На дводневном 21. Фестивалу мини-баскета „Ранко Жеравица”, у кикиндском „Језеру” у организацији Спортског савеза Кикинде, окупило се око 300 малишана из 12 клубова Србије и иностранства, а отворио га је градоначелник Кикинде Младен Богдан.
– Увек ћемо да се сетимо нашег Ранка Жеравице који је у нашем граду почео своје кошаркашке кораке, уствари и дечачке кораке кроз наше школе и не смемо никад да заборавимо, иако је он Новомилошевчанин, да је он уствари и Кикинђанин и да ће Кикинда увек да му се одужи, не само што ћемо да организујемо овај турнир са његовим именом него што ћемо и да учествујемо у свему да се њгов лик и дело не заборави. Ми смо сви заједно учествовали и у његовом Меморијалу у Новом Милошеву и нама је велика част да видимо, међу свим оним именима и организацијама, да је учествовао и град Кикинда, јер нећемо никад да га заборавимо, а овде сада желимо да развијамо младе таленте као што смо у нашем граду изнедрили многе велике кошаркаше – рекао је Богдан.
Окупљенима се обратио и Божидар Маљковић, некадашњи кошаркашки тренер:
– Ранко Жеравица је био велики човек, а и велики тренер. Одавде је пошао без пара у џеповима, без хране, у Београд и био борац, сам против свих. Победио је све, био олимпијски победник и носилац разних признања и њему у част урадили смо две бисте, једна ће бити испред хале у Новом Београду, а друга у његовом Новом Милошеву. У Кикинду долазим, радо, хвала градоначелнику Богдану, хвала мојој пријатељици Јелени Чуданов, председници Спортског савеза Кикинде, којој честитам на добијању „Мајске награде” Спортског савеза Србије. Што се тиче вас, децо, проводите што више времена с лоптом, слушајте тренере, а не слушајте тате и маме. Изабрали сте најбољи спорт, живи били да вас следеће године видим овде боље, технички, тактички, индивидуално.
Раде Георгијевски, председник Удружења мини-баскет Србија и представник КСС, поздравио је све и градоначелнику уручио монографију „100 година кошарке у Србији”.

Врбашани су бодове вредне избегавања додатног играња у баражу за опстанак у Српској лиги, осигурали на северу Баната тек у другом делу. Отписани па самим тим и растерећени домаћин рано је повео преко Трифуновића, а претходно га је упослио Вујовић. Поравнали су гости уз много среће и из прве шансе. Након „флипера” у казненом простору Кикинђана, Симић је био најприсебнији, а почетком наставка исти играч убацио се из другог плана и донео преокрет. Средином другог дела све је било одлучено, резервиста Бескорвајни искористио је кикс одбране домаћина, избио сам пред голмана и дар претворио у оверу бодова спаса.








