„Сеоске игре” Спортског савеза Србије одржавају се данас у Банатском Великом Селу, осим екипе домаћина наступају и тимови из Мокрина, Накова и Нових Козараца, а отворио их је градоначелник Никола Лукач.
– Већ други пут у Граду организујемо и подржавамо овакве догађаје, јер свако село нам је изузетно битно. Овако окупљамо мештане и оживљавамо село и трудимо се да овакви догађаји постану традиција, а најважније је дружење и да наша села живе с оваквим манифестација. Свака наш месна заједница је позната по добрим организационим способностима и по лепим манифестацијама и све ово ће да донесе још виши квалитет живљења у нашим селима, а ми ћемо увек све то да подржавамо и убудућности – рекао је Лукач.
Градски већник за спорт Драган Пецарски, наставио је:
– Град Кикина је кроз Стартегију о спорту јасно презентовао баш и ово опредељење да се развија спорта и негују традиције у сеоским срединама. Овакви догађаји су за Кикинду, која је град спорта и спортског туризма, од великог значаја.
Надовезала се Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде
– Мало су захтевније дисциплине па су се онда нека села питала да ли и како ће се показати, али већ смо добили потврду да ће следеће године да нам се прикључе. Драго ми је што је Велико Село домаћин и надам се да ће све добро проћи као и прошле године у Мокрину и да ћемо сви да будемо добри домаћини.
Јасмина Јурас, председница Спортског савеза Војводине, додала је:
– Сеоске игре су јако леп догађај, који нас враћа у детињство и чува наше обичаје, а дружење је најбитније. Надам се да ће неко од ових ваших села да прође и регионално такмичење и да онда оствари добар резултат и на републичком.
Марина Јовичић, портпаролка Спортског савеза Србије, подсетила је и истакла:
– Ове игре први пут смо организовали пре шест година, а промовишемо српску традицију. Кикинда ће у августу бити један од осам градова домаћина регионалног такмичења, а с тог нивоа иде се на републичко такмичење. Коначни победник добиће рукометни терен у свом селу.
Мира Пећанац, председница Савета МЗ БВС, закључила је:
– Мени је част што смо ми домаћини, уз подршку нашег градоначелника, а као прошлогодишњи победници имамо велики мотив да се пласирамо даље, јер је главна награда стимулативна.
Десет је спортских дисциплина на распореду: мали фудбал, одбојка, полигон, скок у даљ из места, бацање камена с рамена, надвлачње конопца односно штапа, трка у врећи, обарање руке и шах.
Д. П.
У последњем колу надметања, Кикинда 0230 поражена је у гостима од друге екипе Клека, резултатом 3:1, док је Кикинда изгубила 3:0 у Новом Саду од друге екипе Штранд волеја.
Наставак је одмах донео гол. Бенке је заврнуо с крила, а Ивановић, који је ушао с клупе, главом с прве стативе проследио је лопту у супротну малу мрежу за вођство. Одмах потом Бенке је удвостручио предност. Након полуконтре Нађпала кроз средину противничких редова, Бенке је стигао до лопте упућене у празан простор и с ивице казненог простора, мало искоса, ниским ударцем рутински погодио супротан угао.
Домаћин се определио за чување резултата, добро му је ишло, време је протицало без догађаја, а Румљани, иако без нервозе, били су потпуно безлични и безопасни нити сенка водећих на табели. Ипак, у финишу резервиста Јањић вратио је неизвесност, иако акција гостију није превише обећавала. Илић је убацио лопту у 16 метара, главом је одиграо Игњић, а Мојсиловић је слабо реаговао па Јањићу није било тешко да поентира. Шок за Кикинђане уследио је пред надокнаду када је Рафаел скривио казнени ударац, бацивши сенку на до тада солидну партију. Закаснио је с реакцијом и без потребе стартовао на Максимовићу, који не би ни могао угрозити мрежу домаћина, а Илић је снажним ударцем с беле тачке спасио лидера.
Кикинда – Гледалаца: 250. Судија: Душан Пјевац (Темерин). Стрелци: Ивановић 47, Бенке 49. за ОФК Кикинду, Јањић 86. и Илић (казнени ударац) 90.+1. за Словен.



