Војвођански „Исток”: Козара немилосрдна против „фењераша”, реми Слободе на југу Баната, Рускоселци у Црњи пали у надокнади

Данас је на распореду било пет од осам утакмица трећег кола Војвођанске лиге „Исток”, а од три клуба са шире територије Града Кикинде, победу је забележила једино Козара, била је уверљива на свом терену против последњепласираних Белоцрквана, Слобода је ремизирала у Влајковцу, а у  Српској Црњи пораз је претрпила Црвена звезда.

Великоселци су до одмора против БАК одрадили највећи део посла, водили су 3:0 погоцима Мисића (двапут је био стрелац) и Кочиша, а у самом финишу сусрета уписао се и Б. Бунић за коначан исход.

Новокозарчани су на гостовању код Јединства водили 2:0 на полувремену, двоструки стрелац био је Ковачевић. На почетку другога дела – пенал за Влајковчане, који је искориштен, а пет минута пре краја сусрета Јединство је стигло до ремија.

И док је Слобода у финишу испустила два бода, Рускоселци су остали без једног и то у још каснијој фази утакмице у Српској Црњи. Будућност је до плена стигла у другом минуту судијске надокнаде.

Сутра од 16.30 сати четврти наш клуб у овом рангу, кикиндски ЖАК дочекаће на Вашаришту Јединство из Банатског Карађорђева.