Tisa iz Adorjana iznenadila je (1:3) danas OFK Kikindu i ako opstane u Srpskoj ligi „Vojvodina”, kada u tom klubu budu rezimirali sezonu, ključni bodovi spasa predstavljaće joj upravo ovi iz Velikog parka.
Mučili su se Kikinđani, kao i mnogo puta dosad tokom ove sezone, bez oštrice u napadu, a košmar od utakmice stvorio im je Luka Kostić. „Desetka” Tise odigrao je gotovo za ocenu 10! Šahovskim rečnikom kazano, bila je to simultanka u dvoboju ovog 25-ogodišnjaka protiv kikindske konfuzne i odsutne odbrane zajedno s golmanom. Sva tri gola bila su gotovo preslikana i otprilike s iste udaljenosti, poludistance. Nameštao se neometan Kostić i nepogrešivo ciljao triput, a mogao je biti čak i četvorostruki strelac, ali je saveznik naše ekipe, koja mu je tu priliku i servirala, tada bila stativa.
Kostić je izvrsnu partiju navestio rano, već u 10. minutu, udvostručio prednost u 27, a između dva pogotka gađao stativu. Tračak nade u preokret ukazao se kada je Molnar, tek što je na početku nastavka ušao u igru, u 47. minutu, izbio sam pred, inače vrlo dobrog, golmana Tise Vojvodića i matirao ga u situaciji „jedan na jedan”. Međutim, umesto željenog rezultatskog poravnanja, usledio je nokaut na suprotnoj strani i het-trik Kostića u 61. minutu. Do kraja, Vojvodić je imao nekoliko dobrih intervencija i tako sprečio našu ekipu da u finiš meča barem unese dozu neizvesnosti, a detalj vredan pažnje još je bilo i isključenje domaćeg Rafaela, koji je bliže kraju, u razmaku od pet minuta dvaput opomenut žutim kartonom pa je već tada, u 83. minutu kada mu je pokazna karta crvene boje, postalo jasno da OFK Kikinda danas gubi i pada na sedmo mesto lestvice.
OFK KIKINDA: Francuski, Lukić (Živojnov), Belić, Stanaćev, Benke (Molnar), Mirkov, Ivanović (Đukić), Mojsilović, Rafael, Barbul (Jokić), Lolić.
D. P.
VOJVOĐANSKI „ISTOK”
I na vojvođanskom „Istoku” na rasporedu je bilo 26. kolo. Velikoselska Kozara poražena je 4:3 (Petrović, Stojkov, Karanović) od Budućnosti u Srpskoj Crnji, Sloboda je u Novim Kozarcima, savladala 4:0 (Kovačević dvaput, Đorić, Galić) BAK iz Bele Crkve, a Crvena zvezda, u Ruskom Selu, 4:1 (Terzin truput, Popeskov) Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva. ŽAK će u Starčevu, protiv Borca, igrati sutra.
PODRUČNA LIGA „ZRENJANIN”
U Područnoj ligi, u 25. kolu, nakovački Polet slavio je 3:1 (Perišić; Kočiš, Vukobrat, Draganov)u Mokrinu protiv Delije, a Napredak, u Banatskoj Topoli, 2:1 (Veselić, Stanković) u duelu s Radničkim iz Jaše Tomića.
– Ponosni smo što naš klub organizuje po 39. put turnir, a posebno što on nosi ime po proslavljenom džudisti, a i cela Kikinda kao grad sporta ponosna je na ovaj naš klub koji je prošle godine bio najuspešniji sportski kolektiv u gradu. Opredeljenje našeg grada je bilo da ulaže u sportsku infrastrukturu, u sportiste i talente i da promoviše prave vrednosti. Najvažnije je da deca imaju čime da se bave, a Kikinda sutra mora da izgleda tako da omogući svakom detetu da se bavi sportom, da se ulaže u infrastrukturu i da Kikinda sutra mora da postane još veći centar, još opremljenije da imamo sve klubove i objekte i da Kikinda sutra bude na mapi ozbiljnih sportskih centara u našoj predivnoj Srbiji. Na džudo mapi, u ovih nekoliko dana, naš grad je bio praktično centar Evrope i sveta. Ovde je u kampu, koji je prethodio turniru, prošlo nekoliko stotina reprezentativaca iz 11 zemalja i to je ono što Kikindi omogućuje da nepreduje i da definitivno bude, kako mi kažemo, grad sporta. Naravno da ćemo da i ubuduće ulažemo u sport i infrastrukturu – rekao je Lukač.
Jelena Krvopić, predsednica Partizana, nadovezala se:
Direktor Partizana Svetislav Vukmirica dodao je:
– Grad Kikinda godinama neguje posebnu pažnju prema mladima u sportu, koji su najbolji promoteri pravih životih vrednosti. Naš Džudo klub godinama nam priređuje ovakve manifestacije, koje okupljaju veliki broj takmičara i trenera, a na osnovu sjajne organizacije i masovnosti, postavljeni smo na svetsku džudo mapu – rekao je Lukač.
U trenažnom kampu nalaze se i reprezentativci Srbije koji se pripremaju za Letnje olimpijske igre u Parizu.
Najubedljivi poraz u sezoni, severnobanatski srpskoligaš pretrpio je od Kabela. U Novom Sadu, tri lopte završile su u mreži OFK Kikinde koja je u napadu opet pucala u prazno, sedmi put ovoga proleća, a ukupno 12. u 25 utakmica.
U subotu (17 sati) na Gradski stadion dolazi Tisa.
– Poslali smo predivnu sliku iz našeg grada koji je ovom prilikom spojio, osim naših klubova, i klubove iz još pet zemalja regiona. Istovremeno, sve činimo i da fudbal u Kikindi vratimo na stare staze slave, koje ovaj najpopularniji sport i zaslužuje u našem gradu. Hvala svima iz organizacionog odbora koji su se potrudili da turnir uspe, hvala i OFK Kikindi, Velikoselcima i Ruskoselcima na velikom doprinosu. Svi zajedno pokazali su koliko možemo da budemo uspešni organizatori, a momci iz naše tri ekipe, sigurno su mnogo naučili od kolega iz boljih timova. Gosti su svi prezadovoljni, nose divne utiske i to nam je najvažnije, uz želju da ovaj turnir postane tradicionalan, a kikindska gradska uprava i dalje će nastaviti da ulaže ne samo u sport već i u sportsku infrastrukturu – rekao je Lukač.
U utakmici za treće mesto novosadska Vojvodina pobedila je, takođe 2:0, slovenački NK Brinje iz Grosuplja, a prethodno su se i Beograđani i Hrvati u finale plasirali nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Slovenaca odnosno Novosađana.
Osim pomenute četiri najbolje ekipe, učestvovali su još: Makedonija Đorče Petrov iz Skopja (Severna Makedonija), UTA iz Arada (Rumunija), OFK Kikinda, Partizan iz Beograda, Kozara iz Velikog Sela, TSC iz Bačke Topole, Peči iz Pečuja (Mađarska) i Radnički iz Zrenjanina.




U B klasi, kadetkinje Teodora Ikić i Milana Terzin bile su u odgovarajućim kategorijama druge, a Marija Cicović treća. U klasi C, takođe u borbama, Una Terzin zauzela je treće mesto, a takođe u C klasi, ali u katama, kadet Stefan Sili bio je prvi.
D. P.
Dakle, bolji iz predstojeće, odlučujuće utakmice između Lazarevčana i naše ekipe, u Superligu će, a poraženi u dodatno doigravanje, najpre protiv poraženog iz majstorice istočno-zapadne grupe B lige u kojoj će se, u Kostolcu, sastati Rudar i Goč iz Vrnjačke Banje. Ko u tom susretu bude bio uspešniji, odmeriće snage u dvomeču s desetoplasiranim iz Superlige i onda će ta ekipa od jeseni imati status člana najjače naše rukometne divizije.