Спорт

џудо

На првом Европском купу за старије пионирке, у босанско-херцеговачком главном граду Сарајеву, наступила је и млада џудисткиња Партизана Катарина Исаков (на слици с тренером Немањом Милићем). У одговарајућој тежинској категорији, Кикинђанка је изгубила борбу за бронзано одличје, али ће град на Миљацки упамтити, јер остварила је прву победу на званичној међународној сцени.

џудо-1

Млади Партизани, њих четворица, наступили су у Београду на Првенству Србије у конкуренцији јуниора, а највише успеха имао је Лука Мићић, поделио је пето место у категорији до 90 килограма у којој се осим њега опробало још 12 џудока. По категоријама, у првим борбама надметање су на старту завршили Иван Ковачев (до 73 кг), Тибор Калочањ и Огњен Батански (обојица до 100 кг).

Д. П.

стони-тенис

Локалним окршајем у Руском Селу, између Чарнојевића и кикиндске Галадске, у којем су боље биле домаће стонотенисерке, резултатом 4:1, окончана је сезона у трећем рангу за девојке – групи лиге која је организована на војвођанској територији. Кикинђанкама (на слици) требала је победа за потврду трећег места на крају сезоне, а неуспехом су завршиле на четвртој позицији док су Рускоселке у коначном поретку седме на табели.

Д. П.

каратее

Младеновац је био домаћин дводневног Првенства Србије за најмлађе каратисте – полетарце, пионире и наде, а каташки мешани тим кикиндског Феникса: Миа Вашалић, Нера Јухас, Стефан Сили, у апсолутној конкуренцији освојио је бронзану медаљу.

Такође у катама, али у Б класи, нада Вашалић била је трећа, као и пионир Никола Скакић у класи Д.

У дисциплини борбе пионирка Селена Кличић, у конкуренцији још 17 ривалки, била је близу одличја, изгубила у борби за бронзу. Д. П.

фудбал

Војвођански лигаш Црвена звезда изгубио је 1:2 од меленачке Русанде, данас у 24. колу „Истока” у Руском Селу, па се тако придружио преосталим нашим клубовима у овом рангу, који су сви одреда, поразе претрпили јуче. И у Подручнпој лиги неуспеси екипа са шире територије Града Кикинде – наковачког Полета и тополског Напретка, а изузетак је једино мокрински Делија, који је победио.

Меленчани су славили 2:1 у Руском Селу, а није им дуго требало да у наставку игре искористе предност играча више. Након искључења домаћег Кнежевића, почетком другог дела, осам минута касније Видић је Русанду довео у вођство. Након убачене лопте на петерац, главом је добро реаговао Ипак, Чубрило је на супротној страни узвратио ударац, поравнао је из гужве, али је Видић и други пут био кобан за домаћина, опет након сличне акције по десној страни и набачене лопте у казнени простор, погодио је главом за тријумф Меленчана.

Резултати 24. кола Војвођанске лиге „Исток”: Јединство (В) – ЖАК 8:0, Пролетер – Козара 2:1, Раднички – Младост 1:5, Бегеј – Полет 5:0, Слобода – Војводина 0:1, Јединство (БК) – БАК 5:3, Борац – Будућност 0:1, Ц. звезда – Русанда 1:2.

ПОРЕДАК: Војводина 59, Младост 53, Јединство (В) 44, Будућност 43, Бегеј 40, Козара 39, Слобода 33, Полет 33, Борац 31, Русанда 30, Ц. звезда 28, Пролетер 26, Јединство (БК) 24, БАК 20, Раднички 18, ЖАК 16.

У 25. колу, 27/28.4. (16.30), играће: Јединство (БК) – Борац, БАК – Ц. звезда, Козара – Јединство(В), Русанда – Слобода, Војводина – Бегеј, Полет – Раднички, Младост – Пролетер, ЖАК – Будућност.

У Подручној лиги, Полет је поражен 3:2 у Зрењанину од ЖФК Баната, голове за Наковчане постигли су Драганов и Кочиш, Напредак је изгубио 2:1 у Куману од 2.октобра, Кебић је једини погодио за Тополчане док је Делија, у Мокрину, добио 2:0 тим Стајићева, головима Н. Врачева и Перишића.

Преостали резултати 23. кола Подручне лиге „Зрењанин”: Војводина – Раднички 6:1, Младост – Банат 1:2, МСК – Напредак (Ч) 1:0, Билећанин – Јединство 3:0. Црвена звезда била је слободна.

ПОРЕДАК: Напредак (Ч) 54, МСК 49, Полет 45, Билећанин 39, Младост 37, ЖФК Банат 34, 2.октобар 32, Банат 32, Јединство 29, Напредак (БТ) 26, Ц. звезда 25, Стајићево 21, Раднички 21, Делија 18, Војводина 6.

У 24. колу, 27/28.4. (17.00), играће: Јединство – ЖФК Банат, Раднички – Билећанин, Полет – Ц. звезда, Стајићево – МСК, Напредак (Ч) – Младост, Банат – 2.октобар, Напредак (БТ) – Војводина. Делија ће бити слободан.

Д. П.

МФЛ „КИКИНДА-ЖИТИШТЕ”

Резултати 14. кола: Тереквеш – Борац (И) 4:0, 1.октобар – Војводина 0:8 /Ранков три, Тодоров, Адамов, Гаврић, Марић, Врбачки/, Борац (А) – Подгрмеч 2:1, Рохам – Пролетер 3:2, Омладинац – Бега 1:0.

ПОРЕДАК: Војводина 40, Омладинац 37, Борац (А) 25, Рохам 24, Бега 21, Пролетер 19, Тереквеш 13, Подгрмеч 13, Борац (И) 9, 1.октобар 3.

У 15. колу 28.4. (16.30) играће: Омладинац – Тереквеш, Бега – Рохам, Пролетер – Борац (А), Подгрмеч – 1.октобар, Војводина – Борац (И).

пливање

На 25. новосадском „Ускршњем митингу”, на којем се окупило 338 такмичара из 18 клубова, Велика Кикинда наступила је с 25 пливача и пливачица најмлађих узраста, а освојили су укупно 13 (7-4-2) медаља и по том мерилу други су, иза чланова суботичког Спартака. Великокинђани имају и најбоље појединце у два узраста, дечака до 10 односно 11 година, то су Филип Ђукић и Александар Соколаи. Осим њих двојице, одличја у Новом Саду освојили су још: Лена Бикић, Огњен Терек, Александар Милутинов и Иван Марков.

Д. П.

рукомет

Рукометашице Кикинде поражене су 40:19 (21:6) од Срема у Сремској Митровици. Била је то утакмица 20. кола Б лиге и 19. пораз у сезони последњепласираних Кикинђанки, које ће у претпоследњој рунди, у суботу од 15 сати, дочекати тим ОРК Београда.

ЖОРК КИКИНДА: Ђурчиновски, Дрљача 3(3), Нунић, Бјелић, Вукобрат 3(5), Матић, Липтаи, Стевановић, Тот, Попадић 5, Кнежев 7, Берта 1.

У Првој лиги Војводине за рукометаше, осмопласирана мокринска Црвена звезда изгубила је 35:30 (19:13) у гостима од Банатског Карловца, а у следећем колу играће у Мокрину против Мадости ТСК-а из Бачког Јарка.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђукић, Гаврилов 3, Дукатаров 3, Буквић 6, Голић 4, Трнић 1, Козловачки 6(1), Блажић 7(2).

Д. П.  

фудбал

Победом од 1:0, на Градском стадиону, над панчевачким Динамом, фудбалери ОФК Кикинде вратили су се на треће место табеле српсколигашке „Војводине”. У првом делу утакмице на рубу Великог парка, играло се на половини Панчеваца, ређале су акције и опасни покушаји Кикинђана.

Лолић и Станаћев отворили су серију па је потом Мојсиловић из гужве био близу поготка, а онда и Бељић, када је након корнера упутио лопту главом под пречку, али ју је голман Динама избио у корнер. До одмора и Рафаел је опробао шут с дистанце, али се још једанпут истакао чувар мреже Панчеваца.

И наставак је започео у истом ритму, с разликом да је ОФК Кикинда ипак откључала браву гостију. Након корнера, уследио је скок Ивановића и ударац главом за вођство Кикинђана. Одмах потом Лолић је могао удвостручути предност, неометан се нашао пред голманом гостију, али му је практично главом спустио лопту у наручје. Контролисала је ОФК Кикинда до краја игру и догађања на терену, а тек у самом финишу Панчевци су двапут запретили.

ОФК КИКИНДА: Француски, Јокић, Лукић, Бељић, Станаћев, Бенке (Ђукић), Ивановић (Молнар), Нађпал (Живојнов), Мојсиловић, Рафаел, Лолић (Радовановић).

Д. П.

ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”

И у Војвођанској лиги „Исток”, играно је некомплетно 24. коло, а три наше екипе поражене су. Великоселска Козара 2:1 (Зељковић стрелац јединог гола), у Банатском Карловцу, од Пролетера, Слобода 0:1, у Новим Козарцима, од перлешке Војводине и кикиндски ЖАК 8:0, у Влајковцу, од Јединства. Четврти наш клуб, рускоселска Црвена звезда сутра од 16.30 сати дочекаће меленачку Русанду.

рукомет

Фаворити су у узвратним утакмицама полуфинала доигравања за пласман у Суперлигу оправдали улоге фаворита и сви одреда пласирали се у финала већ након других мечева односно без додатних мајсторица, а и рукометаши Кикинде међу њима су.

У Црвенки су Кикинђани, против истоименог клуба, после нерешене игре – 27:27 боље изводили седмерце (4:2) и у среду ће у првом сусрету финала доигравања северно-централне групе Б лиге, у Лазаревац код Колубаре.

Након тога, узврат између Кикинђана и Лазаревчана планиран је за недељу 28. априла у нашем „Језеру”, а ако резултат у победама по партијама тада буде неодлучен, биће одиграна и трећа утакмица. Укупни победник финала пласираће се у Суперлигу, а поражени ће наставити доигравање, играће против пораженог из финала источно-западне групе Б лиге, у којем ће се састати костолачки Рудар и Гоч из Врњачке Бање.

МРК КИКИНДА: Ђукић, Балабан, Мајкић, Лисица 6(2), Георгијевски, Трнинић, Марковић, Тодоров 2, Врговић 4(2), М. Панић, Л. Панић 2, Татари 2, Китановић, Стојановић 2, Јовановић 9(1), Бошковић 4(1).

Д. П.

офк-кикинда

Након 4. новембра и низа од шест ремија и две победе, севернобанатски српсколигаш поражен је најпре у Шајкашу, а потом истоветним резултатом, 2:0, поклекао је и у Белегишу. У складу с изреком да крчаг иде на воду док се не разбије, екипа тренера Владимира Шпоње, који је великим прегнућем одгађао оно што се морало догодити, у размаку од четири дана платила је данак бројним озледама, усто и картонима а неки су на поприлично наиван начин заслужени.

– Два везана пораза никада нису угодна поготово што је сада јасно да нас кадровски проблеми и губитак самопоуздања сврставају у групу екипа које ће се борити за опстанак у лиги – каже Шпоња.

И током читаве прве половине пролећа, док су резултати ишли на млин његовој екипи, Шпоња је упозоравао да најтежи испити тек следе, а на утакмици у Шајкашу, највећи проблем представљали су му бонуси.

– Нисам због картона рачунао на младе: Лолића, Лукића и Кецмана, а још нам је озлеђен и Молнар. Први голман Опарница дуже је ван терена због бизарне озледе, а други чувар мреже Француски ризикује здравље и с маском на лицу бранио је већ другу утакмицу. Мали број играча које имам у оптицају, подноси велики терет и види се велики умор.

У Белегишу, кадровска ситуација била је и захтевнија за шефа струке.

– Играли смо без Мојсиловића, Бељића, Кецмана и Молнара. Рафаел је имао бол у Ахиловој тетиви, али сакупио је снагу и одиграо друго полувреме. Надам се да ће се током ове седмице поправити ситиуација, да ћемо бити макар бројнији. Иначе, порази у Шајкашу и Белегишу, апсолутно су заслужени, нисмо имали ни снаге ни квалитета да се супротставимо ривалима.

Времена за жалопојке нема, у суботу, од 16.30 сати, на Градски стадион долази Динамо.

– Панчевци имају младу, растрчану екипу с амбициозним тренером, а након мунулог викенда пуни су позитивне енергије због рушења лидера Словена. Међутим, после два пораза немамо избора, победа нам је императив. Морамо размишљати позитивно и „победити” пре свега себе да бисмо тек онда могли очекивати позитиван резултат. Оптимиста сам, верујем да мој тим то може – закључује Шпоња.

Д. П.

error: Content is protected !!