Спорт

фудбал

Тиса из Адорјана изненадила је (1:3) данас ОФК Кикинду и ако опстане у Српској лиги „Војводина”, када у том клубу буду резимирали сезону, кључни бодови спаса представљаће јој управо ови из Великог парка.

Мучили су се Кикинђани, као и много пута досад током ове сезоне, без оштрице у нападу, а кошмар од утакмице створио им је Лука Костић. „Десетка” Тисе одиграо је готово за оцену 10! Шаховским речником казано,  била је то симултанка у двобоју овог 25-огодишњака против кикиндске конфузне и одсутне одбране заједно с голманом. Сва три гола била су готово пресликана и отприлике с исте удаљености, полудистанце. Намештао се неометан Костић и непогрешиво циљао трипут, а могао је бити чак и четвороструки стрелац, али је савезник наше екипе, која му је ту прилику и сервирала, тада била статива.

Костић је изврсну партију навестио рано, већ у 10. минуту, удвостручио предност у 27, а између два поготка гађао стативу. Трачак наде у преокрет указао се када је Молнар, тек што је на почетку наставка ушао у игру, у 47. минуту, избио сам пред, иначе врло доброг, голмана Тисе Војводића и матирао га у ситуацији „један на један”. Међутим, уместо жељеног резултатског поравнања, уследио је нокаут на супротној страни и хет-трик Костића у 61. минуту. До краја, Војводић је имао неколико добрих интервенција и тако спречио нашу екипу да у финиш меча барем унесе дозу неизвесности, а детаљ вредан пажње још је било и искључење домаћег Рафаела, који је ближе крају, у размаку од пет минута двапут опоменут жутим картоном па је већ тада, у 83. минуту када му је показна карта црвене боје, постало јасно да ОФК Кикинда данас губи и пада на седмо место лествице.

ОФК КИКИНДА: Француски, Лукић (Живојнов), Белић, Станаћев, Бенке (Молнар), Мирков, Ивановић (Ђукић), Мојсиловић, Рафаел, Барбул (Јокић), Лолић.

Д. П.

ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”

И на војвођанском „Истоку” на распореду је било 26. коло. Великоселска Козара поражена је 4:3 (Петровић, Стојков, Карановић) од Будућности у Српској Црњи, Слобода је у Новим Козарцима, савладала 4:0 (Ковачевић двапут, Ђорић, Галић) БАК из Беле Цркве, а Црвена звезда, у Руском Селу, 4:1 (Терзин трупут, Попесков) Јединство из Банатског Карађорђева. ЖАК ће у Старчеву, против Борца, играти сутра.

ПОДРУЧНА ЛИГАЗРЕЊАНИН”

У Подручној лиги, у 25. колу, наковачки Полет славио је 3:1 (Перишић; Кочиш, Вукобрат, Драганов)у Мокрину против Делије, а Напредак, у Банатској Тополи, 2:1 (Веселић, Станковић) у дуелу с Радничким из Јаше Томића.

џудо

Кикиндски Џудо клуб Партизан, 39. пут организовао је турнир за млађе узрасте, који је често мењао имена, а тренутно носи назив „Куп Кикинде”. Истовремено, традиционалном турниру придодат је својевремено и Меморијални турнир „Драган Цигановић Цига”, који је на након Цигине смрти најпре постојао као одвојено сениорско такмичење с богатим фондом новчаних награда, а укупно гледано реч је 14. издању Меморијала, иако је Цигановић преминуо пре 16 година, 24. марта 2008. Турнир је отворио градоначелник Кикинде Никола Лукач.

– Поносни смо што наш клуб организује по 39. пут турнир, а посебно што он носи име по прослављеном џудисти, а и цела Кикинда као град спорта поносна је на овај наш клуб који је прошле године био најуспешнији  спортски колектив у граду. Опредељење нашег града је било да улаже у спортску инфраструктуру, у спортисте и таленте и да промовише праве вредности. Најважније је да деца имају чиме да се баве, а Кикинда сутра мора да изгледа тако да омогући сваком детету да се бави спортом, да се улаже у инфраструктуру и да Кикинда сутра мора да постане још већи центар, још опремљеније да имамо све клубове и објекте и да Кикинда сутра буде на мапи озбиљних спортских центара у нашој предивној Србији. На џудо мапи, у ових неколико дана, наш град је био практично центар Европе и света. Овде је у кампу, који је претходио турниру, прошло неколико стотина репрезентативаца из 11 земаља и то је оно што Кикинди омогућује да непредује и да дефинитивно буде, како ми кажемо, град спорта. Наравно да ћемо да и убудуће улажемо у спорт и инфраструктуру – рекао је Лукач.

Јелена Крвопић, председница Партизана, надовезала се:

– Данас преко 260 такмичара, а као што видите из године у године наш камп расте и наш турнир расте. Прошле године нисмо без разлога проглашени за најбољи клуб у Кикинди, озбиљно се бавимо нашом децом, озбиљно се бавимо овим спортом и ова данас слика у хали то и показује.

Директор Партизана Светислав Вукмирица додао је:

– Ја не волим да постављам границе кад су циљеви у питању. Ми смо са ова четири дана показали да је наш клуб и град потпуно превазишао оквире региона. Имали смо госте из западноевропских држава, из Енглеске, из Белгије. Ту су нам били и два тренера из Јапана, прича се шири и сад је на граду да настави са развојем па да се побољшају смештајни капацитети. Без тога не џудо него ни једна манифестација неће моћи да напредује. Крајњи циљ јесте да наш пре свега камп буде у званичном календару Европске џудо уније, а да би били ми морамо да имамо фиксиран датум у организацији и то сад не можемо, ми морамо да се водимо кад је Дом ученика слободан да би понудили тих 150-160 кревета. Оно што могу да кажем то је да ја никада од тога нећу одустати, јер Кикинда то заслужује. Видели сте прошло је 700 такмичара што кроз камп што кроз турнир, озбиљна прича, ми смо презадовољни.  Д. П. 

џудо.-камп

У суботу, с почетком у 10.45 сати, у дворани „Језеро”, кикиндски Џудо клуб Партизан, 39. пут организоваће турнир за млађе узрасте, који је често мењао имена, а тренутно носи назив „Куп Кикинде”. Истовремено биће то и Меморијал „Драган Цигановић Цига”, а као увод у суботњи догађај, у току је и тродневни тренажни камп, који је данас посетио градоначелник Кикинде  Никола Лукач.

– Град Кикинда годинама негује посебну пажњу према младима у спорту, који су најбољи промотери правих животих вредности. Наш Џудо клуб годинама нам приређује овакве манифестације, које окупљају велики број такмичара и тренера, а на основу сјајне организације и масовности, постављени смо на светску џудо мапу – рекао је Лукач.

У тренажном кампу налазе се и репрезентативци Србије који се припремају за Летње олимпијске игре у Паризу.

Д. П.

фудбал.-офк-кикинда

Најубедљиви пораз у сезони, севернобанатски српсколигаш претрпио је од Кабела. У Новом Саду, три лопте завршиле су у мрежи ОФК Кикинде која је у нападу опет пуцала у празно, седми пут овога пролећа, а укупно 12. у 25 утакмица.

– Потпуно заслужена победа Кабела. Били су усредсређени и мотивисани па су користили наше киксеве. Имали смо у првом нападу изгледну позицију, а потом је Ивановић из даљине погодио пречку. Међутим, уследиле су, за српсколигашки ранг, необјашњиве погрешке наше последње линије, а онда и губитак самопоуздања. Мане које су евидентне, желели смо кроз тренажни процес да сведемо на минимум, а оне су се појавиле у најнезгоднијим тренутцима и пораз је био неминован – каже Владимир Шпоња, шеф струке Кикинђана.

У суботу (17 сати) на Градски стадион долази Тиса.

– Адорјанци имају индивидуални квалитет, искусног и квалитетног тренера, форма им се стабилизује и долазе с огромном жељом да опстану. Ми лутамо због бројних кадровских проблема. Немамо довољно квалитетних решења, али, ипак, верујем да ћемо освојити бодове за миран финиш. Нисам задовољан како изгледамо тренутно и зато је сада једини циљ да што мирнији дочекамо крај напорног и изједначеног такмичења – јасан је Шпоња.

Д. П.

куп-кикинде

Београдска Црвена звезда победник је другог „Купа Кикинде” у фудбалу за кадете рођене 2008. године, одржаног од недеље до вечерас на три стадиона: Градском, у Великом и Руском Селу. „Црвено-бели” су у финалу савладали хрватски НК Осијек, резултатом 2:0, а трофеј је капитену Београђана уручио градоначелник Никола Лукач.

– Послали смо предивну слику из нашег града који је овом приликом спојио, осим наших клубова, и клубове из још пет земаља региона. Истовремено, све чинимо и да фудбал у Кикинди вратимо на старе стазе славе, које овај најпопуларнији спорт и заслужује у нашем граду. Хвала свима из организационог одбора који су се потрудили да турнир успе, хвала и ОФК Кикинди, Великоселцима и Рускоселцима на великом доприносу. Сви заједно показали су колико можемо да будемо успешни организатори, а момци из наше три екипе, сигурно су много научили од колега из бољих тимова. Гости су сви презадовољни, носе дивне утиске и то нам је најважније, уз жељу да овај турнир постане традиционалан, а кикиндска градска управа и даље ће наставити да улаже не само у спорт већ и у спортску инфраструктуру – рекао је Лукач.

У утакмици за треће место новосадска Војводина победила је, такође 2:0, словеначки НК Бринје из Гросуплја, а претходно су се и Београђани и Хрвати  у финале пласирали након бољег извођења једанаестераца против Словенаца односно Новосађана.

За најбољег играча турнира проглашен је Никша Благојевић (Црвена звезда), најбољи је голман Нико Иванковић (НК Осијек), а стрелац Лазар Пекић (Војводина).

Осим поменуте четири најбоље екипе, учествовали су још: Македонија Ђорче Петров из Скопја (Северна Македонија), УТА из Арада (Румунија), ОФК Кикинда, Партизан из Београда, Козара из Великог Села, ТСЦ из Бачке Тополе, Печи из Печуја (Мађарска) и Раднички из Зрењанина.

 

 

Д. П.

карате

Куп Србије за млађе узрасте одржан је у Новом Бечеју, а чланица кикиндског Карате клуба Феникс, Нина Стојнић освојила је злато у борбама, у категорији до 54 килограма за јуниорке. Запажен је у истом узрасту био и Петар Ступар, припала му је бронза у категорији до 61кг.

У Б класи, кадеткиње Теодора Икић и Милана Терзин биле су у одговарајућим категоријама друге, а Марија Цицовић трећа. У класи Ц, такође у борбама, Уна Терзин заузела је треће место, а такође у Ц класи, али у катама, кадет Стефан Сили био је први.

Д. П.

баскет-мокрин

Предстојеће суботе у Мокрину, у оквиру 34. „Васкршњих свечаности”, у организацији кикиндског СЦ „Језеро”, први пут, биће одржан турнир у баскету 3х3, а већ сада влада велико интересовање екипа из целе Србије, напомињу из Спортског центра.

Почетак, на Варошком тргу, планиран је за подне, али зависиће од броја пријављених екипа, а првопласирана освојиће 100.000 динара и први „слот” на великом финалу Србије, другој ће припасти 25.000, а трећепласираној 10.000 динара. Биће уприличено и такмичење у брзом шутирању „тројки” и закуцавању.

Уплата за учешће износи 5.000 динара по екипи, а пријаве се могу обавити путем интернета на званичој страници:

ФИБА 3×3 https://play.fiba3x3.com/events/f9ccfa11-ca3a-4dda-a2da-247c8644e202

Д. П.

фудбалска-недеља

Комплетирано је 25. коло на војвођанском „Истоку” односно 24. у Подручној лиги, а играно је и у најнижем рангу – Међуопштинској лиги „Кикинда-Житиште”.

На „Истоку” новокозарачка Слобода ремизирала је 1:1 (стрелац: Ђорић) с Русандом у Меленцима, а на кикиндском Вашаришту ЖАК је претрпио још једна тежак пораз, овога пута од српскоцрњанске Будућности – 1:6 (Ратко). На табели, великоселска Козара шеста је, Слобода осма, рускоселска Црвена звезда 11, а ЖАК последњи 16.

У Подручној лиги „Зрењанин”, наковачки Полет наставио је трку с Михајловчанима за друго место које доноси разигравање против другопласираног из Подручне лиге Панчево, а бориће се за пласман у Војвођанску лигу „Исток”. Наковчани су данас као домаћини савладали 5:0 (Драганов трипут, Зорић, Кубуровић /аутогол/) Црвену звезду из Војводе Степе, трећи су и имају четири бода мање од другог МСК-а, али Михајловчани имају и меч више. Тополски Напредак 2:0 (Кебић, Роцков), победио је на свом игралишту новомилошевачку Војводину, заузима на табели 10. место, а мокрински Делија, други одоздо на лествици, био је слободан у овом колу.

Коначно, у 15. колу Међуопштинске лиге, Војводина је у Башаиду 10:0 (Тодоров трипут, Марић и Винцан по двапут, Гаврић, Ранков, Сараволац), савладала састав Борца из Иђоша, водећи су Башаици на табели док су  Иђошани претпоследњи.

Д. П.

рукомет-м

У другој финалној утакмици доигравања за пласман у Суперлигу, рукометаши МРК Кикинде вратили су резултатски егал у партијама. Вечерас у „Језеру”, резултатом 22:19, победили су Колубару па ће одлука о прваку северно-централне групе Б лиге пасти у трећој утакмици, тзв. мајсторици, у Лазаревцу, која је на распореду 9. маја.

Други меч финалне серије подсетио је на први, само што су сада улоге биле обрнуте. Тада су, у Лазаревцу, Кикинђани имали на полувремену четири гола вишка, а сада је Колубара у нашем граду на одмору имала предност од три поготка – 8:11. И данас је у наставку уследио преокрет, а најзаслужнији за вечерашњи тријумф МРК Кикинде био је голман Славко Мишков.

Дакле, бољи из предстојеће, одлучујуће утакмице између Лазаревчана и наше екипе, у Суперлигу ће, а поражени у додатно доигравање, најпре против пораженог из мајсторице источно-западне групе Б лиге у којој ће се, у Костолцу, састати Рудар и Гоч из Врњачке Бање. Ко у том сусрету буде био успешнији, одмериће снаге у двомечу с десетопласираним из Суперлиге и онда ће та екипа од јесени имати статус члана најјаче наше рукометне дивизије.

МРК КИКИНДА: Ђукић, Балабан, Мајкић, Лисица 4(1), Георгијевски, Трнинић, Марковић, Мишков, Тодоров 2, Врговић 5(4), М. Панић, Л. Панић 3, Татари, Стојановић, Јовановић 4, Бошковић 4.

Д. П.

офк-кикинда

Седми пораз у сезони, истовремено и најтежи ове сезоне, претрпила је ОФК Кикинда данас, у преподневном термину, у Новом Саду од Кабела који је славио 3:0 (2:0). Кикинђани су овим поразом пали на пето место табеле, а у идућем, 26. колу, у суботу, чекаће Тису из Адорјана.

ОФК КИКИНДА: Француски, Лукић, Белић, Станаћев, Бенке, Ивановић (Кецман), Нађпал (Мирков), Мојсиловић (Молнар), Живојнов, Рафаел (Радовановић), Барбул (Јокић).

Д. П.

error: Content is protected !!