Danas je u Novom Miloševu otvoren Muzej Ranko Žeravica, a u među zvanicama bio je i legendarni reprezentativac bivše države, Nikola Plećaš, stigao je na otvaranje iz Pule, u Hrvatskoj.
– Sve je zabeleženo i zapisano što je Ranko učinio za razvoj i kvalitet i jugoslovenske i košarke u svim Republikama nekadašnje države, a imao je veliki uticaj. Bio je vizionar, nije se držao postojećih standarda i hteo je nešto više. Uspeo je, osvojio je prvo srebro na Olimpijskim igrama, prvo zlato na Svetskom prvenstvu i sve evropske medalje. Čovek s tolikom reputacijom, uspehom i znanjem koje je prenosio i na mlađe trenere, više je nego zaslužio da mu se podigne ovako nešto, da ima jedan spomen koji je mnogo veći i lepši nego ime neke dvorane. Moram biti iskren i reći da sam zadivljen familijom Žeravica koja je uspela napraviti ovo, što će biti nezaboravno i gde će ove i buduće generacije moći svedočiti kako je stvarana košarka kod nas i ko je bio jedan od najvećih trenera s ovih područja – rekao je Plećaš.
Rankova udovica, Zagorka Žeravica napomenula je:
– Osmah posle Rankove sahrane, došli smo na ideju i dugo godina trajala je borba da stignemo do ovoga, ali sam prijatno iznenađenja koliko je sve ovo dobro sređeno. Morali smo sve sami i možda mi se baš zato još više i sviđa. Pošto su ovde sva mesta blizu, nadam se da će mnogi ljudi dolaziti i uživati u ovome.
Predsednik Skupštine Grada Kikinda Mladen Bogdan, istakao je:
– Veliki Ranko imao je običaj da kaže da mu je Kikinda najlepši grad na svetu i to je tako ostalo do kraja, bez obzira što je obišao ceo svet. Grad Kikinda odužio mu se na više načina, proglašen je počasnim građaninom našeg grada, a imamo i memorijalni turnir s njegovim imenom na kojem svake godine učestvuje veliki broj dece, što je nama važno, jer Kikinda je grad sporta. Pružili smo podršku Fondaciji Ranko Žeravica i svima onima koji su se zalagali za otvaranje ovog muzeja, jer smatramo da se tako odužujemo našem velikom stručnjaku.
Saša Maksimović, predsednik Opštine Novi Bečej, zaključio je:
– Ovakav spomen kompleks biće na čast svima, ne samo građanima Opštine Novi Bečej nego i Kikinđanima i svima onim koji žele da dođu i da odaju počast Ranku, da ga se sete ili da nauče ko je bio on.




– Košarka je jedan od najlepših sportova, a u Srbiji i jedan od najupešnijih, a nama u Kikindi je čast što je Ranko Žeravica, koji je postavio brojne temelje u našoj košarci, bio počasni građanin našeg grada. Danas nam je posebno zaovoljstvo što smo ugostili Božidara Maljkovića i što ovde vidimo ovoliko dečjih osmeha. Grad Kikinda, Sportski savez Kikinde i SC „Jezero” pružili su svu podršku i logistiku u orgnizaciji ovog događaja, jer želimo da mališani odu prepuni lepih utisaka – rekao je Lukač.
Božidar Maljković osvrnuo se najpre na trenutak u kojem se nalazi država.
Doajen kikindske košarke Miloslav Reljin, dodao je:
Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde, još je najavila:

Pogodio je najpre već u drugom minutu Dejan Ivanović, a u 18. prednost je udvostručio Remidžius Rafael Governor. Ivanović je je drugi put bio strelac u 28, a treći u 32. minutu. Pet minuta pre odmora, precizan je bio još i Đukić.
U nastavku, u 52. minutu, na 6:0 povisio je Marko Spahić, a u 79. tačku je stavio Dušan Radovanović za konačnih 7:0.
Kao neprikosnoveni lideri na vojvođanskom „Istoku”, fudbaleri OFK Kikinde, novog-starog srpskoligaša, sačuvali su ugled i u Perlezu, remiziravši u odličnom takmičarskom meču. Sredinom prvoga dela – šok, ali ne u rezultataskom pogledu. Tada je mlađani Milorad Barbul pao na travu obliven krvlju.
Begej će u subotu tražiti bodove spasa na kikindskom Gradskom stadionu, a očekuje se pre utakmice i dodela pobedničkog pehara OFK Kikindi.
