„Seoske igre” Sportskog saveza Srbije održavaju se danas u Banatskom Velikom Selu, osim ekipe domaćina nastupaju i timovi iz Mokrina, Nakova i Novih Kozaraca, a otvorio ih je gradonačelnik Nikola Lukač.
– Već drugi put u Gradu organizujemo i podržavamo ovakve događaje, jer svako selo nam je izuzetno bitno. Ovako okupljamo meštane i oživljavamo selo i trudimo se da ovakvi događaji postanu tradicija, a najvažnije je druženje i da naša sela žive s ovakvim manifestacija. Svaka naš mesna zajednica je poznata po dobrim organizacionim sposobnostima i po lepim manifestacijama i sve ovo će da donese još viši kvalitet življenja u našim selima, a mi ćemo uvek sve to da podržavamo i ubudućnosti – rekao je Lukač.
Gradski većnik za sport Dragan Pecarski, nastavio je:
– Grad Kikina je kroz Startegiju o sportu jasno prezentovao baš i ovo opredeljenje da se razvija sporta i neguju tradicije u seoskim sredinama. Ovakvi događaji su za Kikindu, koja je grad sporta i sportskog turizma, od velikog značaja.
Nadovezala se Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde
– Malo su zahtevnije discipline pa su se onda neka sela pitala da li i kako će se pokazati, ali već smo dobili potvrdu da će sledeće godine da nam se priključe. Drago mi je što je Veliko Selo domaćin i nadam se da će sve dobro proći kao i prošle godine u Mokrinu i da ćemo svi da budemo dobri domaćini.
Jasmina Juras, predsednica Sportskog saveza Vojvodine, dodala je:
– Seoske igre su jako lep događaj, koji nas vraća u detinjstvo i čuva naše običaje, a druženje je najbitnije. Nadam se da će neko od ovih vaših sela da prođe i regionalno takmičenje i da onda ostvari dobar rezultat i na republičkom.
Marina Jovičić, portparolka Sportskog saveza Srbije, podsetila je i istakla:
– Ove igre prvi put smo organizovali pre šest godina, a promovišemo srpsku tradiciju. Kikinda će u avgustu biti jedan od osam gradova domaćina regionalnog takmičenja, a s tog nivoa ide se na republičko takmičenje. Konačni pobednik dobiće rukometni teren u svom selu.
Mira Pećanac, predsednica Saveta MZ BVS, zaključila je:
– Meni je čast što smo mi domaćini, uz podršku našeg gradonačelnika, a kao prošlogodišnji pobednici imamo veliki motiv da se plasiramo dalje, jer je glavna nagrada stimulativna.
Deset je sportskih disciplina na rasporedu: mali fudbal, odbojka, poligon, skok u dalj iz mesta, bacanje kamena s ramena, nadvlačnje konopca odnosno štapa, trka u vreći, obaranje ruke i šah.
D. P.
U poslednjem kolu nadmetanja, Kikinda 0230 poražena je u gostima od druge ekipe Kleka, rezultatom 3:1, dok je Kikinda izgubila 3:0 u Novom Sadu od druge ekipe Štrand voleja.
Nastavak je odmah doneo gol. Benke je zavrnuo s krila, a Ivanović, koji je ušao s klupe, glavom s prve stative prosledio je loptu u suprotnu malu mrežu za vođstvo. Odmah potom Benke je udvostručio prednost. Nakon polukontre Nađpala kroz sredinu protivničkih redova, Benke je stigao do lopte upućene u prazan prostor i s ivice kaznenog prostora, malo iskosa, niskim udarcem rutinski pogodio suprotan ugao.
Domaćin se opredelio za čuvanje rezultata, dobro mu je išlo, vreme je proticalo bez događaja, a Rumljani, iako bez nervoze, bili su potpuno bezlični i bezopasni niti senka vodećih na tabeli. Ipak, u finišu rezervista Janjić vratio je neizvesnost, iako akcija gostiju nije previše obećavala. Ilić je ubacio loptu u 16 metara, glavom je odigrao Ignjić, a Mojsilović je slabo reagovao pa Janjiću nije bilo teško da poentira. Šok za Kikinđane usledio je pred nadoknadu kada je Rafael skrivio kazneni udarac, bacivši senku na do tada solidnu partiju. Zakasnio je s reakcijom i bez potrebe startovao na Maksimoviću, koji ne bi ni mogao ugroziti mrežu domaćina, a Ilić je snažnim udarcem s bele tačke spasio lidera.
Kikinda – Gledalaca: 250. Sudija: Dušan Pjevac (Temerin). Strelci: Ivanović 47, Benke 49. za OFK Kikindu, Janjić 86. i Ilić (kazneni udarac) 90.+1. za Sloven.



