Večeras u dvorištu Gimnazije, pašće odluka o pobedniku Letnjeg turnira u malom fudbalu.
U 22 sata, sastaće se u finalu Gume felne Gavrić i Žitopromet. Sat vremena ranije u meču za treće mesto igraće Marković TIM – Pizeria Siena, a program će započeti u 20 sati, tada će u revijalnoj utakmici, u finalu takmičenja mlađih kategorija, snage odmeriti mlađi pioniri OFK Kikinde i velikoselske Kozare.
D. P.
Novi Kozarci i Bodi-bilding klub Sloboda biće predstojećeg vikenda, 22. put domaćini „Kupa Evrope” u strongmenu, a očekuju se takmičari iz sedam država. Nadmetanje će biti upriličeno u subotu, 20. jula od 19 sati. Gradonačelnika Kikinde Nikolu Lukača i gradskog većnika za sport i omladinu Aleksandra Aćimova, ugostili su Dragan Bogojević, predsednik BBK Sloboda i Ilija Drljić, predsednik Organizacionog odbora pomenute manifestacije. – Grad Kikinda oduvek podržava ovaj događaj koji je brend Novih Kozaraca i od velikog značaja je i za selo i za grad. Sve će da se odigra u okviru Letnjih večeri u selu, odnosno Dana sela, tako da će biti veoma interesantno da se pogledaju snagatori iz celog sveta u našim Novim Kozarcima – rekao je Lukač.
Aćimov se nadovezao:
– Vrlo dobro je poznato koliko je Bodi-bilding klub Sloboda doprineo sportu u selu, koliko traje manifestacija u Novim Kozarcima i to je nešto što moramo da čuvamo i da negujemo, jer je od velikog značaja. Bogojević je najavio iz kojih država dolaze takmičari:
– Očekujemo snagatore iz: Slovenije, Austrije, Mađarske, Slovačke, Nemačke, Švajcarske i naše zemlje. Trabalo bi da se pojave i nekadašnji pobednici koji su bili najbolji tokom prethodnih godina.
Drljić je pozvao publiku, koja voli spektakle, u Nove Kozarce na uživanje.
– Svake godine ovo je sve bolja manifestacija koja okuplja vrhunske profesionalce. Pozivam i Kikinđane i meštane okolnih sela da dođu i da pogledaju šta smo pripremili za njih – zaključio je Drljić.
D. P.
Na Letnjem turniru u malom fudbalu, večeras u dvorištu Gimnazije, na rasporedu su utakmice polufinala. U 21 sat sastaće se Žitopromet – Marković TIM, a potom Gume felne Gavrić – Pizeria Siena. Pobednici će sutra od 22 sata igrati finale, a poraženi, sat vremena ranije, meč za treće mesto.
I večeras program započinje u 20 sati, u revijalnoj utakmici mlađih pionira igraće nakovački Polet i mokrinski Delija.
D. P.
Članice juniorske vaterpolo reprezentacije gosti su Kikinde. Kamp će devojčicama od 2011. do 2014. godišta omogućiti da više zavole ovaj sport, ali i da uče od vrhunskih stručnjaka, istakla je selektorka Ivana Ćorović.
-Devojčice su došle iz svih klubova u zemlji u kojima postoji ženski vaterpolo. Ukupno ih je 36 i slične kampove organizujemo svake godine. Cilj je da vidimo gde se nalazi ženski vaterpolo, ali i šta je to što može da se učini da se ove devojčice zadrže u ovom sportu – rekla je Ivana Ćorović.
Vaterpolo je netipičan ženski sport i želja onih koji se bave njime je da se omasovi.
-Kamp je počeo 4. i traje do 13. jula. Uslovi za rad u Sportskom centru „Jezero“ su odlični, a Kikinda je divan grad. Vezana sam za vašu sredinu jer sam kao mala dolazila na plivačke mitinge, a kao nešto starije čitavo leto sestra i ja provele smo sa kikindskim plivačima – otkrila nam je naša sagovornica.
Predrasude su da je vaterpolo sport koji će previše razviti žensko telo i da je on specifičan muški sport, navodi Ivana Ćorović. Ona je pozvala devojčice da počnu da ga treniraju i da same odluče da li im se sviđa ili ne.
Večeras je u dvorištu Gimnazije, na Letnjem turniru u malom fudbalu okončano nadmetanje po grupama, a za sutra i četvrtak zakazane su utakmice četvrtfinala. U četvrtzavršnici, u sredu od 21 sat, snage će odmeriti Pizeria Siena – My Way restoran i fast food, potom i Pro univerzal – Žitopromet, a dan kasnije sastaće se Marković TIM – Vule U. i Terekton United odnosno Gume felne Gavrić – Tisa Padej.
Polufinala su na rasporedu u petak, a u subotu biće najpre odigran meč za treće mesto kao uvod u finale. Program će svake večeri biti otvaran revijalnom utakmicom, od 20 sati.
D. P.
Povratnik na vojvođanski „Istok”, Polet iz Nakova upriličio je Skupštinu, na kojoj je za novog predsednika izabran Kristian Draganov, aktuelni kapiten tima, koji je i u prethodnom razdoblju bio u Upravi. – Dosadašnji prvi čovek, takođe još uvek i igrač Danilo Vukobrat, ostaje i u Upravnom odboru, koji je dodatno proširen i ojačan šestoricom novih članova. Usvojili smo i finansijski izveštaj i plan i program za sledeći period, a početak priprema zakazali za 16. jul. Napustio nas je jedino Fučak, a dolaze nam Marko Radu i Veljko Lakić iz kikindskog ŽAK-a te Nikola Detari iz velikoselske Kozare – kaže Draganov. D. P.
Pripreme za predstojeću sezonu započeo je severnobanatski srpskoligaš. Novi šef struke OFK Kikinde, Batajničanin Zdravko Trivković (38), koji je stigao s klupe vojvođanskog ligaša Dunava iz Starih Banovaca, na prvom okupljanju imao je 28 fudbalera, doduše među njima i veći broj igrača na probi ili iz mlađih kategorija, a dvojica, Rafael i golman Žilić, bili su opravdano odsutni. Nova su lica u klubu iz Distričke ulice i igrači Lazar Stokić (Dunav), Aleksej Petrović, nekadašnji član Dinama iz Pančeva, a sada dolazi iz italijanskog nižerazrednog fudbala, potom svi odreda tzv. bonusi: Tadija Crnojević, Simo Veljović (obojica Grafičar Beograd), Nemanja Cucić (Tisa Adorjan), Ognjen Đorić i Nemanja Kovačević (obojica Sloboda Novi Kozarci). Istovremeno, u kikindskom Velikom parku više nema čak desetorice iz minule sezone, otišli su: Stanaćev, Radovanović, Jokić, Nađpal, Adamović, Kecman, Živojnov, Vemić, Benke i Barbul. – Krećemo žestoko od prvog treninga, s ekipom koja je vrlo mlada, a želimo da nastavimo lepu priču iz prošle sezone koju je na izvrstan način započeo kolega Vladimir Šponja. Nadam se da ću biti uspešan kao i on, a, zašto da ne, možda ekipa dosegne i neki stepenik više. Rekao sam momcima da ih očekuje mnogo rada i poželeo im im što manje povreda. Poznato mi je da je OFK Kikinda proletos u jednom periodu imala velikih problema s povredama pa su tada i rezultati bili nešto slabiji, a sada me raduje da vidim da je 90 odsto igrača fit. Pokušaćemo da što više mladih lansiramo na fudbalsku mapu srpskoligaške „Vojvodine” i da istovremeno budemo pri vrhu tabele – kaže Trivković. Sportski direktor Marko Vukobrat dodaje da peto mesto iz minule sezone dodatno obavezuje.
– Momci su se upoznali s novim prvim trenerom, a ostatak stručnog štaba iz prošle sezone ostao je nepromenjen. Igrački kadar pretrpio je značajne izmene, međutim još ništa nije konačno, jer osim pomenutih novajlija, biće još pojačanja – ističe Vukobrat. Prvu proveru Kikinđani će imati 17. jula, još se traži protivnik, kao i za 3. avgust, a zakazani su susreti s Dunavom, Hajdukom (Beška), Mladošću (Turija) i Jedinstvom (Surčin).
D. P.
Juniori rukometne reprezentacije Srbije juče su završili pripreme u Šapcu pred odlazak na Evropsko prvenstvo koje će biti održano u Celju od 10. do 21. jula.
„Orlići” će prvu utakmicu na kontinentalnom šampionatu igrati sutra (sreda, 10. jul) protiv Nemačke.
Pivot Kikinde Luka Panić deo je reprezentacije koja u Celje odlazi puna elana i želje za kvalitetnom igrom i dobrim rezultatima.
-Puni smo energije, želje i volje za utakmicama, i presrećni što smo zajedno. Atmosfera je vrhunska. Nemačka je svakako velesila u rukometu, ali mi idemo na pobedu. Nećemo se predati. To nam je najjača utakmica i najjača ekipa u grupi. Sada su nam sve snage usmerene ka toj utakmici i pobedi. Predaje nema, oni su jaki, ali mi ćemo se truditi da budemo još jači- ističe Luka koji se u decembru pridružio juniorskoj reprezentaciji.
Na šampionatu će nastupiti 24 najbolje reprezentacije Starog kontinenta podeljene u šest grupa. Srbija je u grupi B, sa Nemačkom, Portugalom i Grčkom.
-Veliki zadatak i velika čast je igrati za državu, predstavljati svoj grad, klub, Banatsko Veliko Selo- kaže mladi reprezentativac.
Foto: Rukometni savez Srbije- fejsbuk
Posle Nemačke, narednu utakmicu juniori će igrati 11. jula sa Portugalom, a potom 13. jula sa Grčkom.
-.Mi idemo da damo sto posto sebe, da prođemo prvu grupu i ako to uspemo da uradimo, idemo na medalju- poručuje Luka koji je krajem prošle godine poneo priznanje Sportskog saveza Grada za najperspektivnijeg sportistu, a potom i za sportistu generacije u Tehničkoj školi.
Rukometaš Kikinde Grindeks Milan Panić, deo je kadetske selekcije Srbije koja učestvuje na Evropskom prvenstvu u rukometu na pesku koje se održava u Bugarskoj.
U prvom meču, izabranici Daniela Petkovića savladali su Poljsku maksimalnim rezultatom, a potom je Hrvatska uspela da savlada našu reprezentaciju.
Momci se danas bore sa Ukrajinom za plasman u četvrtfinale!
Rukometni savez Srbije doneo je odluku o ponovnom uključivanju Srbije u takmičenja u rukometu na pesku, gde nas dugo nije bilo.
Pomenimo i to da Milanov stariji brat Luka sa juniorskom reprezentacijom Srbije brusi formu za predstojeće Evropsko prvenstvo u Sloveniji. Orlići su do 8. jula na pripremama u Šapcu, a prvu utakmicu igraće 10. jula protiv Nemačke.