Спорт

ноле

Град Кикинда у недељу, 4. августа, организује заједничко праћење финала у тенису на Олимпијским играма у Паризу, у којем ће се за злато борити Новак Ђоковић.

На великом екрану, меч ће се пратити у дворишту Културног центра, од 14 сати.

руско-село

Градоначелник Кикинде Никола Лукач, његов заменик Дејан Пудар и градски већник за спорт и омладину Александар Аћимов, били су на утакмицама турниру у баскету 3х3 у Руском Селу, у организацији Месне заједнице, на којем се окупило 15 екипа. Победнички сасатав инкасираће 60 хиљада динара, другопласирани 20, а трећи 10 хиљада динара.
– Ово је лепа традиција коју негују у Руском Селу, што је још један доказ да наш град јесте град спорта и да сва села такође имају врхунске спортске манифестације, што велики број екипа и гледалаца сваке године показује. Поред великог броја културних и забавних манифестација, свакако је спорт врло популаран што ме посебно радује. Планирамо да можда већ од наредне године организујемо турнире у баскету у свим нашим селима који би били квалификациони за велики турнир који бисмо организовали у Кикинди – рекао је Пудар.
Организатор турнира Бранко Добранић, додао је:
– Жеља нам је да наредне године, када будемо организовали пети турнир, подигнемо манифестацију на виши ниво, да повећамо фонд награда и да ово постане лепо традиционално такмичење у нашем селу да бисмо имали још један леп разлог за окупљање.

фудбал

Жребом у Зрењанину одређени су такмичарски бројеви за предстојеће надметање у Подручној лиги „Зрењанин” у којој су четири наша клуба. ОФК Стајићево иступило је из лиге па ће до понедељка једно место бити упражњено, а у ФСП очекују да буде попуњено клубом који путем лицитације пошаље најиздашнију финансијску понуду. Ако пак заинтересованих не буде, лига ће имати 15 чланова.
Парови првог кола, 17. и 18. августа: Банат (Чента) – Јединство (Нови Бечеј), ЖАК (Кикинда) – засад непознат противник/слободан, 2. октобар (Кумане) – Младост (Банатски Деспотовац), Делија (Мокрин) – Црвена звезда (Војвода Степа), Граднулица (Зрењанин) – Напредак (Банатска Топола), Војводина (Башаид) – Задругар (Лазарево), Раднички (Јаша Томић) – МСК (Михајлово), Билећанин (Сечањ) – ЖФК Банат (Зрењанин).
Делија и Јединство биће домаћини суботом, а у „Комуни”, 8. августа, донећемо комплетан распоред Подручне лиге „Зрењанин”.
Д. П.

куп-зреб
Жребом су одређени парови првога кола Купа ФСГ Кикинде, које је на распореду 11. августа од 17.30 сати. Играће: Напредак (Банатска Топола) – Борац (Иђош), 2. октобар (Кумане) – Јединство (Нови Бечеј), ЖАК (Кикинда) – Делија (Мокрин), Војводина (Башаид) – Војводина (Ново Милошево).
Полуфинале је заказано за 28. август, а финале ће бити одиграно 19. септембра.
Д. П. 
идјос

На турниру у малом фудбалу „Иђош 2024” окупило се 12 екипа, а укупан фонд награда износи 230 хиљада динара. Градски већник за спорт и омладину Александар Аћимов, рекао је:
– Сваке године почетком августа у Иђошу одржава се турнир у малом фудбалу, којег Град Кикинда свесрдно подржава, посебно што се он одржава током обележавања Дана села. Посебно треба истаћи да турнир окупља велики број екипа и гледалаца. Увек ћемо да пружимо прилику свима да се баве спортом и да на најлепши могући начин промовишу праве вредности нашег друштва.
Горан Станчул, члан Савета Месне заједнице Иђош, додао је:
– Ово је највећа манифестација коју организујемо у селу више од 40 година. Траје од 1. до 18. августа када је финале. Имамо велики број посетилаца који уживју у сјајном малом фудбалу. Очекујемо одличну атмосферу уз велики број награда које смо припремили уз помоћ Града Кикинде и МЗ Иђош.

војводина-басаид

Башаидска Војводина пролетос је надмоћно окончала такмичење у Међуопштинској лиги „Кикинда-Житиште”, а пре тога, како напомиње председник Зоран Сараволац, залагањем бројних Башаидаца пријатеља клуба, створени су одлични услови.
– Успели смо, јер ништа нисмо препустили случају. Требало је времена, али када се све посложило, вратили смо се у Подручну лигу „Зрењанин”. Прошлу сезону започели смо с тренером Предрагом Манојловићем и потом током јесени све победили уз реми у Равном Тополовцу. Манојловић је због својих обавеза отишао с клупе, а брзо смо се договорили са Сашом Ђурићем из Војводе Степе. Пролеће је протекло у нашој потпуној доминацији, али од јесени у Подручној лиги само јачим радом можемо постати стабилан лигаш – каже Сараволац.
Из Банатског Карађорђева стигли су Дабчевић и Рашета, а тренер Ђурић припреме је започео почетком јула.
– Имам на располагању 25 играча, момци напорно раде, а одиграли смо и три контролне утакмице. С војвођанским лигашем великоселском Козаром ремизирали смо 3:3, а од новокозарачке Слободе изгубили 2:0. Победили смо 4:3 ривала из Подручне лиге, новобечејско Јединство. Екипу предводи капитен Врбачки, ту су и искусни Попов, Ранков, Завишин, Марић… – истиче Ђурић.
Само четворица играча нису из Башаида.
– Данас је реткост да неки клуб у северном и средњем Банату има више од 20 играча из свога села. Усто, сви ови наши Башаици играју без новчане надокнаде, а циљ у повратничкој сезони у подручном рангу биће опстанак – јасан је Ђурић.

Д. П.

офк-кикинда

У четвртој повери, а првој у гостима овог лета, српсколигаш из нашег града победио је војвођанског лигаша у Бешкој: Хајдук – ОФК Кикинда 0:2. Стрелци су били Молнар у 21. и Ковачевић (на слици) у 77. минуту. Победа у Срему трећа је Кикинђанима током припремног периода, уз реми.
Д. П.

зреб

Жребом у Новом Саду, одређени су такмичарски бројеви у Српској лиги „Војводина” односно Војвођанској лиги „Исток”, а у српсколигашком рангу, у првом колу ОФК Кикинда, 17. августа од 17 сати, на Градском стадиону дочекаће Војводину из Перлеза.
Преостали парови: Омладинац – Врбас, Железничар – Кабел, Нафтагас – Слога, Борац – Раднички, РФК Нови Сад – Динамо, Хајдук – Бечеј, Слобода – Подунавац.
Истога викенда започеће надметање и на војвођанском „Истоку”, а четири наша клуба играће у том степену.
Парови: Јединство (В) – Будућност, Слобода – Младост, Пролетер – Ц. звезда, Напредак – Полет (И), БАК – Бегеј, Полет (Н) – Русанда, Борац – Козара, Јединство (БК) – Долово.
Комплетне распореде поменутих лига доносимо у сутрашњем броју „Комуне”. 
Д. П.

офк-кикинда

Након две победе, у трећој контролној утакмици фудбалери ОФК Кикинде ремизирали су 1:1 на Градском стадиону с елемирским Нафтагасом.
Вељовић је у уводу одиграо повратну лопту, а Ивановић ју је изблиза убацио у мрежу за вођство Кикинђана. Средином првога дела брза акција Чигоје, све је испратио Савановић и ијзједначио. Уследила је боља игра наше екипе и неколико прилика уз погођену стативу, а на супротној страни, пред одмор, Елемирци су могли до преокрета.
И у наставку ОФК Кикинда створила је више прилика, а у финишу и Нафтагас је гађао оквир гола.
Вредан помена, у негативном смислу, био је и беспотребан инцидент Рафаела и Чигоје, након сата игре, уз обострано искључење.
ОФК КИКИНДА: Опарница, Стокић, Бељић, Мојсиловић, Црнојевић, Мирков, Вељовић, Лолић, Молнар, Прерадов, Ивановић. Играли су још: Жилић, Рафаел, Ђорић, Виола, Воловски, Лукић, Цуцић, Грковић, Ковачевић.
Д. П. 

баскет

У организацији Спортског савеза Кикинде и под покровитељством Града Кикинде, турнир у баскету 3х3, на којем се окупило 10 екипа, и 150 хиљада динара освојила је новосадска екипа Кафе Марини.

У финалу била је боља од Зрењанинаца из ТДМ ентеријери који су се морали задовољити са 70 хиљада.

Треће место и 30 хиљада динара узели су Кикинђани из Тјунинг мобајла.

За најбољег појединца проглашен је Јован Антић из победничког тима, а Дејан Пудар, заменик градоначелника Кикинде, рекао је:

– Ово је још један леп доказ да је Кикинда град спорта и да испуњава све услове који су потребни за одржавање овако великих и захтевних спортских манифестација. Већ трећи пут заједно са Спортским савезом Кикинде и уз велику подршку Секретаријата и Спортског савеза Војводине, организовали смо манифестацију и показали да Кикинђани воле све спортове, а да све више уживају и у баскету који је и олимпијски спорт.

Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, додала је:

– Ове године, за разлику од прошле када је падала киша, послужило нас је време, имали смо велики број екипа из других градова, публика се надметала у тројкама, тако да је организација турнира била и више него успешна. Ово је традиционална манифестацији у нашем граду, која се сваке године одржава на све вишем нивоу. Терен смо добили од Спортског савеза Војводине и Покрајинског завода за спорт и тиме поново одржали квалитет турнира.
Д. П. 

 

error: Content is protected !!