Спорт

Kula ipak previsoka

Након три победе у низу, први пораз, у четвртом колу српсколигашке „Војводине”, забележила је ОФК Кикинда. Хајдук је у Кули славио против екипе из нашега града 2:1. У првој половини првога дела игре, виђене су две опасне ситуације пред голом Кикинђана, а онда на супротоној страни Ивановић је био у прилици. У две готово истоветне ситуације пре седам дана био је прецизан, а данас у Кули погодио је пречку. Потом је пред мрежом наше екипе голман Савков летео у празно, али Куљани нису искористили изненадну шансу, а мало касније Хајдук је гађао и стативу. Ипак, притисак домаћина ближе крају првога дела донео им је предност. У 38. минуту Савков је спречио вођство домаћина избивши лопту у корнер, али само на кратко пошто је потом, након ударца из угла, Љумовић донео предност, после одбитка од пречке искористио је конфузију у одбрани наше екипе. Када се очекивао одмор, Мојсиловић је вратио егал. У другом минуту судијског додатка лепо је пребацио зид из слободног ударца, искоса са преко 25 метара, за 1:1.

У другом делу први су запретили Куљани, а недуго потом стигли и до другог вођства. У 57. минуту Јовановић је погодио директно из корнера. Резервиста Попесков је могао донети ново поравнање четврт сата пре краја. Бенке га је идеално упослио центаршутом, погодио га у главу, али је Попесков лопту онда упутио без опасности по голмана домаћина, далеко поред оквира гола. У десетоминутној надокнади још је Шевић запретио Куљанима, али промене није било.

ОФК Кикинда: Савков, Бељић (Ђукић), Бенке, Мирков, Ивановић, Молнар (Радовановић), Мојсиловић, Кецман (Лукић), Рафаел, Барбул (Попесков), Лолић (Шевић).    

OKI Feniks domaćin 13. Kupa Kikinde

Одбојкашки клуб инвалида Феникс, данас у дворани „Језеро” организује 13. „Куп Кикинде” у седећој одбојци. Такмичи се шест тимова: Искра (Бугојно), Бања Лука, Татабања (Мађарска), Смеч (Београд), репрезентација Србије и домаћи Феникс.

Турнир је пригодним речима отворио градоначелник Кикинде Никола Лукач, а представницима медија обратила се Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде:

– Драго ми је да се овај турнир одржава по 13. пут и што нам долазе екипе и из других држава, а ове године имамо чак и судију и Мађарске. Све је на још вишем нивоу него ранијих година и увек ћемо да подржимо оваква такмичења, а колико чујем у плану је да идуће године буде још више учесника и то из још неких земаља.

Бранислав Драгин, тренер ОКИ Феникс, додао је:

– Овде су наши пријатељи који дуго долазе код нас, а и ми идемо редовно на њихове турнире. Ту је и репрезентација Србије која се спрема за првенство Европе у Италији и за коју наступа наш Кикинђанин капитен Феникса  Брандић, а ја сам члан стручног штаба. ОКИ Феникс иначе постоји 15 година што је дуг период за клуб оваквог типа, јер многи клубови у Србији су се и угасили.

Prva liga u sedećoj odbojci. Porazi Kikinđana

Одбојкашки клуб инвалида Феникс, сутра од 10 сати у дворани „Језеро” организује 13. „Куп Кикинде” у седећој одбојци. Надметаће се шест екипа: Искра (Бугојно), Бања Лука, Татабања, Смеч (Београд), репрезентација Србије и Феникс, a финале је предвиђено између 15 и 16 сати.

Prijem za švedske vaterpoliste

Од пре пола године Слободан Јакшић, дотадашњи капитен и председник ВК ЖАК, живи у Шведској, тамо је, у Линшепингу, наставио као тренер и координатор рада свих селекција, а ове је седмице довео петорицу својих ученика у Кикинду па је то био повод за данашњи пријем у Градској кући, код градоначелника Николе Лукача.

– Хвала Слободану Јакшићу, он је промотер Кикинде, није заборавио град и ВК ЖАК, довео је петорицу момака да виде Кикинду и Србију, где је Боба научио ватерполо. Разменили су ови момци искустава са ватерполистима ЖАК-а и то ће сигурно допринети њиховом развоју, а нама Кикинђанима је важно да покажемо да смо добри домаћини и да смо град спорта и добрих људи. Нека се и Швеђани увере да смо претходних година пуно радили да бављење спортом у Кикинди буде на много вишем нивоу него што је то било раније – рекао је Лукач.

Јакшић се надовезао:

– Врло брзо по доласку у Шведску, одлучио сам да доведем момке у Кикинду, нажалост због почетка школске године није више њих било у могућности да дође, да виде Србију и да виде какав смо ми народ. Тренирамо седам дана са ватерполистима ЖАК-а, а спремамо се за три такмичења, између осталог и за елитну лигу у коју је клуб пролетос изборио пласман. Иначе, имамо нов базен, један од најмодернијих у Европи, а планирамо да и убудуће долазимо у Кикинду, као и да ЖАК дође у Шведску.

Један од петорице шведских ватерполиста, овај с грчким коренима, Панајотис Папандропулос додао је:

– Кикинда је леп град, а људи гостопримљиви, осим са ватерполом какав се игра код вас, упознали смо се и са вашом традицијом, традицијом, кулутром, спортом… и зато смо врло сретни.

Dejan Ivanović u trećem kolu podesio nišanske sprave

У тешким условима за игру, Кикинђани су на свом терену били уверљиви против Старопазовчана – 4:0 па након десетине пређеног пута имају девет бодова и деле прво место с Тисом. Дејан Ивановић постигао је два пресликана гола, водећи и последњи на мечу када је искоса из казненог простора ефектно циљао ближи горњи угао, Молнар и Мојсиловић између Ивановићевих мајсторија уписали су се међу стрелце, а на супротној страни млађани чувар мреже Кикинђана Јован Опарница био је до финиша беспослен. Истакао се тада одбраном, скративши угао нападачу гостију, тек да буде и он оцењен.

– Од почетка смо имали иницијативу, а голове у првом делу постигли смо из осмишљених комбинација које смо увежбавали. У наставку смо били  физички доминантнији, креирали неколико прилика, постигли још два гола и мирно привели меч крају. Ово је старт из снова који смо прижељкивали, напорно радимо и анализирамо грешке па их и исправљамо и није случајно што имамо максимални број бодова. У суботу у Кули чекаће нас Хајдук, тим са изузетним појединцима, али припремамо се да победимо и тамо – каже Ивановић.

Тренер Владимир Шпоња надовезује се.

– До победе против Старопазовчана дошли смо лакше него што смо очекивали. Имају већи број играча са дужим стажом на српсколигашкој сцени, али им је каснила селекција па нам је то вероватно олакшало посао, но ми смо били и дисциплиновани и одговорни. Наши почетни резултати изнад су очекивања, имамо подршку челника клуба, услови и атмосфера су одлични и све је то донело плодове. Међутим, нико није полетео, реални смо. Пред старт првенства жеља нам је била стабилизација клуба у овом рангу и то је једино о чему и сада размишљамо. И публика је све препознала и заиста осећамо подршку с трибина – наглашава Шпоња.

Шеф струке истиче да је меч против Старопазовчана био је од велике важности, јер пред ОФК Кикиндом тежак је распоред.

– Сада ћемо у Кулу, Хајдук је одлично вођен тим од колеге Рачића, има појединце са завидним искуством и на вишим нивоима, али спортски је веровати да и против њих имамо шансу. Радимо добро, мотивисани смо и спремамо се за маратонску трку, а Кула је тек једна етапа – јасан је Шпоња.

Резултати трећег кола: Нафтагас – Борац 2:0, Словен – Хајдук 1:0, ОФК Кикинда – Јединство 4:0, Подунавац – Бечеј 1:0, Динамо – Омладинац 1:0, Кабел – Железничар 2:2, Тиса – 1.мај Рума 5:0, Бачка – Раднички 0:1.

ТАБЕЛА: Тиса 9, ОФК Кикинда 9, Словен 6, Подунавац 6, 1.мај Рума  6, Динамо 6, Кабел 4, Железничар 4, Хајдук 4, Нафтагас 3, Бечеј 3, Раднички 3, Јединство 3, Борац 2, Бачка 1, Омладинац 0.

У четвртом колу, у суботу и недељу, играће: Борац – Раднички, 1.мај Рума – Бачка, Железничар – Тиса, Омладинац – Кабел, Бечеј – Динамо, Јединство – Подунавац, Хајдук – ОФК Кикинда, Нафтагас – Словен.

Kikinda idealno mesto za pripreme

Женска и мушка стонотениска кадетска селекција Војводине од понедељка до четвртка припремају се у Кикинди, а данас у „Језеру” мале „пингиће” посетили су Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде и Драган Пецарски, градски већник за спорт.

– Увек излазимо у сусрет свим нашим селекцијама за овакве активности и увек ћемо да будемо део те приче. Сви који долазе у Кикинду на припреме су задовољни, наш град је сада већ постао препознатљив по томе и велико је интересовање екипа и репрезентација да дођу у Кикинду на припреме – рекао је Пецарски.

Душан Ђукић, селектор Стонотениског савеза Војводине, надовезао се:

– Услови у вашем граду су одлични, у хали „Језеро” ради клима, тренираћемо  овде четири дана, двапут дневно, а у близини је и леп парк, идеалан за јутарње трчање. Имамо децу из Новог Сада, Бачке Тополе и Суботице, укупно 12 селектираних и позваних кадета и кадеткиња, а уз њих тренирају и деца из кикиндског СТК Галадска, као и једна девојчица Тузланка, гошћа из Босне и Херцеговине. Очекујемо да од ових селектираних стонотенисара један део у будућности буде и у репрезентацији Србије.

Председник СТСВ Милан Станић закључио је:

– Ове припреме су наше редовне активности, ми смо и организатори свега, али све захваљјући Покрајинском секретаријату за спорт, као и доброј вољи руководилаца Града Кикинде и наравно кикиндском СТК Галадска, који је технички организатор. Радује нас све ова лепа слика из вашег „Језера”, јер услови су заиста више него одлични, а ова деца презадовољна.

Dane Basta

Просторије рускоселског ФК Црвена звезда недавно су у потпуности реновиране, обнова је коштала 12 милиона динара, а „Великогоспојински дани” у овом нашем месту били су прилика да село и клуб посети Дане Баста, покрајински секретар за спорт и омладину, којег је дочекао градоначелник Никола Лукач са сарадницима и Душан Марјановић, председник Савета МЗ.

– Покрајински секретаријат води рачуна о улагањима у спортску инфраструктуру и у мањим срединама попут Руског Села. Препознали смо потребу реновирања објекта и издвојили пет милиона динара за то. Данас смо дошли да обиђемо просторије и стварно све је беспрекорно урађено и зато смо изузетно задовољни оним што смо затекли на терену. Град Кикинда увек има добре пројекте, ми их препознајемо и подржавамо. За Град Кикинду ове године смо издвојили и преко 10 милиона динара за три пројекта, две школе у граду, „Вук Караџић” и „Жарко Зрењанин”, и један мали објекат у Накову. Радимо добро, Град Кикинда нам је одличан партнер и сигурно је да ћемо и наредном периоду наставити да улажемо у спорт – рекао је Баста.

Градоначелник Лукач изразио је велику захвалност Покрајинској влади и секретаријату којим управља Баста.

– Хвала им, пре свега, на разумевању Града Кикинде и наших месних заједница. Секретар Баста са нама је у врло тесној комуникацији, саслуша наше жеље, а онда заједно одредимо приоритете. Резултат свега тога је између осталог и овај предиван објекат свима нама на понос. Оправдали смо уложен новац добијен од Покрајине, а Град је још уложио додатних седам милиона динара. Овде видимо и велики ентузијазам људи у клубу и то је додатна потврда оправданости ових улагања у инфраструктуру у овом селу, а практично су од старог објекта остали само темељи и зидови. Овде нећемо стати, имамо нове пројекте, обнаваљамо терене и реконструишемо објекте, а све за нашу децу и њихову будућност, јер водимо рачуна да нам села живе и спортски клубови буду места окупљања Слушамо грађане и њихове потребе и ово је награда за све људе у управи рускоселског клуба – казао је Лукач.

Председник Црвене звезде, Душко Вујановић још је додао:

– Објекат је пре реконструкције био у лошем стању, гледали смо само да се не упалимо, а кад смо добили средстава од Покрајине и Града све је дотерано на врхунском нивоу да се мало клубова може похвалити овако нечим. Планирамо још радове на трибини и подизање зида покрај једне стране игралишта, јер фудбалски савез нам већ четири године излази у сусрет и дозвољава да играмо војвођански ранг без тог зида који је неопходан из више разлога.

područna liga

У трећем колу Подручне лиге „Зрењанин”, Напредак из Банатске Тополе, једини од наша три клуба у овом рангу, победио је и то у гостима док су Полет и Делија, у Накову односно Мокрину, поражени.

Тополчани су у Зрењанину, резултатом 3:1, савлдали тим ЖФК Баната. Повео је Напредак поготком Роцкова, Зрењанинци су изједначили, Радојчин је донео нову предност Тополчанима, а тријумф осигурао Ђорић.

Наковчани су поклекли код куће и то без „испаљеног метка”, Стајићево је однело бодове уверљивом победом од 3:0.

Мокринчани су били нешто ближи бодовима или барем ремију против „2. октобра”, али су се Куманчани на крају радовали. Мартиновић је довео у вођство Делију, гости су преокренули, а Н. Симић донео поравнање, али на крају Куманчани су стигли до коначних 3:2.

Преостали резултати трећег кола: Омладинац – Раднички 1:9, Јединство – Напредак (Ч) 0:4, Билећанин – Банат 2:0, Црвена звезда – Војводина 7:2, МСК – Младост 3:0.   

ТАБЕЛА: Напредак (Ч) 9, Стајићево 9, Билећанин 9, 2.октобар 7, Раднички 6, Ц. звезда 6, МСК 6, Напредак (БТ) 4, ЖФК Банат 4, Банат 3, Младост 3, Полет 3, Јединство 1, Делија 0, Војводина 0, Омладинац 0.

У четвртом колу, у недељу (16.30), играће: Раднички – Младост, 2.октобар – МСК, Војводина – Делија, Напредак (БТ) – Црвена звезда, Банат – ЖФК Банат, Напредак (Ч) – Билећанин, Стајићево – Јединство, Омладинац – Полет.

žak - jedinstvo bk 0

Слично ОФК Кикинди у Српској лиги и фудбалери ЖАК-а у рангу ниже, на војвођанском „Истоку”, сјајано су стартовали – у прва три кола имају максимални учинак. Данас на Вашаришту, ЖАК је резултатом 3:0 савладао Јединство из Банатског Карађорђева па се налази на лидерској позицији с девет бодова колико има и другопласирана Војводина из Перлеза.

„Жути мрави” повели су поготком Коцкара у 35. минуту, мало искоса с тридесетак метара одлучио се на шут и изненадио голмана гостију. У наставку игре исти играч након соло продора најавио је дуплирање вођства, замало је био непрецизан, али је недуго потом, у 76. минуту, ЖАК ипак стигао до другог гола.

Радивојац је искористио грешку Карађорђевчана на средини терена, повукао лопту и онда с удаљености од безмало 40 метара погодио небрањену мрежу, пошто је голман Јединства закаснио са враћањем. Радивојац је и дотукао недораслог ривала. У 79. минуту контру је повукао Коцкар, убацио лопту у празан простор, а Радивојац је онда заобишао и голмана гостију и ставио тачку на своју и Коцкареву мајсторску партију.

Подсетимо, јуче је Козара у Банатском Великом Селу победила 4:0 тим БАК-а из Беле Цркве, новокозарачка Слобода ремизирала је 2:2 у Влајковцу с Јединством, а рускоселска Црвена звезда поражена је 1:0 у Српској Црњи од Будућности.

Преостали резултати трећег кола: Раднички – Борац 3:3, Пролетер – Бегеј 1:1, Младост – Русанда 1:2, Полет – Војводина 1:2.

ТАБЕЛА: ЖАК 9, Војводина 9, Будућност 7, Борац 5, Пролетер 5, Бегеј 5, Козара 4, Јединство (В) 4, Ц. звезда 4, Русанда 4, Слобода 2, Раднички 2, Младост 1, Полет 1, Јединство (БК) 1, БАК 0.

У четвртом колу, у суботу и недељу (16.30), играће: Борац – Војводина, Русанда – Полет, БАК – Младост, Јединство (БК) – Козара, Ц. звезда – ЖАК, Слобода – Будућност, Бегеј – Јединство (В), Раднички – Пролетер.

Rusko Selo u znaku stonog tenisa

У оквиру рускоселских „Великогоспојинских дана”, СТК Чарнојевић уприличио је 13. „Великогоспојински стонотениски турнир”, отворио га је данас у дворани месне школе градоначелник Кикинде Никола Лукач, а  председница Спортског савеза Кикинда Јелена Чуданов, напоменула је:

– Ово је увек лепа манифестација поготово што Град Кикинда даје значај мањим срединама на овако великим и значајним догађајима за њих. Руско Село је заиста лепо место, а клуб и село лепо раде са овом децом у СТК Чарнојевић. Ту је велики број деце, што дечака, што девојчица, а ево и овде данас имамо преко 100 деце која су дошла да се такмиче, тако да ће како Град тако и Спортски савез увек да подржи овакве манифестације и овакве лепе турнире, мада је ово меморијални тунир. Клуб који се бори за себе и за своју егзистенцију подржали смо и претходних година, подржавамо га сада, а подржаћемо га и наредних година.

Игор Радић, председник и тренер СТК Чарнојевић, додао је:

– Овај турнир је и Меморијал „Јован Раичковић”, имамо деведесетак такмичара који су дошли из разних места Војводине. Турнир је позивни и задовољни смо одзивом. Иначе, Град Кикинда је покровитељ турнира, а нас као клуб предстојеће јесени очекују наступи женске екипе у нашем трећем рангу и мушког тима у четвртом степену такмичења у Србији.

error: Content is protected !!