Спорт

фудбал

У Подручној лиги „Зрењанин” на распореду је било претпоследње коло.

Резултати 29. кола: Напредак (Ч) – Раднички 2:0, Банат – Стајићево 12:0, Војводина – Полет 0:5 /Буцало и Вукобарт по двапут, Драганов/, 2.октобар – Јединство 1:1, Младост – Билећанин 0:0, МСК – ЖФК Банат 2:0, Делија – Ц. звезда 1:0 /Перишић (п)/. Слободан је био Напредак (БТ).

ПОРЕДАК: Напредак (Ч) 68, Полет 63, МСК 55, Банат 45, ЖФК Банат 44, Билећанин 43, Младост 39, Јединство 37, 2.октобар 35, Напредак (БТ) 33, Ц. звезда 32, Стајићево 31, Раднички 28, Делија 27, Војводина 6.

У 30. колу, 9.6. (17.30), играће: Раднички – Делија, Ц. звезда – МСК, ЖФК Младост, Билећанин – 2.октобар, Јединство – Војводина, Полет – Напредак (БТ), Стајићево – Напредак (Ч). Банат ће бити слободан.

И у Међуопштинској лиги „Кикинда-Житиште” преостало је још једно коло доигравања.

Резултати другог кола доигравања за пласман у Подручну лигу: Омладинац – Борац (А) 3:4, Војводина – Рохам 11:1 /Ранков трупут, Адамов, Панић по двапут, Гаврић, Марић, Тодоров, В. Сараволац/.  

ПОРЕДАК: Војводина 58, Омладинац 48, Борац (А) 38, Рохам 28.

У трећем колу, 9.6 (17.30), играће: Рохам – Борац (А), Војводина – Омладинац.

Д. П. 

офк-кикинда

Окончана је сезона у Српској лиги „Војводина”, а ОФК Кикинда на свом је терену ремизирала 1:1 с новим прваком Железничарем из Инђије, пре тога прва му честитавши на почастима, али остаје да се види хоће ли Инђијци бити и нови чланови другог ранга надметања. У свечарској атомосфери за госте, на кикиндском Градском стадиону пре утакмице, генерални секретар Фудбалског савеза Војводине Миодраг Цвијић уручио је победнички пехар капитену Железничара Славољубу Ђокићу док је Миливој Лињачки, председник Управе ОФК Кикинде, даривао, уметничком сликом с мотивима нашега града, колегу Огњена Бандулају, из Железничара па је и потоњи меч био више ревијалног него такмичарског карактера.

У раној фази Бенке је све одрадио и када је стигао надомак гол-аут линије, одиграо је повратну у средиште казненог простора гостију, а Рафаел је лопту проследио у мрежу.

Након четврт сата игре у наставку, Железничар је поравнао након погрешке, једине велике у читавој сезони, голмана наше екипе Опарнице. У самом финишу Вемић је био у одличној прилици, поготком би донео треће место у сезони.

ОФК КИКИНДА: Опарница, Јокић (Молнар), Лукић, Кецман (Адамовић), Станаћев (Радовановић), Бенке, Мирков, Ивановић (Ђукић), Мојсиловић, Рафаел, Лолић (Вемић).  

Резултати 30. кола: Борац – Тиса 0:0, Кабел – Бачка 2:2, Динамо – Раднички 1:2, Подунавац – 1.мај 8:1, ОФК Кикинда – Железничар 1:1, Словен – Омладинац 2:0, Нафтагас – Бечеј 2:2, Хајдук – Јединство 1:3.

ПОРЕДАК: Железничар 60, Словен 58, Раднички 48, Динамо 47, ОФК Кикинда 46, Нафтагас 45, Омладинац 45, Кабел 44, Подунавац 41, Бечеј 40, Борац 39, Тиса 36, Јединство 34, Хајдук 32, 1.мај 25, Бачка 22.

У Прву лигу Србије (други ранг надметања) пласирао се Железничар, а одатле долази РФК Нови Сад. Испали су: Тиса, Јединство, Хајдук, 1.мај и Бачка. Нови чланови лиге постали су: Војводина (Перлез), Слога (Чонопља) и Слобода (Доњи Товарник), а још два клуба стећи ће то право након доигравања која следе.

Д. П.

ЖАК ИСПАО ИЗ ВОЈВОЂАНСКЕ ЛИГЕ „ИСТОК”

Спуштен је застор и на војвођанском „Истоку”, а кикиндски ЖАК испао је у Подручну лигу „Зрењанин”.

Резултати 30. кола: Борац – Младост 0:2, Козара – Полет 2:6, ЖАК – Војводина 0:6, Будућност – Русанда 5:2, Јединство (В) – БАК 3:1, Пролетер – Јединство (БК) 6:2, Раднички – Ц. звезда 3:3, Бегеј – Слобода 4:2.

ПОРЕДАК: Војводина 74, Младост 68, Будућност 61, Јединство (В) 56, Бегеј 44, Борац 43, Козара 42, Полет 42, Слобода 40, Русанда 38, Ц. звезда 35, Јединство (БК) 34, Пролетер 33, БАК 32, Раднички 19, ЖАК 16.

У Српску лигу „Војводина” пласирала се Војводина (Перлез), а Младост (Омољица) иде у доигравање за поменути ранг. ЖАК је испао из лиге, а, ако Младост у баражу буде неуспешна, у нижи степен преселиће се и Раднички (Ковин).  

пењање

Кикинђанин Братислав Крстоношић, у узрасту јуниора, одбранио је на надметању у Ужицу наслов првака Србије у спортском пењању на природној стени.

У конкуренцији сениора Крстоношић је заузео четврто место.

Пре тога, Кикинђанин је успешно положио испит у Београду, стекавши звање спортског пењача „Б” разреда.

Д. П

џудо

Џудисти кикиндског Партизана на Школској олимпијади Србије у Новом Саду, представљали су установе у којима се образују, а највише успеха имали су ученици Техничке школе, освојивши три медаље па су према сабраним бодовима заузели прво место у мушкој категорији 6 – ђака трећих и четвртих разреда. У укупном поретку свих узраста, Техничка школа пета је.

Владимир Талијанов био је у одговарајућој тежинској категорији први, Милош Ракин други, а Марко Мићић трећи.

Д. П.

офк-кикинда

Већ у деветом минуту, бројчано премоћнији Кикинђани стигли су у Руми до 0:3 против „1. маја” с осморицом, а онда, увидевши сав бесмисао неугодне ситуације, прикочили. Резултат је, у бесадржајној игри без игре, остао на снази до 75. минута. Тек тада, двојица домаћих фудбалера „озледили” су се па је арбитар означио крај свеопштег мучења. Владимир Шпоња, шеф струке ОФК Кикинде, који је, због накупљених жутих картона, сусрет у Срему посматрао с трибине, наравно, нема коментар игре.

– Нема се шта рећи, атмосфера је била баш мучна и сви актери једва су дочекали крај. Клубу из Руме желим брзу консолидацију и повратак на пут успеха – каже Шпоња.

У суботу од 17.30 сати, у последњем колу, на Градски стадион долази Железничар, првак српсколигашке „Војводине”.

– То је најлепша прилика да Инђијцима честитамо на великом и заслуженом успеху. Били су најконстантнији, пре тога одлично селектирани, а онда и сјајно вођени од тренера Ливаје па пехар ове године завршава у рукама, заиста, најбоље екипе. Покушаћемо да искористимо опуштеност и опијеност шампиона и победом завршимо такмичарску годину.

Није Шпоња у потпуности задовољан издањима својих ученика у другом делу сезоне.

– Када се све сагледа, очита је разлика у нашим јесењим и пролећним играма. Партије у другој етапи морале су бити боље. Мало оправдање имамо у чињеници да је наш тим неискусан и релативно млад те да су нас пехови пратили кроз цели пролећни део првенства. Стога сматрам да је остварени резултат, ипак, вредан пажње и близу нашег максимума – закључује Шпоња.

Д. П.  

СПОРТСКИ ДИРЕКТОР МАРКО ВУКОБРАТ: ХВАЛА ЈОВАНОВУ, ГРАДУ И ПОКРАЈИНИ!

– После веома занимљиве и успешне сезоне остаје нам последњи меч без императива, али желимо победу и треће место, а циљ нам је био опстанак. Темељ успеха били су одлични услови. Имамо једну од најбољих трава у лиги, захваљујући систему за наводњавање који смо добили, а поправљени су и дренажни канали и насута нова шљака док рефлектори сијају на помоћном терену. Добили смо и најновију финансијску помоћ у износу од милион динара за обнову опреме и реквизита. У последње четири године ниједно примање није каснило ни дан, послујемо домаћински и све више људи прича о нашем клубу респектујући га. Наша жеља је да услови буду још бољи, а циљ да урадимо терен са вештачком травом и то је реално. Наравно, свега овога не би било да немамо подршку народног посланика Миленка Јованова, Града Кикинде и покрајинске Владе и, у име Управе, искрено им се захваљујем – напомиње Марко Вукобрат, спортски директор ОФК Кикинде.

пливање

Млади чланови Велике Кикинде наступили су на међународном пливачком митингу „Бања Лука опен” освојивши шест медаља, по три златне и бронзане. Лена Бикић узела је сва три злата, делфин стилом на 50, 100 и 200 метара. Двапут трећа била је Јована Савић, поменутим стилом на 50 и 100 метара, а бронза је још припала и Ивану Марковићу на 50 метара леђно.

Д. П.

фудбал

Два кола пре краја Подручне лиге „Зрењанин”, наковачки Полет осигурао је друго место које му доноси доигравање против другопласираног из Подручне лиге „Панчево”.

Резултати 28. кола Подручне лиге „Зрењанин”: Јединство – Младост 4:2, Раднички – Ц. звезда 4:2, ЖФК Банат – Делија 1:0, Билећанин – МСК 4:3, Полет – 2.октобар 5:1 /Драганов, Кењало (п), Нешић (двапут), Кочиш/, Стајићево – Напредак (БТ) 1:0, Напредак (Ч) – Банат 3:0. Слободна је била Војводина.

ПОРЕДАК: Напредак (Ч) 65, Полет 60, МСК 52, ЖФК Банат 44, Банат 42, Билећанин 42, Младост 38, Јединство 36, 2.октобар 34, Напредак (БТ) 33, Ц. звезда 32, Стајићево 31, Раднички 28, Делија 24, Војводина 6.

У 29. колу, 2.6. (17.30), играће: Напредак (Ч) – Раднички, Банат – Стајићево, Војводина – Полет, 2.октобар – Јединство, Младост – Билећанин, МСК – ЖФК Банат, Делија – Ц. звезда. Слободан ће бити Напредак (БТ).

 И у Међуопштинској фудбалској лиги „Кикинда-Житиште” преостала су два кола до краја сезоне, а и тамо све је поодовано постало јасно, а данас је и оверено. Башаидска Војводина као првак играће од августа у Подручној лиги „Зрењанин”.

Резултати првог кола доигравања Међуопштинске лиге „Кикинда-Житиште” за пласман у Подручну лигу „Зрењанин”: Борац (А) – Војводина 0:4 /Завишин, Ранков, Марић, Гаврић/, Омладинац – Рохам 5:1.

ПОРЕДАК: Војводина 55, Омладинац 48, Борац (А) 35, Рохам 28.

У другом колу, 2.6 (17.30), играће: Омладинац – Борац (А), Војводина – Рохам.  

фудбал-1

Нестварна слика у нашем трећем фудбалском рангу. Екипа „1. маја”, у Руми на свом терену у претпоследњем колу Српске лиге „Војводина”, започела је сусрет против ОФК Кикинде с осморицом играча, а због проблема унутар клуба који је већ раније испао из лиге. Одмах на почетку, бројчано премоћнији Кикинђани стигли су до 0:3, голове су постигли Бенке у првом, Ивановић у четвртом и Лолић у деветом минуту, а онда су прикочили и тај резултат, у бесадржајној игри без игре, остао је на снази до четврт сата пре краја. Тада су се двојица домаћих фудбалера „озледили” и напустили игру па је арбитар означио крај свеопштег мучења.

ОФК КИКИНДА: Опарница, Јокић, Кецман, Бенке, Мирков, Ивановић (Вемић), Мојсиловић, Адамовић, Ђукић (Станаћев), Лолић (Живнојнов), Радовановић.  

Резултати 29. кола Српске лиге „Војводина”: Јединство – Борац 1:1, Бечеј – Хајдук 2:0, Омладинац – Нафтагас 3:1, Железничар – Словен 2:1, 1.мај – ОФК Кикинда 0:3, Раднички – Подунавац 3:2, Бачка – Динамо 0:2, Тиса – Кабел 2:2.

ПОРЕДАК: Железничар 59, Словен 55, Динамо 47, ОФК Кикинда 45, Омладинац 45, Раднички 45, Нафтагас 44, Кабел 43, Бечеј 39, Подунавац 38, Борац 38, Тиса 35, Хајдук 32, Јединство 31, 1.мај 25, Бачка 21

У 30. колу, 1.6. (17.30) играће: Борац – Тиса, Кабел – Бачка, Динамо – Раднички, Подунавац – 1.мај, ОФК Кикинда – Железничар, Словен – Омладинац, Нафтагас – Бечеј, Хајдук – Јединство.

И на војвођанском „Истоку” на распореду је било претпоследње, 29. коло. Великоселска Козара поражена је 2:0 у Омољици од Младости, Слобода је у Новим Козарцима изгубила 1:2 од Борца из Старчева, једини стрелац био је Ћулибрк, а Црвена звезда у Руском Селу савлдала је 2:1, поготцима Попескова и Шемића, екипу Бегеја из Житишта. Датум ће упамтити досадашњи фудбалери Звезде Марко Зечевић и Ненад Јанков (на насловној фотографији), опростили су се од активног играња. Поражен је још и ЖАК, високо, 8:2 (Важић, Бербаков) у Идвору од Полета.

Преостали резултати 29. кола Војвођанске лиге „Исток”: Јединство (БК) – Раднички 2:1, БАК – Пролетер 5:1, Русанда – Јединство (В) 0:2, Војводина – Будућност 1:2.  

ПОРЕДАК: Војводина 71, Младост 65, Будућност 58, Јединство (В) 53, Борац 43, Козара 42, Бегеј 41, Слобода 40, Полет 39, Русанда 38, Ц. звезда 34, Јединство (БК) 34, БАК 32, Пролетер 30, Раднички 18, ЖАК 16.

У 30. колу, 1.6. (17.30), играће: Борац – Младост, Козара – Полет, ЖАК – Војводина, Будућност – Русанда, Јединство (В) – БАК, Пролетер – Јединство (БК), Раднички – Ц. звезда, Бегеј – Слобода.

Д. П.  

кошарка

Спортска организација женске кошарке Кикинда, осми пут уприличила је Меморијални турнир „Јована Којић” за девојчице узраста 13 и 14 година.  Осим домаће екипе ту су и суботички Спартак, Академац из Српске Црње и Карађорђево из Банатског Карађорђева, а Меморијал је отворио градоначелник Кикинде Никола Лукач. Тренер у СОЖКК Игор Маљковић рекао је:

– Овако евоцирамо успомене на Јовану, а прилика је то и да видимо какав је квалитет кошарке у овом узрасту. Женска кошарка у Кикинди је на скромном нивоу због мањка девојчица у овом спорту, бројност нам је проблем и зато желимо да омасовимо овај спорт. Кикинда има традицију у женској кошарци, а и будућност. Овај турнир је једна од карика.

Надовезао се градски већник за спорт Драган Пецарски:

– Женска кошарка у Кикинди је у стагнацији, нема девојчица да попуне млађе категорије и морамо тиме да се више бавимо у будућности и да усмеримо  женску децу у овај спорт, да кошарка убудуће буде популарнија, а када је реч о Јовани, била је невероватна особа и играчица и много нам недостаје.

Отац покојне Јоване, Предраг Којић додао је:

– Осам година туге је за нашом Јованом, а сада нам је драго што је овај турнир заживео. Имамо срећу са руководиоцима из града и са нашом Миром Мићић из клуба, који све то воде да још дуго траје.

Д. П.   

офк-кикинда

Искључењем Бељића у раној фази, банатски дерби ОФК Кикинда – Раднички, добио је другачији ток, барем када је реч о домаћину, па је на крају окончан најнепопуларнијим резултатом. Седми пут ове сезоне Кикинђани су ремизирали 0:0, а укупно то им је девети нерешени исход. Голман Јован Опарница двапут је у првом делу спасавао ОФК Кикинду, дефинитвно потврдивши епитет најбољег појединца у редовима своје екипе ове сезоне.

– Врло тешка утакмица, јер смо рано добили црвени картон. Момци су међутим схватили шта им је чинити и пружили максимум у датим околностима. Сада ћемо код „1. маја”, који је у проблемима одиграо целу сезону, али нас занима искључиво победа да бисмо у добром расположењеу дочекали последње коло и дерби с Инђијцима – каже Опарница.

Тренер Владимир Шпоња напомиње да је, због Бељића, нападачки план убрзо пао у воду.

– Прилагодили смо се ситуацији, што против одличног тима, какав је у овој полусезони Раднички, није било лако. Изврсно су Зрењанинци вођени и покривени на свим позицијама, а велики проблем представљала нам је разлика у висини. У првом делу ривал је из прекида створио неколико озбиљних шанси и чудо је шта је голман Опарница одбранио у два наврата. На полувремену смо се консолидовали, можда чак у неким тренутцима били и опаснији и заслужено стигли до бода – резимира Шпоња.

Нема шеф струке ни превелики фонд играча нити квалитетних решења, а у једном тренутку и озледе и картони озбиљно су уздрмали севернобанатски брод.

– Нисмо били комплетни током пролећа ни у једном мечу. Играчи стоички подносе напоре па и мене који сам им већ досадио причом како је битан сваки гол. Остају нам још две препреке, „1. мај” је испао, али то нам ништа неће значити ако не будемо пружили максимум. Враћају нам се Ђукић и Станаћев, али због картона изостају Рафаел и Бељић. Покушаћемо да извучемо максимум из преостала два дуела и да већ сада полако доносимо битне одлуке када је реч о летњем прелазном року – јасан је Шпоња.

Д. П.

error: Content is protected !!