Danas je na rasporedu bilo pet od osam utakmica trećeg kola Vojvođanske lige „Istok”, a od tri kluba sa šire teritorije Grada Kikinde, pobedu je zabeležila jedino Kozara, bila je uverljiva na svom terenu protiv poslednjeplasiranih Belocrkvana, Sloboda je remizirala u Vlajkovcu, a u Srpskoj Crnji poraz je pretrpila Crvena zvezda.
Velikoselci su do odmora protiv BAK odradili najveći deo posla, vodili su 3:0 pogocima Misića (dvaput je bio strelac) i Kočiša, a u samom finišu susreta upisao se i B. Bunić za konačan ishod.
Novokozarčani su na gostovanju kod Jedinstva vodili 2:0 na poluvremenu, dvostruki strelac bio je Kovačević. Na početku drugoga dela – penal za Vlajkovčane, koji je iskorišten, a pet minuta pre kraja susreta Jedinstvo je stiglo do remija.
I dok je Sloboda u finišu ispustila dva boda, Ruskoselci su ostali bez jednog i to u još kasnijoj fazi utakmice u Srpskoj Crnji. Budućnost je do plena stigla u drugom minutu sudijske nadoknade.
Sutra od 16.30 sati četvrti naš klub u ovom rangu, kikindski ŽAK dočekaće na Vašarištu Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva.
Nisu naši fudbaleri spuštali gas, Mirkov je zamalo bio neprecizan s distance, a potom je Viktor Molnar u 39. minutu udvostručio prednost. Učinilo se na trenutak da je preterao sa soliranjem, no ipak je iz ravnotaže izbacio čuvara i onda odmerenim prizemnim udarcem pogodio suprotan ugao golmana Jedinstva.
U nastavku igre, već u 49. minutu – 3:0, pogotkom defanzivca Uroša Mojsilovića. Ne baš visoki novajlija u crveno-belom i skočio je izvanredno i trzajem glave doneo novu radost OFK Kikindi, a nakon kornera Radovanovića. Na isteku sata igre, konačan ishod. U 59. minutu Ivanović se našao u gotovo preslikanoj poziciji kao i u prvom poluvremenu i istovetnim udarcem u bliži gornji ugao postavio krajnjih 4:0. Staropazovčani su prvi i jedini put zapretili tek osam minuta pre kraja, no dovoljno tek da i mlađani čuvar mreže Kikinđana Jovan Oparnica bude ocenjen. Istakao se skrativši ugao napadaču gostiju.
OFK Kikinda: Oparnica, Beljić, Mirkov, Ivanović, Molnar (Đukić), Mojsilović, Kecman (Jarić), Rafael (Popeskov), Barbul (Lukić), Lolić, Radovanović.
– Znali smo da nas čeka teška utakmica protiv nezgodnog rivala. Vremenski uslovi bili su teški, ni teren nije bio u najboljem stanju, a mi nismo odigrali baš sjajno, međutim iskoristili smo šanse, izgledali smo timski dobro i, što je najvažnije, upisali nova tri boda. Pred nama je još jedan težak ispit, dočekaćemo Jedinstvo iz Stare Pazove i zanima nas samo kako da nastavimo niz pobeda – kaže Lolić.
– Snašli smo se bolje od Bečejaca, mi smo prilike krunisali, oni ne, a na kraju golovi se samo i broje. Posmatrajući na taj način, zasluženo smo slavili. Verujem, međutim, da moja ekipa može igrati disciplinovanije, organizovanije i energetski bolje, jer ovi parametri nedostajali su nam u Bečeju pa da budemo još zadovoljniji nakon pobede. Igrači uvek moraju biti na visokom mentalnom nivou i podređeni timu – ističe Šponja.
– Ovo vaše takmičenje je važan događaj za naš grad i zato je i Grad Kikinda pokrovitelj regionalne Olimpijade. To je naša poruka koliko smo okrenuti brizi o starijima i koliko im pružamo podršku da budu aktivni u ovakvim sportskim aktivnostima. Podržavamo penzionere koji su nas razumeli kada je bilo najteže – rekao je Bogdan.
Milan Periz, sekretar kikindskog Udruženja penzionera, dodao je:
– Cilj nam je da što više penzionera uključimo u udruženja i u aktivnosti, pa i u ovakve sportske. Širom Srbije održavaju se ovakva regionalna takmičenja, a krajem septembra i početkom oktobra biće održana Olimpijada na nivou Srbije. Šest ekipa, iz Kanjiže, Sente, Ade, Novog Kneževca, Čoke i Kikinde, takmiče seu pikadu, malom fudbalu, basketu i brzom hodanju, a prošle godine naši predstavnici, u konkurenciji 102 ekipe, bili su šesti u Srbiji.

– Zaista je ovde dobra organizacija. Kažu da od 1. avgusta, kada je počeo turnir, samo dva dana zbog kiše nije bilo utakmica, ali gledalaca je bilo konstantno i ovako ih videti u selu, posle našeg turnira u gradu, je impresivno. Mogu da kažem svaka čast organizatoru za toliko ekipa koliko se prijavilo i uopšte za kompletnu organizaciju. Grad Kikinda i Sportski savez Kikinde uvek će da podrži šta god da se ovako organizuje i ko god da se ovako potrudi da napravi u svom selu.
– Kao organizatori ovog turnira smo imali 18 ekipa u četiri grupe. Ne mogu tačno da vam kažem koliko godina postoji, ali ovo je tradicionalni turnir, sigurno 40 godina, stariji je od mene, možda i 50 godina. Još kao mali se sećam, ovde je mnogo ekipa dolazilo, sada zadnjih godina prosečno, desetak, 12 ekipa, a mi smo ove godine uspeli da sakupimo 18 ekipa što je za savku pohvalu. Ne da hvalim sebe, ali Kikinda je imala mnogo veće novčane nagrade nego mi i 12 ekipa. Čoka koja je organizovala sa Sanadom i Ostojićevom zajedno, imala je pola miliona dinara, a mi skromnih 150.000 za prvu nagradu. Druga je 50.000, a treća 20.000 dinara. Nadamo se da ćemo dogodine naći malo više sponzora i moći nagrade da povećamo. Najveću pomoć dobijamo od naše Mesne zajednice, idemo molimo sve firme, neki izađu u susret, koliko mogu, kako mogu. Posle finalne utakmice imamo i tombolu. Grad Kikinda ustvari nama daje sredstva preko naše Mesne zajednice, to se na godišnjem nivou pravi budžet koji Fudbalski klub Borac može da dobije i onda od toga što imamo moramo da raspolažemo i da održimo klub u životu i da organizujemo turnir. Od 1. aprila ove godine sam uzeo tu funkciju u FK Borac, pokrenuo sam klub posle šest i po godina. Nije bilo nikakve ekipe, pokrenuli smo školu mladih, vratio nam se čak i prvi tim, krećemo prvo kolo, 3. septembra igramo kod kuće u zadnjoj ligi. Od nule počinjemo pa sad dokle ćemo stići, nadam se da ćemo stići. Ovu polusezonu i ne moramo, bitno je da sad pokrenemo, da zaživimo ovaj klub.
FOTO: Grad Kikinda
„Žuti mravi”, golovima Radivojca, slavili su 2:0 na najudaljenijem gostovanju – u Beloj Crkvi protiv BAK-a, velikoselska Kozara dvaput je vodila, ali na kraju remizirala je 2:2 u Melencima s Rusandom (strelci za Velikoselce bili su Kočiš i B. Bunić), a Sloboda je u Novim Kozarcima poražena 1:3 od Proletera iz Banatskog Karlovca.
Dve dobre prilike i stativu imali u Novokozarčani, a Karlovčani su ih kaznili iz prve opasnosti. Nišović je između dvojice ušao u kazneni prostor Novokozarčana, premišljao se nekoliko trenutaka šta bi, a onda je visoko šutirao i pogodio suprotan ugao. Ubrzo je Sloboda poravnala, Kovačević je iznudio nasjtrožu kaznu i potom s penala bio precizan. U nastavku, Nišović sa još veće udaljenosti i još više iskosa po drugi put prevario je domaćeg golmana Ćirića, a pobedu Proletera overio je rezervista Ilić, iz gužve, bliže kraju.
Četvrti naš klub u ovom rangu, ruskoselska Crvena zvezda dočekaće sutra od 17 sati ekipu Jedinstva iz Vlajkovca.
Fudbaleri OFK Kikinde zabeležili su i drugu pobedu u novoj sezoni Srpske lige „Vojvodina”! U drugom kolu savladali su 2:1 u Bečeju istoimeni tim. U uvodu zapretili su Bečejci, a na suprotnoj strani vođstvo OFK Kikindi doneo je Andrej Benke u 11. minutu. Mojsilović je izveo aut, Ivanović je primio loptu i kada je ušao u kazneni prostor odložio ju je u desno. Tamo se sam našao Benke i zabio visoko po sredini gola. Do odmora, Ivanović je mogao duplirati prednost, sve je odlično odradio, ali onda i promašio nemoguće, sa sedam ili osam metara. Još su dvaput Bečejci tukli van okvira gola u za njih obećavajućim situacijama, a Veljko Lolić OFK Kikindi mogao je doneti uverljiviju prednost.
Ipak, mlađani Lolić u 59. minutu duplirao je vođstvo. Benke je utekao odbrani Bečejeca u kontri i zatim uposlio Lolića koji je manirom iskusnog igrača matirao domaćeg čuvara mreže. Kontrolisala je OFK Kikinda u potpunosti događanja na terenu tokom celog drugog poluvremena, a Ivanović je u 78. minutu bio u još jednoj odličnoj prilici. Mogao je i, umesto što je sam pokušao, uposliti Lolića koji bi onda imao zicer. U narednom napadu, Bečej je stigao do penala, zastala je pre toga odbrana naše ekipe pomislivši da je ofsajd, a iz kaznenog udarca siguran je bio Tomić, ali u napetom finišu, ipak, pobeda OFK Kikinde nije bila ugrožena.