Након три победе у низу, први пораз, у четвртом колу српсколигашке „Војводине”, забележила је ОФК Кикинда. Хајдук је у Кули славио против екипе из нашега града 2:1. У првој половини првога дела игре, виђене су две опасне ситуације пред голом Кикинђана, а онда на супротоној страни Ивановић је био у прилици. У две готово истоветне ситуације пре седам дана био је прецизан, а данас у Кули погодио је пречку. Потом је пред мрежом наше екипе голман Савков летео у празно, али Куљани нису искористили изненадну шансу, а мало касније Хајдук је гађао и стативу. Ипак, притисак домаћина ближе крају првога дела донео им је предност. У 38. минуту Савков је спречио вођство домаћина избивши лопту у корнер, али само на кратко пошто је потом, након ударца из угла, Љумовић донео предност, после одбитка од пречке искористио је конфузију у одбрани наше екипе. Када се очекивао одмор, Мојсиловић је вратио егал. У другом минуту судијског додатка лепо је пребацио зид из слободног ударца, искоса са преко 25 метара, за 1:1.
У другом делу први су запретили Куљани, а недуго потом стигли и до другог вођства. У 57. минуту Јовановић је погодио директно из корнера. Резервиста Попесков је могао донети ново поравнање четврт сата пре краја. Бенке га је идеално упослио центаршутом, погодио га у главу, али је Попесков лопту онда упутио без опасности по голмана домаћина, далеко поред оквира гола. У десетоминутној надокнади још је Шевић запретио Куљанима, али промене није било.
ОФК Кикинда: Савков, Бељић (Ђукић), Бенке, Мирков, Ивановић, Молнар (Радовановић), Мојсиловић, Кецман (Лукић), Рафаел, Барбул (Попесков), Лолић (Шевић).
Турнир је пригодним речима отворио градоначелник Кикинде Никола Лукач, а представницима медија обратила се Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде:
– Драго ми је да се овај турнир одржава по 13. пут и што нам долазе екипе и из других држава, а ове године имамо чак и судију и Мађарске. Све је на још вишем нивоу него ранијих година и увек ћемо да подржимо оваква такмичења, а колико чујем у плану је да идуће године буде још више учесника и то из још неких земаља.
Бранислав Драгин, тренер ОКИ Феникс, додао је:

– Хвала Слободану Јакшићу, он је промотер Кикинде, није заборавио град и ВК ЖАК, довео је петорицу момака да виде Кикинду и Србију, где је Боба научио ватерполо. Разменили су ови момци искустава са ватерполистима ЖАК-а и то ће сигурно допринети њиховом развоју, а нама Кикинђанима је важно да покажемо да смо добри домаћини и да смо град спорта и добрих људи. Нека се и Швеђани увере да смо претходних година пуно радили да бављење спортом у Кикинди буде на много вишем нивоу него што је то било раније – рекао је Лукач.
Јакшић се надовезао:
Један од петорице шведских ватерполиста, овај с грчким коренима, Панајотис Папандропулос додао је:
У тешким условима за игру, Кикинђани су на свом терену били уверљиви против Старопазовчана – 4:0 па након десетине пређеног пута имају девет бодова и деле прво место с Тисом. Дејан Ивановић постигао је два пресликана гола, водећи и последњи на мечу када је искоса из казненог простора ефектно циљао ближи горњи угао, Молнар и Мојсиловић између Ивановићевих мајсторија уписали су се међу стрелце, а на супротној страни млађани чувар мреже Кикинђана Јован Опарница био је до финиша беспослен. Истакао се тада одбраном, скративши угао нападачу гостију, тек да буде и он оцењен.
Тренер Владимир Шпоња надовезује се.
Резултати трећег кола: Нафтагас – Борац 2:0, Словен – Хајдук 1:0, ОФК Кикинда – Јединство 4:0, Подунавац – Бечеј 1:0, Динамо – Омладинац 1:0, Кабел – Железничар 2:2, Тиса – 1.мај Рума 5:0, Бачка – Раднички 0:1.
– Увек излазимо у сусрет свим нашим селекцијама за овакве активности и увек ћемо да будемо део те приче. Сви који долазе у Кикинду на припреме су задовољни, наш град је сада већ постао препознатљив по томе и велико је интересовање екипа и репрезентација да дођу у Кикинду на припреме – рекао је Пецарски.
Душан Ђукић, селектор Стонотениског савеза Војводине, надовезао се:
Председник СТСВ Милан Станић закључио је:

– Покрајински секретаријат води рачуна о улагањима у спортску инфраструктуру и у мањим срединама попут Руског Села. Препознали смо потребу реновирања објекта и издвојили пет милиона динара за то. Данас смо дошли да обиђемо просторије и стварно све је беспрекорно урађено и зато смо изузетно задовољни оним што смо затекли на терену. Град Кикинда увек има добре пројекте, ми их препознајемо и подржавамо. За Град Кикинду ове године смо издвојили и преко 10 милиона динара за три пројекта, две школе у граду, „Вук Караџић” и „Жарко Зрењанин”, и један мали објекат у Накову. Радимо добро, Град Кикинда нам је одличан партнер и сигурно је да ћемо и наредном периоду наставити да улажемо у спорт – рекао је Баста.
Градоначелник Лукач изразио је велику захвалност Покрајинској влади и секретаријату којим управља Баста.
Председник Црвене звезде, Душко Вујановић још је додао:

„Жути мрави” повели су поготком Коцкара у 35. минуту, мало искоса с тридесетак метара одлучио се на шут и изненадио голмана гостију. У наставку игре исти играч након соло продора најавио је дуплирање вођства, замало је био непрецизан, али је недуго потом, у 76. минуту, ЖАК ипак стигао до другог гола.
Радивојац је искористио грешку Карађорђевчана на средини терена, повукао лопту и онда с удаљености од безмало 40 метара погодио небрањену мрежу, пошто је голман Јединства закаснио са враћањем. Радивојац је и дотукао недораслог ривала. У 79. минуту контру је повукао Коцкар, убацио лопту у празан простор, а Радивојац је онда заобишао и голмана гостију и ставио тачку на своју и Коцкареву мајсторску партију.
Подсетимо, јуче је Козара у Банатском Великом Селу победила 4:0 тим БАК-а из Беле Цркве, новокозарачка Слобода ремизирала је 2:2 у Влајковцу с Јединством, а рускоселска Црвена звезда поражена је 1:0 у Српској Црњи од Будућности.
Преостали резултати трећег кола: Раднички – Борац 3:3, Пролетер – Бегеј 1:1, Младост – Русанда 1:2, Полет – Војводина 1:2.
– Ово је увек лепа манифестација поготово што Град Кикинда даје значај мањим срединама на овако великим и значајним догађајима за њих. Руско Село је заиста лепо место, а клуб и село лепо раде са овом децом у СТК Чарнојевић. Ту је велики број деце, што дечака, што девојчица, а ево и овде данас имамо преко 100 деце која су дошла да се такмиче, тако да ће како Град тако и Спортски савез увек да подржи овакве манифестације и овакве лепе турнире, мада је ово меморијални тунир. Клуб који се бори за себе и за своју егзистенцију подржали смо и претходних година, подржавамо га сада, а подржаћемо га и наредних година.
Игор Радић, председник и тренер СТК Чарнојевић, додао је: