Тиса из Адорјана изненадила је (1:3) данас ОФК Кикинду и ако опстане у Српској лиги „Војводина”, када у том клубу буду резимирали сезону, кључни бодови спаса представљаће јој управо ови из Великог парка.
Мучили су се Кикинђани, као и много пута досад током ове сезоне, без оштрице у нападу, а кошмар од утакмице створио им је Лука Костић. „Десетка” Тисе одиграо је готово за оцену 10! Шаховским речником казано, била је то симултанка у двобоју овог 25-огодишњака против кикиндске конфузне и одсутне одбране заједно с голманом. Сва три гола била су готово пресликана и отприлике с исте удаљености, полудистанце. Намештао се неометан Костић и непогрешиво циљао трипут, а могао је бити чак и четвороструки стрелац, али је савезник наше екипе, која му је ту прилику и сервирала, тада била статива.
Костић је изврсну партију навестио рано, већ у 10. минуту, удвостручио предност у 27, а између два поготка гађао стативу. Трачак наде у преокрет указао се када је Молнар, тек што је на почетку наставка ушао у игру, у 47. минуту, избио сам пред, иначе врло доброг, голмана Тисе Војводића и матирао га у ситуацији „један на један”. Међутим, уместо жељеног резултатског поравнања, уследио је нокаут на супротној страни и хет-трик Костића у 61. минуту. До краја, Војводић је имао неколико добрих интервенција и тако спречио нашу екипу да у финиш меча барем унесе дозу неизвесности, а детаљ вредан пажње још је било и искључење домаћег Рафаела, који је ближе крају, у размаку од пет минута двапут опоменут жутим картоном па је већ тада, у 83. минуту када му је показна карта црвене боје, постало јасно да ОФК Кикинда данас губи и пада на седмо место лествице.
ОФК КИКИНДА: Француски, Лукић (Живојнов), Белић, Станаћев, Бенке (Молнар), Мирков, Ивановић (Ђукић), Мојсиловић, Рафаел, Барбул (Јокић), Лолић.
Д. П.
ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”
И на војвођанском „Истоку” на распореду је било 26. коло. Великоселска Козара поражена је 4:3 (Петровић, Стојков, Карановић) од Будућности у Српској Црњи, Слобода је у Новим Козарцима, савладала 4:0 (Ковачевић двапут, Ђорић, Галић) БАК из Беле Цркве, а Црвена звезда, у Руском Селу, 4:1 (Терзин трупут, Попесков) Јединство из Банатског Карађорђева. ЖАК ће у Старчеву, против Борца, играти сутра.
ПОДРУЧНА ЛИГА „ЗРЕЊАНИН”
У Подручној лиги, у 25. колу, наковачки Полет славио је 3:1 (Перишић; Кочиш, Вукобрат, Драганов)у Мокрину против Делије, а Напредак, у Банатској Тополи, 2:1 (Веселић, Станковић) у дуелу с Радничким из Јаше Томића.
– Поносни смо што наш клуб организује по 39. пут турнир, а посебно што он носи име по прослављеном џудисти, а и цела Кикинда као град спорта поносна је на овај наш клуб који је прошле године био најуспешнији спортски колектив у граду. Опредељење нашег града је било да улаже у спортску инфраструктуру, у спортисте и таленте и да промовише праве вредности. Најважније је да деца имају чиме да се баве, а Кикинда сутра мора да изгледа тако да омогући сваком детету да се бави спортом, да се улаже у инфраструктуру и да Кикинда сутра мора да постане још већи центар, још опремљеније да имамо све клубове и објекте и да Кикинда сутра буде на мапи озбиљних спортских центара у нашој предивној Србији. На џудо мапи, у ових неколико дана, наш град је био практично центар Европе и света. Овде је у кампу, који је претходио турниру, прошло неколико стотина репрезентативаца из 11 земаља и то је оно што Кикинди омогућује да непредује и да дефинитивно буде, како ми кажемо, град спорта. Наравно да ћемо да и убудуће улажемо у спорт и инфраструктуру – рекао је Лукач.
Јелена Крвопић, председница Партизана, надовезала се:
Директор Партизана Светислав Вукмирица додао је:
– Град Кикинда годинама негује посебну пажњу према младима у спорту, који су најбољи промотери правих животих вредности. Наш Џудо клуб годинама нам приређује овакве манифестације, које окупљају велики број такмичара и тренера, а на основу сјајне организације и масовности, постављени смо на светску џудо мапу – рекао је Лукач.
У тренажном кампу налазе се и репрезентативци Србије који се припремају за Летње олимпијске игре у Паризу.
Најубедљиви пораз у сезони, севернобанатски српсколигаш претрпио је од Кабела. У Новом Саду, три лопте завршиле су у мрежи ОФК Кикинде која је у нападу опет пуцала у празно, седми пут овога пролећа, а укупно 12. у 25 утакмица.
У суботу (17 сати) на Градски стадион долази Тиса.
– Послали смо предивну слику из нашег града који је овом приликом спојио, осим наших клубова, и клубове из још пет земаља региона. Истовремено, све чинимо и да фудбал у Кикинди вратимо на старе стазе славе, које овај најпопуларнији спорт и заслужује у нашем граду. Хвала свима из организационог одбора који су се потрудили да турнир успе, хвала и ОФК Кикинди, Великоселцима и Рускоселцима на великом доприносу. Сви заједно показали су колико можемо да будемо успешни организатори, а момци из наше три екипе, сигурно су много научили од колега из бољих тимова. Гости су сви презадовољни, носе дивне утиске и то нам је најважније, уз жељу да овај турнир постане традиционалан, а кикиндска градска управа и даље ће наставити да улаже не само у спорт већ и у спортску инфраструктуру – рекао је Лукач.
У утакмици за треће место новосадска Војводина победила је, такође 2:0, словеначки НК Бринје из Гросуплја, а претходно су се и Београђани и Хрвати у финале пласирали након бољег извођења једанаестераца против Словенаца односно Новосађана.
Осим поменуте четири најбоље екипе, учествовали су још: Македонија Ђорче Петров из Скопја (Северна Македонија), УТА из Арада (Румунија), ОФК Кикинда, Партизан из Београда, Козара из Великог Села, ТСЦ из Бачке Тополе, Печи из Печуја (Мађарска) и Раднички из Зрењанина.




У Б класи, кадеткиње Теодора Икић и Милана Терзин биле су у одговарајућим категоријама друге, а Марија Цицовић трећа. У класи Ц, такође у борбама, Уна Терзин заузела је треће место, а такође у Ц класи, али у катама, кадет Стефан Сили био је први.
Д. П.
Дакле, бољи из предстојеће, одлучујуће утакмице између Лазаревчана и наше екипе, у Суперлигу ће, а поражени у додатно доигравање, најпре против пораженог из мајсторице источно-западне групе Б лиге у којој ће се, у Костолцу, састати Рудар и Гоч из Врњачке Бање. Ко у том сусрету буде био успешнији, одмериће снаге у двомечу с десетопласираним из Суперлиге и онда ће та екипа од јесени имати статус члана најјаче наше рукометне дивизије.