Оно што је било познато, потврђено је вечерас и званично, мокринска Црвена звезда првак је Друге лиге Војводине и од јесени играће у првом покрајинском рангу, а трећем у Србији. Мокринчани су у последњем 26. колу победили 30:28 у Долову истоимени тим и на тај начин сезону окончали 22. тријумфом уз по два ремија и пораза.
Спорт
Три кола преостало је до краја Подручне лиге „Зрењанин”, а у 27. рунди наковачки Полет поражен је 2:1 у Војводи Степи од Црвене звезде, стрелац јединог поготка за Наковчане био је Буцало у 88. минуту када је смањио, док мокрински Делија није отпутовао у Стајићево на утакмицу против истоименог тима и тако је изгубио службеним резултатом 3:0. Још је и кажњен минус бодом.
Полет је и даље трећи с 54 бода, шест мање од друге меленачке Русанде, па се практично опростио од наде да може до баража за улазак у покрајински ранг. Делија је 14. на лествици, има 21 бод и опстанак му зависи од расплета у вишим степенима надметања.
Комплетирано је 27. коло Војвођанске лиге „Исток”, а данас од три наша клуба једино су победили фудбалери рускоселске Црвене звезде, 2:0 добили су код куће перлешку Војводину. Новокозарачка Слобода и кикиндски ЖАК високо су поражени истим резултатом – 4:0, од Борца у Старчеву односно Јединства у Банатском Карађорђеву.
У Руском Селу, у дуелу равноправних ривала, играло се углавном између два шеснаестерца. На почетку другога полувремена сусрет је на десетак минута прекинут због провале облака, а нити наставак није донео било какву промену. Тако је било све до 70. минута, када је млађани Бајић изванредним ударцем с двадесетак метара, након што му је наишао одбитак, забио у горњи угао гостију. У 80. минуту све је одрадио Зечевић, убацио према Цвијановићу, испред којега је интервенисао Мишић но истовремено и проследио лопту у своју мрежу за коначан исход.
ОФК Кикинда јуче је математички, три кола пре краја сезоне, осигурала повратак у Српску лигу „Војводина”, има тренутно 64 бода. Слобода је трећа с 51, Црвена звезда пета са 46, Козара девета с 35, а ЖАК 13. с 28 бодова.
Милица Латковић била је најуспешнија џудока кикиндског Партизана на појединачном јуниорском Првенству Србије у Београду. Она је у дворани „Шумице” поделила треће место у својој тежинској категорији.
Никола Исаков био је пети, а Владимир Талијанов и Лука Мићић заузели су у својим категоријама седма места док је Дуња Мутавџић остала без пласмана.
Три кола пре краја Војвођанске лиге „Исток”, фудбалери ОФК Кикинде, након победе од 2:1 на Градском стадиону над тимом Младости из Омољице, осигурали су прво место и повратак у друштво српсколигаша, наш трећи ранг, након само сезоне! Данас је од наших екипа играла још и великоселска Козара која је код Јединства, у Влајковцу, уписала три бода такође резултатом 2:1.
Није добро почело по новог српсколигаша, данас на Градском стадиону. У 14. минуту, када су сви очекивали центаршут, Радисављевић је изненадио голмана Савкова. Погодио је ближи угао ударцем искоса с велике удаљености.
Осам минута касније, Матеја Јарић све је вратио на почетак, поравнањем. Барбул је након соло продора одиграо повратну лопту у средиште казненог простора, Јарић је испратио и рутински погодио за 1:1.
Иако је наш тим у још неколико наврата запретио гостима, био је то и резултат првога дела, а у наставку серија прилика за Кикинђане. У 61. минуту чувар мреже гостију Топић спасио је свој тим, извадивши лопту из доњег угла, а 13 минута касније гост Војновић створио се пред гол-цртом и избио у корнер. У 76. минуту капитен Небојша Ђукић главом је с петерца тукао замало преко гола, а исти играч минут касније окрзнуо је пречку одозго.
Коначно, осам минута пре краја ОФК Кикинда изборила је најбољу прилику – пенал. Дуга лопта упућена је у казнени простор гостију, кренули су к њој наш Јарић и Војновић, а гост је том приликом начинио фаул за најстрожу казну, коју је у 84. минуту у гол вредан три бода и пласмана у Српску лигу, претворио Ђукић.
– Играли смо под притиском, а то никада није лако, но, ето, успели смо стрпљивошћу да окончамо сезону на прави начин – рекао је Јарић након меча.
ОФК Кикинда: Савков, Божић, Јарић (Галешев), Мирков, Ивановић (Бајић), Зељковић (Станкић), Спахић, Рељић, Ђукић, Барбул (Рафаел), Радовановић.
Након 27. кола, нови шампион ОФК Кикинда сакупила је 64 бода, а Козара је девета с 35.
Сутра ће у Руском Селу Црвена звезда, од 17 сати, чекати Војводину из Перлеза, новокозарачка Слобода гостоваће у Старчеву код Борца, а кикиндски ЖАК, у Банатском Карађорђеву, играће против Јединства.
Светско првенство у куглању, у екипној конкуренцији, започело је јуче у хрватском граду Вараждину, а чланица репрезентације Србије је и Јелена Санто, куглашица кикиндске Кике.
За наш изабрани састав данас је почело надметање у једној од четири групе, а на старту Србија је била уверљива против Данске – 8:0 (3.421:2.886).
У другом колу групе Д, у недељу од 19 сати, Србија ће одмерити снаге са Словачком, а у уторак на распореду је сусрет с Мађарском. Очекује се да тада падне одлука о првопласираном у нашој групи, а фаворити за пролазак даље управо су Србија и Мађарска.
Иначе, пре сениорског, у Вараждину одржано је и Светско првенство за млађе категорије, Кикинђана није било у екипама Србије, али јесте међу селекторима. Нада Команов била с кадеткињама, а остала је и уз клупску колегиницу Санто, као асистенткиња селектора у стручном штабу наше најабоље селекције.
У Центру за стручно усавршавање одржано је првенство Града у шаху за средњошколце на којем се окупило 13 такмичара из три кикиндске школе, а победио је Огњен Јовандић, ученик Техничке.
Друго место зузео је Алекса Петков, такође из Техничке, а треће место поделили су Ненад Средојев из Економско-трговинске и Урош Суботички из Техничке школе.

Завршена је сезона у стоном тенису, а у кикиндској Галадској већ су увелико у току организационе припреме за наредну. Кикинђани имају четири екипе, три мушке и једну женску, а тренерски тим у саставу: Владимир Тошевски, Ненад Ђукић, Страхиња и Ивана Мршић, позива сву заинтересовану децу, али и момке и девојке да дођу у клуб и науче овај прелепи спорт који развија све мишиће тела.
Контакт телефони налазе се на слици.

Водећа на војвођанском „Истоку” ОФК Кикинда, без капитена Ђукића од старта, Спахића и Кецмана, није могла више учинити више од освајања бода у Банатском Великом Селу против Козаре. Тренер Јевто Јарчевић напомиње да је много проблема имао у припреми утакмице.
– И поред тога брзо смо повели и одиграли солидно прво полувреме. У наставку нисмо били добри у пасу и то је највећа замерка. Принудним изласком Рафаела, на одмору, изгубили смо и дефанзивни баланс на средини терена, а и енергетски били смо испод нивоа – каже Јарчевић.
Четири кола пре краја Јарчевићеви изабраници имају девет бодова вишка у односу на другопласиране Карађорђевчане па је јасно да је Кикинђанима потребно, у најгорем случају, још три бода за математичку оверу наслова првака који ће јој, након сезоне, донети повратак међу српсколигаше. У суботу на Градски стадион долазе Омољичани.
– Анализирали смо све пропусте на састанку, опорављају се повређени и колико-толико комплетираћемо редове за викенд. Очекујем да опет будемо на високом нивоу и у том случају искључујем могућност непријатног изненађења против Младости – оптимиста је Јарчевић.
Дакле, ако све буде било према плану ОФК Кикинда прекосутра ће прославити повратак међу српсколигаше, а један од оних који је и пре две године био део шампионског тима на покрајинском „Истоку” јесте Матеја Јарић (20). Након повреде и дуже паузе, сада у финишу сезоне опет се усталио уз леву ауту линију и узданица је тима за будућност.
– Имао сам повреду на прсту ноге, споро је рана зарастала, али био сам стрпљив и радио у теретани. Нисам на свом нивоу, али имам велику подршку стручног штаба, капитена, саиграча… Имам одређених проблема у физичком погледу и неким детаљима игре, али тренирам напорно као да није крај сезоне. Сутра сви очекујемо оверу трона, што смо и заслужили добрим партијама токоме целе такмичарске године – јасан је Јарић.
Слободан Јакшић, доскорашњи капитен и председник ВК ЖАК, снашао се у Шведској: Викинге учи ватерполу
Када су кикиндски љубитељи ватерпола очекивали да капитен ЖАК-а Слободан Јакшић оконча каријеру у базену и у потпуности се посвети председничким обавезама у клубу, које је дотад упоредо обављао с оним у води, овај наш суграђанин отиснуо се преко мора, на Скандинавско полуострво. Играчку каријеру на тај начин заиста јесте завршио у ЖАК-овој капици, али и половином сада већ минуле сезоне отишао пут далеке Шведске. На северу је континента од 24. фебруара и тамо сада потомке викинга учи ватерполу.
– Има пола године откад сам добио понуду од клуба Линкепинга, из истоименог града недалеко од шведске престонице Стокхолма, и ево ме сада тамо, готово три месеца. Иначе, пре десетак година Швеђанин Кростофер Ванг био је у нашем ЖАК-у, остали смо добри пријатељи и он ме је позвао у своју домовину. Линкепинг је његов град и клуб и предложио ми је да их учим игри, али и организујем клуб. Тако сам сада и тренер првог сениорског тима и координатор рада свих селекција – каже нам Јакшић.
Посрећило се Слободану одмах на старту, јер Линкепинг тек што је добио нови базен.
– Базен не само што је прелеп и нов, отоворен пре месец дана, већ и најмодернији у Шведској, а многи тврде чак и у читавој Скандинавији. Много деце жели да тренира ватерполо и зато су моји први утисци импресивни, Наравно, квалитет је далеко испод оног у Србији, али Швеђани су вредан народ који се труди да промени набоље ту слику. Много родитеља укључено је у рад клуба, а реч је о лекарима, професорима на факултетима, инжињера па чак има и научника. Остали родитељи долазе само као посматрачи и тако пружају подршку свој деци. Мени као странцу све је то занимљиво.
Друга је изванредна околност и што ће његов нови клуб у наредној сезони с првим тимом наступати у шведској елитној конкуренцији.
– Наравно, а сада је још повољније за нас и што све шведске екипе траже да их угостимо и одмеримо снаге с њима. Долазиће и на припреме у Линкепинг, а ми ћемо код своје куће на располагању имати велики број спаринг ривала. Моји момци, да напоменем и то, већ су показали одређени квалитет, одлично су одиграли плеј-оф за улазак у шведску елиту, победили све противнике, а осим у домаћој најјачој конкуренцији, играћемо и Нордијску лигу која је јака, а у њој има и доста играча из држава бивше Југославије.
Дакле, звезде или боље рећи три круне, симбол ове прогресивне европске Краљевине, у овој 2023. години, наклоњене су Јакшићу.
– Заиста, све је овде позитивно, а ваљда је нормално да ми мало недостају породица, пријатељи и Кикинда. Много сам причао Швеђанима о Кикинди и сада ме већ често запиткују када ћемо у мој родни град да мало тренирају и са ЖАК-ом. И публици сам занимљив. Прилазили су ми да се упозанамо када су чули да сам из Србије, а знају да је наш ватерполо јак. Има додуше у Шведској још тренера странаца, а нарочито талентоване деце из бивших југословенских република која желе да овде постану ватерполисти – закључује Слободан Јакшић.
СВЕ ЗА ДЕСЕТКУ
Сви у клубу предусретљиви су према Јакшићу.
– Све је за чисту десетку, уче ме шведски језик, а помало и ја њих српски. Шалу на страну, сви овде говоре енглески, али ваљаће ми што пре да савладам и шведски – истиче Слободан.