Спорт

Olajić i Radosavčev u Karatašu

Muški odbojkaški klub Kikinda dobio je još jedno priznanje od Odbojkaškog saveza Srbije.

Naime, u Karatašu, OSS svake godine, tokom jula u dve smene, organizuje kamp za najperspektivnije pionire i pionirke iz cele Srbije. Milan Radosavčev, trener MOK Kikinda, veli:

– Vreme je pokazalo da među ovom decom, redovno, imamo buduće državne reprezentativce, MOK Kikinda i ove godine, kao i prethodnih, imala je svoje predstavnike. Strahinja Olajić bio je u prvoj smeni, a u drugoj kao trener uzeo sam učešće pošto sam dobio poziv da radim s devojčicama, nakon četiri prethodne godine kada sam radio s dečacima.

Trijumf Pro univerzala

Ekipa Pro univerzala, pobedom u finalu od 2:0 nad timom Stovarišta Kovačević, trijumfovala je na letnjem turniru u dvorištu kikindske Gimnazije, pred 700 gledalaca s kupljenim ulaznicama pa je, računajući i veliki broj mališana, završnom događaju svedočilo bezmalo hiljadu ljubitelja „igre na petoparcu”. Strelac vodećeg pogotka za šampionski sastav bio je Vrbački u prvom poluvremenu, a pobedu je overio Marić u nastavku igre. Nemanja Vrbački proglašen je i za najboljeg pojedinca turnira, najefikasniji je Nebojša Đukić iz redova poraženih u finalu, postigao je ukupno 10 golova na takmičenju, a za najboljeg golmana proglašen je Boško Krstić, takođe iz Stovarišta Kovačević. Pehar kapitenu Pro univerzala Borislavu Siminu uručio je gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač.

– Sve je bilo na visokom nivou, od organizacije do ovog finalnog meča. Svi smo uživali i videli koliko je Kikinđana bilo ovde i koliko oni vole „najvažniju sporednu stvar na svetu”. Mnogo kvalitetenih igrača je prodefilovalo, a ja se zahvaljujem odličnim organozatorima i poručujem da će Grad Kikinda uvek da podrži i organizuje ovakve manifestacije koje okupljaju veliki broj naših mladih sugrađana – rekao je Lukač.

I Simin je imao samo reči hvale za ovaj turnir.

– Bilo je savršeno, od organizacije do naše igre u finalu. Zasluženo smo pobedili u utakmici koja je bila lepa i za gledanje – istakao je Simin.

Miloš Pavlović, iz Organizacije fudbala Pavlinjo, kazao je:

– Hvala Gradu Kikindi što je pružio šansu našoj Organizaciji fudbala da pokažemo šta znamo u organizaciji ovakvih manifestacija. Sve što ste videli potvrdilo je da Grad nije pogrešio što nam je dao poverenje da napravimo ovaj spektakl. Biće ovo najbolji turnir u Vojvodini, a uskoro, za koju godinu, i u Srbiji!

Direktor turnira Marko Vukobrat, napomenuo je:

– Sve je proteklo u najboljem redu, prezadovoljni smo, a ako je i bilo nekih sitnijih propusta, sigurno ih neće biti dogodine. Sve ovo radimo pre svega zbog momaka u ekipama, ali isto tako i zbog ove brojne kikindske publike i mogu samo da kažem da više ne sme da bude pauza i da ovaj letnji turnir mora da postane tradicija i da bude sve bolji i bolji.

Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde, zaključila je:

– Veoma lepo je bilo i najvažnije je da je sve prošlo bez povreda. Sad se vidi da je ovo trebalo našim sugrađanima, bilo je i puno sponzora, lepih nagrada za gledaoce i svi su mogli da odu zadovoljni kućama, a Marko Vukobrat, kao direktor turnira, opravdao je naše poverenje.

Dodajmo, u utakmici za treće mesto, Agrobanat Kikinda, ekipa sastavljena od igrača iz Zrenjanina, savladala je FK Polet, rezultatom 10:3, pa je Zrenjanincima pripalo 50 hiljada dinara, drugoplasirani su inkasirali 150, a šampionska ekipa 350 hiljada dinara.

Vladimir Šponja, kormilar OFK Kikinde, nakon prve faze priprema

Povratnik u srpskoligašku „Vojvodinu”, s dve postave i desetoricom uglavnom mlađanih, neafirmisanih novajlija, na Gradskom stadionu poražen je u drugoj proveri 2:3 od elemirskog Naftagasa, a novi trener OFK Kikinde Vladimir Šponja načinio je presek nakon prvoga dela priprema, koje su započele 2. jula.

– Momci odlično podnose napore i vidi se njihova ogromna želja da se pokažu u najboljem svetlu. Posle aerobnih treninga i treninga brzinske i eksplozivne snage, na red je došao i rad na anaerobnim sposobnostima i niz pripremnih mečeva. Ove sedmice ušli smo u najteži deo priprema i uporedo sa radom na fizičkim sposobnostima, pokušavamo da usvojimo zahteve i principe u igri, a od prvoga dana posvećeni smo i taktičkim zadacima – kaže Šponja.

Pre odmeravanja snaga s Elemircima, odigrala je OFK Kikinda utakmicu i u Adi.

– Prvi naš protivnik bio je nižerazredni tim iz Engleske, Čelzi rovers, koji je mnogo slabiji od nas, pobedili smo 4:0 i taj susret nije mogao pokazati naše nedostatke. Ipak, svi igrači dobili su priliku, a već meč protiv Naftagasa bio je sasvim druga priča. Po meni, Elemirci su jedan od glavnih favorita za najviši plasman u srpskoligaškoj „Vojvodini” u predstojećoj sezoni. Ekipa im je sastavljena od sjajnih individualaca, a s klupe je vodi trener koji zna šta hoće i stoga je ova provera bila prava prilika da vidimo kolike su naše realne mogućnosti.

Šponja smatra da je protiv Elemiraca bilo dobrih momenata, ali i velikih padova.

– Jasno je da u Srpskoj ligi takve propuste nećemo smeti da činimo. Međutim, kada sve saberem i oduzmem, imam razloga za otimizam i veru da ćemo do 12. avgusta biti spremni za izazove koji nas očekuju. Istovremeno, i letnji prelazni rok je dugačak i postoji mogućnost dodatnog osveženja igračkog kadra. Kako god bilo, sigirno je da će ovoj mladoj ekipi trebati mnogo podrške, razumevanja i tolerancije i u tom slučaju siguran sam da će tada mladi imati mnogo toga da pokažu u srpskoligaškoj „Vojvodini” – jasan je Šponja.

CDA_0601

Sportski centar „Jezero” Kikinda poziva sve zainteresovane da prijave svoju ekipu za zabavno sportsku manifestaciju „Vojvodina Open baj Inviktus” koja se organizuje 28. i 29. jula na otvorenim bazenima Sportskog centra “Jezero” u Kikindi sa početkom od 19 časova.

Reč je o takmičenju  u kom su igre osmišljene na bazi nekadašnjih popularnih „Igara bez granica“. Zamišljeno je kao sportska manifestacija takmičarsko – zabavnog karaktera čiji je cilj da se takmičari dobro zabave savladavajući razne prepreke i logičke zadatke. Broj ekipa koje mogu da učestvuju je neograničen, a minimum je četiri. U  jednoj ekipi minimalno treba da bude pet članova i mora biti sačinjena od tri muškarca i dve devojke. Sve ekipe učestvuju u nekoliko disciplina, u zavisnosti od broja ekipa.

Iz SC „Jezero“ pozivaju sugrađane da oforme svoju ekipu ili predstavljaju svoj klub i da se, pre svega, dobro zabave uz igre na bazenu. Besplatno je i učešće za ekipe kao i za gledaoce, a pokrovitelj takmičenja je Grada Kikinde. Prijava ekipa  je moguća na broj telefona 065/ 526 – 81 – 20.

Takođe, u nedelju, 30. jula, na “Starom jezeru” održaće se dečje takmičenje OCR Kids, gde će mališani do 13 godina imati priliku da se oprobaju na specijalno osmišljenim spravama i poligonu. Prijave za OCR Kids su na dan trke, uz prisustvo roditelja ili staratelja.

Još jedno basket usijanje

Povodom predstojećeg turnira u basketu 3h3 „Kikinda 2023” u prostorijama Sportskog saveza Kikinde održana je konferencija za novinare na kojoj su govorili Vladimir Šurlan, savetnik za sport u SSK i Jelena Čudanov, predsednica SSK.

– Prošle godine organizovali smo turnir prvi put i bilo je sve divno, a ove  godine, nadamo se, biće još bolje. Rešili smo da sve bude u jednom danu održano, u nedelju 30. jula, a sada očekujemo i da poseta bude veća nego 2022,  iako je i tada bilo mnogo gledalaca. Veliko interesovanje smo imali za ovaj turnir pa smo morali i da ograničimo broj ekipa na 12, a svega ne bi bilo da nije podrške gradske uprave – rekla je Čudanov.

Šurlan, inače košarkaški delatnik, dodao je:

– Mesto događaja je staro, okupićemo se na gradskom trgu kod fontane, a koš, podloga, tribine i veliki ekran stižu nam iz Sportskog saveza Vojvodine. Od 12 timova, šest su iz Kikinde, tri iz Zrenjanina, dva iz Novoga Sada i jedanaiz Vrbasa. Imamo četiri grupe sa po tri ekipe, počećemo u 15 sati, a finale je previđeno za 22 sata. Nagradni fond je bogat, iako turniri u basketu ne mogu po tome da prate turnire u malom fudbalu. Kod nas će pobednik zaraditi 150 hiljada, drugoplasiranom će pripasti 70, a trećem 30 hiljada dinara.

bulatovic vlada

Pred oko hiljadu posetilaca, 15 takmičara iz Srbije, Bugarske i  Rumunije nadmetalo se u šest disciplina. To su: tradicionalno vučenje kamiona od 7 tona, nošenje kofera od po 120 kilograma , dizanje automobila, zatim super joko disciplina koja podrazumeva nošenje tereta od 360 kilograma duž staze od 20 metara, dizanje debla od 150 kilograma i tradicionalana piramida, podizanje tereta od 130, 180 i 230 kilograma na četiri stepenika.

Nije bilo iznenađenje što je titulu najsnažnijeg čoveka Balkana poneo Vladimir Bulatović iz Kikinde. Bulatović je u „gradu bakra” trijumfovao i lane, ali su tada učestvovali samo snagatori iz Srbije. Drugo mesto zauzeo je Aleksandar Mili Radovanović iz Beograda, a treće bugarski šampion Pejto Kristof.

Organizator takmičenja bio je Strongmen savez Srbije, a generalni pokrovitelj Grad Bor.

Druga provera za fudbalere OFK Kikinde

U drugoj proveri za oba srpskoligaša, OFK Kikinda na Gradskom stadionu poražena je 2:3 od elemirskog Naftagasa.

Već u trećem minutu povratnik u redove Kikinđana Molnar rešio je situaciju „jedan na jedan”, matirajući golmana Elemiraca Galina. U 19. minutu na suprotnoj strani Milivojev je pokušao iskosa nešto između nabačene lopte i udarca u donji ugao, a na loptu je naleteo Bačvanski i izbliza ju ubacio u mrežu za izjednačenje. Preokret je doneo Renić nakon pola sata igre, a odbrana OFK Kikinde prethodno je izigrana na malom prostoru u svom šesnaestercu. Do odmora, novo poravnanje. U 37. minutu novajlija Bencke prelepim golom izjednačio je na 2:2. Svemu je prethodio korner, a novi igrač Kikinđana, nakon odbitka, školski je, efektinim udarcem, prebacio čitav buket igrača ispred sebe, kao i istrčalog čuvara mreže Naftagasa.

Novi kormilar OFK Kikinde Šponja na odmoru je promenio svih 11 igrača, Kandić strateg Elemiraca tek trojicu, a u 56. minutu Milivojev je doneo novu prednost gostima, posle asistencije Renića koji ga je lepo spojio. Odmah potom i preostali rezervisti, njih osmorica, iz redova Elemiraca ušli su u igru, a do kraja više nije bilo promene rezultata, iako je na obe strane viđeno nekoliko odličnih pokušaja.

OFK Kikinda: Savkov, Barbul, Đukić, Lukić, Radovanović, Kecman, Lolić, Bencke, Mirkov, Molnar, Ivanović. Igrali su još: Oparnica, Radosavljević, Galešev, Jovanović, Jarić, Rafael, Popeskov, Vilovski, Beljin, Hajdu, Šević.

360070647_656399832702373_5556603216971836242_n

Letnji turnir u malom fudbalu “Kikinda 2023” otvoren je večeras u dvorištu Gimnazije „Dušan Vasiljev“ i Ekonomsko -trgovinske škole. Učestvuje 12 ekipa od kojih je 11 iz Kikinde i okolnih sela, a jedna je iz Zrenjanina. Turniru su prisustvovali Nikola Lukač, gradonačelnik i Dragan Pecarski, član Gradskog veća, a otvorila ga je Jelena Čudanov, predesednica Sportskog saveza.

Sportski direktor turnira Marko Vukobrat podsetio je da se posle tri godine pauze ponovo organizuje turnir, a ove godine nagradni fond je nikada veći i iznosi ukupno pola miliona dinara.

-Nagradni fond je pola miliona dinara i prvopalsirani će osvojiti 350.000, drugoplasirani 100.000 i trećeplasirani 50.000 dinara. Ukoliko nas vreme posluži četiri dana igraće se po grupama i četiri dana je plej of odnosno dve večeri četvrtfinala, jedno polufinala i finalno veče i utakmica za treće mesto. Očekujemo da pobednika dobijemo za osam dana – istakao je Vukobrat.

Jelena Čudanov dodala je da su sugrađani bili ti koji su insistirali da se letnji turnir ponovo organizuje.

-Uz podršku i pomoć Grada svi ljubitelji fudbala imaće priliku da uživaju i navijaju za svoje favorite. Drago mi je što imamo veliki broj ekipa sa teritorije grada koje svojim učešćem podržavaju sve što radimo. Sigurna sam da će na terenu svi biti dobri protivnici i da će se takmičiti u duhu fer pleja – kazala je Jelena Čudanov.

Osim novčanih, nagrade će biti uručene najboljem igraču, strelcu i golmanu turnira.

Za sve koji budu pratili turnir, svako veče obezbeđene su robne i novčane nagrade. Ulaznice se do plej ofa prodaju po ceni od 100, a za plej of su 200 dinara. Gledaoci treba da ih čuvaju  jer jedino tako mogu da  učestvuju nagradnoj igri.

IMG_20230713_192017

Kikinda je domaćin kampa “Odbojka zove – Moj prvi smeč” u kojem je učešće uzelo osamdesetak dečaka iz čitave Srbije. Organizator je  Odbojkaški savez Srbije, a treninzi se svakodnevno održavaju u SC “Jezero”. Nikola Lukač, gradonačelnik i Dragan Pecarski, član Gradskog veća posetili su goste i poželeli im dobrodošlicu u naš grad.

-Kamp je od velike važnosti za srpsku odbojku. Ovo je druga nedelja da se održava i okupio je veliki broj talentovanih odbojkaša koji su prošli selekciju – istakao je Nedžad Osmankač, selektor muške juniorske reprezentacije Srbije  – Drugu godinu zaredom smo u Kikindi, a za to su zaslužni fantastični uslovi koje imamo od smeštaja do treninga. Hvala lokalnoj samoupravi, a posebno gradonačelniku Lukaču koji je prepoznao koliko je važno raditi sa mladim talentima. Neki od ovih momaka, siguran sam, biće vrhunski sportisti.

Menadžer i koordinator projekta Zoran Lajić ispred Odbojkaškog saveza Srbije dodao je se u Kikindi okupila Srbija u malom.

-U dve smene imamo  osamdesetak dečaka i desetak trenera kojima smo preneli svoje znanje. Kikinda je sa pravom grad dobrih ljudi jer nam je drugu godinu besprekoran domaćin, a pomaže nam i oko tehničke organizacije – kazao je Lajić.

Najbolji odbojkaši uzrasta od četvrtog razreda osnovne do trećeg razreda srednje škole u Kikindi su vredno trenirali i naučili puno toga. Među njima je i Tadija Matić (15) iz Leskovca.

-Drugi put sam u Kikindi i veoma mi se sviđa. Miran i lep grad sa puno istorije, a naročito sam oduševljen mamuticom Kikom koju smo videli u Narodnom muzeju. Kamp mi puno znači jer mi pomaže da izvučem svoj maksimum, da popravim tehniku. Stekao sam i upoznao puno novih prijatelja – dodao je Tadija Matić.

Ovaj projekat uspeo je da zainteresuje dečake da se bave odbojkom i sportom i zato ima nemerljiv značaj za našu zemlju.

-Okupio je dosta dece, a posebno je važan jer prepoznaje talente iz ruralnih sredina koji, možda, ne bi dobili šansu da se bave odbojkom. Od izuzetne je važnosti što smo kao Grad privukli Odbojkaški savez i nadamo se da će saradnja nastaviti i narednih godina – precizirao je Pecarski.

Kamp „Moj prvi smeč“ podržao je Odbojkaški savez Srbije i on je besplatan za učesnike.

 

 

mali fudbal

Turnir u malom fudbalu organizaciji Grada Kikinde i Sportske organizacije, najavljen za 9. jul, pomeren je za četvrtak, 13. jul. Sportski direktor turnira Marko Vukobrat podseća da se posle tri godine pauze ponovo organizuje turnir koji izaziva veliko interesovanje kako učesnika, tako i gledalaca. Utakmice će se igrati u dvorištu Gimnazije „Dušan Vasiljev“ i Ekonomsko-trgovinske škole.

-Turnir će početi kasnije u odnosu na ono što je najavljeno usled saniranja terena jer nam je želja da igračima obezbedimo što bolje uslove – kaže Vukobrat –Igra se po sistemu 4+1, po pravilima futsala.  Otvaranje je u 19.45 sati, a već u 20 časova počinje prva utakmica. Planirano je da se svako veče odigraju tri fudbalska meča, a prvi će počinjati u 20 sati. Prijavljivanje ekipa je do utorka i za sada imamo prijavljenih 12 timova iz grada i okolnih mesta, dok jedna ekipa dolazi iz Zrenjanina.

Održavanje utakmica zavisiće od vremenskih prilika, dodaje naš sagovornik i poziva gledaoce da dođu u što većem broju. Za sve koji budu pratili turnir, svako veče obezbeđene su robne i novčane nagrade.

-Ulaznica će do plej ofa koštati 100, a za plej of je 200 dinara. Očekujemo da će turnir trajati desetak dana. Savetujem gledaoce da čuvaju ulaznice jer jedino tako mogu da  učestvuju nagradnoj igru koju smo pripremili za njih – napominje Marko Vukborat.

Obezbeđen je i nagradni fonda tako da prvoplasirana ekipa osvaja 350.000, drugoplasirana 100.000 i trećeplasirana ekipa osvojiće 50.000 dinara. Nagrade će biti uručene najboljem igraču, strelcu i golmanu turnira.

error: Content is protected !!