Спорт

stoni tenis radnici (1)

Na sportskoj olimpijadi radnika Vojvodine ekipa stonotenisera koja je predstavljala Kikindu osvojila je  ekipno prvo mesto, dok je treće mesto pojedinačno pripalo Branku Cvetkoviću. Pehar i zlatne medalje za naš grad osvojili su: Nenad Đukić, Željko Marić, Miodrag Banjac, Branko Cvetković i Miodrag Grujić.

-U stonom tenisu bilo je 12 ekipa i naš tim u finalu je bio bolji od Pančevaca. Svi mi stonim tenisom bavimo se iz hobija i zajedno treniramo u klubu „Galadska“  već dvadesetak godina. Na sportskoj olimpijadi učestvujemo godinama i uvek ostavrimo dobar plasman – istakao je Miodrag Grujić.

Na nadmetanju, čiji je domaćin bila Ada, su učestvivale ekipe iz svih većih mesta u Vojvodini. Takmičenja su organizovana u svim sportovima i trajala su tri dana.

 

Strelicari 1

Streličari iz čitave države okupili su se danas na četvrtom Vidovdanskom kupu Kikinde. Na stadionu Fudbalskog kluba „ŽAK“ normu je ispucavalo pedesetak takmičara iz 14 klubova. Domaćin takmičenja je kikindski Streličarski klub „Apolo“.

– Kikinda se, kao i do sada, pokazala kao odličan domaćin, stvorila je dobre uslove za održavanje turnira Kupa Srbije. Ovaj turnir je specifičan jer je poslednji pred Svetsko prvenstvo u target disciplini koje će se, od 30. jula, održati u Berlinu i na kojem će nas predstavljati sedam takmičara – izjavio je predsednik Streličarskog saveza Srbije, Slobodan Pavlović. – Kikinda ima konstantu mladih takmičara koji imaju potencijala i postižu prilično lepe rezultate. Grad je do sada bio dobar domaćin i dvoranskih i takmičenja na otvorenom, prepoznaje trud koji ulažu takmičari i pruža im maksimalnu podršku.

Vidovdanskom kupu prisustvovali su gradonačelnik Nikola Lukač i član Gradskog veća za sport i omladinu, Dragan Pecarski.

– Grad podržava Klub „Apolo“ koji, na veoma dostojan način, reperezentuje streličarstvo i grad. Trudićemo se i dalje da ulažemo u ovaj sport, da ih podržimo u ostvarivanju još boljih rezultata. Nadam se da ćemo se ponovo videti u septembru jer ćemo se kandidovati da budemo domaćini još većeg okupljanja streličara – rekao je Lukač.

Streličarstvo je olimpijska disciplina, pa se tako i danas u Kikindi gađalo olimpijskim lukom i na daljinama od 25 do 70 metara, u zavisnosti od kategorije.

Kako je izjavio Ljubomir Zamurović, predsednik Upravnog odbora Streličarskog udruženja „Apolo“, kikindski klub, zahvaljujući rezultatima svojih članova,  postaje brend grada, a u izgledu je i da će, od septembra, imati generalnog sponzora.

Srpske streličare, do kraja godine, očekuju još tri evropska takmičenja, od kojih će jedno, timsko prvenstvo, biti održano u Beogradu, u organizaciji Streličarskog saveza Srbije i Kluba „Košutnjak“. Biće to prvi put u istoriji da se tako veliko nadmetanje u ovom sportu održava u našoj zemlji.

357348001_1568360233654096_5999835847597969901_n

Ekipa „Gardoš „3X3“ iz Beograda pobednik je sportskog takmičenja „Mamut Open 3h3 Kikinda“. Oni su u finalu savladali ekipu „3X3 Zemare“ iz Novog Sada. Turnir je održan na otvorenim terenima Sportskog centra „Jezero“ i okupio je ekipe iz cele Srbije. Nikola Cvetković , tim menadžer pobedničke ekipe podsetio je da su na prošlogodišnjem turniru bili drugi.

-Kikinda je naša druga kuća. Najbolji uspeh ostvarili smo upravo na ovom nadmetanju jer smo sebi postavili više ciljeve i sledeće godine branićemo ovu titulu – rekao je Cvetković – Kao pobednici obezbedili smo učešće u finalu završnog turnira Srbije koji će biti održan u septembru na Trgu republike u Beogradu. To nam je bila namera, jer sada sa manje opterećenja učestvujemo na ostalim turnirima.

Treći turnir u olimpijskom sportu 3h3 basketu  okupio je 17 ekipa u seniorskoj kategoriji, a takmičila su se i deca u kategoriji U14.

-Ne postoji bolja afirmacija ovog  sporta od turnira. Održavaju se od 2011. godine i obišli smo veliki broj lokalnih samouprava u Srbiji. U basketu 3X3 Srbija je šest puta bila svetski i četiri puta evropski prvak, a osvojena je i bronza na olimpijadi. Kikinda je deo naše turneje po Srbiji i nadamo se da ćemo nastaviti saradnju i u narednim godinama – istakao je Lazar Jakovljević, delegat KSS  za 3X3 basket u Srbiji.

Pokrovitelj „Mamut Opena“ je  Grad Kikinda,  a organizator Sportski centar „Jezero“.

-Izuzetan sportski događaj postaje tradicionalan u našem gradu, gradu sporta. Pored profesionalnih ekipa, posebno nam je drago što smo imali devet ekipa dece ispod 14 godina. Za njih i za budućnost sporta sve ovo i radimo – dodao je Pudar.

Ovom događaju prisustvovao je i gradonačelnik Nikola Lukač i Dragan Pecarski, član Gradskog veća, koji su i dodelili pehare i medalje.

-Basket 3X3 postaje sve popularniji sport, a turnir „Mamut Open 3h3 Kikinda“ postaje sve značajniji među profesionalnim ekipama. Kao domaćinu žao mi je što naša ekipa nije ostvarila bolji rezultat, ali prvoplasirana ekipa je zasluženo pobedila – precizirao je Lukač – Naredne godine trudićemo se da takmičenje podignemo na viši nivo i mislim da je vreme da turnir preselimo u centar grada.

Prvoplasirana ekipa osvojila je 100.000 dinara , drugoplasirani su dobili  20.000 dinara i opremu KSS, a trećeplasirani su se okitili  bronzom i opremom KSS.

Organizovano je nadmetanje u brzom šutiranju „trojki“ kao i takmičenju u zakucavanju. Ovogodišnji „Mamut Open“ je humanitarnog karaktera. Na samom događaju prikupljaju se sredstva za našeg malog sugrađanina Damjana Petrova i Udruženje građana „ Deca sa ahondroplazijom“. Osim donacija gledalaca i sredstva od kotizacije za takmičenje u brzom šutiranju trojki i zakucavanju biće usmerene u tu svrhu.

354478099_834732237560393_221562842460904069_n

Na otvorenim terenima Sportskog centra „Jezero“ u toku je treći turnir u olimpijskom sportu 3h3 basketu koji je počeo u poslepodnevnim satima. Za naslov pobednika trećeg „Mamut Open“ turnira uskoro se očekuje nadmetanje dve najbolje ekipe.

Sportsko takmičenje, „Mamut Open 3h3 Kikinda“, čiji je pokrovitelj Grad Kikinda,  a organizator Sportski centar „Jezero“,  privukao je veliki broj ekipa iz cele Srbije.

Obezbeđene su i vredne nagrade. U seniorskoj kategoriji,  prvoplasirana ekipa osvojiće 100.000 dinara kao i mesto u finalu Srbije. Drugoplasiranima sledi  20.000 dinara i oprema KSS, a trećeplasirani će se okititi  bronzom i opremom KSS.

Takmičila su se i deca, budućnost košarke, basketa 3h3, i sporta uopšte, u kategoriji U14, a za njih su takođe spremne vredne nagrade. Pre finala gledaoci će uživati u nadmetanju u brzom šutiranju „trojki“ kao i takmičenju u zakucavanju.

Ovogodišnji „Mamut Open“ je humanitarnog karaktera. Na samom događaju prikupljaju se sredstva za našeg malog sugrađanina Damjana Petrova i Udruženje građana „ Deca sa ahondroplazijom“. Osim donacija gledalaca i sredstva od kotizacije za takmičenje u brzom šutiranju trojki i zakucavanju biće usmerene u tu svrhu.

IMG_0200 (1)

Povratnik u društvo srpskoligaša s Gradskog stadiona započeo je danas pripreme za predstojeću sezonu, koja startuje 12. avgusta.

Novi trener OFK Kikinde Vladimir Šponja na prvoj prozivci imao je 19 igrača, a od novajlija sada su tu: Veljko Lolić, Jovan Šević i Viktor Molnar, koji je bio opravdano odsutan. Takođe, opravdano odsutan je bio i Dejan Ivanović.

– Ambicija kluba je da postanemo stabilan srpskoligaš. Dosta će zavisiti od selekcije igrača koju treba da izvršimo i tad ćemo moći nešto više da kažemo koji smo nivo i koji su nam dometi, ali generalno cilj je opstanak u Srpskoj ligi. Pripreme ćemo odraditi na Gradskom stadionu, gde imamo odlične uslove, a trajaće šest nedelja, do početka prvenstva 12. avgusta – rekao je Šponja.

Sportski direktor Marko Vukobrat napomenuo je:

– Nismo još u potpunosti „skockali“ tim, pregovori sa potencijalnim igračima su u toku, a trenutno nam je epicentar, što se pojačanja tiče, štoperski par. U Srpskoj ligi mnogo su veći izazovi, taktički, fizički, motorički i zbog toga profili igrača koje tražimo su većinom mlađi fudbaleri koji mogu da ispune te zahteve višeg ranga.

Sa optimizmom i ambicijama nastupa i kapiten Nebojša Đukić.

– Kostur ekipe je ostao i nadamo se da ćemo napraviti tim koja će biti respektabilan u Srpskom rangu i da nećemo strepeti za opstanak. Kao igrači gledaćemo uvek da idemo i za stepenik više i daćemo sve od sebe da zauzmemo gornji deo tabele.

Stevan Zeljković, Marko Spahić, Milan Reljić, Petar Bajić, Jovan Glišić i Vojislav Mirkonj, napustili su Kikinđane.

 

stoni tenis 1

Rusko Selo domaćin je  prvog  Memorijalnog stonoteniskog turnira „Rusko Selo-Memorijal Kabok Imre“. Turnir je priređen u čast preminulog  dugogodišnjeg predsednika MZ Rusko Selo i člana Gradskog veća Imra Kaboka koji je jedan od osnivača stonoteniskog kluba „Čarnojević“.

-Osim inicijative za osnivanje kluba, Imre Kabok pomagao nam je sve ove godine. Posebno mu je važan bio rad sa decom. Imamo četrdesetak dece, registrovanih igrača, četiri godine bili smo u prvoj ligi, a dve igračice su i deo reprezentacije. Postižemo značajne i zapažene rezultate, a kako mnogo dugujemo Imru Kaboku odlučili smo se da organizujemo turnir u njegovu čast – rekao je Igor Radić, predsednik i trener u Stonoteniskom klubu „Čarnojević“.

Turnir, kom su prisustvovali Kabokovi supruga i sin, otvorio je gradonačelnik Nikola Lukač.

-Imre Kabok bio je moj prijatelj i saradnik. Uvek se borio za svoje  selo, pomagao je svima, imao je viziju kako treba da funkcionišu mesne zajednice, kao i na koji način razvijati poljoprivredu u gradu – kazao je Lukač – Borio se za svoje selo i svoje Ruskoselce. Siguran sam da će ovaj turnir postati prepoznatljiv u narednim godinama i imati još više učesnika.

Prvom Memorijalnom turniru prisustvovali su i  Dragan Pecarski, član Gradskog veća i Šandor Talpai, pomoćnik gradonačelnika.

-Imre Kabok puno toga uradio je za Kikindu i Rusko Selo. Stonotenseri kluba „Čarnojević“ imaju zavidne rezultate iza kojih stoji rad i trud. Ogroman je uspeh, u maloj sredini, napraviti ovakav klub – napomenu je Dragan Pecarski.

Na sportskom takmičenju, u fiskulturnoj sali OŠ „Gligorije Popov“,  učestvuje stotinak takmičara  svih uzrasnih kategorija iz Zrenjanina, Ečke, Subotice i Novog Sada.

 

 

3x3 ceda 1

U nedelju, 2. jula na otvorenim terenima Sportskog centra „Jezero“ održaće se treći turnir u olimpijskom sportu 3h3 basketu, gde je reprezentacija Srbije Svetski šampion.

 

Za turnir, „Mamut Open 3h3 Kikinda“, čiji je pokrovitelj Grad Kikinda, u organizaciji Sportskog centra „Jezero“, vlada veliko interesovanje ekipa iz cele Srbije. Tačno vreme početka turnira zavisiće od broja prijavljenih ekipa, a predviđeno je da  počne u 12 časova. Polufinale je planirano u 20 časova. Nakon toga će košarkaški megdan podeliti ekipe koje će se nadmetati za naslov pobednika trećeg „Mamut Open“ turnira.

Najbolje ekipe očekuju vredne nagrade. U seniorskoj kategoriji,  prvoplasirana ekipa osvojiće 100.000 dinara kao i mesto u finalu Srbije. Drugoplasiranima sledi  20.000 dinara i oprema KSS, a trećeplasirani će se okititi  bronzom i opremom KSS.

Takmičiće se i deca, budućnost košarke, basketa 3h3, i sporta uopšte, u kategoriji U14, a njih takođe očekuju vredne nagrade. Organizovaće se i nadmetanje u brzom šutiranju „trojki“ kao i takmičenje u zakucavanju.

Ovogodišnji „Mamut Open“ je humanitarnog karaktera. Na samom događaju prikupljaće se sredstva za našeg malog sugrađanina Damjana Petrova i Udruženje građana „ Deca sa ahondroplazijom“. Sredstva od kotizacije za takmičenje u brzom šutiranju trojki i zakucavanju biće usmerene u tu svrhu.

Gostoprimstvo Kikinđana kao dodatni podstrek

Rukometnu reprezentaciju gluvih i nagluvih Srbije, koja se priprema u našem gradu za predstojeće Svetsko prvenstvo u Danskoj, posetio je u dvorani „Jezero” gradonačelnik Nikola Lukač, obratio im se i poželeo sreću na severu Evrope i osvajanje medalje, a gradski većnik za sport Dragan Pecarski rekao je novinarima:

– Čast nam je što je reprezentacija gluvih i nagluvih Srbije u našem gradu, a čast nam je i što je među njima naš Vladimir Tepevac, veteran u ovom sportu. Zahvaljujući njemu, ovaj tim Srbije drugi put je u našem gradu, a zahvaljujući ljudima u SC „Jezero” oni imaju ovde odlične uslove za rad i smeštaj u hostelu za njih je besplatan.

Kikinđanin, golman Vladimir Tepavac zahvalio je čelnicima gradske uprave:

– Puno mi srce što je izabrani tim Srbije u našem gradu, sve ide po planu, već u utorak očekuje nas prvi meč protiv domaćina Danske. Možemo mnogo da uradimo, verujemo u uspeh.

Selektor Željko Kukić, inače Lozničanin, istakao je da u njegovoj ekipi nastupaju rukometaši trećeligaških timova iz  Srbije, ovde ih je 14, a ukupan broj gluvih i nagluvih igrača u našem rukometu je 30:

– Ovo je najbolji tim Srbije u poslednje vreme, idemo u Kopenhagen po medalju. Dodatni podstrek nam je i veliko gostoprimstvo na koje smo naišli u Kikindi, a zahvaljujumo se, pre svega, gradonačelniku Lukaču i gradskom većniku Pecarskom što je sve na vrhunskom nivou.

Zlatko Matić, generalni sekretar Sportskog saveza gluvih i nagluvih Srbije, naglasio je da osim rukometaša, Srbija ima i selekcije gluvih i nagluvih u fudbalu i šahu, ali da najviše uspeha ima ova rukometna:

– Prvi put smo iz Kikinde otišli na Olimpijadu gluvih i nagluvih u Brazil i tamo uzeli bronzu, neka nam Kikinda i ovoga puta bude srećna polazna luka. Zahvaljujući vašim rukovodiocima, pošto smo dobili besplatan smeštaj, bili smo u mogućnsoti da pozovemo još dvojicu igrača u izabrani tim i tako pojačamo konkurenciju.

Svetsko prvenstvo u Danskoj na rasporedu je od 3. do 16. jula, a, prema rečima gostiju našega grada, prvi favoriti za osvajanje medalja su Hrvatska i Nemačka, a onda i naša reprezentacija.

Letnje prvenstvo Srbije. Osam medalja plivačima Velike Kikinde

Troje članova Velike Kikinde osvojilo je ukupno osam medalja, po četiri zlatne i srebrne, na Letnjem prvenstvu Srbije za juniore i u apsolutnoj konkurenciji, u pedesetmetarskom bazenu beogradskog SC „11. april”.

Teodora Stančić doplivala je do dva zlata, na 100 metara delfin i 400 mešovito, Aleksa Kockar bio je najbrži na 50 leđno i drugi na 100 i 200 metara istim stilom, a Matija Tornjanski trijumfovao je na 400 kraul i bio drugoplasirani na 100 i 200 metara, takođe kraulom.

Nastupilo je još devetoro Kikinđana, a plivalo je ukupno 363 takmičara iz 39 klubova Srbije.

Letnji turnir u malom fudbalu

Sportski savez Kikinde, prvi put od 2019. godine, organizovaće Letnji turnir u malom fudbalu. Predsednica Sportskog saveza Kikinde Jelena Čudanov, na konferenciji za medije, napomenula je da će ovoga puta sve biti podignuto na najviši nivo.

– Bilo je prethodnih godina i dobrih i manje dobrih momenata na turnirima, a sada smo odlučili da sve mora biti besprekorno. Zato smo i angažovali Marka Vukobrata, inače sportskog direktora OFK Kikinde, koji će biti direktor Letnjeg turnira u malom fudbalu. Želja nam je da ovaj turnir postane prepoznatljiv i sigurno jedan od najvažnijih i najbolje organizovanih u Vojvodini, a naravno svega ovog ne bi bilo bez podrške lokalne uprave – rekla je Čudanov.

Od 9. jula na otvorenom igralištu Gimnazije, seniorski timovi boriće se za novčane nagrade, a ukupan fond iznosi 500 hiljada dinara.

– Planirani završetak nadmetanja je 12 dana, ako nas vreme posluži, a prijave za turnir primaćemo do petka 7. jula. Kotizacija po timu iznosi 12 hiljada dinara. Očekujemo veliki broj ekipa, a od toga će zavisiti i konačan raspored utakmica. Pobednik turnira biće nagrađen s 350 hiljada, drugoplasirani sa 100, a treći s 50 hiljada dinara. Predviđene su i pojedinačne nagrade najboljem strelcu, igraču i golmanu, a ovim putem pozivam i kikindske firme da nam se pridruže u sponzorstvu, jer planiramo robne nagrade i za publiku – istakao je Vukobrat.

Dragan Pecarski, gradski većnik za sport, zaključio je na kraju:

– Činimo maksimalne napore u razvoju sportskog turizma u Kikindi i ovaj turnir je deo toga i pored teške situacije u kojoj je naš Grad zbog blokade računa. U ranijim prilikama ovaj turnir je bio i posećen i kvalitetno organizovan, a sada ćemo raditi još bolje na organizaciji i izaći još jači iz ove teške situacije. Grad Kikinda maksimalno podržava organizatore, a ja pozivam građane da dođu u što većem broju u dvorište Gimnazije, jer ovo je jedan lep sdržaj tokom letnjeg perioda.

error: Content is protected !!