Спорт

28.7. баскет 0

Други турнир у баскету 3х3 у организацији Спортског савеза Кикинде, на распореду је у недељу од 11 сати, на тргу, преко пута фонтане, најавила је данас Јелена Чуданов, председница ССК.

– И ове године од Покрајинског секретаријата за спорт и Спортског савеза Војводине добили смо терен, надамо се да ово постаје традиционални турнир, имамо 16 екипа, нисмо очекивали оволики одзив екипа па смо морали да ограничимо број учесника и да одбијемо три екипе – рекла је Чуданов.

Све ће бити организовано током једног дана, а долазе, осим кикиндских, и екипе из неколико места средњег Баната те једна из Врњачке Бање.

– Предвидели смо и гађање тројки, имаћемо и мажореткиње, надамо се да ће нас време послужити, можда ће око 13 сати морати да буде  направљена пауза због кише и да ћемо онда ипак да наставимо такмичење до финала које планирамо за око 21 сат – закључила је Чуданов.

ОФК Кикинда дочекаће на старту Новобановчане

У Новом Саду жребом су данас одређени такмичарски бројеви за нову сезону у Српској лиги „Војводина” односно Војвођанској лиги „Исток”.

ОФК Кикинда дочекаће 12. августа, на старту у друштву српсколигаша, тим Омладинца из Нових Бановаца, који јој је, иначе, био један од последњих ривала на Градском стадиону у истом рангу, у претпрошлој сезони, а наша екипа тог 23. априла 2022, победила је 1:0 поготком у финишу.

Наредни ривали Кикинђана, предстојеће јесени, биће: Бечеј (гости), Јединство Стара Пазова (домаћи), Хајдук Кула (г), Нафтагас Елемир (д), Словен Рума (г), Борац Шајкаш (д), Подунавац Белегиш (д), Динамо Панчево (г), Кабел Нови Сад (д), Тиса Адорјан (г), Бачка Бачка Паланка (д), Раднички Зрењанин (г), „1. мај” Рума (д) и Железничар Инђија (г).

Парови првога кола: Хајдук – Борац, Нафтагас – Јединство, Словен – Бечеј, ОФК Кикинда – Омладинац, Подунавац – Железничар, Динамо – „1. мај”, Кабел – Раднички, Тиса – Бачка.

Додајмо још, Марко Вукобрат, спортски директор ОФК Кикинде, изабран је за председника Конференције клубова Српске лиге „Војводина”.

На војвођанском „Истоку”, такође од 12. августа, наступаће четири наша клуба. Новокозарачка Слобода у првом ће колу играти у Ковину против Радничког, рускоселска Црвена звезда гостоваће у Банатском Карловцу Пролетеру, ЖАК ће на Вашаришту дочекати Русанду из Меленаца, а Козара у Банатском Великом Селу екипу Војводине из Перлеза.

У првом колу састаће се још: Бегеј (Житиште) – Борац (Старчево), Јединство (Влајковац) – Јединство (Банатско Карађорђево), Будућност (Српска Црња) – БАК (Бела Црква) и Младост (Омољица) – Полет (Идвор).

инвицтус

Због могућих лоших временских услова, такмичење такмичење „Војводина Опен бy Инвицтус” одржаће се на отвореним базенима Спортског центра „Језеро” Кикинда уместо у петак и суботу, само у суботу 29. јула са почетком у 19 часова.

Због дана мање такмичења, организатори обећавају незаборавни зимски новогодишњи Инвицтус Цхалленге на затвореним базенима СЦ „Језеро”.

На такмичењу може учествовати неограничен број екипа. Учешће за све екипе је бесплатно.
Екипа мора бити сачињена од најмање три мушкарца и две девојке. Све екипе учествују у неколико дисциплина.

Пријаве екипа за такмичење на отвореним базенима Спортског центра „Језеро” Кикинда могуће је на број телефона: 065 526 81 20

Улаз за публику је бесплатан.

У недељу 30. јула на „Старом језеру” одржаће се дечије такмичење ОЦР Кидс где ће малишани до 13 година имати прилику да се опробају на специјално осмишљеним справама и полигону. Почетак је у 10 сати, а пријаве за ОЦР Кидс су на дан трке, уз присуство родитеља или старатеља.

Јовица Лакић, тренер ЖАК-а

Вашариште су овога лета напустили Кочиш и Дрљача, а тренер ЖАК-а Јовица Лакић засад има четворицу новајлија.

Стефан Коцкар нас је појачао, стиже из Руског Села, а Милан Рељић из ОФК Кикинде. Вратио се Будаи из краљевачке Слоге, а стигао је и Шуњара из новомилошевачке Војводине. Лига ће бити наредне сезоне много јача у односу на протеклу трку, а ми не смемо да дођемо у ситуацију да стрепимо за опстанак, циљамо „златну средину” и зато вредно тренирамо и спремамо се велике изазове – каже Лакић.

Владимир Китановић, тренер Козаре. Шанса и нашим кадетима

Козара ће у нову сезону војвођанског „Истока” ући без четворице из минулог првенства, каже тренер Владимир Китановић.

– Теодор Бјелановић престао је с играњем, а напустили су нас Петровић, Момчилов и Руњевац. У исто време дошли су нам Марко Спахић из ОФК Кикинде, Даниел Кочиш из кикиндског ЖАК-а и Вељко Јелача из банатскотополског Напретка – каже Китановић.

И наредне такмичарске године Великоселци ће стремити да избегну борбу за опстанак.

– Амбиције су нам исте, да будемо у средини табеле, одиграмо без трзавица и на време се обезбедимо. На тај начин отвориће се простор да пружимо већу шансу младим момцима из села, рођеним 2006. и 2007. године, који су досад играли у кадетској лиги – планира Китановић.

Провера ОФК Кикинде у Бачком Јарку. Први летњи реми

Српсколигаш ОФК Кикинда, у трећој провери овога лета, након победе и пораза забележила је и први реми. У Бачком Јарку против Младости, која се надмеће на војвођанском „Југу”, Кикинђани су одиграли 2:2. Двапут су Јарачани водили, а ОФК Кикинда први је пут поравнала преко капитена Ђукића, у 19. минуту, пред одмор Младост је опет имала предност, а коначан исход поставио је на супротној страни Попесков седам минута пре краја. Тренер Кикинђана Владимир Шпоња истиче да се играло обострано отворено, са доста шанси пред обе мреже.

– Меч је имао све карактеристике такмичарске утакмице. Обе екипе биле су  мотивисане, видели смо много дуела и стартова који су били на граници дозвољеног. Наша млада екипа имала је доста позитивних тренутака, поготово у првом полувремену када је посед лопте био на нашој страни – напомиње Шпоња.

Слично као и претходној провери с Елемирцима, и у Бачком Јарку било је падова у игри.

– Падови су, пре свега, били видиљиви приликом реакција када бисмо изгубили лопту и оба гола Младост је постигла након таквих наших погрешака. Ипак, на другој страни, посебно је вредан помена наш други гол који је Попесков постигао „маказицама”, јасно на врло леп и ефектан начин.

У четвртој провери, предстојећег викенда, на кикиндском Градском стадиону требала је гостовати Тиса, из Адорјана, иначе ривал из Српске лиге „Војводина”.

– Играћемо с Тисом сигурно, али Адорјанци сада желе да тај меч буде одигран на њиховом терену – каже Шпоња.

Слободан Митровић, тренер Слободе. Играћемо опет допадљиво и ефикасно

Пролетос другопласирани тим војвођанског „Истока” под командом тренера Слободана Митровића рано је кренуо с припремама за нову сезону.

На стадион „Илија Пантелић” вратио се из наковачког Полета Драго Марковић, а и Великоселац Стеван Зељковић опет је међу Новокозарчанима, овога пута стиже из ОФК Кикинде. Дошао је још и Милош Милошевић, из степчанске Црвене звезде.

– С нама нису више Врбачки и Хованец, а очекујем да и у следећој сезони будемо стабилан лигаш и пре свега играмо допадљив и ефикасан фудбал. На тај начин опет ћемо имати запажену улогу и место у горњем делу табеле – напомиње тренер Митровић.

Великој Кикинди двострука почаст

Млађане пливачице и пливачи Велике Кикинде по оба мерила, и по броју освојених медаља и пласманима, били су најуспешнији на митингу „Бјелица” у Врбасу на којем се окупило 308 такмичарки и такмичара из 28 клубова: Хрватске, Мађарске, Румуније, Кеније, Уганде и Србије. Велика Кикинда имала је и најуспешније појединце у три узраста и две конкуренције. Теодора Станчић најбоља је пливачица до 15, а Миња Балинт до 14 година док је Лука Бубуљ најуспешнији дечак до девет година.

Златне медаље освојили су: Филип Ђукић, Петар Савић, Лука Бубуљ (две), Александар Соколаи, Урош Милићевић, Михајло Киурски, Теодора Станчић (четири), Миња Балинт (три) и Лена Бикић. Друга су места заузели: Марко Протић, Милићевић, Соколаи (сва тројица по двапут), Александар Милутинов, Филип Боћан, Михајло Томић, Филип Ђукић, Савић, Балинт, Лена Стојановић и Соња Стојков. Трећи су били: Томић (двапут), Иван Марков, Киурски, Соколаи, Теодора Ћурчин, Леа Пајташев и Ана Марић.

Стронгмен у Новим Козарцима

Немања Тасић (33), пореклом Грделичанин с адресом пребивалишта у главном граду Аустрије Бечу, победник је 21. „Купа Европе”, надметања у стронгмену које је одржано покрај стадиона „Илија Пантелић” у Новим Козарцима.

Тасић је након пет дисциплина: вучења камиона од седам тона, ношења два  кофера од по 135 килограма, подизања балвана од 130 кг, подизања аута од 330 кг и ношења терета од 300 кг у Конановом кругу, сакупио највише бодова и тако тријумфовао испред другопласираног Петера Јухаса из Мађарске и трећег Патрика Увалчека из Словачке. Четврти је био Роналд Кнол (Аустрија), пети Дамир Строил (Босна и Херцеговина), шести Богдан Вуковић (Србија), седми Марио Битерман (Немачка), а осми Валдар Ђураи (Чешка).

– Најтежа ми је била прва дисциплина, нисам добро одрадио вучење камиона и потом сам морао да надокнадим заостатак. У овом спорту темељ је ментална припрема, потом долази техника и могућности када је реч о издржљивости срца. Рад у теретани се подразумева, много меса у исхрани такође, а ја доста возим и бицикл – рекао је Тасић, којем је ово било треће учешће у Новим Козарцима, након 2014. када је био последњи и 2015. када је тријумфовао први пут на овом такмичењу, а иначе још је и двоструки првак Аустрије и има једно четврто место у Лиги шампиона.

Такмичење је отворио градоначелник Кикинде Никола Лукач.

– Ова сјајна манифестација, која ће остати у Новим Козарцима, заслужује нашу пажњу. Захваљујући Бодибилдинг клубу Слобода и породици Богојевић, који су 21. годину заредом успели да сачувају ову традицију, МЗ Нови Козарци и Град Кикинда живе за овакве догађаје, јер на овај начин начин шаљемо најлепше слике одавде са севера Баната – напоменуо је Лукач.

Драган Богојевић, главни организатор из ББК Слободе, надовезао се:

– Нови Козарци познати су у целом свету по овој манифестацији и зато хвала Граду, МЗ и спонзорима што и ове године имамо стронгмен у нашем селу. Успели смо чак да и у време короне одржимо традицију тако да од 2003. године, када смо први пут организовали стронгмен, нисмо имали прекид.

Судија Роберт Рокаи додао је:

– Уживам да се видим с људима из ББК Слобода, увек је лепо дружење у Новим Козарцима, сада већ више од две деценије, а када је реч о учесницима надметања ове године, треба напоменути да су четворица њих у горњој половини европских такмичара.

Звезда на још вишем нивоу

С новим тренером Бошком Михајловићем, војвођански лигаш из Руског Села припрема се за нову сезону у којој жели да игра запажену улогу.

– Мој основни резон је да није вредно свакодневно путовати на релацији из Зрењанина у Руско Село и радити ако немам високе амбиције. Сигурно је да желимо да будемо у врху табеле, сматрам да за то Звезда има све услове. Видео сам одмах да је у Руском Селу озбиљна прича. Имала је Црвена звезда квалитет и прошле сезоне, а сада очекујем да све подигнемо на још виши ниво – јасан је Михајловић.

Мали је фонд играча у већини клубова са територије северног Баната па и Михајловић због тога може имати проблем током сезоне.

– Врло је могуће да нам то створи потешкоће, али како нама тако, углавном, и другима. Засад смо довели петорицу, а четворица су отишли. Из ботошког Омладинца стигли су голман Марко Мишков и Слађан Новковић, из кикиндског ЖАК Стефан Терзин и из ОФК Кикинде Петар Бајић и Војислав Миркоњ – каже Михајловић.

Рускоселце су напустили чувар мреже Костуранов, Коцкар, Попесков и Апић.

error: Content is protected !!