Спорт

сеоске-игре

„Сеоске игре” Спортског савеза Србије одржавају се данас у Банатском Великом Селу, осим екипе домаћина наступају и тимови из Мокрина, Накова и Нових Козараца, а отворио их је градоначелник Никола Лукач.

– Већ други пут у Граду организујемо и подржавамо овакве догађаје, јер свако село нам је изузетно битно. Овако окупљамо мештане и оживљавамо село и трудимо се да овакви догађаји постану традиција, а најважније је дружење и да наша села живе с оваквим манифестација. Свака наш месна заједница је позната по добрим организационим способностима и по лепим манифестацијама и све ово ће да донесе још виши квалитет живљења у нашим селима, а ми ћемо увек све то да подржавамо и убудућности – рекао је Лукач.

Градски већник за спорт Драган Пецарски, наставио је:

– Град Кикина је кроз Стартегију о спорту јасно презентовао баш и ово  опредељење да се развија спорта и негују традиције у сеоским срединама. Овакви догађаји су за Кикинду, која је град спорта и спортског туризма, од великог значаја.

Надовезала се Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде

– Мало су захтевније дисциплине па су се онда нека села питала да ли и како ће се показати, али већ смо добили потврду да ће следеће године да нам се прикључе. Драго ми је што је Велико Село домаћин и надам се да ће све добро проћи као и прошле године у Мокрину и да ћемо сви да будемо добри домаћини.

Јасмина Јурас, председница Спортског савеза Војводине, додала је:

– Сеоске игре су јако леп догађај, који нас враћа у детињство и чува наше обичаје, а дружење је најбитније. Надам се да ће неко од ових ваших села да   прође и регионално такмичење и да онда оствари добар резултат и на републичком.

Марина Јовичић, портпаролка Спортског савеза Србије, подсетила је и истакла:

– Ове игре први пут смо организовали пре шест година, а промовишемо српску традицију. Кикинда ће у августу бити један од осам градова домаћина регионалног такмичења, а с тог нивоа иде се на републичко такмичење. Коначни победник добиће рукометни терен у свом селу.

Мира Пећанац, председница Савета МЗ БВС, закључила је:

– Мени је част што смо ми домаћини, уз подршку нашег градоначелника, а као прошлогодишњи победници имамо велики мотив да се пласирамо даље, јер је главна награда стимулативна.

Десет је спортских дисциплина на распореду: мали фудбал, одбојка, полигон, скок у даљ из места, бацање камена с рамена, надвлачње конопца односно штапа, трка у врећи, обарање руке и шах.

Д. П.

одбојка

Окончана је сезона у четвртом рангу – Војвођанској лиги за одбојкашице. Кикинда 0230 у јужној групи Војвођанске лиге, завршила је такмичарску годину на претпоследњем месту с две победе и 12 пораза, а одбојкашице Кикинде у источној групи последње су с једном добијеном утакмицом и 13 изгубљених.

У последњем колу надметања, Кикинда 0230 поражена је у гостима од друге екипе Клека, резултатом 3:1, док је Кикинда изгубила 3:0 у Новом Саду од друге екипе Штранд волеја.

Д. П.  

ватерполо

У претпоследњем колу другог ранга надметања, ватерполисти претпоследњег ЖАК-а забележили су другу победу у сезони. Као и јесенас опет су савладали последњепласираног Спартака, сада у Суботици. Резултат је на крају гласио 16:13 у корист Кикинђана, који ће предстојеће суботе на опроштају дочекати тим водећег Земуна. Ако победе у „Језеру”, Земунци ће постати нови чланови елитног каравана.

Д. П.  

офк-кикинда

У дербију 21. кола Српске лиге „Војводина”, ОФК Кикинда данас је, на Градском стадиону, у финишу прокоцкала велику предност против лидера из Руме: ОФК Кикинда – Словен 2:2 (0:0).

Једини детаљ вредан пажње у првом делу био је покушај Рафаела у 13. минуту. Опробао је шут с тридесетак метара, тукао под пречку, али је голман гостију Шегавац био опрезан и избио је лопту у корнер.

Наставак је одмах донео гол. Бенке је заврнуо с крила, а Ивановић, који је ушао с клупе, главом с прве стативе проследио је лопту у супротну малу мрежу за вођство. Одмах потом Бенке је удвостручио предност. Након полуконтре Нађпала кроз средину противничких редова, Бенке је стигао до лопте упућене у празан простор и с ивице казненог простора, мало искоса, ниским ударцем рутински погодио супротан угао.

Домаћин се определио за чување резултата, добро му је ишло, време је протицало без догађаја, а Румљани, иако без нервозе, били су потпуно безлични и безопасни нити сенка водећих на табели. Ипак, у финишу резервиста Јањић вратио је неизвесност, иако акција гостију није превише обећавала. Илић је убацио лопту у 16 метара, главом је одиграо Игњић, а Мојсиловић је слабо реаговао па Јањићу није било тешко да поентира. Шок за Кикинђане уследио је пред надокнаду када је Рафаел скривио казнени ударац, бацивши сенку на до тада солидну партију. Закаснио је с реакцијом и без потребе стартовао на Максимовићу, који не би ни могао угрозити мрежу домаћина, а Илић је снажним ударцем с беле тачке спасио лидера.

Кикинда – Гледалаца: 250. Судија: Душан Пјевац (Темерин). Стрелци: Ивановић 47, Бенке 49. за ОФК Кикинду, Јањић 86. и Илић (казнени ударац) 90.+1. за Словен.

ОФК КИКИНДА: Жилић, Јокић, Лукић, Бељић, Станаћев (Радовановић, Адамовић), Бенке (Ђукић), Нађпал, Мојсиловић, Живојнов (Ивановић), Рафаел, Лолић (Мирков).

СЛОВЕН: Шегавац, Симић, Радовић (Протић), Великић (Јандрић), Илић, Савиновић, Батало (Поповић), Радишић, Маринковић (Максимовић), Куљанин (Јањић), Игњић.   

Д. П.

ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”

Козара – Слобода 1:1 (0:0)

Б. В. Село – Гледалаца: 300. Судија: Бојан Миливојев (Алибинар). Стрелци: Спахић (казнени ударац) 77. за Козару, Ковачевић (казнени ударац) 51. за Слободу.

КОЗАРА: Шево, Детари, Кнежевић (Петровић), Томић, М. Бунић, Рофа  (Мисић), Б. Бунић, Стојков, Пенавски, Француски, Зељковић (Спахић).

СЛОБОДА: Ђаковић, Богојевић, Д. Марковић, Галић, Поповић, Вокић, Цвијановић, Ђорић (Радулашки), Д. Ћосић (Лисица), Ковачевић, Јовандић.

Почетком другога дела, Вокић је покушао да набаци, лопта је погодила у руку домаћег Пенавског, а с пенала сигуран је био Ковачевић. На супротној страни, ближе крају, готово пресликана ситуација, тада је Француски желео да центрира, лопта је Ћосићу окрзла руку, а с беле тачке бод је домаћину донео резервиста Спахић.

 

4фд3б125-7932-46еб-б2бб-88цд668078е2

Уочи Светског дана Рома, 8. априла, удружења „Ромски облак маште“ и „Ки Рота“ организовали су спортски дан на простору некадашње касарне. Уз фудбал, разговор и добро расположење истакнуто је да се на територији Града води рачуна о потребама ове националне мањине.

-Циљ нам је био да ове године на нешто другачији начин обележимо наш дан. Жеља нам је да укажемо да је бављење спортом подједнако важно, као и очување културе, традиције и језика. Желим да се захвалим локалној самоуправи, али и свим осталим институцијама који су нам помогли да организујемо спортски дан. Фудбалски тим удружења „Ромски облак маште“ прошле године на турниру у Хоргошу освојио је прво место и то нам је свима подстрек да негујемо спортске активности и у наредном периоду – истакао је Жељко Раду, координатор за ромска питања.

Градоначелник Никола Лукач, председник Скупштине града Младен Богдан и члан Градског већа Драган Пецарски посетили су окупљене и заједно са њима одиграли фудбалску утакмицу у којој је резултат био најмање битан.

-Са нашом браћом Ромима прослављамо њихов дан. Ту смо како бисмо им пружили подршку која није само декларативна. Из буџета се издвајају значајна средства за угрожене породице и маргинализоване групе, а ускоро ће започети и два пројекта који ће унапредити њихов положај. Један се реализује у сарадњи са немачким ГИЗ-ом, а други са Сталном конференцијом градова и општина. Односе се на помоћ и едукацију Ромкиња, образовању, запошљавању , неговању њиховог идентитета – додао је Младен Богдан.

Осим фудбалских утакмица, за децу је организована игра „Између две ватре“, а опробали смо се и у надвлачењу конопца.

-На територији Града има око 3.000 Рома и локална самоуправа пуно тога је урадила да се унапреди њихов начин живота. Интеграција није више само реч на папиру и жеља, она је у нашем граду у залету и можемо са сигурношћу да кажемо да су Роми равноправни чланови нашег друштва – додао је Раду.

У понедељак у  9.30 сати биће  подигнута  застава Рома, на јарболу испред Градске куће уз интонирање химне.

А.Ђ.

 

стони-тенис

Стонотенисерке Галадске победом од 4:1, на домаћем терену, у претпоследњем колу трећег ранга (војвођанској групи) над Темерином, највероватније ће на крају сезоне заузети трећу позицију. Победе по партијама за Кикинђанке забележиле су Јована Глишин (две) и Ивана Мршић те дубл две поменуте играчице, а поражена је Лена Терзић.

Д. П. 

рукомет

У унапред одиграној утакмици последњег кола северно-централне групе Б лиге, пред доигравање за првака, рукометаши Кикинде, у „Језеру”, рутински су победили 35:30 (20:13) тим последњепласираног београдског Синђелића. Кикинђани ће до суботе бити на првој позицији одакле ће их помакнути Колубара уколико у Лазаревцу савлада састав обреновачког Радничког, а прекостра ће бити познати и парови полуфинала доигравања.

МРК КИКИНДА: Ђукић, Балабан, Мајкић 1, Лисица 2, Георгијевски 1, Трнинић 1, Марковић, Тодоров 6, Врговић 3, М. Панић 1, Л. Панић 6, Татари 1, Китановић, Стојановић 4, Јовановић 5, Бошковић 4.

Д. П.

одбојка-м

Одбојкаши Кикинде, поражени су 3:2 од друге екипе Војводине у Новом Саду, што им је било довољно да коло пре краја, у којем ће бити слободни,  осигурају четврто место на крају сезоне у Другој лиги ОС Војводине, трећег ранга такмичења у одбојкашком систему Србије.

МОК КИКИНДА: Грујић, Рајковић, Симић, Ковачев, Бошкоћевић, Олајић, Видицки, Падејчев, Миланов.

Д. П.

офк-кикинда

ОФК Кикинда и даље не зна за пораз у званичним утакмицама од 4. новембра, али је ипак завршила овосезонски пут у Куп надметању. Данас у граду на Бегеју, у финалу Купа Фудбалског савеза подручја Зрењанин, Раднички и Кикинђани одиграли су 1:1, а онда је домаћин боље изводио једанаестерце, победио 5:4 и наставиће такмичење на вишем нивоу, у Купу Војводине.

Живојнов је у 24. минуту донео ОФК Кикинди предност, а изједначили су домаћини у наставку, у 52 минуту из казненог ударца. Серију једанаестераца након неодлученог исхода, успешно су отворили Зрењанинци, изједначио је Лолић, потом други пут Јокић и трећи Ђукић. Онда су домаћини промашили пенал, као и Живојнов, пропустивши прилику да донесе предност Кикинђанима, вероватно и трасира пут ка проласаку даље, а себе сигурно устоличи као играча утакмице. Овако, Раднички је повео 4:3, поравнао је Мојсиловић па је домаћи тим стигао до 5:4, а затим је Радовановић био непрецизан и домаћин је подигао пехар.

ОФК КИКИНДА: Француски (Жилић), Јокић, Бељић, Адамовић, Бенке (Ивановић), Мирков (Мојсиловић), Нађпал, Вемић (Лолић), Станаћев (Радовановић), Живојнов, Ђукић.

Д. П.  

error: Content is protected !!