Владимир Шпоња, дебитовао је победом на клупи ОФК Кикинде у повратничкој српсколигашкој сезони клуба из Дистричке улице и то против Омладинца из Нових Бановаца, којег су многи уочи старта видели као фаворита на кикиндском Градском стадиону. Капитен Небојша Ђукић, иако недовољно опорављен од повреде, ушао је у игру пола сата пре краја и поготком у трећем минуту судијске надокнаде донео плен ОФК Кикинди, а у последњим секундама Александар Мирков још је тријумф и оверио.
– Против Новобановчана одиграли смо тимски, момци су изгарали 90 минута, а ја сам у самом финишу само искочио као појединац и имао срећу да се нађем на правом месту пред мрежом гостију. Ова наша подмлађена екипа, с младим тренером, жели много, пуна је самопоуздања и верујем зато да ће и много доброг начинити ове сезоне – каже Ђукић.
Тренер Шпоња емотивно и темпераментно водио је меч из свога простора.
– Знали смо да победу против Новобановчана можемо остварити једино ако будемо тактички дисциплиновани и максмимално пожртвовани и борбени. Успели смо у томе, истрајали смо у намери и на крају заслужено славили против изузетно квалитетног противника. Драго ми је и да је публика активно учествовала у утакмици, препознавала је моменте када смо били у подређеном положају и битно је утицала да не клонемо духом и дођемо до тријумфа. Нити један гост који ове сезоне буде долазио у Кикинди не може рачунати на сигурне бодове нити се понашати као фаворит – напомиње Шпоња.
Наредни ривал ОФК Кикинде у Бечеју биће истоимени клуб.
– Бечејци су такође добро стартовали, победили су на страни и то на врло тешком гостовању, у Руми код Словена. Показали су одмах на старту зашто су годинама стабилан српсколигаш. Овај њихов тим има неколико врсних и искусних играча, ту су: Томчић, Томић, Кобиљски, Зељковић, одличан је голман Милованов, потом двоструки стрелац у Руми, Живков… Но, за нас та утакмица представљаће велики испит зрелости, јер ако желимо добар пласман морамо имати и континуитет не само квалитетних игара већ и освајања бодова – јасан је Шпоња.
У Синђелићевој пред безмало 400 гледалаца, ЖАК је повео иза казненог ударца, Јован Будаи био је сигуран с беле тачке средином првога дела, а претходно је након додавања Стефана Коцкара оборен Владимир Радивојац. У првом минуту надокнаде првога дела игре, након изведеног аута, Коцкар је мајсторски мало искоса с двадесетак метара погодио горњи угао гола Меленчана. Нису могли „Жути мрави”, као и најчешће током минуле сезоне, без стретса у финишу. Десетак минута пре краја меча Чокулов је одлично набацио, а Квргић још лепше погодио с полудистанце. Ипак, све је недоумице у трећем минуту судијског додатка отклонио Радивојац. Варком се ослободио чувара и искоса нациљао малу мрежу за коначан исход.
У Ковину, Слобода је двапут губила од Радничког, други пут с пенала, а Никола Галић поравнао је резултат, најпре у последњим тренуцима првога дела, а онда и у судијском додатку на крају меча.
Резултати првог кола: Бегеј – Борац 0:0, Раднички – Слобода 2:2, Пролетер – Црвена звезда 2:2, Јединство (В) – Јединство (БК) 3:1, Будућност – БАК 1:0, ЖАК – Русанда 3:1. Козара – Војводина 1:3, Младост – Полет 0:0.
У трећем минуту надокнаде, Радовановић је извео корнер, Ивановић одиграо главом, а Небојша Ђукић изблиза убацио лопту у мрежу гостију за велику радост Кикинђана. Два минута касније Александар Мирков нашао се у прилици, можда је и фаулиран за најстрожу казну, судија није тако мислио, а у наставку играч ОФК Кикинде искористио је неспоразум голмана и дефанзивца из Нових Бановаца и на тај начин оверио тријумф.
Пре погодака, током сусрета, прву је прилику имала наша екипа, али су се гости некако одбранили, тако што је Станимировић избио лопту, нашавши се на правом месту пред својом гол-цртом. Након пола сата игре на супротној страни, Тодоровић је био у стопостотној шанси, али је тукао непрецизно и далеко од оквира гола Савкова. У последњем минуту првога дела, најлепша акција на мечу. Лолић је извео соло продор и када су након ударца искоса сви лопту видели у мрежи, она је погодила стативу.
У наставку Ивановић је био у доброј прилици, али се није снашао, а гости су опасно запретили преко Ахчина у 90. минуту, на срећу он је из готово идеалне ситуације тукао слабо и ван оквира.
Арбитар Душан Пјевац, из Темерина, није утицао на резултат, али је остало нејасно због чега је доделио чак осам жутих картона фудбалерима ОФК Кикинде, седморици на терену и једном резервном играчу.
ОФК Кикинда: Савков, Бељић, Бенке (Радовановић), Мирков, Ивановић, Попесков (Ђукић), Мојсиловић, Кецман, Рафаел, Барбул (Лукић), Лолић.
Као што смо већ најавили прекјуче, фудбалери ОФК Кикинде стартоваће сутра од 17 сати као повратници у Српској лиги „Војводина”, дочекаће екипу Омладинца из Нових Бановаца, а данас на Градском стадиону новинарима су се обратили тренер Владимир Шпоња и спортски директор Марко Вукобрат.
Шеф струке Шпоња нахвалио је сутрашњег ривала из Нових Бановаца, али и напоменуо:
– Поседујемо многобројне реквизите, све млађе селекције имају такође све што им је потребно, али увек се мора обнављати опрема и за утакмице и за тренинге. Тако смо и овога лета конкурисали на покрајинском конкурсу и добили пола милиона динара за поменуту намену – истакао је Вукобрат.
– Иза нас је шест микроциклуса и више од 40 тренинга. Одиграли смо и шест контролних утакмица и све је спроведено онако како сам и планирао. Слику помало кваре повреде неколико играча и то ће утицати на стартну поставу, али верујем да ћемо ускоро бити комплетни, а тиме ће и наш оптимизам додатно порасти. Задовољан сам озбиљношћу и залагањем својих изабраника, верујем да ћемо бити храбар и надахнут ривал свима у лиги – каже Шпоња.
На Градски стадион овога су лета дошли: голман Јован Опарница, Алекса Бељић, Урош Мојсиловић, Јован Шевић, Вељко Лолић, Бојан Попесков, Андреј Бенке, Виктор Молнар и Никола Лукић, али Шпоња вели да играчки кадар није комплетиран.
ОФК Кикинда, најпре, жели да избегне сценарио из претпрошле сезоне у Српској лиги.
– Град Кикинда и Спортски савез Кикинде ће увек да подрже спортске манифестације које се одржавају како у граду тако и у селима преко месних заједница. Овде у Руском Селу се организује традиционални турнир у баскету 3х3 и као и сваке године, заиста, на високом нивоу је све организовано, екипе су врхунске и гледали смо добар баскет и могу да кажем да ми је драго кад се у нашим селима овако нешто организује – рекла је Чуданов.
Душан Марјановић, председник Савета Месне заједнице Руско Село, надовезао се:
– Наступило је 15 екипа, највећи број у досадашњој организацији турнира, а једна, 16. екипа из Врбаса, је одустала нажалост због временских услова. Турнир се организује трећу годину заредом, а екипе које нам долазе са стране су из: Зрењанина, Банатског Карађорђева, Буковца, Куле, Новог Сада, Сомбора, тако да су екипе са свих страна Војводине, заједно са нашим из Руског Села и Кикинде. За похвалу су и наши момци који учествују у организацији, као и Месна заједница и Град Кикинда. Момци који су у удружењу омладине, на челу са Миланом Добранићем, су већи део посла одрадили и мислим да ова година показује да овај турнир иде у правом правцу и да ћемо у наредним годинама да будемо све успешнији и бољи у организацији.
Игор Тодор, из победничке екипе, закључио је:
– Желимо да се захвалимо Граду Кикинди који нам је главни спонзор, Спортском савезу Кикинде такође, Терек компанију, Кафку, Машиноплусу и БИС штампарији што су нам помогли да идемо на све турнире и да одиграмо целу ову сезону. Организација овде као и сваке године је била на нивоу, судије су биле добре као и атмосфера. Поред мене су у екипи још били Саша Вуксановић и Лука Стефановић.
Завршним мечевима присуствовали су и градоначелник Никола Лукач и градски већник за спорт Драган Пецарски, који су, као и Јелена Чуданов и Душан Марјановић, уручили признања најбољима.
Златне медаље освојили су: поменути Карановић, Александар Соколаи, Кристина Миличић, Лена Стојановић, Јана Страјнић, Теодора Станчић (сви по две), Марко Протић, Вук Карановић, Милош Менда, Филип Бабић, Игор Керменди, Матија Торњански, Филип Боћан, Урош Милићевић, Лена Бикић, ВК штафета ИИ и ВК штафета ИИИ. Друга места заузели су: Протић, Ву. Карановић, Бабић, Лука Бубуљ, Лука Ђукић, Александар Милутинов, Михајло Томић, Јована Сабо, Соња Стојков и ВК штафета ИИ, а трећа: Огњен Терек (две), Менда, Бикић, Ђукић и Мане Мандић.