U okviru obeležavanja „Velikoselskih dana”, Plivačko udruženje BVS i Triatlon savez Srbije, uz podršku Grada Kikinde, organizovali su na bazenima u Banatskom Velikom Selu, po četvrti put, akvatlon – takmičenje u trčanju i plivanju za mališane i one nešto starije, a Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde, rekla je:
– Svake godine broj takmičara je sve veći, a Veliko Selo organizuje ovo na sjajan način i postoji šansa da naredne godine bude prijavljen još veći broj takmičara. I pored toga što je raspust, što su mnoga deca na odmoru, svi su pokazali veliku izdržljivost i spremnost.
Nastupilo je više od 60 takmičara iz Kenije, potom iz naših gradova: Sremske Mitrovice, Valjeva, Kruševca, Zrenjanina, Kragujevca, Beograda i Kikinde.
– Očekujemo da će ovo postati tradicionalno takmičenje kao što je i sada, imamo veliku podršku Grada Kikinde, a jedino mi imamo akvatlon takmičenje na kojem nastupaju i takmičari iz Kenije, koji su stalni gosti u Kikindi i koji vole da učestvuju – dodao je Branislav Kovačević, direktor takmičenja.

I u drugoj proveri srpskoligaš iz našega grada trijumfovao je bez primljenog gola, danas na Gradskom stadionu protiv Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva bilo je na kraju 1:0 za OFK Kikindu.
Nekadašnji čuvar mreže OFK Kikinde Savkov, međutim, nadmudrio je Lolića. Ipak, naša ekipa stigla je do pobedonosnog pogotka u 62. minutu. Molnar se tada snašao u kaznenom prostoru Karađorđevčana.
Protekle su dve sedmice priprema na Gradskom stadionu, a novi šef struke OFK Kikinde Zdravko Trivković, isprobao je i dve postave u prvoj proveri u kojoj je srpskoligaš, rezultatom 4:0, lagano savladao Mladost iz Turije, člana vojvođanskog „Severa”.
Lakić je do početka prolećnog dela sezone predvodio kikindski ŽAK, a već tada bilo je jasno da „Žutim mravima” nema spasa odnosno da ispadaju u Područnu ligu pa se pomenuti stručnjak povukao s klupe i, ispostavilo se, napravio pauzu od nekoliko meseci. Osim njega u Ruskom Selu nova su lica i među igračima.
Osim dvojca iz Ruskog Sela, u Velikom Selu opet je Labus, u matični klub vraća se iz ŽAK-a, a Kozaru su napustili: Misić, Francuski, Protić (svi otišli u Slobodu), Stojkov, Rajtarov (Vojvodina Novo Miloševo), Detari (Polet Nakovo) i Jelača (Napredak Banatska Topola).
– Zahvaljujući porodici Bogojević, Bodi-bilding klubu Sloboda i Novim Kozarcima, naša sredina je odavno na sportskoj mapi poznata po manifestaciji koja okuplja najjače ljude sveta. Preko dve decenije u Novim Kozarcima se neguje ovaj pravi sportski spektakl, koji je i ove godine okupio snagatore iz nekoliko zemalja, a mi smo celom svetu poslali lepu sliku zahvaljujući odličnoj organizaciji.
Nadovezao se Dragan Bogojević, predsednik BBK Sloboda:
Osim pomenutih Tasića i Pitermana, nastupio je još Bogdan Vuković (Srbija) i Martin Ris (Austrija), a uverljiv je bio Slovenac Belšak.

D. P.
Seriju je otvorio mlađani Đorić, koji je stigao iz novokozaračke Slobode, u 20. minutu zabio je nakon što su njegovi drugovi u istom napadu dvaput zapretili. Nedugo potom Lolić je udvostručio prednost, a minut nakon toga i Mirkov je s penala bio precizan za rezultat poluvremena.
Na početku nastavka još jedan mladi igrač koji je došao iz Slobode, Kovačević snašao se u kaznenom prostoru i odbitak prosledio u mrežu Turijaca za konačan ishod.
OFK KIKINDA: Oparnica, Stošić, Mojsilović, Crnojević, Viola, Mirkov, Lolić, Veljović, Molnar, Đurić, Ivanović. Igrali su u nastavku: Francuski, Beljić, Lukić, Vilovski, Grković, Rafael, Cucić, Jonas, Petrović, Preradov, Kovačević. 
D. P.
Mile Marić, sa 66 oborenih čunjeva, pobednik je u pojedinačnoj muškoj konkurenciji, a Eržebet Budai, sa 63 čunja, trećeplasirana je u konkurenciji žena. Osim pomenutih, za kikindsku ekipu nastupili su još i Ilija Ramić s 54 i Milanko Popović s 45 oborenih čunjeva.
SDI Kikinda, na taj način, dosegnuo je rezultat od 228 čunjeva, Kula je bila druga sa četiri manje, a Bačka Palanka treća s 221. čunjem.
Osim tri prvoplasirane ekipe nadmetala su se i društva iz vojvođanskih gradova ili opština: Novog Sada, Zrenjanina, Vrbasa, Inđije, Stare Pazove, Pančeva, Subotice, Srbobrana i Bele Crkve.
– Zaslužili su igrama i odnosom prema obavezama da se oprobaju u Srpskoj ligi, želimo im mnogo sreće u nastavku karijera – kaže Slobodan Mitrović, trener Slobode.
Šestorica stižu u Nove Kozarce.
Ambicije su iste kao i u prošloj sezoni.
Za najboljeg igrača turnira proglašen je Stefan Bosnić iz tima pobednika, najefikasniji je bio Nebojša Đukić iz redova poraženog u finalu, sedam puta tresao je mreže rivala tokom takmičenja, a i najbolji golman iz sastava je koji je pobrao lovorike – reč je o Martinu Marinkoviću. Još je OFK Kikinda proglašena ekipom koja je ostavila najbolji fer-plej utisak. A lepe utsike iz grada na severu Banata nosio je i najbolji pojedinac turnira Stefan Bosnić.
– Organizacija turnira bila je izvanredna, čestitam organizatorima na tome, a i publike je bilo u velikom broju. Znači mi individualna nagrada, ali da nema tima kakav imamo, ne bi bilo ni pojedinačne nagrade. Tim uvek gura pojedinca, a ovoga puta mene su izgurali u prvi plan – jasan je bio Bosnić.
Direktor Letnjeg turnira Marko Vukobrat, nadovezao se:
I gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač, koji je uručio tri ekipne nagrade, apostrofirao je publiku kao važan činilac turnira.

D. P.