Други турнир у баскету 3х3 у организацији Спортског савеза Кикинде, на распореду је у недељу од 11 сати, на тргу, преко пута фонтане, најавила је данас Јелена Чуданов, председница ССК.
– И ове године од Покрајинског секретаријата за спорт и Спортског савеза Војводине добили смо терен, надамо се да ово постаје традиционални турнир, имамо 16 екипа, нисмо очекивали оволики одзив екипа па смо морали да ограничимо број учесника и да одбијемо три екипе – рекла је Чуданов.
Све ће бити организовано током једног дана, а долазе, осим кикиндских, и екипе из неколико места средњег Баната те једна из Врњачке Бање.
– Предвидели смо и гађање тројки, имаћемо и мажореткиње, надамо се да ће нас време послужити, можда ће око 13 сати морати да буде направљена пауза због кише и да ћемо онда ипак да наставимо такмичење до финала које планирамо за око 21 сат – закључила је Чуданов.
У Новом Саду жребом су данас одређени такмичарски бројеви за нову сезону у Српској лиги „Војводина” односно Војвођанској лиги „Исток”.
ОФК Кикинда дочекаће 12. августа, на старту у друштву српсколигаша, тим Омладинца из Нових Бановаца, који јој је, иначе, био један од последњих ривала на Градском стадиону у истом рангу, у претпрошлој сезони, а наша екипа тог 23. априла 2022, победила је 1:0 поготком у финишу.
Парови првога кола: Хајдук – Борац, Нафтагас – Јединство, Словен – Бечеј, ОФК Кикинда – Омладинац, Подунавац – Железничар, Динамо – „1. мај”, Кабел – Раднички, Тиса – Бачка.
– Стефан Коцкар нас је појачао, стиже из Руског Села, а Милан Рељић из ОФК Кикинде. Вратио се Будаи из краљевачке Слоге, а стигао је и Шуњара из новомилошевачке Војводине. Лига ће бити наредне сезоне много јача у односу на протеклу трку, а ми не смемо да дођемо у ситуацију да стрепимо за опстанак, циљамо „златну средину” и зато вредно тренирамо и спремамо се велике изазове – каже Лакић.
Козара ће у нову сезону војвођанског „Истока” ући без четворице из минулог првенства, каже тренер Владимир Китановић.
И наредне такмичарске године Великоселци ће стремити да избегну борбу за опстанак.
Српсколигаш ОФК Кикинда, у трећој провери овога лета, након победе и пораза забележила је и први реми. У Бачком Јарку против Младости, која се надмеће на војвођанском „Југу”, Кикинђани су одиграли 2:2. Двапут су Јарачани водили, а ОФК Кикинда први је пут поравнала преко капитена Ђукића, у 19. минуту, пред одмор Младост је опет имала предност, а коначан исход поставио је на супротној страни Попесков седам минута пре краја. Тренер Кикинђана Владимир Шпоња истиче да се играло обострано отворено, са доста шанси пред обе мреже.
– Меч је имао све карактеристике такмичарске утакмице. Обе екипе биле су мотивисане, видели смо много дуела и стартова који су били на граници дозвољеног. Наша млада екипа имала је доста позитивних тренутака, поготово у првом полувремену када је посед лопте био на нашој страни – напомиње Шпоња.
– Падови су, пре свега, били видиљиви приликом реакција када бисмо изгубили лопту и оба гола Младост је постигла након таквих наших погрешака. Ипак, на другој страни, посебно је вредан помена наш други гол који је Попесков постигао „маказицама”, јасно на врло леп и ефектан начин.
На стадион „Илија Пантелић” вратио се из наковачког Полета Драго Марковић, а и Великоселац Стеван Зељковић опет је међу Новокозарчанима, овога пута стиже из ОФК Кикинде. Дошао је још и Милош Милошевић, из степчанске Црвене звезде.
– С нама нису више Врбачки и Хованец, а очекујем да и у следећој сезони будемо стабилан лигаш и пре свега играмо допадљив и ефикасан фудбал. На тај начин опет ћемо имати запажену улогу и место у горњем делу табеле – напомиње тренер Митровић.
Златне медаље освојили су: Филип Ђукић, Петар Савић, Лука Бубуљ (две), Александар Соколаи, Урош Милићевић, Михајло Киурски, Теодора Станчић (четири), Миња Балинт (три) и Лена Бикић. Друга су места заузели: Марко Протић, Милићевић, Соколаи (сва тројица по двапут), Александар Милутинов, Филип Боћан, Михајло Томић, Филип Ђукић, Савић, Балинт, Лена Стојановић и Соња Стојков. Трећи су били: Томић (двапут), Иван Марков, Киурски, Соколаи, Теодора Ћурчин, Леа Пајташев и Ана Марић.
Тасић је након пет дисциплина: вучења камиона од седам тона, ношења два кофера од по 135 килограма, подизања балвана од 130 кг, подизања аута од 330 кг и ношења терета од 300 кг у Конановом кругу, сакупио највише бодова и тако тријумфовао испред другопласираног Петера Јухаса из Мађарске и трећег Патрика Увалчека из Словачке. Четврти је био Роналд Кнол (Аустрија), пети Дамир Строил (Босна и Херцеговина), шести Богдан Вуковић (Србија), седми Марио Битерман (Немачка), а осми Валдар Ђураи (Чешка).
– Најтежа ми је била прва дисциплина, нисам добро одрадио вучење камиона и потом сам морао да надокнадим заостатак. У овом спорту темељ је ментална припрема, потом долази техника и могућности када је реч о издржљивости срца. Рад у теретани се подразумева, много меса у исхрани такође, а ја доста возим и бицикл – рекао је Тасић, којем је ово било треће учешће у Новим Козарцима, након 2014. када је био последњи и 2015. када је тријумфовао први пут на овом такмичењу, а иначе још је и двоструки првак Аустрије и има једно четврто место у Лиги шампиона.
Такмичење је отворио градоначелник Кикинде Никола Лукач.
Драган Богојевић, главни организатор из ББК Слободе, надовезао се:
Судија Роберт Рокаи додао је:



С новим тренером Бошком Михајловићем, војвођански лигаш из Руског Села припрема се за нову сезону у којој жели да игра запажену улогу.
Мали је фонд играча у већини клубова са територије северног Баната па и Михајловић због тога може имати проблем током сезоне.