Спорт

Војвођански Исток

Данас је на распореду било пет од осам утакмица трећег кола Војвођанске лиге „Исток”, а од три клуба са шире територије Града Кикинде, победу је забележила једино Козара, била је уверљива на свом терену против последњепласираних Белоцрквана, Слобода је ремизирала у Влајковцу, а у  Српској Црњи пораз је претрпила Црвена звезда.

Великоселци су до одмора против БАК одрадили највећи део посла, водили су 3:0 погоцима Мисића (двапут је био стрелац) и Кочиша, а у самом финишу сусрета уписао се и Б. Бунић за коначан исход.

Новокозарчани су на гостовању код Јединства водили 2:0 на полувремену, двоструки стрелац био је Ковачевић. На почетку другога дела – пенал за Влајковчане, који је искориштен, а пет минута пре краја сусрета Јединство је стигло до ремија.

И док је Слобода у финишу испустила два бода, Рускоселци су остали без једног и то у још каснијој фази утакмице у Српској Црњи. Будућност је до плена стигла у другом минуту судијске надокнаде.

Сутра од 16.30 сати четврти наш клуб у овом рангу, кикиндски ЖАК дочекаће на Вашаришту Јединство из Банатског Карађорђева.

Бајска се наставља. Хет-трик ОФК Кикинде

У трећем колу Српске лиге „Војводина”, фудбалери ОФК Кикинде остварили су и трећу победу! Данас на Градском стадиону, у саунским условима за игру, били су уверљиви против Јединства из Старе Пазове – 4:0, за позиционирање на самом врху табеле. Од првог тренутка Кикинђани су били полетнији и јасни у намери да што пре поведу против Старопазовчана који су и у најави, а и према развоју ситуације на терену, желели бод. Издржало је Јединство тек пола сата у том својем науму. Дејан Ивановић био је у одличној прилици, у наставку акције и Мирков се могао уписати у стрелце, лопта је ипак отишла на супротан крај игралишта, код десне корнер заставице прихватио ју је Лолић и одиграо повратну према Ивановићу који је онда искоса из казненог простора мајсторски погодио ближи горњи угао. Збило се то у 31. минуту.

Нису наши фудбалери спуштали гас, Мирков је замало био непрецизан с дистанце, а потом је Виктор Молнар у 39. минуту удвостручио предност. Учинило се на тренутак да је претерао са солирањем, но ипак је из равнотаже избацио чувара и онда одмереним приземним ударцем погодио супротан угао голмана Јединства.

У наставку игре, већ у 49. минуту – 3:0, поготком дефанзивца Уроша Мојсиловића. Не баш високи новајлија у црвено-белом и скочио је изванредно и трзајем главе донео нову радост ОФК Кикинди, а након корнера Радовановића. На истеку сата игре, коначан исход. У 59. минуту Ивановић се нашао у готово пресликаној позицији као и у првом полувремену и истоветним ударцем у ближи горњи угао поставио крајњих 4:0. Старопазовчани су први и једини пут запретили тек осам минута пре краја, но довољно тек да и млађани чувар мреже Кикинђана Јован Опарница буде оцењен. Истакао се скративши угао нападачу гостију.

ОФК Кикинда: Опарница, Бељић, Мирков, Ивановић, Молнар (Ђукић), Мојсиловић, Кецман (Јарић), Рафаел (Попесков), Барбул (Лукић), Лолић, Радовановић.  

Вељко Лолић, стрелац гола за ОФК Кикинду у Бечеју. Наставити низ победа

Остварила је ОФК Кикинда и другу победу у новој сезони српсколигашке „Војводина”, славила је у Бечеју, поновивши тако старт од пре две сезоне у поменутом рангу. Заблистали су млади лавови Андреј Бенке и Вељко Лолић, донели предност од 2:0, Бечејци су запретили смањивши с пенала ближе крају, али тријумф Кикинђана није био угрожен у преосталих петнаестак минута.

– Знали смо да нас чека тешка утакмица против незгодног ривала. Временски услови били су тешки, ни терен није био у најбољем стању, а ми нисмо одиграли баш сјајно, међутим искористили смо шансе, изгледали смо тимски добро и, што је најважније, уписали нова три бода. Пред нама је још један тежак испит, дочекаћемо Јединство из Старе Пазове и занима нас само како да наставимо низ победа – каже Лолић.

И шеф струке Кикинђана Владимир Шпоња, реалан је у осврту на сусрет покрај Тисе.

– Снашли смо се боље од Бечејаца, ми смо прилике крунисали, они не, а на крају голови се само и броје. Посматрајући на тај начин, заслужено смо славили. Верујем, међутим, да моја екипа може играти дисциплинованије, организованије и енергетски боље, јер ови параметри недостајали су нам у Бечеју па да будемо још задовољнији након победе. Играчи увек морају бити на високом менталном нивоу и подређени тиму – истиче Шпоња.

Старопазовчани су стартовали победом и поразом.

– Поглед на резулатате прва два кола наговештава изједначеност лиге, опуштеност се одмах кажњава, а детаљи одлучују у сваком мечу, а тако ће бити и када се на крају сезоне буде подвлачила коначна црта. Јединство има континуитет у Српској лиги, искусног тренера, а екипа која оствари победу у Елемиру, сигурно поседује и квалитет и карактер. Знам да су се током последњих неколико недеља појачали и када се уиграју биће тврд орах сваком ривалу. Респектујемо их, сигурно нам неће бити лако, али верујемо да имамо енергије и знања за наставак доброг ритма у којем смо започели сезону – јасан је Шпоња.

Младен Богдан отворио регионалну Олимпијаду пензионера

Другу регионалну Олимпијаду за подручје Севернобанатског округа, отворио је данас, у СЦ „Језеро”, Младен Богдан, председник Скупштине Града Кикинде, а догађају су присуствовали и начелник Севернобанатског округа Мирослав Дучић и градска већница Мелита Гомбар.

– Ово ваше такмичење је важан догађај за наш град и зато је и Град Кикинда покровитељ регионалне Олимпијаде. То је наша порука колико смо окренути бризи о старијима и колико им пружамо подршку да буду активни у оваквим спортским активностима. Подржавамо пензионере који су нас разумели када је било најтеже – рекао је Богдан.

Милан Периз, секретар кикиндског Удружења пензионера, додао је:

– Циљ нам је да што више пензионера укључимо у удружења и у активности, па и у овакве спортске. Широм Србије одржавају се оваква регионална такмичења, а крајем септембра и почетком октобра биће одржана Олимпијада на нивоу Србије. Шест екипа, из Кањиже, Сенте, Аде, Новог Кнежевца, Чоке и Кикинде, такмиче сеу пикаду, малом фудбалу, баскету и брзом ходању, а прошле године наши представници, у конкуренцији 102 екипе, били су шести у Србији.

Подручна лига

Сва три клуба са шире територије Града Кикинде поражени су данас у другом колу Подручне фудбалске лиге „Зрењанин”. Наковачки Полет изгубио је 4:1 (стрелац Зорић код резултата 3:0) у Честерегу од Напретка, у Банатској Тополи Напредак је савладан 0:1 од сечањског Билећанина, а у Банатском Деспотовцу Младост је била боља од мокринског Делије – 3:1 (водећи гол за Мокринчане постигао је Ћорић).

Преостали резултати другог кола: Раднички – МСК 3:0, 2. октобар – Црвена звезда 1:0, Војводина – ЖФК Банат 1:3, Банат – Јединство 3:0, Стајићево – Омладинац 6:0.

ТАБЕЛА: Стајићево 6, Напредак (Ч) 6, Билећанин 6, ЖФК Банат 4, 2. октобар 4, МСК 3, Банат 3, Младост 3, Раднички 3, Црвена звезда 3, Полет 3, Напредак (БТ) 1, Јединство 1, Војводина 0, Делија 0, Омладинац 0.

У трећем колу, у суботу и недељу (17 сати), играће: Омладинац – Раднички, Полет – Стајићево, Јединство – Напредак (Ч), Билећанин – Банат, ЖФК Банат – Напредак (БТ), Црвена звезда – Војводина, Делија – 2. октобар, МСК – Младост.

Лаништанин донео плен Рускоселцима

Четврта наша екипа у Војвођанској лиги „Исток” – рускоселска Црвена звезда, данас је у другом колу забележила победу од 2:1 на свом терену над тимом Јединства из Влајковца. Прву опасну акцију Влајковчани су крунисали вођством, када је Секулић у петом минуту повратну лопту изблиза убацио у гол. Притискали су Рускоселци и пред одмор изједначили. Дубинска лопта дуго је путовала у казнени простор гостију, пала је на Војводића који се у 40. минуту снашао и пуном ногом проследио у мрежу. Лаништанин, иначе штопер, ушао је у последњих пола сата и као вођа навале донео плен Рускоселцима. Прво је запретио после корнера, ударцем главом погодио је пречку, а у трећем минуту судијске надокнде, на повратну лопту Новковића реаговао је као прави центарфор, натрчао на њу и с петерца послао у угао.

Резултати другог кола: Борац – Полет 4:1, Војводина – Младост 2:0, Русанда – Козара 2:2, БАК – ЖАК 0:2, Јединство (БК) – Будућност 2:2, Црвена звезда – Јединство 2:1, Слобода – Пролетер 1:3, Бегеј – Раднички 2:0.

ТАБЕЛА: ЖАК 6, Војводина 6, Борац 4, Пролетер 4, Бегеј 4, Црвена звезда 4, Будућност 4, Јединство (В) 3, Слобода 1, Козара 1, Јединство (БК) 1, Русанда 1, Раднички 1, Младост 1, Полет 1, БАК 0.

У трећем колу, у суботу и недељу (16.30 сати), играће: Раднички – Борац, Пролетер – Бегеј, Јединство (В) – Слобода, Будућност – Црвена звезда, ЖАК – Јединство (БК), Козара – БАК, Младост – Русанда, Полет – Војводина.

Иђошки турнир у малом фудбалу

Екипа Стоваришта Ковачевић, победом на пенале од 2:1 над тимом Чиношеви асови из Бачког Петровог Села, тријумфовала је на иђошком турниру у малом фудбалу док је треће место припало Полету из Накова. Најбољи је појединац Акуш Месарош (Чиношеви асови), голман Бошко Крстић (Стовариште Ковачевић), а стрелац Кристиан Драганов (Полет). Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, рекла је:

– Заиста је овде добра организација. Кажу да од 1. августа, када је почео турнир, само два дана због кише није било утакмица, али гледалаца је било константно и овако их видети у селу, после нашег турнира у граду, је импресивно. Могу да кажем свака част организатору за толико екипа колико се пријавило и уопште за комплетну организацију. Град Кикинда и Спортски савез Кикинде увек ће да подржи шта год да се овако организује и ко год да се овако потруди да направи у свом селу.

Драган Николин, из редова организатора иначе председник иђошког ФК Борац, надовезао се:

– Као организатори овог турнира смо имали 18 екипа у четири групе. Не могу тачно да вам кажем колико година постоји, али ово је традиционални турнир, сигурно 40 година, старији је од мене, можда и 50 година. Још као мали се сећам, овде је много екипа долазило, сада задњих година просечно, десетак, 12 екипа, а ми смо ове године успели да сакупимо 18 екипа што је за савку похвалу. Не да хвалим себе, али Кикинда је имала много веће новчане награде него ми и 12 екипа. Чока која је организовала са Санадом и Остојићевом заједно, имала је пола милиона динара, а ми скромних 150.000 за прву награду. Друга је 50.000, а трећа 20.000 динара. Надамо се да ћемо догодине наћи мало више спонзора и моћи награде да повећамо. Највећу помоћ добијамо од наше Месне заједнице, идемо молимо све фирме, неки изађу у сусрет, колико могу, како могу. После финалне утакмице имамо и томболу. Град Кикинда уствари нама даје средства преко наше Месне заједнице, то се на годишњем нивоу прави буџет који Фудбалски клуб Борац може да добије и онда од тога што имамо морамо да располажемо и да одржимо клуб у животу и да организујемо турнир. Од 1. априла ове године сам узео ту функцију у ФК Борац, покренуо сам клуб после шест и по година. Није било никакве екипе, покренули смо школу младих, вратио нам се чак и први тим, крећемо прво коло, 3. септембра играмо код куће у задњој лиги. Од нуле почињемо па сад докле ћемо стићи, надам се да ћемо стићи. Ову полусезону и не морамо, битно је да сад покренемо, да заживимо овај клуб.

ФОТО: Град Кикинда

ЖАК славио у Белој Цркви

Друго коло одиграно је на војвођанском „Истоку”, а цели плен, као и у првом колу, освојио је кикиндски ЖАК па има максимални учинак.

„Жути мрави”, головима Радивојца, славили су 2:0 на најудаљенијем гостовању – у Белој Цркви против БАК-а, великоселска Козара двапут је водила, али на крају ремизирала је 2:2 у Меленцима с Русандом (стрелци за Великоселце били су Кочиш и Б. Бунић), а Слобода је у Новим Козарцима поражена 1:3 од Пролетера из Банатског Карловца.

Две добре прилике и стативу имали у Новокозарчани, а Карловчани су их казнили из прве опасности. Нишовић је између двојице ушао у казнени простор Новокозарчана, премишљао се неколико тренутака шта би, а онда је високо шутирао и погодио супротан угао. Убрзо је Слобода поравнала, Ковачевић је изнудио насјтрожу казну и потом с пенала био прецизан. У наставку, Нишовић са још веће удаљености и још више искоса по други пут преварио је домаћег голмана Ћирића, а победу Пролетера оверио је резервиста Илић, из гужве, ближе крају.

Четврти наш клуб у овом рангу, рускоселска Црвена звезда дочекаће сутра од 17 сати екипу Јединства из Влајковца.

Бенке и Лолић за нове бодове ОФК Кикинде

Фудбалери ОФК Кикинде забележили су и другу победу у новој сезони Српске лиге „Војводина”! У другом колу савладали су 2:1 у Бечеју истоимени тим. У уводу запретили су Бечејци, а на супротној страни вођство ОФК Кикинди донео је Андреј Бенке у 11. минуту. Мојсиловић је извео аут, Ивановић је примио лопту и када је ушао у казнени простор одложио ју је у десно. Тамо се сам нашао Бенке и забио високо по средини гола. До одмора, Ивановић је могао дуплирати предност, све је одлично одрадио, али онда и промашио немогуће, са седам или осам метара. Још су двапут Бечејци тукли ван оквира гола у за њих обећавајућим ситуацијама, а Вељко Лолић ОФК Кикинди могао је донети уверљивију предност.

Ипак, млађани Лолић у 59. минуту дуплирао је вођство. Бенке је утекао одбрани Бечејеца у контри и затим упослио Лолића који је маниром искусног играча матирао домаћег чувара мреже. Контролисала је ОФК Кикинда у потпуности догађања на терену током целог другог полувремена, а Ивановић је у 78. минуту био у још једној одличној прилици. Могао је и, уместо што је сам покушао, упослити Лолића који би онда имао зицер. У наредном нападу, Бечеј је стигао до пенала, застала је пре тога одбрана наше екипе помисливши да је офсајд, а из казненог ударца сигуран је био Томић, али у напетом финишу, ипак, победа ОФК Кикинде није била угрожена.

ОФК Кикинда: Опарница, Бељић, Бенке, Мирков, Ивановић, Мојсиловић, Кецман (Ђукић), Рафаел (Шевић), Барбул (Јарић), Лолић (Молнар), Радовановић (Попесков).  

Стрелци Србије на турниру у Минхену. Петров 34. у квалификацијама

За репрезентативце Србије данас је у Бакуу, у Азербејџану, почело Светско првенство у стрељаштву на којем је у дисциплини ваздушни пиштољ наступио и стрелац Кикинде Душко Петров који је заузео 65. место.

Дамир Микец други је на свету у поменутој дисциплини, а Димитрије Гргић 61, па је, сабирањем резултата тројице поменутих такмичара, Србија у екипном пласману заузела 10. место.

error: Content is protected !!