Спорт

Kula ipak previsoka

Nakon tri pobede u nizu, prvi poraz, u četvrtom kolu srpskoligaške „Vojvodine”, zabeležila je OFK Kikinda. Hajduk je u Kuli slavio protiv ekipe iz našega grada 2:1. U prvoj polovini prvoga dela igre, viđene su dve opasne situacije pred golom Kikinđana, a onda na suprotonoj strani Ivanović je bio u prilici. U dve gotovo istovetne situacije pre sedam dana bio je precizan, a danas u Kuli pogodio je prečku. Potom je pred mrežom naše ekipe golman Savkov leteo u prazno, ali Kuljani nisu iskoristili iznenadnu šansu, a malo kasnije Hajduk je gađao i stativu. Ipak, pritisak domaćina bliže kraju prvoga dela doneo im je prednost. U 38. minutu Savkov je sprečio vođstvo domaćina izbivši loptu u korner, ali samo na kratko pošto je potom, nakon udarca iz ugla, Ljumović doneo prednost, posle odbitka od prečke iskoristio je konfuziju u odbrani naše ekipe. Kada se očekivao odmor, Mojsilović je vratio egal. U drugom minutu sudijskog dodatka lepo je prebacio zid iz slobodnog udarca, iskosa sa preko 25 metara, za 1:1.

U drugom delu prvi su zapretili Kuljani, a nedugo potom stigli i do drugog vođstva. U 57. minutu Jovanović je pogodio direktno iz kornera. Rezervista Popeskov je mogao doneti novo poravnanje četvrt sata pre kraja. Benke ga je idealno uposlio centaršutom, pogodio ga u glavu, ali je Popeskov loptu onda uputio bez opasnosti po golmana domaćina, daleko pored okvira gola. U desetominutnoj nadoknadi još je Šević zapretio Kuljanima, ali promene nije bilo.

OFK Kikinda: Savkov, Beljić (Đukić), Benke, Mirkov, Ivanović, Molnar (Radovanović), Mojsilović, Kecman (Lukić), Rafael, Barbul (Popeskov), Lolić (Šević).    

OKI Feniks domaćin 13. Kupa Kikinde

Odbojkaški klub invalida Feniks, danas u dvorani „Jezero” organizuje 13. „Kup Kikinde” u sedećoj odbojci. Takmiči se šest timova: Iskra (Bugojno), Banja Luka, Tatabanja (Mađarska), Smeč (Beograd), reprezentacija Srbije i domaći Feniks.

Turnir je prigodnim rečima otvorio gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač, a predstavnicima medija obratila se Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde:

– Drago mi je da se ovaj turnir održava po 13. put i što nam dolaze ekipe i iz drugih država, a ove godine imamo čak i sudiju i Mađarske. Sve je na još višem nivou nego ranijih godina i uvek ćemo da podržimo ovakva takmičenja, a koliko čujem u planu je da iduće godine bude još više učesnika i to iz još nekih zemalja.

Branislav Dragin, trener OKI Feniks, dodao je:

– Ovde su naši prijatelji koji dugo dolaze kod nas, a i mi idemo redovno na njihove turnire. Tu je i reprezentacija Srbije koja se sprema za prvenstvo Evrope u Italiji i za koju nastupa naš Kikinđanin kapiten Feniksa  Brandić, a ja sam član stručnog štaba. OKI Feniks inače postoji 15 godina što je dug period za klub ovakvog tipa, jer mnogi klubovi u Srbiji su se i ugasili.

Prva liga u sedećoj odbojci. Porazi Kikinđana

Odbojkaški klub invalida Feniks, sutra od 10 sati u dvorani „Jezero” organizuje 13. „Kup Kikinde” u sedećoj odbojci. Nadmetaće se šest ekipa: Iskra (Bugojno), Banja Luka, Tatabanja, Smeč (Beograd), reprezentacija Srbije i Feniks, a finale je predviđeno između 15 i 16 sati.

Prijem za švedske vaterpoliste

Od pre pola godine Slobodan Jakšić, dotadašnji kapiten i predsednik VK ŽAK, živi u Švedskoj, tamo je, u Linšepingu, nastavio kao trener i koordinator rada svih selekcija, a ove je sedmice doveo petoricu svojih učenika u Kikindu pa je to bio povod za današnji prijem u Gradskoj kući, kod gradonačelnika Nikole Lukača.

– Hvala Slobodanu Jakšiću, on je promoter Kikinde, nije zaboravio grad i VK ŽAK, doveo je petoricu momaka da vide Kikindu i Srbiju, gde je Boba naučio vaterpolo. Razmenili su ovi momci iskustava sa vaterpolistima ŽAK-a i to će sigurno doprineti njihovom razvoju, a nama Kikinđanima je važno da pokažemo da smo dobri domaćini i da smo grad sporta i dobrih ljudi. Neka se i Šveđani uvere da smo prethodnih godina puno radili da bavljenje sportom u Kikindi bude na mnogo višem nivou nego što je to bilo ranije – rekao je Lukač.

Jakšić se nadovezao:

– Vrlo brzo po dolasku u Švedsku, odlučio sam da dovedem momke u Kikindu, nažalost zbog početka školske godine nije više njih bilo u mogućnosti da dođe, da vide Srbiju i da vide kakav smo mi narod. Treniramo sedam dana sa vaterpolistima ŽAK-a, a spremamo se za tri takmičenja, između ostalog i za elitnu ligu u koju je klub proletos izborio plasman. Inače, imamo nov bazen, jedan od najmodernijih u Evropi, a planiramo da i ubuduće dolazimo u Kikindu, kao i da ŽAK dođe u Švedsku.

Jedan od petorice švedskih vaterpolista, ovaj s grčkim korenima, Panajotis Papandropulos dodao je:

– Kikinda je lep grad, a ljudi gostoprimljivi, osim sa vaterpolom kakav se igra kod vas, upoznali smo se i sa vašom tradicijom, tradicijom, kulutrom, sportom… i zato smo vrlo sretni.

Dejan Ivanović u trećem kolu podesio nišanske sprave

U teškim uslovima za igru, Kikinđani su na svom terenu bili uverljivi protiv Staropazovčana – 4:0 pa nakon desetine pređenog puta imaju devet bodova i dele prvo mesto s Tisom. Dejan Ivanović postigao je dva preslikana gola, vodeći i poslednji na meču kada je iskosa iz kaznenog prostora efektno ciljao bliži gornji ugao, Molnar i Mojsilović između Ivanovićevih majstorija upisali su se među strelce, a na suprotnoj strani mlađani čuvar mreže Kikinđana Jovan Oparnica bio je do finiša besposlen. Istakao se tada odbranom, skrativši ugao napadaču gostiju, tek da bude i on ocenjen.

– Od početka smo imali inicijativu, a golove u prvom delu postigli smo iz osmišljenih kombinacija koje smo uvežbavali. U nastavku smo bili  fizički dominantniji, kreirali nekoliko prilika, postigli još dva gola i mirno priveli meč kraju. Ovo je start iz snova koji smo priželjkivali, naporno radimo i analiziramo greške pa ih i ispravljamo i nije slučajno što imamo maksimalni broj bodova. U subotu u Kuli čekaće nas Hajduk, tim sa izuzetnim pojedincima, ali pripremamo se da pobedimo i tamo – kaže Ivanović.

Trener Vladimir Šponja nadovezuje se.

– Do pobede protiv Staropazovčana došli smo lakše nego što smo očekivali. Imaju veći broj igrača sa dužim stažom na srpskoligaškoj sceni, ali im je kasnila selekcija pa nam je to verovatno olakšalo posao, no mi smo bili i disciplinovani i odgovorni. Naši početni rezultati iznad su očekivanja, imamo podršku čelnika kluba, uslovi i atmosfera su odlični i sve je to donelo plodove. Međutim, niko nije poleteo, realni smo. Pred start prvenstva želja nam je bila stabilizacija kluba u ovom rangu i to je jedino o čemu i sada razmišljamo. I publika je sve prepoznala i zaista osećamo podršku s tribina – naglašava Šponja.

Šef struke ističe da je meč protiv Staropazovčana bio je od velike važnosti, jer pred OFK Kikindom težak je raspored.

– Sada ćemo u Kulu, Hajduk je odlično vođen tim od kolege Račića, ima pojedince sa zavidnim iskustvom i na višim nivoima, ali sportski je verovati da i protiv njih imamo šansu. Radimo dobro, motivisani smo i spremamo se za maratonsku trku, a Kula je tek jedna etapa – jasan je Šponja.

Rezultati trećeg kola: Naftagas – Borac 2:0, Sloven – Hajduk 1:0, OFK Kikinda – Jedinstvo 4:0, Podunavac – Bečej 1:0, Dinamo – Omladinac 1:0, Kabel – Železničar 2:2, Tisa – 1.maj Ruma 5:0, Bačka – Radnički 0:1.

TABELA: Tisa 9, OFK Kikinda 9, Sloven 6, Podunavac 6, 1.maj Ruma  6, Dinamo 6, Kabel 4, Železničar 4, Hajduk 4, Naftagas 3, Bečej 3, Radnički 3, Jedinstvo 3, Borac 2, Bačka 1, Omladinac 0.

U četvrtom kolu, u subotu i nedelju, igraće: Borac – Radnički, 1.maj Ruma – Bačka, Železničar – Tisa, Omladinac – Kabel, Bečej – Dinamo, Jedinstvo – Podunavac, Hajduk – OFK Kikinda, Naftagas – Sloven.

Kikinda idealno mesto za pripreme

Ženska i muška stonoteniska kadetska selekcija Vojvodine od ponedeljka do četvrtka pripremaju se u Kikindi, a danas u „Jezeru” male „pingiće” posetili su Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde i Dragan Pecarski, gradski većnik za sport.

– Uvek izlazimo u susret svim našim selekcijama za ovakve aktivnosti i uvek ćemo da budemo deo te priče. Svi koji dolaze u Kikindu na pripreme su zadovoljni, naš grad je sada već postao prepoznatljiv po tome i veliko je interesovanje ekipa i reprezentacija da dođu u Kikindu na pripreme – rekao je Pecarski.

Dušan Đukić, selektor Stonoteniskog saveza Vojvodine, nadovezao se:

– Uslovi u vašem gradu su odlični, u hali „Jezero” radi klima, treniraćemo  ovde četiri dana, dvaput dnevno, a u blizini je i lep park, idealan za jutarnje trčanje. Imamo decu iz Novog Sada, Bačke Topole i Subotice, ukupno 12 selektiranih i pozvanih kadeta i kadetkinja, a uz njih treniraju i deca iz kikindskog STK Galadska, kao i jedna devojčica Tuzlanka, gošća iz Bosne i Hercegovine. Očekujemo da od ovih selektiranih stonotenisara jedan deo u budućnosti bude i u reprezentaciji Srbije.

Predsednik STSV Milan Stanić zaključio je:

– Ove pripreme su naše redovne aktivnosti, mi smo i organizatori svega, ali sve zahvaljjući Pokrajinskom sekretarijatu za sport, kao i dobroj volji rukovodilaca Grada Kikinde i naravno kikindskom STK Galadska, koji je tehnički organizator. Raduje nas sve ova lepa slika iz vašeg „Jezera”, jer uslovi su zaista više nego odlični, a ova deca prezadovoljna.

Dane Basta

Prostorije ruskoselskog FK Crvena zvezda nedavno su u potpunosti renovirane, obnova je koštala 12 miliona dinara, a „Velikogospojinski dani” u ovom našem mestu bili su prilika da selo i klub poseti Dane Basta, pokrajinski sekretar za sport i omladinu, kojeg je dočekao gradonačelnik Nikola Lukač sa saradnicima i Dušan Marjanović, predsednik Saveta MZ.

– Pokrajinski sekretarijat vodi računa o ulaganjima u sportsku infrastrukturu i u manjim sredinama poput Ruskog Sela. Prepoznali smo potrebu renoviranja objekta i izdvojili pet miliona dinara za to. Danas smo došli da obiđemo prostorije i stvarno sve je besprekorno urađeno i zato smo izuzetno zadovoljni onim što smo zatekli na terenu. Grad Kikinda uvek ima dobre projekte, mi ih prepoznajemo i podržavamo. Za Grad Kikindu ove godine smo izdvojili i preko 10 miliona dinara za tri projekta, dve škole u gradu, „Vuk Karadžić” i „Žarko Zrenjanin”, i jedan mali objekat u Nakovu. Radimo dobro, Grad Kikinda nam je odličan partner i sigurno je da ćemo i narednom periodu nastaviti da ulažemo u sport – rekao je Basta.

Gradonačelnik Lukač izrazio je veliku zahvalnost Pokrajinskoj vladi i sekretarijatu kojim upravlja Basta.

– Hvala im, pre svega, na razumevanju Grada Kikinde i naših mesnih zajednica. Sekretar Basta sa nama je u vrlo tesnoj komunikaciji, sasluša naše želje, a onda zajedno odredimo prioritete. Rezultat svega toga je između ostalog i ovaj predivan objekat svima nama na ponos. Opravdali smo uložen novac dobijen od Pokrajine, a Grad je još uložio dodatnih sedam miliona dinara. Ovde vidimo i veliki entuzijazam ljudi u klubu i to je dodatna potvrda opravdanosti ovih ulaganja u infrastrukturu u ovom selu, a praktično su od starog objekta ostali samo temelji i zidovi. Ovde nećemo stati, imamo nove projekte, obnavaljamo terene i rekonstruišemo objekte, a sve za našu decu i njihovu budućnost, jer vodimo računa da nam sela žive i sportski klubovi budu mesta okupljanja Slušamo građane i njihove potrebe i ovo je nagrada za sve ljude u upravi ruskoselskog kluba – kazao je Lukač.

Predsednik Crvene zvezde, Duško Vujanović još je dodao:

– Objekat je pre rekonstrukcije bio u lošem stanju, gledali smo samo da se ne upalimo, a kad smo dobili sredstava od Pokrajine i Grada sve je doterano na vrhunskom nivou da se malo klubova može pohvaliti ovako nečim. Planiramo još radove na tribini i podizanje zida pokraj jedne strane igrališta, jer fudbalski savez nam već četiri godine izlazi u susret i dozvoljava da igramo vojvođanski rang bez tog zida koji je neophodan iz više razloga.

područna liga

U trećem kolu Područne lige „Zrenjanin”, Napredak iz Banatske Topole, jedini od naša tri kluba u ovom rangu, pobedio je i to u gostima dok su Polet i Delija, u Nakovu odnosno Mokrinu, poraženi.

Topolčani su u Zrenjaninu, rezultatom 3:1, savldali tim ŽFK Banata. Poveo je Napredak pogotkom Rockova, Zrenjaninci su izjednačili, Radojčin je doneo novu prednost Topolčanima, a trijumf osigurao Đorić.

Nakovčani su poklekli kod kuće i to bez „ispaljenog metka”, Stajićevo je odnelo bodove uverljivom pobedom od 3:0.

Mokrinčani su bili nešto bliži bodovima ili barem remiju protiv „2. oktobra”, ali su se Kumančani na kraju radovali. Martinović je doveo u vođstvo Deliju, gosti su preokrenuli, a N. Simić doneo poravnanje, ali na kraju Kumančani su stigli do konačnih 3:2.

Preostali rezultati trećeg kola: Omladinac – Radnički 1:9, Jedinstvo – Napredak (Č) 0:4, Bilećanin – Banat 2:0, Crvena zvezda – Vojvodina 7:2, MSK – Mladost 3:0.   

TABELA: Napredak (Č) 9, Stajićevo 9, Bilećanin 9, 2.oktobar 7, Radnički 6, C. zvezda 6, MSK 6, Napredak (BT) 4, ŽFK Banat 4, Banat 3, Mladost 3, Polet 3, Jedinstvo 1, Delija 0, Vojvodina 0, Omladinac 0.

U četvrtom kolu, u nedelju (16.30), igraće: Radnički – Mladost, 2.oktobar – MSK, Vojvodina – Delija, Napredak (BT) – Crvena zvezda, Banat – ŽFK Banat, Napredak (Č) – Bilećanin, Stajićevo – Jedinstvo, Omladinac – Polet.

žak - jedinstvo bk 0

Slično OFK Kikindi u Srpskoj ligi i fudbaleri ŽAK-a u rangu niže, na vojvođanskom „Istoku”, sjajano su startovali – u prva tri kola imaju maksimalni učinak. Danas na Vašarištu, ŽAK je rezultatom 3:0 savladao Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva pa se nalazi na liderskoj poziciji s devet bodova koliko ima i drugoplasirana Vojvodina iz Perleza.

„Žuti mravi” poveli su pogotkom Kockara u 35. minutu, malo iskosa s tridesetak metara odlučio se na šut i iznenadio golmana gostiju. U nastavku igre isti igrač nakon solo prodora najavio je dupliranje vođstva, zamalo je bio neprecizan, ali je nedugo potom, u 76. minutu, ŽAK ipak stigao do drugog gola.

Radivojac je iskoristio grešku Karađorđevčana na sredini terena, povukao loptu i onda s udaljenosti od bezmalo 40 metara pogodio nebranjenu mrežu, pošto je golman Jedinstva zakasnio sa vraćanjem. Radivojac je i dotukao nedoraslog rivala. U 79. minutu kontru je povukao Kockar, ubacio loptu u prazan prostor, a Radivojac je onda zaobišao i golmana gostiju i stavio tačku na svoju i Kockarevu majstorsku partiju.

Podsetimo, juče je Kozara u Banatskom Velikom Selu pobedila 4:0 tim BAK-a iz Bele Crkve, novokozaračka Sloboda remizirala je 2:2 u Vlajkovcu s Jedinstvom, a ruskoselska Crvena zvezda poražena je 1:0 u Srpskoj Crnji od Budućnosti.

Preostali rezultati trećeg kola: Radnički – Borac 3:3, Proleter – Begej 1:1, Mladost – Rusanda 1:2, Polet – Vojvodina 1:2.

TABELA: ŽAK 9, Vojvodina 9, Budućnost 7, Borac 5, Proleter 5, Begej 5, Kozara 4, Jedinstvo (V) 4, C. zvezda 4, Rusanda 4, Sloboda 2, Radnički 2, Mladost 1, Polet 1, Jedinstvo (BK) 1, BAK 0.

U četvrtom kolu, u subotu i nedelju (16.30), igraće: Borac – Vojvodina, Rusanda – Polet, BAK – Mladost, Jedinstvo (BK) – Kozara, C. zvezda – ŽAK, Sloboda – Budućnost, Begej – Jedinstvo (V), Radnički – Proleter.

Rusko Selo u znaku stonog tenisa

U okviru ruskoselskih „Velikogospojinskih dana”, STK Čarnojević upriličio je 13. „Velikogospojinski stonoteniski turnir”, otvorio ga je danas u dvorani mesne škole gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač, a  predsednica Sportskog saveza Kikinda Jelena Čudanov, napomenula je:

– Ovo je uvek lepa manifestacija pogotovo što Grad Kikinda daje značaj manjim sredinama na ovako velikim i značajnim događajima za njih. Rusko Selo je zaista lepo mesto, a klub i selo lepo rade sa ovom decom u STK Čarnojević. Tu je veliki broj dece, što dečaka, što devojčica, a evo i ovde danas imamo preko 100 dece koja su došla da se takmiče, tako da će kako Grad tako i Sportski savez uvek da podrži ovakve manifestacije i ovakve lepe turnire, mada je ovo memorijalni tunir. Klub koji se bori za sebe i za svoju egzistenciju podržali smo i prethodnih godina, podržavamo ga sada, a podržaćemo ga i narednih godina.

Igor Radić, predsednik i trener STK Čarnojević, dodao je:

– Ovaj turnir je i Memorijal „Jovan Raičković”, imamo devedesetak takmičara koji su došli iz raznih mesta Vojvodine. Turnir je pozivni i zadovoljni smo odzivom. Inače, Grad Kikinda je pokrovitelj turnira, a nas kao klub predstojeće jeseni očekuju nastupi ženske ekipe u našem trećem rangu i muškog tima u četvrtom stepenu takmičenja u Srbiji.

error: Content is protected !!