Спорт

акватлон

У оквиру обележавања „Великоселских дана”, Пливачко удружење БВС и Триатлон савез Србије, уз подршку Града Кикинде, организовали су на базенима у Банатском Великом Селу, по четврти пут, акватлон – такмичење у трчању и пливању за малишане и оне нешто старије, а Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, рекла је:
– Сваке године број такмичара је све већи, а Велико Село организује ово на сјајан начин и постоји шанса да наредне године буде пријављен још већи број такмичара. И поред тога што је распуст, што су многа деца на одмору, сви су показали велику издржљивост и спремност.
Наступило је више од 60 такмичара из Кеније, потом из наших градова: Сремске Митровице, Ваљева, Крушевца, Зрењанина, Крагујевца, Београда и Кикинде.
– Очекујемо да ће ово постати традиционално такмичење као што је и сада, имамо велику подршку Града Кикинде, а једино ми имамо акватлон такмичење на којем наступају и такмичари из Кеније, који су стални гости у Кикинди и који воле да учествују – додао је Бранислав Ковачевић, директор такмичења.

офк-кикинда

И у другој провери српсколигаш из нашега града тријумфовао је без примљеног гола, данас на Градском стадиону против Јединства из Банатског Карађорђева било је на крају 1:0 за ОФК Кикинду.

Играло се обострано динамично и чврсто, а можда су Кикинђани могли и до уверљивијег тријумфа да је у првом полувремену Лолић погодио из казненог ударца, пошто је претходно у шеснаестерцу гостију саплетен Петровић.

Некадашњи чувар мреже ОФК Кикинде Савков, међутим, надмудрио је Лолића. Ипак, наша екипа стигла је до победоносног поготка у 62. минуту. Молнар се тада снашао у казненом простору Карађорђевчана.

ОФК КИКИНДА: Опарница, Стокић, Бељић, Црнојевић, Грковић, Рафаел, Прерадов, Вељовић, Лолић, Ивановић, Петровић. Играли су још: Француски, Виловски, Ђорић, Лукић, Мојсиловић, Мирков, Молнар, Ковачевић, Цуцић.

Д. П.

офк-кикинда

Протекле су две седмице припрема на Градском стадиону, а нови шеф струке ОФК Кикинде Здравко Тривковић, испробао је и две поставе у првој провери у којој је српсколигаш, резултатом 4:0, лагано савладао Младост из Турије, члана војвођанског „Севера”.
– Момци су увидели како ћемо радити и функционисати, али упознавали смо се и међусобно, гледајући људске квалитете. Имали смо одређени број играча на проби, променили смо доста фудбалера у ростеру и то захтева време да би се све укомпоновало. Предуслов који је први и најбитнији, испуњен је. Сви играчи радни су и имају амбицију да се боре за нове успехе – каже Тривковић.
Шеф струке осврће се и на премијерни тест.
– Делимично сам задовољан игром у појединим тренутцима, али морамо доста тога што пре исправити да би се играло како желим и у складу с оним што на тренинзима увежбавамо. Процес стварања игре захтева време, али играчи који нису у могућности да све то испрате, неће бити с нама, јер немамо времена за губљење на периферне ствари. Већ после прве утакмице могло се видети ко колико може, а наравно могуће су одређене корекције. Најбитније је да радимо вредно и да све недостатке исправимо до првог кола, које нам је у овом тренутку најважније – јасан је Тривковић.
Д. П.

цз-рс

Као и у Новим Козарцима односно Накову, и у преостала два наша војвођанска лигаша, рускоселској Црвеној звезди и великоселској Козари, у току су припреме, завртила се, очекивано, и играчка вртешка, а Рускоселци су добили и новог тренера – Јовицу Лакића.
Лакић је до почетка пролећног дела сезоне предводио кикиндски ЖАК, а већ тада било је јасно да „Жутим мравима” нема спаса односно да испадају у Подручну лигу па се поменути стручњак повукао с клупе и, испоставило се, направио паузу од неколико месеци. Осим њега у Руском Селу нова су лица и међу играчима.
– Дошли су голман Мијатовић (Русанда Меленци), Латковић (Полет Идвор), Адамовић, Барбул (ОФК Кикинда) и Драшковић (Јања, БиХ), а активирао се и Војводић, који је последњих годину дана био на раду у Немачкој – каже Лакић.
Из Црвене звезде отишли су: голман Мишков, Новковић, Бајић, Терзин и Миркоњ, а Јанков и Зечевић опростили су се од фудбала.
Поменути Терзин отишао је у новокозарачку Слободу, а у Козари су Бајић и Миркоњ.
Осим двојца из Руског Села, у Великом Селу опет је Лабус, у матични клуб враћа се из ЖАК-а, а Козару су напустили: Мисић, Француски, Протић (сви отишли у Слободу), Стојков, Рајтаров (Војводина Ново Милошево), Детари (Полет Наково) и Јелача (Напредак Банатска Топола).
Д. П.

стронгмен

У организацији Боди-билдинг клуба Слобода и под покровитељством Града Кикинде, у Новим Козарцима на 22. „Купу Европе” у стронгмену, надметала су се петорица такмичара из Словеније, Аустрије и Србије, а најбољи је, након пет дисциплина: вуче аутобуса, превртања гума, подизања аутомобила, ношења кофера и тестирања предње екстензије, био Словенац Матјаж Белшак. Друго место припало је Немањи Тасићу, а трећи је био Аустријанац Марио Питерман. Градоначелник Кикинде Никола Лукач, рекао је:
– Захваљујући породици Богојевић, Боди-билдинг клубу Слобода и Новим Козарцима, наша средина је одавно на спортској мапи позната по манифестацији која окупља најјаче људе света. Преко две деценије у Новим Козарцима се негује овај прави спортски спектакл, који је и ове године окупио снагаторе из неколико земаља, а ми смо целом свету послали лепу слику захваљујући одличној организацији.
Надовезао се Драган Богојевић, председник ББК Слобода:
– Било је предвиђено да наступи осам такмичара, али су се догодиле одређене околности и остали смо без тројице снагатора, који нису могли да дођу. То није умањило уживање у ономе што смо имали прилике да видимо, јер смо припремили пет дисциплина у којима је било неопходно приказати велику снагу и издржљивост.
Осим поменутих Тасића и Питермана, наступио је још Богдан Вуковић (Србија) и Мартин Рис (Аустрија), а уверљив је био Словенац Белшак.
– Од велике је важности што се ово такмичење више од две деценије одржава у Новим Козарцима, малом месту које волим да посећујем и увек ћу се одазвати како бих пружио прилику организаторима да га подигну на још виши ниво – закључио је Белшак.

Д. П.

офк-кикинда

У првој провери, нови тренер Кикинђана Здравко Тривковић испробао је две поставе пруживши шансу момцима у по полувремену, а Младост из Турије, чланица Војвођанске лиге „Север”, није се показала дораслом нашем српсколигашу који је лагано победио – 4:0.
Серију је отворио млађани Ђорић, који је стигао из новокозарачке Слободе, у 20. минуту забио је након што су његови другови у истом нападу двапут запретили. Недуго потом Лолић је удвостручио предност, а минут након тога и Мирков је с пенала био прецизан за резултат полувремена.
На почетку наставка још један млади играч који је дошао из Слободе, Ковачевић снашао се у казненом простору и одбитак проследио у мрежу Туријаца за коначан исход.
ОФК КИКИНДА: Опарница, Стошић, Мојсиловић, Црнојевић, Виола, Мирков, Лолић, Вељовић, Молнар, Ђурић, Ивановић. Играли су у наставку: Француски, Бељић, Лукић, Виловски, Грковић, Рафаел, Цуцић, Јонас, Петровић, Прерадов, Ковачевић.

Д. П. 

пливање

На митингу „Бјелица” у Врбасу, млади пливачи Велике Кикинде заузели су друго место у екипној конкуренцији, а и према броју освојених медаља, укупно 36 (11-11-14), узели су их: Лука Бубуљ, Александар Соколаи, Урош Милићевић, Миња Балинт, Јована Савић, Лена Бикић, Иван Марков, Филип Ђукић, Александра Протић, Теодора Ћурчин, Лена Стојановић, Марко Протић, Јован Сабо, Соња Стојков и Јована Сабо.
Д. П.

инвалиди

На Првенству Војводине у Новом Саду, Спортско друштво инвалида Кикинда у дисциплини висећа кугла, освојило је прво место у конкуренцији још 11 екипа.
Миле Марић, са 66 оборених чуњева, победник је у појединачној мушкој конкуренцији, а Ержебет Будаи, са 63 чуња, трећепласирана је у конкуренцији жена. Осим поменутих, за кикиндску екипу наступили су још и Илија Рамић с 54 и Миланко Поповић с 45 оборених чуњева.

СДИ Кикинда, на тај начин, досегнуо је резултат од 228 чуњева, Кула је била друга са четири мање, а Бачка Паланка трећа с 221. чуњем.

Осим три првопласиране екипе надметала су се и друштва из војвођанских градова или општина: Новог Сада, Зрењанина, Врбаса, Инђије, Старе Пазове, Панчева, Суботице, Србобрана и Беле Цркве.
Д. П.

слобода-1

Војвођанског лигаша са стадиона „Илија Пантелић” напустили су Немања Ковачевић (19) и Огњен Ђорић (18), двојица најмлађих првотимца који су пролетос били и међу најбољима, прешли су у ОФК Кикинду.
– Заслужили су играма и односом према обавезама да се опробају у Српској лиги, желимо им много среће у наставку каријера – каже Слободан Митровић, тренер Слободе.
Шесторица стижу у Нове Козарце.
– Искусни дефанзивац Александар Ђурђевић активирао се након паузе од годину дана, радио је у Немачкој, а биће нам сада од велике помоћи у одбрани. Још један ветеран, прекаљени Милан Мисић трећи је пут у Слободи, долази из великоселске Козаре, а одатле нам стиже и Марко Француски. Ту су и тројица тзв. бонуса играча: Протић, такође из Козаре, потом и Богојевић и Карановић, новокозарачка деца, враћају се из млађих категорија ОФК Кикинде да конкурушу за први тим Слободе.
Амбиције су исте као и у прошлој сезони.
– Доста рано започели смо припреме, али нема могућности за некакав значајнији искорак и евентуалну борбу за повратак у Српску лигу. Зато ћемо се усредоточити на афирмацију што већег броја младих, који ће, надам се, уз велику помоћ старијих успети да Слободи донесу мирну и стабилну сезону – јасан је Митровић.
Д. П.

турнир

Екипа Гуме фелне Гаврић, састављена од мајстора „игре на петопарцу” из Врбаса и Новог Сада, уверљивом победом у финалу од 6:1 над Житопрометом Кикинда, тријумфовала је на Летњем турниру у малом фудбалу. Инкасирали су победници 400 хиљада динара, а поражени 100. На игралишту Гимназије, у мечу за треће место Марковић ТИМ и Пизериа Сиена одиграли су беу погодака, а после бољег извођења пенала (1:2) треће место и 50 хиљада динара припало је Сиени.
За најбољег играча турнира проглашен је Стефан Боснић из тима победника, најефикаснији је био Небојша Ђукић из редова пораженог у финалу, седам пута тресао је мреже ривала током такмичења, а и најбољи голман из састава је који је побрао ловорике – реч је о Мартину Маринковићу. Још је ОФК Кикинда проглашена екипом која је оставила најбољи фер-плеј утисак. А лепе утсике из града на северу Баната носио је и најбољи појединац турнира Стефан Боснић.
– Организација турнира била је изванредна, честитам организаторима на томе, а и публике је било у великом броју. Значи ми индивидуална награда, али да нема тима какав имамо, не би било ни појединачне награде. Тим увек гура појединца, а овога пута мене су изгурали у први план – јасан је био Боснић.
Директор Летњег турнира Марко Вукобрат, надовезао се:
– По мени, десетодневни турнир завршен је успешно. Важно је да смо наставили обновљену традицију одржавања турнира, а такође и што је било много публике. За финале смо продали безмало 500 улазница, додељене су и гледаоцима вредне награде и сигуран сам да ћемо и догодине наставити у још бољем ритму.
И градоначелник Кикинде Никола Лукач, који је уручио три екипне награде, апострофирао је публику као важан чинилац турнира.
– Кикиндска публика је задовољна што смо поново вратили Летњи турнир, то се видело јер су биле пуне трибине и сигурно је да смо сви заједно, свако вече уживали у предивној вештини какав је мали фудбал и сигирно је и да ће дечица која су била овде пожелети да се баве спортом, у овом случају фудбалом. Честитам победницима, која су показали квалитет поготово у финалу. честитке и осталима, а Град Кикинда и наредне године ће подржати овај турнир. Хвала и орагнизаторима турнира да овакве ствари у Кикинди имамо током лета и на нас увек могу да рачунају. Видимо се и следеће године на овом истом месту – закључио је Лукач.

Д. П.

error: Content is protected !!