пред комисијом полаже за мајсторско и предмајсторско звање- рекла је за Кикиндски портал Тања Сили Лукић, тренер клуба, додајући да ће за три недеље, у Карате савезу Војводине, два члана клуба полагати за браон и један за црни појас.

Карате клуб Феникс постоји већ 17 година. У његовим редовима поникли су  бројни успешни такмичари. Ништа мање важно није ни то што се, без обзира на спортске амбиције, овде развија тело и дух, брусе моторичке способности, окретност, спретност, развија фокус и ментална дисциплина. Од око 120 чланова клуба, подједнак је број дечака и девојчица.

– Чланови развијају своје психофизичке потенцијале, самопоуздање, самоконтролу, као и моторичке способности што посебно добија на значају у данашње време када деца све више времена проводе за екраном. Карате развија истовремену и леву и десну хемисферу, и за врло кратко време видљив је напредак код деце и омладине- наводи Тања Сили Лукић.

Р. К.

 

 

 

 

мој-први-смец-(1)

Кикинда је домаћин кампу „Мој први смеч“, који се одржава у СЦ „Језеро“. Развојни камп за дечаке почео је у Кикинди као завршна манифестација Одбојкашког савеза Србије за сезону 2023/2024, а полазнике су на тренингу посетили  Никола Лукач, градоначелник,  Драган Пецарски, члан Градског већа и Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде.

 

-Четврту годину заредом, а трећу у Кикинди, Одбојкашки савез Србије ради на омасовљењу дечака заинтересованих за одбојку. Ово је завршни део пројекта који је изазвао велико интересовање. Више од 3.500 дечака из 56 градова из читаве Србије учествовало је у пројекту. Окупљања основношколаца је бесплатно и трошкове сноси Одбојкашки савез Србије, што је једна од погодности. Друга је да током сезоне тестирамо све који су учествовали на кампу. На тај начин добијамо информације о стеченим аномалијама које зависе од стила живота и начина живота. На основу ових података организујемо тренажне вежбе и сам процес иде ка томе да анимирамо што више деце која ће остати да се баве одбојком – рекао је Зоран Олајић, координатор пројекта.

Током кампа развијају се одбојкашке вештине, промовишу се спортске вредности, а децу уче да воде бригу о свом.

-Важно је да се деца баве спортом, одбојком, а нама је част што смо трећу годину заредом домаћини овом кампу. Сигуран сам да сва ова деца пуна утисака оду из наше Кикинде, а многи од њих наши гости су већ три пута, што показује да смо добри домаћини. Са друге стране наши суграђани имају прилику да вежбају и да се упознају са својим вршњацима из других делова Србије. Наш град наставиће да улаже у спортску инфраструктуру и уверен сам да ћемо сарадњу наставити и наредних година – додао је градоначелник Лукач.

Наш град има капацитет да организује сличне догађаје с обзиром на добру спортску инфраструктуру у „Језеру“, али и одличним смештајним капацитетима у Дому ученика „Никола Војводић“.

А.Ђ.

 

error: Content is protected !!