Спорт

тренер-офк-кикинде

На Градском стадиону у Дистричкој улици, представљен је нови шеф струке ОФК Кикинде, Батајничанин Здравко Тривковић (38). Последње две сезоне провео је у војвођанском лигашу Дунаву из Старих Бановаца, а сада ће се окушати у српсколигашкој конкуренцији.

– Надам се успешној сарадњи, а овде сам да подигнемо Кикинду на виши ниво. О будућим колегама и стручном штабу сам чуо све најбоље и уз значајне амбиције клуба и овај податак је утицао на моју одлуку да се прикључим тиму. Даћу све од себе да клуб напредује и да сви идемо узлазном путањом. Припреме започињемо 8. јула и све је даље на нама. Ове године у лигу су ушле квалитне екипе које су и финансијски моћне, а друга година у једном рангу може бити и најтежа. Имаћемо доста посла, али, искрено, ја се не бринем за наш статус и за наш успех – рекао је Тривковић.

Спортски директор Марко Вукобрат додао је:

– Биће то наставак позитивне приче из протекле сезоне, у којој смо имали тренера који је дебитовао у Српској лиги, што је случај и сад. У одабиру новог шефа, и поред звучнијих имена, пресудила је његова велика заинтересованост и жеља да ради у Кикинди. Први корак за нову сезону је урађен, а то је именовање новог тренера, а у сарадњи са њим ће се тражити појачања и постављати циљеве.

Д. П

Козара-куп-(1)

Фудбалери млађе категорије из десетак клубова са територије града и Војводине од преподневних сати играју утакмице на првом Фудбалском турниру, „Козара купу“, у Банатском Великом Селу. Игра се на стадиону Фудбалског клуба „Козара“, организатора и иницијатора ове манифестације намењене најмлађим спортистима.

– На турниру су фудбалери 2013. годишта и млађи. Дошли су нам, између осталих, и „Војводина“ из Новог Сада, „Пролетер“ из Зрењанина, „ЖАК“ и „Млади вукови“ из Кикинде, имамо укупно десетак екипа и мислим да ће следеће године бити још масовније. Надам се да ће турнир прерасти у традицију – рекао је Предраг Ољача, тренер млађе категорије ФК „Козара“.

Гости из локалне самоуправе посетили су и ову манифестацију, која се одвија истовремено са првим Фестивалом дечијег фолклора у овом месту.

– Акценат је на дружењу и на развијању вештина, да деца буду на отвореном, у природи, и да се баве спортским активностима – рекао је градоначелник, Никола Лукач.

Утакмице је, од преподневних сати, играло око 150 младих фудбалера.

– Све похвале Фудбалском клубу „Козара“ на организацији овако великог турнира, као и деци која играју по овако високим температурама – истакао је члан Градског већа задужен за спорт и омладину, Драган Пецарски. – Јако је важно за сеоске средине да деца активно учествују у спортским активностима и да се друже, то је  најбитније на оваквим турнирима. Град Кикинда ће убудуће подржавати „Козара куп“.

Пецарски је додао да би било лепо да се споје две манифестације – фудбалски куп и фолклорни фестивал јер су оба организатора уложила напор да се окупи више стотина деце и да се, кроз игру и надметање, друже у Банатском Великом Селу.

С. В. О.

 

полет

Уверљивије него што то резултат казује, а укупно гледано било је 3:1 за Полет у двомечу доигравања за пласман на војвођански „Исток” против Црвене звезде из Павлиша, Наковчани су се вратили у поменути покрајински ранг.

Након што су поготком Немање Нешића, а након акције резервиста Данила Вукобрата и Милоша Радловића, тек што су обојица у наставку ушли у игру, није јуче у Накову било недоумица ко ће у војвођански степен такмичења. У другом минуту судијске надокнаде тријумф је оверио Вукобрат (39), украо је лопту и матирао гостујућег чувара мреже за 2:0 односно за срећу и велику радост, али и подсетник да су у клубовима нижих рангова играчи одлуке у оваквим, најбитнијим утакмицама, углавном некадашњи асови, а данас ветерани који би, да је довољно младих и квалитетних играча, већ поодавно „окачили копачке о клин”.

– После шест година опет смо у рангу у којем је Полету, по свему, место, а посебно тешке биле су три последње сезоне у којима нам је повратак у Војвођанску лигу замало измицао. Труд нам се исплатио и то против добре и бробене екипе из Павлиша, одлучиле су нијансе у нашу корист, али смо ипак показали да смо бољи. Циљ у наредној сезони биће опстанак. Поготово нам је битно да ту будемо, не само зато што је то ранг који Полет у најгорем случају заслужује, већ и што су у тој лиги и наши први суседи, из Великог Села, Козараца и Руског Села, па ће бити много занимљивиих дербија – истакао је Вукобрат, истовремено и председник Управе Полета.

Тренер Александар Кресоја, који је свој тим водио стојећи иза ограде због накупљених жутих картона током сезоне, покушао је, али није успео сакрити емоције.

– После толико година, Полет је опет у војвођанском рангу, а видели сте и на који начин, колико смо хтели овај успех и борили се. Имали смо више од игре, више прилика, поготово када збирно сагледате две утакмице. Хвала свима на подршци, имамо квалитет за виши ранг, честитам момцима на храбрости, поштењу и односу према обавезама, морамо да сачувамо костур ове екипе, а ја победу посвећујем свом оцу – завршио је Кресоја у сузама, и радости, али и бриге због оца Ђурађа, иначе стручњака који је својевремено Полет уводио и у трећи ранг надметања и то СФР Југославије, а 24 сата пред јучерашњу утакмицу због инфаркта завршио је у болници.

Стрелац првога гола Нешић био је кратак:

– Преломили смо меч у правом тренутку, након сата игре, а тешко време није нам допустило да прикажемо више, али пласман у Војвођанску лигу  најбитнији је.

ПОЛЕТ: Гајинов, Надлачки, Крнић, Будаи (Радловић), Фејеш, Зорић (Зорић), Драганов (Вукобрат), Кочиш, Бабић, Кењало, Нешић (Симин).

Д. П.

полет
Слављеничка је атмосфера вечерас у Накову!
Фудбалски клуб Полет се, после шест година, вратио у Војвођанску лигу Исток победом од 2:0 у другој утакмици доигравања, против Црвене звезде из Павлиша.
Стрелци за Наковчане били су Нешић у 61. и Вукобрат у другом минуту судијске надокнаде.
стреличарство

У трећем колу купа Србије у метном стреличарству на отвореном, удаљености 50, 60 и 70 метара, у Београду, наступили су и стреличари кикиндског Апола.

– Кадеткиња Ана Лукић (олимпијски лук) била је друга с одличним резултатом у квалификацијама, а колико је то велики успех сведочи и чињеница да је изборила место у младој репрезентацији Србије и наступиће на „Централноевропском купу”, 29. јуна у Хрватској. Сениорка Сара Замуровић (олимпијски лук) била је пета, ветеран Јожеф Олах (сложени лук) стигао је до осмине финала, а Драган Чобић и Борислав Станкић (обојица олимпијски лук) завршили су на трећим позицијама, док је ветеранки Снежани Замуровић (голи лук), без конкуренције, припало злато. Услови за гађање били су веома тешки, температура изузетно висока, прави подвиг био је завршити такмичење на стадиону ФК Трудбеник – каже Љубомир Замуровић, председник Апола.

пливање

Млади пливачи Велике Кикинде били су најуспешнији на „Петница купу” у Ваљеву. Марко Протић, Урош Милићевић, Александар Соколаи, Огњен Терек, Лука Бубуљ, Александар Милутинов, Михајло Киурски, Филип Ђукић, Филип Боћан, Иван Марков, Мане и Страхиња Мандић, у многобројним дисциплинама, освојили су укупно 45 медаља (22-16-7).

Д. П.  

полет

Минуле суботе у првој утакмици доигравања за пласман у Војвођанску лигу „Исток”, у окршају другопласираних из Подручне лиге „Панчево” односно „Зрењанин”, Црвена звезда и наковачки Полет, у Павлишу надомак Вршца, ремизирали су 1:1, стрелац водећег гола за „Барцелону” био је Кочиш, а узвратни сусрет у Накову, заказан је за сутра од 17.30 сати. Уколико и други пут не буде било победника, без обзира на број (не)постигнутих погодака, путник у виши степен биће одлучен након извођења једанаестераца.

Александар Кресоја, тренер Наковчана, оптимист је.

– Прва утакмица била је тек увод у оно што нас у среду очекује, а чека нас  тежак испит и одличан противник. Међутим, с друге стране и ја знам да располажем екипом с огромном жељом, која је силно мотивисана, храбра и поносита и која ће учинити све да успе. Оставићемо срце на терену за победу и повратак, после низа сезона у подручном рангу, у Војвођанску лигу. Помоћ навијача с „Брега”, али и свих који воле Полет, сутра ће нам бити потребнија више него икада па да победимо организовану и квалитетну екипу из Павлиша и докажемо да заслужујемо играње у покрајинском степену такмичења – јасан је Кресоја.

Д. П.

седећа-одбојка

Кикиндски ОКИ Феникс, такмичење у Првој лиги Србије у седећој одбојци окончао је на трећем месту, испред Смеча (Београд) и Црвенке, а иза новосадског Борца и Лакташа из Новог Београда. На крају, имали су Кикинђани исти број победа и пораза.

– Можда смо могли за нијансу боље, али поражени смо у две утакмице после пет сетова. Ипак, ово је реална позиција, јер смо целу сезону играли без неколико кључних играча. Само сазнање да нисмо комплетни, пригушило нам је амбиције, али су игре биле задовољавајуће. Надам се да ћемо следеће сезоне имати на располагању све играче и да ћемо моћи да нападнемо титулу. Осим Голијанина, који се већ прикључио екипи, на јесен очекујемо и повратак Дебељачког и Ђапе, а можда и Анђелова – каже Драгослав Ђуричин, председник Феникса.

Након првенства, Феникс је учествовао и на међународном турниру у босанскохерцеговачком граду Бугојну, а капитен Брандић и тренер Драгин били су у репрезентацији Србије на европској „Златној лиги” у главном граду БиХ, Сарајеву. Феникс је учествовао и на турниру „Трофеј Београда 24”, који су домаћини из Смеча посветили свом преминулом играчу Мирку Угрчићу.

За ОКИ Феникс у 2023/24, играли су: Брандић, Будурин, Сеторић, Стјеља, Тот, Марић, Михаљчић, Милошев, Влајков, Завишин.

Д. П.

мини-баскет

У дворани „Језеро” у току је други дан 19. Мини-баскет фестивала „Ранко Жеравица”, отворила га је јуче Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, малишанима, који чине прве кораке под обручима, обратио се тада и Милослав Рељин, легенда кикиндске кошарке, а гост фестивала и ове је године Божидар Маљковић, легендарни тренер некадашњег европског великана – хрватске Југопластике из Сплита.

У част тренутног председника  Олимпијског комитета Србије, данас је градоначелник Никола Лукач, са сарадницима, уприличио пријем.

– Ранко Жеравица био је кошаркашки Доситеј с руксаком на леђима и неуморно је радио на терену. Сви ми остали тренери, заједно смо одржали кампова, колико он сам. Док сам радио у иностранству, био ми је најдражи гост, а с њим с Ацом Николићем више сам провео времена него са својим оцем – рекао је Маљковић – Ви у Кикинди имате одличног градоначелника, бившег спортисту. Иначе, ја не знам ни једног градоначелника који помаже локални спорт, а да је лош. Ту је и Јелена Чуданов која, да тако кажем, изводи радове и каналише спортску политику града. Битно је улагати у спорт, јер су нам податци поражавајући. Велики број српске деце има деформитете, а само 12 одсто бави их се спортом од тога свега четири одсто у клубовима под надзором тренера. Премда, за нашу кошарку не треба да бринемо, често кажем да имамо генетику за овај спорт да можемо да наступамо и без тренера.

С Маљковићем у Кикинди борави и Раде Георгијевски, дугодишњи кошаркашки делатник који је радни век провео радећи с најмлађима у овом спорту.

– Лепо је бити уз децу од три до 10 година, сви желе да се опробају у кошарци, али немамо довољно дворана, а и чланарине за тренирање су скупе. Међутим, када год наша репрезентација направи неки велики резултат, прилив најмлађих је у кошарку је велик – истако је Георгијевски – Ваш фестивал „Ранко Жеравица” који је то име понео још за његовог живота, наредне године ће да буде 20. по реду и зато ћемо да тражимо да на плакат ставимо и знак ФИБА па и да добијете новац од те кошаркашке асоцијације.

Градоначелник Лукач захвалио је гостима.

– Кикинда је град спорта, а деца треба да се најпре играју спорта. Ми подржавамо све клубове, Спортски савез, спортске раднике…, па, ко зна, можда ће баш неко од тих наших малишана једног дана остварити свој сан и заиграти за репрезентацију Србије. Хвала господину Маљковићу за култ кошарке у Србији, хвала и господину Георгијевском за све што ради, хвала нашем Милославу Рељину, а ми ћемо да се трудимо да доступност свих спортова у Кикинди буде још већа и да Кикинда остане град спорта – закључио је Лукач.

Након пријема, Маљковић је имао саставак и са спортским радницима из  кикиндских клубова.

Д. П.

фудбал-0

У првој утакмици доигравања за пласман у Војвођанску лигу „Исток”, у окршају другопласираних из Подручне лиге „Панчево” односно „Зрењанин”, Црвена звезда и наковачки Полет, у Павлишу надомак Вршца, ремизирали су 1:1.

Све битно одиграло се у размаку од само шест минута. Најпре је Кочиш у 21. донео предност Наковчанима, благо дотакавши лопту упућену од Бабића на петерац и проследивши ју у мрежу, а домаћин је, преко Лазаревића, поравнао у 27. минуту, такође након убачаја пред гол, који је поентирао с друге стативе.

Узвратни меч на распореду је у среду од 17 сати у Накову, ако ни тада, након 90 минута, не буде било победника, о путнику у четврти степен одлучиће једанаестерци.

ПОЛЕТ: Гајинов, Надлачки, Будаи (Буцало), Фејеш (Крнић), Зорић (Инђић), Радловић (Вукобрат), Драганов, Кочиш, Бабић, Кењало, Нешић.  

Д. П.   

error: Content is protected !!