Спорт

пецарски

Већ 11 година и Кикинда је део међународних Спортских игара младих чији је врхунац током друге половине лета у хрватском граду Сплиту, а данас је у дворани „Језеро” одржан турнир у рукомету на првом, најнижем нивоу. Отворио га је градски већник за спорт и омладину Драган Пецарски.

– Поново су Спортске игре младих код нас, премда их ове године нисмо организовали у свим дисциплинама из техничких разлога, јер приликом усвајања градског буџета нисмо имали јасне смернице колико је средстава потребно, али ми и даље подржавамо ову манифестацију као и нашу децу. Која прођу даље на више нивое такмичења, кроз одређене стимулансе и средства, помоћи ћемо. Надамо се да ће наредне године све функционисати као што је то био случај претходних година – рекао је Пецарски.

Надовезала се Светлана Мирчић Вукобрат, наставница у ОШ „Свети Сава”.

– Наша школа залаже се физичку активност ученика, уз помоћ градске управе у фебруару смо уприличили манифестацију, такмичење на полигону, а такође се спроводи у организацији Спортских игара младих Србије. Данас имамо надметање у рукомету које је квалификационо за виши, регионални ниво у Апатину, одакле ће најбољи на републичко такмичење, а тамо ће се борити за пласмане на завршну манифестацију у Хрватској. У „Језеру” је велики одзив кикиндских школа, имамо 15 мушких и 10 женских екипа, ту су и Мокринчани, као и екипе из Мужље – истакла је Мирчић Вукобрат.

Поред екипа из Хрватске, која је зачетник и увек у Сплиту стални организатор завршнице Спортских игара младих, годинама унатраг на обали Јадрана учествују и најбољи тимови из Босне и Херцеговине и Србије, а ове године придружиће им се и састави из Словеније.

Додајмо, неугодно су изненадили одговорни из Спортских игара младих Србије, нису дошли на отварање манифестације.

Д. П.

фудбал

Други везани пораз, истоветним резултатом – 2:0, претрпили су фудбалери ОФК Кикинде. На другом гостовању у четири дана, Кикинђани су данас поражени у сремском месту Белегишу, од Подунавца. Поготке је домаћин постигао у наставку, у 52. и 78. минуту, а победа Сремаца, против и овога пута некомплетних Кикинђана, у потпуности је заслужена.

ОФК КИКИНДА: Француски, Јокић, Лукић, Станаћев (Живојнов), Бенке (Вемић), Мирков (Рафаел), Ивановић, Нађпал, Ђукић, Лолић, Радовановић (Адамовић).

Резултати 23. кола: Железничар – Борац 2:1, 1.мај – Омладинац 1:4, Раднички – Бечеј 1:0, Бачка – Јединство 0:2, Кабел – Нафтагас 3:0, Динамо – Словен 1:0, Тиса – Хајдук 2:1, Подунавац – ОФК Кикинда 2:0.

ПОРЕДАК: Железничар 50, Словен 48, Нафтагас 36, Раднички 36, ОФК Кикинда 35, Динамо 35, Омладинац 34, Кабел 33, Подунавац 32, Борац 28, Бечеј 28, Јединство 25, Тиса 25, 1.мај 24, Хајдук 23, Бачка 17.

У 24. колу, 20/21.4. (16.30) играће: ОФК Кикинда – Динамо, Словен – Кабел, Нафтагас – Тиса, Хајдук – Бачка, Јединство – Раднички, Бечеј – 1.мај, Омладинац – Железничар, Борац – Подунавац.

И у Војвођанској лиги „Исток” на распореду је било 23. коло, а од наших екипа само је Козара уписала победу, у Великом Селу добила је 4:3 састав ковинског Радничког. Стрелци су били: Спахић (двапут), Б. Бунић и Томић. Новокозарачка Слобода, у Идвору, поражена је 2:0 од Полета, рускоселска Црвена звезда у Перлезу од Војводине – 2:1 (Ковачевић), а ЖАК на Вашаришту од Пролетера иза Бантског Карловца – 0:1.

Преостали резултати 23. кола: БАК – Борац 2:0, Русанда – Јединство (БК) 3:0, Младост – Бегеј 4:0, Будућност – Јединство (В) 2:1.

ПОРЕДАК: Војводина 56, Младост 50, Јединство (В) 41, Будућност 40, Козара 39, Бегеј 37, Слобода 33, Полет 33, Борац 31, Ц. звезда 28, Русанда 27, Пролетер 23, Јединство 21, БАК 20, Раднички 18, ЖАК 16.

У 24. колу, 20/21.4. (16.30), играће: Јединство (В) – ЖАК, Пролетер – Козара, Раднички – Младост, Бегеј – Полет, Слобода – Војводина, Јединство (БК) – БАК, Борац – Будућност, Ц. звезда – Русанда.

Д. П.

ПОДРУЧНА ЛИГА „ЗРЕЊАНИН”

Резултати 22. кола: Раднички – Јединство 2:0, Полет – Билећанин 3:3 /Радловић, Зорић, Кењало/, Стајићево – Ц. звезда 2:0, Напредак (Ч) – Делија 5:0, Банат – МСК 3:2, Напредак (БТ) – Младост 0:1, Војводина – 2.октобар 1:4. ЖФК Банат био је слободан.

ПОРЕДАК: Напредак (Ч) 54, МСК 46, Полет 45, Младост 37, Билећанин 36, ЖФК Банат 31, 2.октобар 29, Банат 29, Јединство 29, Напредак (БТ) 26, Ц. звезда 25, Стајићево 21, Раднички 21, Делија 15, Војводина 3.

У 23. колу, 20/21.4. (16.30), играће: Делија – Стајићево, Војводина – Раднички, 2.октобар – Напредак (БТ), Младост – Банат, МСК – Напредак (Ч), ЖФК Банат – Полет, Билећанин – Јединство. Црвена звезда биће слободна.

МФЛ „КИКИНДА-ЖИТИШТЕ”

Резултати 13. кола: Бега – Тереквеш 2:0, Пролетер – Омладинац 0:5, Подгрмеч – Рохам 1:2, Војводина – Борац (А) 3:0 /Тодоров двапут, Врбачки/, Борац (И) – 1.октобар 4:0 /Свирчев двапут, Данков, Мирчевски/.

ПОРЕДАК: Војводина 37, Омладинац 34, Борац (А) 22, Рохам 21, Бега 21, Пролетер 19, Подгрмеч 13, Тереквеш 10, Борац (И) 9, 1.октобар 3.

У 14. колу 21.4. (16.30) играће: Тереквеш – Борац (И), 1.октобар – Војводина, Борац (А) – Подгрмеч, Рохам – Пролетер, Омладинац – Бега.

кошарка

Окончано је надметање у Другој лиги Војводине, а у последњој утакмици плеј-офа Б кошаркаши Велике Кикинде поражени су 78:58 од СУБАК-а у Бајмоку док је у плеј-офу Е новокозарачка Слобода изгубила у Кикинди од тима Сивца, резултатом 47:60. Велика Кикинда на крају је пета, а Слобода последња – 19.

Д. П.

рукомет

Првим утакмицама полуфинала, вечерас су започела доигравања у другим ранговима за пласман у највиши степен, а у „Језеру” рукометаши МРК Кикинде начинили су први корак ка Суперлиги, победом од 35:33 над Црвенком. Први део утакмице завршен је вођством Црвенчана – 16:17, али је у наставку екипа из нашег града убрзо преокренула резултат у своју корист. Водили су Кикинђани у неколико наврата и са четири гола разлике, а у 57. минуту стигли и до, испоставило се, недостижних пет погодака вишка – 34:29. Запретили су додуше Црвенчани у самом финишу, били можда и надомак изједначења у последњим секундама, али спетљали су се на својој половини па је изостала контра, а онда је Лука Панић забио за коначан исход.

У другом полуфиналу, Колубара је у Лазаревцу била уверљива 29:22 против Инђије, а узвратни сусрети у Црвенки односно Инђији, на распореду су у четвртак од 19 сати. Ако Кикинђани и Лазаревчани тада опет буду успешни, пласираће се у финале доигравања северно-централне групе Б лиге, а у супротном у недељу ће бити одигране мајсторице или само једна, поново у „Језеру” односно Лазаревцу.

Када је реч о доигравању у источно-западној групи Б лиге, Гоч, у Врњачкој Бањи, те Рудар, у Костолцу, искористили су предност домаћег терена, савладавши тим Шамота (Аранђеловац) односно Лозницу.

МРК КИКИНДА: Ђукић, Балабан, Мајкић, Лисица 9, Георгијевски, Трнинић 1, Марковић, Тодоров 4, Врговић 5(3), М. Панић, Л. Панић 3, Татари, Китановић, Стојановић 2, Јовановић 7, Бошковић 4.

Д. П.

ДВОСТРУКО СЛАВЉЕ У МОКРИНУ

У Првој мушкој и Другој женској лиги Војводине, двоструко славље мокриснких клубова. Момци осмопласиране Црвене звезде победили су као домаћини тим Апатина, резултатом 28:25, а у наредном колу биће гости Банатског Карловца.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Симић, Гаврилов, Дукатаров 5, Челекетић, Буквић 8, Векић 4, Голић 1, Трнић 2, Миливојевић, Козловачки 5(1), Блажић 3, Малуцков.

И девојке шестопласираног ЖРК Мокрина на свом су терену биле успешне, 35:24 савладале су екипу Оџака, а у претпоследњој рунди сезоне дочекаће Сонту.

ЖРК МОКРИН: Матић, Божин, Стојшић, Коканов 6, Бркин 9(4), Ладичорбић 2, Вукобрат 8, Милосављев 1, Пешић, Голић 4, Чворак, Алмаши, Челекетић 5.  

карате

Чачак је био домаћин Првенства Србије за каратисте и каратисткиње у борбама и катама у конкуренцији сениора, а каташки тим кикиндског Феникса заузео је пето место. У појединачној конкуренцији радио је једино Никола Кочиш, испао је у трећем кругу.

– Тимска медаља измакла нам је, а Срђан Кочиш и Никола Албулов имали су обавезе на факултету, нисмо били сигурни хоће ли стићи у Чачак па смо их одјавили из појединачне конкуренције – каже тренерица Тања Сили Лукић.

Д. П. 

џудо

Младе џудоке кикиндског Партизана наступили су на 28. међународном  Меморијалу „Владан Петровић” у Београду, освојивши једну златну и три бронзане медаље. Најсупешнији је био Филип Срејин који је у свом узрасту и одговарајућој тежинској категорији освојио прво место, а још су трећа места заузели Немања Петров, Сара Бањац и Сања Олајић.

Д. П.

куглање

У Бањи Јунаковић, покрај Апатина, данас и сутра на распореду је појединачно Првенство Србије за куглашице, тзв. ТОП 16, а две чланице Кике 0230 завршиле су надметање у осмини финала, нису имале среће приликом жреба и обе су испале од куглашица екипног државног првака – новосадске Алименте. Љиљана Френц поражена је од Дијане Кормањош 554:558, а Снежана Шибул од Оливере Чикош, 537:603.

Д. П. 

ватерполо

Окончана је сезона у другом рангу, прескромна у сваком погледу, а за ЖАК још и суморна, јер завршио ју је на претпоследњем месту. Уз 12 пораза, остварили су Кикинђани тек две победе, обе против последњег суботичког Спартака који је остао без иједног бода, а вредно је још напоменути да ове сезоне нема испадања.

Вечерас у „Језеру”, високим тријумфом 3:24 (1:6, 1:6, 0:7, 1:5) против ЖАК-а, Земун је оверио пласман у Суперлигу, а утакмицу ће из домаћих редова памтити једино Владимир Кирић (39) који је каријеру окончао постигавши погодак.

ЖАК: Шушница, Видицки, Кирић 1, Тица, Саватић, Јовановић, И. Сивчев, О. Сивчев, Јеринкић, Гавранов 1, Симић 1, Марић, Чонти, И. и О. Сивчев.

Д. П.

амерички-фудбал

Трећи пораз у трећој одиграној утакмици претрпили су кикиндски Мамути, а након првог круга надметња у Првој лиги Србије имају и једну уписану победу, службеним резултатом након што су им Пожаревљани предали меч без борбе. Данас на кикиндском Вашаришту београдски Вукови савладали су Мамуте 0:54, а у првом колу другог круга такмичења Кикинђани ће, за 14 дана, дочекати земунске Плаве змајеве.

Д. П.

ватерполо

У сезони која ће бити већ у недељу заборављена, срећа ЖАК-ова па је унапред најављено да ове такмичарске године нема испадања из другог ранга, још једна „капица” у позним играчким годинама одлази у пензију. Није у 2023/24. много учествовао у напорима поменутог спортског колектива да настави какво-такво битисање, али ће у суботу од 18 сати у „Језеру” у последњем колу против Земуна, Владимир Кирић (39) бити на располагању тренеру Мунћану. Биће то, дакле, Кирин опроштај од базена, након 20 година сениорског стажа.

– Дебитовао сам за прву екипу 2004. године, после средње школе, наступао и за Валис, Сенту и Бечеј, а никада нећу заборавити три и по сезоне, од јесени 2010. до краја 2013. године, када сам у ЖАК-овој капици играо елитни ранг. Било је и повреда леђа и операција колена па сам укупно паузирао две године, а остао је жал што се нисам опробао у иностранству – резимира каријеру Кирић.

Д. П.

error: Content is protected !!