Данас је на распореду било пет од осам утакмица трећег кола Војвођанске лиге „Исток”, а од три клуба са шире територије Града Кикинде, победу је забележила једино Козара, била је уверљива на свом терену против последњепласираних Белоцрквана, Слобода је ремизирала у Влајковцу, а у Српској Црњи пораз је претрпила Црвена звезда.
Великоселци су до одмора против БАК одрадили највећи део посла, водили су 3:0 погоцима Мисића (двапут је био стрелац) и Кочиша, а у самом финишу сусрета уписао се и Б. Бунић за коначан исход.
Новокозарчани су на гостовању код Јединства водили 2:0 на полувремену, двоструки стрелац био је Ковачевић. На почетку другога дела – пенал за Влајковчане, који је искориштен, а пет минута пре краја сусрета Јединство је стигло до ремија.
И док је Слобода у финишу испустила два бода, Рускоселци су остали без једног и то у још каснијој фази утакмице у Српској Црњи. Будућност је до плена стигла у другом минуту судијске надокнаде.
Сутра од 16.30 сати четврти наш клуб у овом рангу, кикиндски ЖАК дочекаће на Вашаришту Јединство из Банатског Карађорђева.
Нису наши фудбалери спуштали гас, Мирков је замало био непрецизан с дистанце, а потом је Виктор Молнар у 39. минуту удвостручио предност. Учинило се на тренутак да је претерао са солирањем, но ипак је из равнотаже избацио чувара и онда одмереним приземним ударцем погодио супротан угао голмана Јединства.
У наставку игре, већ у 49. минуту – 3:0, поготком дефанзивца Уроша Мојсиловића. Не баш високи новајлија у црвено-белом и скочио је изванредно и трзајем главе донео нову радост ОФК Кикинди, а након корнера Радовановића. На истеку сата игре, коначан исход. У 59. минуту Ивановић се нашао у готово пресликаној позицији као и у првом полувремену и истоветним ударцем у ближи горњи угао поставио крајњих 4:0. Старопазовчани су први и једини пут запретили тек осам минута пре краја, но довољно тек да и млађани чувар мреже Кикинђана Јован Опарница буде оцењен. Истакао се скративши угао нападачу гостију.
ОФК Кикинда: Опарница, Бељић, Мирков, Ивановић, Молнар (Ђукић), Мојсиловић, Кецман (Јарић), Рафаел (Попесков), Барбул (Лукић), Лолић, Радовановић.
– Знали смо да нас чека тешка утакмица против незгодног ривала. Временски услови били су тешки, ни терен није био у најбољем стању, а ми нисмо одиграли баш сјајно, међутим искористили смо шансе, изгледали смо тимски добро и, што је најважније, уписали нова три бода. Пред нама је још један тежак испит, дочекаћемо Јединство из Старе Пазове и занима нас само како да наставимо низ победа – каже Лолић.
– Снашли смо се боље од Бечејаца, ми смо прилике крунисали, они не, а на крају голови се само и броје. Посматрајући на тај начин, заслужено смо славили. Верујем, међутим, да моја екипа може играти дисциплинованије, организованије и енергетски боље, јер ови параметри недостајали су нам у Бечеју па да будемо још задовољнији након победе. Играчи увек морају бити на високом менталном нивоу и подређени тиму – истиче Шпоња.
– Ово ваше такмичење је важан догађај за наш град и зато је и Град Кикинда покровитељ регионалне Олимпијаде. То је наша порука колико смо окренути бризи о старијима и колико им пружамо подршку да буду активни у оваквим спортским активностима. Подржавамо пензионере који су нас разумели када је било најтеже – рекао је Богдан.
Милан Периз, секретар кикиндског Удружења пензионера, додао је:
– Циљ нам је да што више пензионера укључимо у удружења и у активности, па и у овакве спортске. Широм Србије одржавају се оваква регионална такмичења, а крајем септембра и почетком октобра биће одржана Олимпијада на нивоу Србије. Шест екипа, из Кањиже, Сенте, Аде, Новог Кнежевца, Чоке и Кикинде, такмиче сеу пикаду, малом фудбалу, баскету и брзом ходању, а прошле године наши представници, у конкуренцији 102 екипе, били су шести у Србији.

– Заиста је овде добра организација. Кажу да од 1. августа, када је почео турнир, само два дана због кише није било утакмица, али гледалаца је било константно и овако их видети у селу, после нашег турнира у граду, је импресивно. Могу да кажем свака част организатору за толико екипа колико се пријавило и уопште за комплетну организацију. Град Кикинда и Спортски савез Кикинде увек ће да подржи шта год да се овако организује и ко год да се овако потруди да направи у свом селу.
– Као организатори овог турнира смо имали 18 екипа у четири групе. Не могу тачно да вам кажем колико година постоји, али ово је традиционални турнир, сигурно 40 година, старији је од мене, можда и 50 година. Још као мали се сећам, овде је много екипа долазило, сада задњих година просечно, десетак, 12 екипа, а ми смо ове године успели да сакупимо 18 екипа што је за савку похвалу. Не да хвалим себе, али Кикинда је имала много веће новчане награде него ми и 12 екипа. Чока која је организовала са Санадом и Остојићевом заједно, имала је пола милиона динара, а ми скромних 150.000 за прву награду. Друга је 50.000, а трећа 20.000 динара. Надамо се да ћемо догодине наћи мало више спонзора и моћи награде да повећамо. Највећу помоћ добијамо од наше Месне заједнице, идемо молимо све фирме, неки изађу у сусрет, колико могу, како могу. После финалне утакмице имамо и томболу. Град Кикинда уствари нама даје средства преко наше Месне заједнице, то се на годишњем нивоу прави буџет који Фудбалски клуб Борац може да добије и онда од тога што имамо морамо да располажемо и да одржимо клуб у животу и да организујемо турнир. Од 1. априла ове године сам узео ту функцију у ФК Борац, покренуо сам клуб после шест и по година. Није било никакве екипе, покренули смо школу младих, вратио нам се чак и први тим, крећемо прво коло, 3. септембра играмо код куће у задњој лиги. Од нуле почињемо па сад докле ћемо стићи, надам се да ћемо стићи. Ову полусезону и не морамо, битно је да сад покренемо, да заживимо овај клуб.
ФОТО: Град Кикинда
„Жути мрави”, головима Радивојца, славили су 2:0 на најудаљенијем гостовању – у Белој Цркви против БАК-а, великоселска Козара двапут је водила, али на крају ремизирала је 2:2 у Меленцима с Русандом (стрелци за Великоселце били су Кочиш и Б. Бунић), а Слобода је у Новим Козарцима поражена 1:3 од Пролетера из Банатског Карловца.
Две добре прилике и стативу имали у Новокозарчани, а Карловчани су их казнили из прве опасности. Нишовић је између двојице ушао у казнени простор Новокозарчана, премишљао се неколико тренутака шта би, а онда је високо шутирао и погодио супротан угао. Убрзо је Слобода поравнала, Ковачевић је изнудио насјтрожу казну и потом с пенала био прецизан. У наставку, Нишовић са још веће удаљености и још више искоса по други пут преварио је домаћег голмана Ћирића, а победу Пролетера оверио је резервиста Илић, из гужве, ближе крају.
Четврти наш клуб у овом рангу, рускоселска Црвена звезда дочекаће сутра од 17 сати екипу Јединства из Влајковца.
Фудбалери ОФК Кикинде забележили су и другу победу у новој сезони Српске лиге „Војводина”! У другом колу савладали су 2:1 у Бечеју истоимени тим. У уводу запретили су Бечејци, а на супротној страни вођство ОФК Кикинди донео је Андреј Бенке у 11. минуту. Мојсиловић је извео аут, Ивановић је примио лопту и када је ушао у казнени простор одложио ју је у десно. Тамо се сам нашао Бенке и забио високо по средини гола. До одмора, Ивановић је могао дуплирати предност, све је одлично одрадио, али онда и промашио немогуће, са седам или осам метара. Још су двапут Бечејци тукли ван оквира гола у за њих обећавајућим ситуацијама, а Вељко Лолић ОФК Кикинди могао је донети уверљивију предност.
Ипак, млађани Лолић у 59. минуту дуплирао је вођство. Бенке је утекао одбрани Бечејеца у контри и затим упослио Лолића који је маниром искусног играча матирао домаћег чувара мреже. Контролисала је ОФК Кикинда у потпуности догађања на терену током целог другог полувремена, а Ивановић је у 78. минуту био у још једној одличној прилици. Могао је и, уместо што је сам покушао, упослити Лолића који би онда имао зицер. У наредном нападу, Бечеј је стигао до пенала, застала је пре тога одбрана наше екипе помисливши да је офсајд, а из казненог ударца сигуран је био Томић, али у напетом финишу, ипак, победа ОФК Кикинде није била угрожена.