Спорт

стони тенис радници (1)

На спортској олимпијади радника Војводине екипа стонотенисера која је представљала Кикинду освојила је  екипно прво место, док је треће место појединачно припало Бранку Цветковићу. Пехар и златне медаље за наш град освојили су: Ненад Ђукић, Жељко Марић, Миодраг Бањац, Бранко Цветковић и Миодраг Грујић.

-У стоном тенису било је 12 екипа и наш тим у финалу је био бољи од Панчеваца. Сви ми стоним тенисом бавимо се из хобија и заједно тренирамо у клубу „Галадска“  већ двадесетак година. На спортској олимпијади учествујемо годинама и увек оставримо добар пласман – истакао је Миодраг Грујић.

На надметању, чији је домаћин била Ада, су учествивале екипе из свих већих места у Војводини. Такмичења су организована у свим спортовима и трајала су три дана.

 

Стрелицари 1

Стреличари из читаве државе окупили су се данас на четвртом Видовданском купу Кикинде. На стадиону Фудбалског клуба „ЖАК“ норму је испуцавало педесетак такмичара из 14 клубова. Домаћин такмичења је кикиндски Стреличарски клуб „Аполо“.

– Кикинда се, као и до сада, показала као одличан домаћин, створила је добре услове за одржавање турнира Купа Србије. Овај турнир је специфичан јер је последњи пред Светско првенство у таргет дисциплини које ће се, од 30. јула, одржати у Берлину и на којем ће нас представљати седам такмичара – изјавио је председник Стреличарског савеза Србије, Слободан Павловић. – Кикинда има константу младих такмичара који имају потенцијала и постижу прилично лепе резултате. Град је до сада био добар домаћин и дворанских и такмичења на отвореном, препознаје труд који улажу такмичари и пружа им максималну подршку.

Видовданском купу присуствовали су градоначелник Никола Лукач и члан Градског већа за спорт и омладину, Драган Пецарски.

– Град подржава Клуб „Аполо“ који, на веома достојан начин, реперезентује стреличарство и град. Трудићемо се и даље да улажемо у овај спорт, да их подржимо у остваривању још бољих резултата. Надам се да ћемо се поново видети у септембру јер ћемо се кандидовати да будемо домаћини још већег окупљања стреличара – рекао је Лукач.

Стреличарство је олимпијска дисциплина, па се тако и данас у Кикинди гађало олимпијским луком и на даљинама од 25 до 70 метара, у зависности од категорије.

Како је изјавио Љубомир Замуровић, председник Управног одбора Стреличарског удружења „Аполо“, кикиндски клуб, захваљујући резултатима својих чланова,  постаје бренд града, а у изгледу је и да ће, од септембра, имати генералног спонзора.

Српске стреличаре, до краја године, очекују још три европска такмичења, од којих ће једно, тимско првенство, бити одржано у Београду, у организацији Стреличарског савеза Србије и Клуба „Кошутњак“. Биће то први пут у историји да се тако велико надметање у овом спорту одржава у нашој земљи.

357348001_1568360233654096_5999835847597969901_н

Екипа „Гардош „3X3“ из Београда победник је спортског такмичења „Мамут Опен 3х3 Кикинда“. Они су у финалу савладали екипу „3X3 Земаре“ из Новог Сада. Турнир је одржан на отвореним теренима Спортског центра „Језеро“ и окупио је екипе из целе Србије. Никола Цветковић , тим менаџер победничке екипе подсетио је да су на прошлогодишњем турниру били други.

-Кикинда је наша друга кућа. Најбољи успех остварили смо управо на овом надметању јер смо себи поставили више циљеве и следеће године бранићемо ову титулу – рекао је Цветковић – Као победници обезбедили смо учешће у финалу завршног турнира Србије који ће бити одржан у септембру на Тргу републике у Београду. То нам је била намера, јер сада са мање оптерећења учествујемо на осталим турнирима.

Трећи турнир у олимпијском спорту 3х3 баскету  окупио је 17 екипа у сениорској категорији, а такмичила су се и деца у категорији У14.

-Не постоји боља афирмација овог  спорта од турнира. Одржавају се од 2011. године и обишли смо велики број локалних самоуправа у Србији. У баскету 3X3 Србија је шест пута била светски и четири пута европски првак, а освојена је и бронза на олимпијади. Кикинда је део наше турнеје по Србији и надамо се да ћемо наставити сарадњу и у наредним годинама – истакао је Лазар Јаковљевић, делегат КСС  за 3X3 баскет у Србији.

Покровитељ „Мамут Опена“ је  Град Кикинда,  а организатор Спортски центар „Језеро“.

-Изузетан спортски догађај постаје традиционалан у нашем граду, граду спорта. Поред професионалних екипа, посебно нам је драго што смо имали девет екипа деце испод 14 година. За њих и за будућност спорта све ово и радимо – додао је Пудар.

Овом догађају присуствовао је и градоначелник Никола Лукач и Драган Пецарски, члан Градског већа, који су и доделили пехаре и медаље.

-Баскет 3X3 постаје све популарнији спорт, а турнир „Мамут Опен 3х3 Кикинда“ постаје све значајнији међу професионалним екипама. Као домаћину жао ми је што наша екипа није остварила бољи резултат, али првопласирана екипа је заслужено победила – прецизирао је Лукач – Наредне године трудићемо се да такмичење подигнемо на виши ниво и мислим да је време да турнир преселимо у центар града.

Првопласирана екипа освојила је 100.000 динара , другопласирани су добили  20.000 динара и опрему КСС, а трећепласирани су се окитили  бронзом и опремом КСС.

Организовано је надметање у брзом шутирању „тројки“ као и такмичењу у закуцавању. Овогодишњи „Мамут Опен“ је хуманитарног карактера. На самом догађају прикупљају се средства за нашег малог суграђанина Дамјана Петрова и Удружење грађана „ Деца са ахондроплазијом“. Осим донација гледалаца и средства од котизације за такмичење у брзом шутирању тројки и закуцавању биће усмерене у ту сврху.

354478099_834732237560393_221562842460904069_н

На отвореним теренима Спортског центра „Језеро“ у току је трећи турнир у олимпијском спорту 3х3 баскету који је почео у послеподневним сатима. За наслов победника трећег „Мамут Опен“ турнира ускоро се очекује надметање две најбоље екипе.

Спортско такмичење, „Мамут Опен 3х3 Кикинда“, чији је покровитељ Град Кикинда,  а организатор Спортски центар „Језеро“,  привукао је велики број екипа из целе Србије.

Обезбеђене су и вредне награде. У сениорској категорији,  првопласирана екипа освојиће 100.000 динара као и место у финалу Србије. Другопласиранима следи  20.000 динара и опрема КСС, а трећепласирани ће се окитити  бронзом и опремом КСС.

Такмичила су се и деца, будућност кошарке, баскета 3х3, и спорта уопште, у категорији У14, а за њих су такође спремне вредне награде. Пре финала гледаоци ће уживати у надметању у брзом шутирању „тројки“ као и такмичењу у закуцавању.

Овогодишњи „Мамут Опен“ је хуманитарног карактера. На самом догађају прикупљају се средства за нашег малог суграђанина Дамјана Петрова и Удружење грађана „ Деца са ахондроплазијом“. Осим донација гледалаца и средства од котизације за такмичење у брзом шутирању тројки и закуцавању биће усмерене у ту сврху.

ИМГ_0200 (1)

Повратник у друштво српсколигаша с Градског стадиона започео је данас припреме за предстојећу сезону, која стартује 12. августа.

Нови тренер ОФК Кикинде Владимир Шпоња на првој прозивци имао је 19 играча, а од новајлија сада су ту: Вељко Лолић, Јован Шевић и Виктор Молнар, који је био оправдано одсутан. Такође, оправдано одсутан је био и Дејан Ивановић.

– Амбиција клуба је да постанемо стабилан српсколигаш. Доста ће зависити од селекције играча коју треба да извршимо и тад ћемо моћи нешто више да кажемо који смо ниво и који су нам домети, али генерално циљ је опстанак у Српској лиги. Припреме ћемо одрадити на Градском стадиону, где имамо одличне услове, а трајаће шест недеља, до почетка првенства 12. августа – рекао је Шпоња.

Спортски директор Марко Вукобрат напоменуо је:

– Нисмо још у потпуности „скоцкали“ тим, преговори са потенцијалним играчима су у току, а тренутно нам је епицентар, што се појачања тиче, штоперски пар. У Српској лиги много су већи изазови, тактички, физички, моторички и због тога профили играча које тражимо су већином млађи фудбалери који могу да испуне те захтеве вишег ранга.

Са оптимизмом и амбицијама наступа и капитен Небојша Ђукић.

– Костур екипе је остао и надамо се да ћемо направити тим која ће бити респектабилан у Српском рангу и да нећемо стрепети за опстанак. Као играчи гледаћемо увек да идемо и за степеник више и даћемо све од себе да заузмемо горњи део табеле.

Стеван Зељковић, Марко Спахић, Милан Рељић, Петар Бајић, Јован Глишић и Војислав Миркоњ, напустили су Кикинђане.

 

стони тенис 1

Руско Село домаћин је  првог  Меморијалног стонотениског турнира „Руско Село-Меморијал Кабок Имре“. Турнир је приређен у част преминулог  дугогодишњег председника МЗ Руско Село и члана Градског већа Имра Кабока који је један од оснивача стонотениског клуба „Чарнојевић“.

-Осим иницијативе за оснивање клуба, Имре Кабок помагао нам је све ове године. Посебно му је важан био рад са децом. Имамо четрдесетак деце, регистрованих играча, четири године били смо у првој лиги, а две играчице су и део репрезентације. Постижемо значајне и запажене резултате, а како много дугујемо Имру Кабоку одлучили смо се да организујемо турнир у његову част – рекао је Игор Радић, председник и тренер у Стонотениском клубу „Чарнојевић“.

Турнир, ком су присуствовали Кабокови супруга и син, отворио је градоначелник Никола Лукач.

-Имре Кабок био је мој пријатељ и сарадник. Увек се борио за своје  село, помагао је свима, имао је визију како треба да функционишу месне заједнице, као и на који начин развијати пољопривреду у граду – казао је Лукач – Борио се за своје село и своје Рускоселце. Сигуран сам да ће овај турнир постати препознатљив у наредним годинама и имати још више учесника.

Првом Меморијалном турниру присуствовали су и  Драган Пецарски, члан Градског већа и Шандор Талпаи, помоћник градоначелника.

-Имре Кабок пуно тога урадио је за Кикинду и Руско Село. Стонотенсери клуба „Чарнојевић“ имају завидне резултате иза којих стоји рад и труд. Огроман је успех, у малој средини, направити овакав клуб – напомену је Драган Пецарски.

На спортском такмичењу, у фискултурној сали ОШ „Глигорије Попов“,  учествује стотинак такмичара  свих узрасних категорија из Зрењанина, Ечке, Суботице и Новог Сада.

 

 

3x3 цеда 1

У недељу, 2. јула на отвореним теренима Спортског центра „Језеро“ одржаће се трећи турнир у олимпијском спорту 3х3 баскету, где је репрезентација Србије Светски шампион.

 

За турнир, „Мамут Опен 3х3 Кикинда“, чији је покровитељ Град Кикинда, у организацији Спортског центра „Језеро“, влада велико интересовање екипа из целе Србије. Тачно време почетка турнира зависиће од броја пријављених екипа, а предвиђено је да  почне у 12 часова. Полуфинале је планирано у 20 часова. Након тога ће кошаркашки мегдан поделити екипе које ће се надметати за наслов победника трећег „Мамут Опен“ турнира.

Најбоље екипе очекују вредне награде. У сениорској категорији,  првопласирана екипа освојиће 100.000 динара као и место у финалу Србије. Другопласиранима следи  20.000 динара и опрема КСС, а трећепласирани ће се окитити  бронзом и опремом КСС.

Такмичиће се и деца, будућност кошарке, баскета 3х3, и спорта уопште, у категорији У14, а њих такође очекују вредне награде. Организоваће се и надметање у брзом шутирању „тројки“ као и такмичење у закуцавању.

Овогодишњи „Мамут Опен“ је хуманитарног карактера. На самом догађају прикупљаће се средства за нашег малог суграђанина Дамјана Петрова и Удружење грађана „ Деца са ахондроплазијом“. Средства од котизације за такмичење у брзом шутирању тројки и закуцавању биће усмерене у ту сврху.

Гостопримство Кикинђана као додатни подстрек

Рукометну репрезентацију глувих и наглувих Србије, која се припрема у нашем граду за предстојеће Светско првенство у Данској, посетио је у дворани „Језеро” градоначелник Никола Лукач, обратио им се и пожелео срећу на северу Европе и освајање медаље, а градски већник за спорт Драган Пецарски рекао је новинарима:

– Част нам је што је репрезентација глувих и наглувих Србије у нашем граду, а част нам је и што је међу њима наш Владимир Тепевац, ветеран у овом спорту. Захваљујући њему, овај тим Србије други пут је у нашем граду, а захваљујући људима у СЦ „Језеро” они имају овде одличне услове за рад и смештај у хостелу за њих је бесплатан.

Кикинђанин, голман Владимир Тепавац захвалио је челницима градске управе:

– Пуно ми срце што је изабрани тим Србије у нашем граду, све иде по плану, већ у уторак очекује нас први меч против домаћина Данске. Можемо много да урадимо, верујемо у успех.

Селектор Жељко Кукић, иначе Лозничанин, истакао је да у његовој екипи наступају рукометаши трећелигашких тимова из  Србије, овде их је 14, а укупан број глувих и наглувих играча у нашем рукомету је 30:

– Ово је најбољи тим Србије у последње време, идемо у Копенхаген по медаљу. Додатни подстрек нам је и велико гостопримство на које смо наишли у Кикинди, а захваљујумо се, пре свега, градоначелнику Лукачу и градском већнику Пецарском што је све на врхунском нивоу.

Златко Матић, генерални секретар Спортског савеза глувих и наглувих Србије, нагласио је да осим рукометаша, Србија има и селекције глувих и наглувих у фудбалу и шаху, али да највише успеха има ова рукометна:

– Први пут смо из Кикинде отишли на Олимпијаду глувих и наглувих у Бразил и тамо узели бронзу, нека нам Кикинда и овога пута буде срећна полазна лука. Захваљујући вашим руководиоцима, пошто смо добили бесплатан смештај, били смо у могућнсоти да позовемо још двојицу играча у изабрани тим и тако појачамо конкуренцију.

Светско првенство у Данској на распореду је од 3. до 16. јула, а, према речима гостију нашега града, први фаворити за освајање медаља су Хрватска и Немачка, а онда и наша репрезентација.

Летње првенство Србије. Осам медаља пливачима Велике Кикинде

Троје чланова Велике Кикинде освојило је укупно осам медаља, по четири златне и сребрне, на Летњем првенству Србије за јуниоре и у апсолутној конкуренцији, у педесетметарском базену београдског СЦ „11. април”.

Теодора Станчић допливала је до два злата, на 100 метара делфин и 400 мешовито, Алекса Коцкар био је најбржи на 50 леђно и други на 100 и 200 метара истим стилом, а Матија Торњански тријумфовао је на 400 краул и био другопласирани на 100 и 200 метара, такође краулом.

Наступило је још деветоро Кикинђана, а пливало је укупно 363 такмичара из 39 клубова Србије.

Летњи турнир у малом фудбалу

Спортски савез Кикинде, први пут од 2019. године, организоваће Летњи турнир у малом фудбалу. Председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов, на конференцији за медије, напоменула је да ће овога пута све бити подигнуто на највиши ниво.

– Било је претходних година и добрих и мање добрих момената на турнирима, а сада смо одлучили да све мора бити беспрекорно. Зато смо и ангажовали Марка Вукобрата, иначе спортског директора ОФК Кикинде, који ће бити директор Летњег турнира у малом фудбалу. Жеља нам је да овај турнир постане препознатљив и сигурно један од најважнијих и најбоље организованих у Војводини, а наравно свега овог не би било без подршке локалне управе – рекла је Чуданов.

Од 9. јула на отвореном игралишту Гимназије, сениорски тимови бориће се за новчане награде, а укупан фонд износи 500 хиљада динара.

– Планирани завршетак надметања је 12 дана, ако нас време послужи, а пријаве за турнир примаћемо до петка 7. јула. Котизација по тиму износи 12 хиљада динара. Очекујемо велики број екипа, а од тога ће зависити и коначан распоред утакмица. Победник турнира биће награђен с 350 хиљада, другопласирани са 100, а трећи с 50 хиљада динара. Предвиђене су и појединачне награде најбољем стрелцу, играчу и голману, а овим путем позивам и кикиндске фирме да нам се придруже у спонзорству, јер планирамо робне награде и за публику – истакао је Вукобрат.

Драган Пецарски, градски већник за спорт, закључио је на крају:

– Чинимо максималне напоре у развоју спортског туризма у Кикинди и овај турнир је део тога и поред тешке ситуације у којој је наш Град због блокаде рачуна. У ранијим приликама овај турнир је био и посећен и квалитетно организован, а сада ћемо радити још боље на организацији и изаћи још јачи из ове тешке ситуације. Град Кикинда максимално подржава организаторе, а ја позивам грађане да дођу у што већем броју у двориште Гимназије, јер ово је један леп сдржај током летњег периода.

error: Content is protected !!