Спорт

џудо

На Првенству Војводине за старије пионире и пионирке у селу Степановићеву, код Новог Сада, чланови ЏК Партизан освојили су три медаље, а према бодовању Кикинђани су екипно седми у покрајини.

У женској конкуренцији Катарина Исаков имала је три ривалке у категорији до 40 кг и била је најбоља. Ања Мортвански заузела је друго место (до 44 кг) у конкуренцији још седам такмичарки, а у мушком делу други је, такође у конкуренцији седморице бораца, био и Немања Петров (+73 кг).

Пласмане на Првенство Србије оствариле су још и две петопласиране Кикинђанке: Милица Пјевић (до 48 кг) која је имала четири ривалке те Сара Бањац (до 52 кг) у конкуренцији још седам ривалки.

Наступио је и Михајло Поповић, поделио је седмо место (до 60 кг), а имао је седморицу џудока у категорији.

Д. П.

рукомет-м

Прва лига Војводине за рукометаше на самом је крају, а у претпоследњем колу мокринска Црвена звезда поражена је 38:29 (23:14) од ЖСК-а у Жабљу. У последњој рунди надметања, осмопласирани Мокринчани дочекаће Јабуку из истоименог места на југу Баната.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђукић, Симић, Гаврилов 4, Дукатаров 4, Челектић 7, Векић 7, Миливојевић 7.

Д. П.

фудбал

При крају је фудбалска сезона у нижим ранговима, на војвођанском „Истоку” нема узбуђења и све протиче углавном у монотонији. Готово све је још од раније познато, нарочито када је реч о нашим екипама, а у степену доле,  Подручној лиги „Зрењанин”, занимљивије је за нијансу, само због Полетове борбе за другу позицију. Управо данас, Наковчани су и стигли надомак пласмана у доигравање за прелазак у поменуту источну групу Војвођанске лиге.

На покрајинском „Истоку” комплетирано 27. коло, а обе наше екипе биле су неуспешне. Новокозарачка Слобода изгубила је 3:2 (Ковачевић двоструки стрелац) у Банатском Карађорђеву, а Црвена звезда, у Руском Селу, поражена је 0:2 од Борца из Старчева.

У Подручној лиги на распореду су биле утакмице 26. рунде. Полет је, победом у Накову од 4:3 (Кењало казнени ударац, Драганов двапут, први из казненог ударца, Вукобрат) над директним ривалом МСК-ом из Михајлова, одрадио највећи део посла на путу ка освајању другог места и ако тако буде одмериће снаге у двомечу с другопласираним из Подручне лиге „Панчево”, а бољи ће, средином јуна, у виши ранг. Још је Напредак из Банатске Тополе, изгубио 3:0 у ченти од Баната, а мокрински Делија славио 2:4 (Арађанин, Вребалов аутогол, Перишић, Моноштори) у Новом Бечеју против Јединства.

Д. П.

фудбал

Минималном победом у Бачкој Паланци над Бачком, која је испала из Српске лиге „Војводина” и пре данашње утакмице, фудбалери ОФК Кикинде освојили су бодове за миран финиш сезоне и у преостала три кола играће без стреса и за што бољи пласман. Тренутак одлуке у градићу покрај Дунава био је у 38. минуту када је Лолић матирао домаћег чувара мреже, испоставило се за коначних 0:1 и цели плен.

ОФК КИКИНДА: Опарница, Јокић, Лукић, Белић, Кецман (Ђукић), Станаћев, Бенке (Живојнов), Мирков, Молнар (Ивановић), Нађпал (Радовановић), Лолић.

На војвођанском „Истоку”, данас само један меч нама занимљив, додуше двеју наших екипа. У некадашњем дербију, у Великом Селу, Козара је, очекивано, декласирала кикиндски ЖАК, било је 8:2. Стрелци за Великоселце били су: Петровић (казнени ударац) у 24. и 85, Француски у 29. и 44, Мисић у 31, Зељковић у 42. и Спахић у 65. и 90+1. минуту, а за ЖАК погађали су Важић у 36. и Петровић у 57.

КОЗАРА: Шево, Спахић, М. Бунић (Детари), Стојков (Томић), Мисић (Латиновић), Пенавски (Рофа), Петровић, Лајић, Карановић, Француски, Зељковић (Кнежевић). 

ЖАК: Кузмановски (Кочиш), Баба, Зарић, Раду, Петровић, Утржен, Важић, Лабус, Бербаков, Врбашки, Лакић.

Д. П.

рукомет-м

Рукометаши МРК Кикинде поражени су 27:21 у Лазаревцу од Колубаре, у трећој одлучујућој утакмици финала плеј-офа Б лиге „Север-Центар” па су тако домаћини вечерас постали прваци поменутог такмичења и директно се пласирали у Суперлигу, а Кикинђани ће доигравање наставити против пораженог из сутрашњег дуела у Костолцу где ће снаге одмерити два најбоља клуба из Б лиге „Исток-Запад”, Рудар и Гоч из Врњачке Бање. Ко затим у том окршају сребрних губитника из двају финала буде био бољи играће у двомечу против десетопласираног из Суперлиге, а тамо је, два кола пре краја, на тој позицији Уб из истоименог места. Како било, МРК Кикинда кренуће од почетка у доигравању, опет ће до елите морати бити боља од двају ривала.

Када је реч о вечерашњој утакмици у Лазаревцу, недоумица нити узбуђења није било. Колубара је, чак и уз доста погрешака у нападу, на одмору имала вишак од два поготка – 11:9, а други део утакмице, ношена подршком препуне дворане с преко 1.500 навијача, одиграла је још и много боље, била врло добра на кикиндској половини терена, постепено подизала разлику и у завршницу ушла растерећено, чак са седам голова предности. Јунак утакмице био је изврстан голман, истовремено и капитен Лазаревчана Стефан Мартиновић.

МРК КИКИНДА: Ђукић, Балабан, Мајкић, Лисица 7(2), Гергијевски, Трнинић 1, Марковић, Мишков, Тодоров 1, Врговић 2(1), М. Панић, Л. Панић 2, Татари, Стојановић 1, Јовановић 4, Бошковић 3.

Д. П.  

офк-кикинда

Након најубедљивијег пораза у сезони, у гостима код Кабела, Тиса је на северу Баната додатно запаприла (1:3) кикиндском српсколигашу који је на тај начин, у свега шест дана, замаглио лепу овосезонску слику. Шеф струке Владимир Шпоња много је оштрији од ове констатације и наглашава да је његов тим у озбиљној кризи и игре и резултата.

– Наша агонија се наставља. Прибојавао сам се и упозоравао на овај сценарио, али нисам очекивао овако стрмоглав пад. Момци и даље одговорно тренирају, али више нисмо дисциплинована и хомогена екипа, као у већем делу сезоне. Имали смо разговор с управом, пружили су нам подршку коју морамо оправдати бољим односом према грбу клуба – каже Шпоња.

Тиса је заслужено победила, истиче тренер Кикинђана.

– Искористили су практично све прилике и показали индивидуалан квалитет, а ми из ове ситуације морамо изаћи великом борбеношћу и искључиво тимском игром.

Следи гостовање у Бачкој Паланци.

– Бачка и поред, појединачно гледано, врло доброг састава није успела да се спасе, али чека нас тежак задатак. Домаћин нема императив, а ми смо под притиском. Мојсиловић и Рафаел неће играти због картона, а ко год буде на терену мора пружити максимум – јасан је Шпоња.

Спортски директор Марко Вукобрат слаже се с тренером да је криза евидентна.

– Још више нас брине млак приступ у утакмицама у којима смо били фаворити, а нема оправдања за олако примљене голове. Када су лоши резултати и тренер има одређену одговорност, која је, међутим, у овом случају минимална. Обавили смо искрен разговор и сви морамо дати  максимум да изађемо из резултатске кризе – говори Вукобрат.

Нема алибија нити кукања на суђење, каже спортски директор.

– Све је у нашим рукама и то је најбитније, а прву меч лопту имамо с отписаном екипом Бачке и ето прилике за поправни. Једина светла тачка у последњих месец дана, уз победу над Динамом, јесте повратак, након више година, ватрених навијача „Вукова” који су одушевили и пружили огромну подршку у последње две утакмице – закључује Вукобрат.

Резултати 26. кола: Борац – Динамо 0:1, Подунавац – Кабел 4:0, ОФК Кикинда – Тиса 1:3, Словен – Бачка 4:1, Нафтагас – Раднички 4:1, Хајдук – 1.мај 3:0, Јединство – Железничар 1:1, Бечеј – Омладинац 0:0.

ПОРЕДАК: Железничар 55, Словен 51, Динамо 41, Нафтагас 40, Раднички 40, Кабел 39, ОФК Кикинда 38, Омладинац 36, Подунавац 35, Борац 34, Тиса 34, Јединство 30, Бечеј 30, Хајдук 29, 1.мај 25, Бачка 18.

У 27. колу, 11/12.5. играће: Бечеј – Борац, Железничар – Хајдук, 1.мај – Нафтагас. Раднички – Словен, Бачка – ОФК Кикинда, Кабел – Динамо, Омладинац – Јединство, Тиса – Подунавац.

Д. П. 

рукомет-з

Испадањем у трећи ранг, Прву лигу Војводине, окончана је агонија кикиндског женског рукомета у овој сезони. У последњем 22. колу Б лиге, ЖОРК Кикинда вечерас је поражена 31:21 (14:9) у Алексинцу од истоименог тима. У 22 меча, ученице тренера Дејана Карановића забалежиле су 21 неуспех, готово по правилу били су то убедљиви порази, па су Кикинђанке завршиле последње на табели.

ЖОРК КИКИНДА: Дрљача 6(1), Нунић, Бјелић, Вукобрат 3, Матић, Липтаи, Стевановић, Команов, Попадић, Чубрило, Бајкин 1, Кнежев 6, Берта 5, Фазекаш, Тот.

Д. П.

куглање

На међународном турниру „Бачка Опен” у новосадском СПЕНС-у, куглашица Кике 0230 Љиљана Френц освојила је прво место, а од Кикинђанки наступила је још Јелена Санто.

Иначе, Френц је у Нишу одрадила и први део припрема као чланица репрезентације Србије, уврштена је у изабрани састав и за другу фазу која је у Бањи Јунаковић на распореду од 13. до 17. маја, а тај део припрема представљаће последњи филтер пред Светско појединачно првенство у словачком граду Брезно (Словачка), на којем ће, крајем овога месеца, Србију представљати пет најбољих куглашица.

Д. П.

милица-латковиц-бронза-(2)

Кикинђанка Милица Латковић (19) освојила је бронзану медаљу на Европском џудо купу одржаном протеклог викенда у Хрватској. Јуниорско такмичење у Ријеци окупило је 250 такмичара из 20 земаља, а наша суграђанка, која се због студија преселила у Београд, и годину дана је чланица београдског „Партизана“, борила се у категорији до 63 килограма.

-Такмичење је било тешко и напорно. Имала сам шест борби од којих сам у пет победила и једну сам изгубила и то од Италијанке која је на 13. месту Светске ранг листе јуниора. У финалном надметању за бронзану медаљу изборила сам победу. Противница ми је била  такмичарка из Мађарске и борба је трајала 11 минута – каже Милица.

Одлазак у нови клуб донео јој је нови начин рада и напредак.

-Ово је други пут да учествујем на европском такмичењу. Први пут сам била као кадеткиња 2019. године. Освојена медаља допринела је да се квалификујем на Европско првенство које се септембра одржава у Естонији. Већ сам почела припреме за првенство и надам се најбољем исходу – открила нам је млада џудисткиња.

А.Ђ.

 

баскет

У оквиру мокринских 34. „Васкршњих свечаности”, у организацији кикиндског СЦ „Језеро”, по први пут, одржан је турнир у баскету 3х3, с девет екипа, а првопласирани београдски Слодес инкасирао је 100.000 динара и први „слот” на великом финалу Србије. Другопласираном сомборском Џокеру припало је 25.000, а трећепласираним кикиндским Лавовима 10.000 динара.

Турниру су присуствовали градоначелник Кикинде Никола Лукач, председник Скупштине Града Младен Богдан и градски већник за спорт и омладину Драган Пецарски.

– Србија је вишеструки првак света у овом спорту, а Кикинда жели да буде препознатвљива по организацији оваквих турнира. Овакви догађаји доприносе промоцији спорта, али и Кикинде и Мокрина – рекао је Лукач.

Горан Ристић, председник Савета МЗ Мокрин, додао је:

– Мало смо се окренули и спортском и такмичарском духу. Надам се да ће се овај турнир у баскету организовати у нашем селу сваке године.

Директор СЦ „Језеро” Дејан Пудар, истакао је:

– Свих девет учесника биле су изузетно јаке екипе, а финале заиста јако занимљиво. Победничка екипа је светски позната, али можемо да кажемо да су победили спорт и кошарка што је најважније.

Ненад Танасијевић, генерални секретар Националног спортског савеза 3х3 баскет, закључио је:

– У питању су екипе које играју турнире највишег реномеа тако да је било привилегија гледати овај финални окршај.

Д. П.

error: Content is protected !!