У оквиру обележавања „Великоселских дана”, Пливачко удружење БВС и Триатлон савез Србије, уз подршку Града Кикинде, организовали су на базенима у Банатском Великом Селу, по четврти пут, акватлон – такмичење у трчању и пливању за малишане и оне нешто старије, а Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, рекла је:
– Сваке године број такмичара је све већи, а Велико Село организује ово на сјајан начин и постоји шанса да наредне године буде пријављен још већи број такмичара. И поред тога што је распуст, што су многа деца на одмору, сви су показали велику издржљивост и спремност.
Наступило је више од 60 такмичара из Кеније, потом из наших градова: Сремске Митровице, Ваљева, Крушевца, Зрењанина, Крагујевца, Београда и Кикинде.
– Очекујемо да ће ово постати традиционално такмичење као што је и сада, имамо велику подршку Града Кикинде, а једино ми имамо акватлон такмичење на којем наступају и такмичари из Кеније, који су стални гости у Кикинди и који воле да учествују – додао је Бранислав Ковачевић, директор такмичења.

И у другој провери српсколигаш из нашега града тријумфовао је без примљеног гола, данас на Градском стадиону против Јединства из Банатског Карађорђева било је на крају 1:0 за ОФК Кикинду.
Некадашњи чувар мреже ОФК Кикинде Савков, међутим, надмудрио је Лолића. Ипак, наша екипа стигла је до победоносног поготка у 62. минуту. Молнар се тада снашао у казненом простору Карађорђевчана.
Протекле су две седмице припрема на Градском стадиону, а нови шеф струке ОФК Кикинде Здравко Тривковић, испробао је и две поставе у првој провери у којој је српсколигаш, резултатом 4:0, лагано савладао Младост из Турије, члана војвођанског „Севера”.
Лакић је до почетка пролећног дела сезоне предводио кикиндски ЖАК, а већ тада било је јасно да „Жутим мравима” нема спаса односно да испадају у Подручну лигу па се поменути стручњак повукао с клупе и, испоставило се, направио паузу од неколико месеци. Осим њега у Руском Селу нова су лица и међу играчима.
Осим двојца из Руског Села, у Великом Селу опет је Лабус, у матични клуб враћа се из ЖАК-а, а Козару су напустили: Мисић, Француски, Протић (сви отишли у Слободу), Стојков, Рајтаров (Војводина Ново Милошево), Детари (Полет Наково) и Јелача (Напредак Банатска Топола).
– Захваљујући породици Богојевић, Боди-билдинг клубу Слобода и Новим Козарцима, наша средина је одавно на спортској мапи позната по манифестацији која окупља најјаче људе света. Преко две деценије у Новим Козарцима се негује овај прави спортски спектакл, који је и ове године окупио снагаторе из неколико земаља, а ми смо целом свету послали лепу слику захваљујући одличној организацији.
Надовезао се Драган Богојевић, председник ББК Слобода:
Осим поменутих Тасића и Питермана, наступио је још Богдан Вуковић (Србија) и Мартин Рис (Аустрија), а уверљив је био Словенац Белшак.

Д. П.
Серију је отворио млађани Ђорић, који је стигао из новокозарачке Слободе, у 20. минуту забио је након што су његови другови у истом нападу двапут запретили. Недуго потом Лолић је удвостручио предност, а минут након тога и Мирков је с пенала био прецизан за резултат полувремена.
На почетку наставка још један млади играч који је дошао из Слободе, Ковачевић снашао се у казненом простору и одбитак проследио у мрежу Туријаца за коначан исход.
ОФК КИКИНДА: Опарница, Стошић, Мојсиловић, Црнојевић, Виола, Мирков, Лолић, Вељовић, Молнар, Ђурић, Ивановић. Играли су у наставку: Француски, Бељић, Лукић, Виловски, Грковић, Рафаел, Цуцић, Јонас, Петровић, Прерадов, Ковачевић. 
Д. П.
Миле Марић, са 66 оборених чуњева, победник је у појединачној мушкој конкуренцији, а Ержебет Будаи, са 63 чуња, трећепласирана је у конкуренцији жена. Осим поменутих, за кикиндску екипу наступили су још и Илија Рамић с 54 и Миланко Поповић с 45 оборених чуњева.
СДИ Кикинда, на тај начин, досегнуо је резултат од 228 чуњева, Кула је била друга са четири мање, а Бачка Паланка трећа с 221. чуњем.
Осим три првопласиране екипе надметала су се и друштва из војвођанских градова или општина: Новог Сада, Зрењанина, Врбаса, Инђије, Старе Пазове, Панчева, Суботице, Србобрана и Беле Цркве.
– Заслужили су играма и односом према обавезама да се опробају у Српској лиги, желимо им много среће у наставку каријера – каже Слободан Митровић, тренер Слободе.
Шесторица стижу у Нове Козарце.
Амбиције су исте као и у прошлој сезони.
За најбољег играча турнира проглашен је Стефан Боснић из тима победника, најефикаснији је био Небојша Ђукић из редова пораженог у финалу, седам пута тресао је мреже ривала током такмичења, а и најбољи голман из састава је који је побрао ловорике – реч је о Мартину Маринковићу. Још је ОФК Кикинда проглашена екипом која је оставила најбољи фер-плеј утисак. А лепе утсике из града на северу Баната носио је и најбољи појединац турнира Стефан Боснић.
– Организација турнира била је изванредна, честитам организаторима на томе, а и публике је било у великом броју. Значи ми индивидуална награда, али да нема тима какав имамо, не би било ни појединачне награде. Тим увек гура појединца, а овога пута мене су изгурали у први план – јасан је био Боснић.
Директор Летњег турнира Марко Вукобрат, надовезао се:
И градоначелник Кикинде Никола Лукач, који је уручио три екипне награде, апострофирао је публику као важан чинилац турнира.

Д. П.