Спорт

akvatlon

U okviru obeležavanja „Velikoselskih dana”, Plivačko udruženje BVS i Triatlon savez Srbije, uz podršku Grada Kikinde, organizovali su na bazenima u Banatskom Velikom Selu, po četvrti put, akvatlon – takmičenje u trčanju i plivanju za mališane i one nešto starije, a Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde, rekla je:
– Svake godine broj takmičara je sve veći, a Veliko Selo organizuje ovo na sjajan način i postoji šansa da naredne godine bude prijavljen još veći broj takmičara. I pored toga što je raspust, što su mnoga deca na odmoru, svi su pokazali veliku izdržljivost i spremnost.
Nastupilo je više od 60 takmičara iz Kenije, potom iz naših gradova: Sremske Mitrovice, Valjeva, Kruševca, Zrenjanina, Kragujevca, Beograda i Kikinde.
– Očekujemo da će ovo postati tradicionalno takmičenje kao što je i sada, imamo veliku podršku Grada Kikinde, a jedino mi imamo akvatlon takmičenje na kojem nastupaju i takmičari iz Kenije, koji su stalni gosti u Kikindi i koji vole da učestvuju – dodao je Branislav Kovačević, direktor takmičenja.

ofk-kikinda

I u drugoj proveri srpskoligaš iz našega grada trijumfovao je bez primljenog gola, danas na Gradskom stadionu protiv Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva bilo je na kraju 1:0 za OFK Kikindu.

Igralo se obostrano dinamično i čvrsto, a možda su Kikinđani mogli i do uverljivijeg trijumfa da je u prvom poluvremenu Lolić pogodio iz kaznenog udarca, pošto je prethodno u šesnaestercu gostiju sapleten Petrović.

Nekadašnji čuvar mreže OFK Kikinde Savkov, međutim, nadmudrio je Lolića. Ipak, naša ekipa stigla je do pobedonosnog pogotka u 62. minutu. Molnar se tada snašao u kaznenom prostoru Karađorđevčana.

OFK KIKINDA: Oparnica, Stokić, Beljić, Crnojević, Grković, Rafael, Preradov, Veljović, Lolić, Ivanović, Petrović. Igrali su još: Francuski, Vilovski, Đorić, Lukić, Mojsilović, Mirkov, Molnar, Kovačević, Cucić.

D. P.

ofk-kikinda

Protekle su dve sedmice priprema na Gradskom stadionu, a novi šef struke OFK Kikinde Zdravko Trivković, isprobao je i dve postave u prvoj proveri u kojoj je srpskoligaš, rezultatom 4:0, lagano savladao Mladost iz Turije, člana vojvođanskog „Severa”.
– Momci su uvideli kako ćemo raditi i funkcionisati, ali upoznavali smo se i međusobno, gledajući ljudske kvalitete. Imali smo određeni broj igrača na probi, promenili smo dosta fudbalera u rosteru i to zahteva vreme da bi se sve ukomponovalo. Preduslov koji je prvi i najbitniji, ispunjen je. Svi igrači radni su i imaju ambiciju da se bore za nove uspehe – kaže Trivković.
Šef struke osvrće se i na premijerni test.
– Delimično sam zadovoljan igrom u pojedinim trenutcima, ali moramo dosta toga što pre ispraviti da bi se igralo kako želim i u skladu s onim što na treninzima uvežbavamo. Proces stvaranja igre zahteva vreme, ali igrači koji nisu u mogućnosti da sve to isprate, neće biti s nama, jer nemamo vremena za gubljenje na periferne stvari. Već posle prve utakmice moglo se videti ko koliko može, a naravno moguće su određene korekcije. Najbitnije je da radimo vredno i da sve nedostatke ispravimo do prvog kola, koje nam je u ovom trenutku najvažnije – jasan je Trivković.
D. P.

cz-rs

Kao i u Novim Kozarcima odnosno Nakovu, i u preostala dva naša vojvođanska ligaša, ruskoselskoj Crvenoj zvezdi i velikoselskoj Kozari, u toku su pripreme, zavrtila se, očekivano, i igračka vrteška, a Ruskoselci su dobili i novog trenera – Jovicu Lakića.
Lakić je do početka prolećnog dela sezone predvodio kikindski ŽAK, a već tada bilo je jasno da „Žutim mravima” nema spasa odnosno da ispadaju u Područnu ligu pa se pomenuti stručnjak povukao s klupe i, ispostavilo se, napravio pauzu od nekoliko meseci. Osim njega u Ruskom Selu nova su lica i među igračima.
– Došli su golman Mijatović (Rusanda Melenci), Latković (Polet Idvor), Adamović, Barbul (OFK Kikinda) i Drašković (Janja, BiH), a aktivirao se i Vojvodić, koji je poslednjih godinu dana bio na radu u Nemačkoj – kaže Lakić.
Iz Crvene zvezde otišli su: golman Miškov, Novković, Bajić, Terzin i Mirkonj, a Jankov i Zečević oprostili su se od fudbala.
Pomenuti Terzin otišao je u novokozaračku Slobodu, a u Kozari su Bajić i Mirkonj.
Osim dvojca iz Ruskog Sela, u Velikom Selu opet je Labus, u matični klub vraća se iz ŽAK-a, a Kozaru su napustili: Misić, Francuski, Protić (svi otišli u Slobodu), Stojkov, Rajtarov (Vojvodina Novo Miloševo), Detari (Polet Nakovo) i Jelača (Napredak Banatska Topola).
D. P.

strongmen

U organizaciji Bodi-bilding kluba Sloboda i pod pokroviteljstvom Grada Kikinde, u Novim Kozarcima na 22. „Kupu Evrope” u strongmenu, nadmetala su se petorica takmičara iz Slovenije, Austrije i Srbije, a najbolji je, nakon pet disciplina: vuče autobusa, prevrtanja guma, podizanja automobila, nošenja kofera i testiranja prednje ekstenzije, bio Slovenac Matjaž Belšak. Drugo mesto pripalo je Nemanji Tasiću, a treći je bio Austrijanac Mario Piterman. Gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač, rekao je:
– Zahvaljujući porodici Bogojević, Bodi-bilding klubu Sloboda i Novim Kozarcima, naša sredina je odavno na sportskoj mapi poznata po manifestaciji koja okuplja najjače ljude sveta. Preko dve decenije u Novim Kozarcima se neguje ovaj pravi sportski spektakl, koji je i ove godine okupio snagatore iz nekoliko zemalja, a mi smo celom svetu poslali lepu sliku zahvaljujući odličnoj organizaciji.
Nadovezao se Dragan Bogojević, predsednik BBK Sloboda:
– Bilo je predviđeno da nastupi osam takmičara, ali su se dogodile određene okolnosti i ostali smo bez trojice snagatora, koji nisu mogli da dođu. To nije umanjilo uživanje u onome što smo imali prilike da vidimo, jer smo pripremili pet disciplina u kojima je bilo neophodno prikazati veliku snagu i izdržljivost.
Osim pomenutih Tasića i Pitermana, nastupio je još Bogdan Vuković (Srbija) i Martin Ris (Austrija), a uverljiv je bio Slovenac Belšak.
– Od velike je važnosti što se ovo takmičenje više od dve decenije održava u Novim Kozarcima, malom mestu koje volim da posećujem i uvek ću se odazvati kako bih pružio priliku organizatorima da ga podignu na još viši nivo – zaključio je Belšak.

D. P.

ofk-kikinda

U prvoj proveri, novi trener Kikinđana Zdravko Trivković isprobao je dve postave pruživši šansu momcima u po poluvremenu, a Mladost iz Turije, članica Vojvođanske lige „Sever”, nije se pokazala doraslom našem srpskoligašu koji je lagano pobedio – 4:0.
Seriju je otvorio mlađani Đorić, koji je stigao iz novokozaračke Slobode, u 20. minutu zabio je nakon što su njegovi drugovi u istom napadu dvaput zapretili. Nedugo potom Lolić je udvostručio prednost, a minut nakon toga i Mirkov je s penala bio precizan za rezultat poluvremena.
Na početku nastavka još jedan mladi igrač koji je došao iz Slobode, Kovačević snašao se u kaznenom prostoru i odbitak prosledio u mrežu Turijaca za konačan ishod.
OFK KIKINDA: Oparnica, Stošić, Mojsilović, Crnojević, Viola, Mirkov, Lolić, Veljović, Molnar, Đurić, Ivanović. Igrali su u nastavku: Francuski, Beljić, Lukić, Vilovski, Grković, Rafael, Cucić, Jonas, Petrović, Preradov, Kovačević.

D. P. 

plivanje

Na mitingu „Bjelica” u Vrbasu, mladi plivači Velike Kikinde zauzeli su drugo mesto u ekipnoj konkurenciji, a i prema broju osvojenih medalja, ukupno 36 (11-11-14), uzeli su ih: Luka Bubulj, Aleksandar Sokolai, Uroš Milićević, Minja Balint, Jovana Savić, Lena Bikić, Ivan Markov, Filip Đukić, Aleksandra Protić, Teodora Ćurčin, Lena Stojanović, Marko Protić, Jovan Sabo, Sonja Stojkov i Jovana Sabo.
D. P.

invalidi

Na Prvenstvu Vojvodine u Novom Sadu, Sportsko društvo invalida Kikinda u disciplini viseća kugla, osvojilo je prvo mesto u konkurenciji još 11 ekipa.
Mile Marić, sa 66 oborenih čunjeva, pobednik je u pojedinačnoj muškoj konkurenciji, a Eržebet Budai, sa 63 čunja, trećeplasirana je u konkurenciji žena. Osim pomenutih, za kikindsku ekipu nastupili su još i Ilija Ramić s 54 i Milanko Popović s 45 oborenih čunjeva.

SDI Kikinda, na taj način, dosegnuo je rezultat od 228 čunjeva, Kula je bila druga sa četiri manje, a Bačka Palanka treća s 221. čunjem.

Osim tri prvoplasirane ekipe nadmetala su se i društva iz vojvođanskih gradova ili opština: Novog Sada, Zrenjanina, Vrbasa, Inđije, Stare Pazove, Pančeva, Subotice, Srbobrana i Bele Crkve.
D. P.

sloboda-1

Vojvođanskog ligaša sa stadiona „Ilija Pantelić” napustili su Nemanja Kovačević (19) i Ognjen Đorić (18), dvojica najmlađih prvotimca koji su proletos bili i među najboljima, prešli su u OFK Kikindu.
– Zaslužili su igrama i odnosom prema obavezama da se oprobaju u Srpskoj ligi, želimo im mnogo sreće u nastavku karijera – kaže Slobodan Mitrović, trener Slobode.
Šestorica stižu u Nove Kozarce.
– Iskusni defanzivac Aleksandar Đurđević aktivirao se nakon pauze od godinu dana, radio je u Nemačkoj, a biće nam sada od velike pomoći u odbrani. Još jedan veteran, prekaljeni Milan Misić treći je put u Slobodi, dolazi iz velikoselske Kozare, a odatle nam stiže i Marko Francuski. Tu su i trojica tzv. bonusa igrača: Protić, takođe iz Kozare, potom i Bogojević i Karanović, novokozaračka deca, vraćaju se iz mlađih kategorija OFK Kikinde da konkurušu za prvi tim Slobode.
Ambicije su iste kao i u prošloj sezoni.
– Dosta rano započeli smo pripreme, ali nema mogućnosti za nekakav značajniji iskorak i eventualnu borbu za povratak u Srpsku ligu. Zato ćemo se usredotočiti na afirmaciju što većeg broja mladih, koji će, nadam se, uz veliku pomoć starijih uspeti da Slobodi donesu mirnu i stabilnu sezonu – jasan je Mitrović.
D. P.

turnir

Ekipa Gume felne Gavrić, sastavljena od majstora „igre na petoparcu” iz Vrbasa i Novog Sada, uverljivom pobedom u finalu od 6:1 nad Žitoprometom Kikinda, trijumfovala je na Letnjem turniru u malom fudbalu. Inkasirali su pobednici 400 hiljada dinara, a poraženi 100. Na igralištu Gimnazije, u meču za treće mesto Marković TIM i Pizeria Siena odigrali su beu pogodaka, a posle boljeg izvođenja penala (1:2) treće mesto i 50 hiljada dinara pripalo je Sieni.
Za najboljeg igrača turnira proglašen je Stefan Bosnić iz tima pobednika, najefikasniji je bio Nebojša Đukić iz redova poraženog u finalu, sedam puta tresao je mreže rivala tokom takmičenja, a i najbolji golman iz sastava je koji je pobrao lovorike – reč je o Martinu Marinkoviću. Još je OFK Kikinda proglašena ekipom koja je ostavila najbolji fer-plej utisak. A lepe utsike iz grada na severu Banata nosio je i najbolji pojedinac turnira Stefan Bosnić.
– Organizacija turnira bila je izvanredna, čestitam organizatorima na tome, a i publike je bilo u velikom broju. Znači mi individualna nagrada, ali da nema tima kakav imamo, ne bi bilo ni pojedinačne nagrade. Tim uvek gura pojedinca, a ovoga puta mene su izgurali u prvi plan – jasan je bio Bosnić.
Direktor Letnjeg turnira Marko Vukobrat, nadovezao se:
– Po meni, desetodnevni turnir završen je uspešno. Važno je da smo nastavili obnovljenu tradiciju održavanja turnira, a takođe i što je bilo mnogo publike. Za finale smo prodali bezmalo 500 ulaznica, dodeljene su i gledaocima vredne nagrade i siguran sam da ćemo i dogodine nastaviti u još boljem ritmu.
I gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač, koji je uručio tri ekipne nagrade, apostrofirao je publiku kao važan činilac turnira.
– Kikindska publika je zadovoljna što smo ponovo vratili Letnji turnir, to se videlo jer su bile pune tribine i sigurno je da smo svi zajedno, svako veče uživali u predivnoj veštini kakav je mali fudbal i sigirno je i da će dečica koja su bila ovde poželeti da se bave sportom, u ovom slučaju fudbalom. Čestitam pobednicima, koja su pokazali kvalitet pogotovo u finalu. čestitke i ostalima, a Grad Kikinda i naredne godine će podržati ovaj turnir. Hvala i oragnizatorima turnira da ovakve stvari u Kikindi imamo tokom leta i na nas uvek mogu da računaju. Vidimo se i sledeće godine na ovom istom mestu – zaključio je Lukač.

D. P.

error: Content is protected !!