Спорт

Olajić i Radosavčev u Karatašu

Мушки одбојкашки клуб Кикинда добио је још једно признање од Одбојкашког савеза Србије.

Наиме, у Караташу, ОСС сваке године, током јула у две смене, организује камп за најперспективније пионире и пионирке из целе Србије. Милан Радосавчев, тренер МОК Кикинда, вели:

– Време је показало да међу овом децом, редовно, имамо будуће државне репрезентативце, МОК Кикинда и ове године, као и претходних, имала је своје представнике. Страхиња Олајић био је у првој смени, а у другој као тренер узео сам учешће пошто сам добио позив да радим с девојчицама, након четири претходне године када сам радио с дечацима.

Trijumf Pro univerzala

Екипа Про универзала, победом у финалу од 2:0 над тимом Стоваришта Ковачевић, тријумфовала је на летњем турниру у дворишту кикиндске Гимназије, пред 700 гледалаца с купљеним улазницама па је, рачунајући и велики број малишана, завршном догађају сведочило безмало хиљаду љубитеља „игре на петопарцу”. Стрелац водећег поготка за шампионски састав био је Врбачки у првом полувремену, а победу је оверио Марић у наставку игре. Немања Врбачки проглашен је и за најбољег појединца турнира, најефикаснији је Небојша Ђукић из редова поражених у финалу, постигао је укупно 10 голова на такмичењу, а за најбољег голмана проглашен је Бошко Крстић, такође из Стоваришта Ковачевић. Пехар капитену Про универзала Бориславу Симину уручио је градоначелник Кикинде Никола Лукач.

– Све је било на високом нивоу, од организације до овог финалног меча. Сви смо уживали и видели колико је Кикинђана било овде и колико они воле „најважнију споредну ствар на свету”. Много квалитетених играча је продефиловало, а ја се захваљујем одличним органозаторима и поручујем да ће Град Кикинда увек да подржи и организује овакве манифестације које окупљају велики број наших младих суграђана – рекао је Лукач.

И Симин је имао само речи хвале за овај турнир.

– Било је савршено, од организације до наше игре у финалу. Заслужено смо победили у утакмици која је била лепа и за гледање – истакао је Симин.

Милош Павловић, из Организације фудбала Павлињо, казао је:

– Хвала Граду Кикинди што је пружио шансу нашој Организацији фудбала да покажемо шта знамо у организацији оваквих манифестација. Све што сте видели потврдило је да Град није погрешио што нам је дао поверење да направимо овај спектакл. Биће ово најбољи турнир у Војводини, а ускоро, за коју годину, и у Србији!

Директор турнира Марко Вукобрат, напоменуо је:

– Све је протекло у најбољем реду, презадовољни смо, а ако је и било неких ситнијих пропуста, сигурно их неће бити догодине. Све ово радимо пре свега због момака у екипама, али исто тако и због ове бројне кикиндске публике и могу само да кажем да више не сме да буде пауза и да овај летњи турнир мора да постане традиција и да буде све бољи и бољи.

Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, закључила је:

– Веома лепо је било и најважније је да је све прошло без повреда. Сад се види да је ово требало нашим суграђанима, било је и пуно спонзора, лепих награда за гледаоце и сви су могли да оду задовољни кућама, а Марко Вукобрат, као директор турнира, оправдао је наше поверење.

Додајмо, у утакмици за треће место, Агробанат Кикинда, екипа састављена од играча из Зрењанина, савладала је ФК Полет, резултатом 10:3, па је Зрењанинцима припало 50 хиљада динара, другопласирани су инкасирали 150, а шампионска екипа 350 хиљада динара.

Vladimir Šponja, kormilar OFK Kikinde, nakon prve faze priprema

Повратник у српсколигашку „Војводину”, с две поставе и десеторицом углавном млађаних, неафирмисаних новајлија, на Градском стадиону поражен је у другој провери 2:3 од елемирског Нафтагаса, а нови тренер ОФК Кикинде Владимир Шпоња начинио је пресек након првогa дела припрема, које су започеле 2. јула.

– Момци одлично подносе напоре и види се њихова огромна жеља да се покажу у најбољем светлу. После аеробних тренинга и тренинга брзинске и експлозивне снаге, на ред је дошао и рад на анаеробним способностима и низ припремних мечева. Ове седмице ушли смо у најтежи део припрема и упоредо са радом на физичким способностима, покушавамо да усвојимо захтеве и принципе у игри, а од првога дана посвећени смо и тактичким задацима – каже Шпоња.

Пре одмеравања снага с Елемирцима, одиграла је ОФК Кикинда утакмицу и у Ади.

– Први наш противник био је нижеразредни тим из Енглеске, Челзи роверс, који је много слабији од нас, победили смо 4:0 и тај сусрет није могао показати наше недостатке. Ипак, сви играчи добили су прилику, а већ меч против Нафтагаса био је сасвим друга прича. По мени, Елемирци су један од главних фаворита за највиши пласман у српсколигашкој „Војводини” у предстојећој сезони. Екипа им је састављена од сјајних индивидуалаца, а с клупе је води тренер који зна шта хоће и стога је ова провера била права прилика да видимо колике су наше реалне могућности.

Шпоња сматра да је против Елемираца било добрих момената, али и великих падова.

– Јасно је да у Српској лиги такве пропусте нећемо смети да чинимо. Међутим, када све саберем и одузмем, имам разлога за отимизам и веру да ћемо до 12. августа бити спремни за изазове који нас очекују. Истовремено, и летњи прелазни рок је дугачак и постоји могућност додатног освежења играчког кадра. Како год било, сигирно је да ће овој младој екипи требати много подршке, разумевања и толеранције и у том случају сигуран сам да ће тада млади имати много тога да покажу у српсколигашкој „Војводини” – јасан је Шпоња.

CDA_0601

Спортски центар „Језеро” Кикинда позива све заинтересоване да пријаве своју екипу за забавно спортску манифестацију „Војводина Опен бај Инвиктус” која се организује 28. и 29. јула на отвореним базенима Спортског центра “Језеро” у Кикинди са почетком од 19 часова.

Реч је о такмичењу  у ком су игре осмишљене на бази некадашњих популарних „Игара без граница“. Замишљено је као спортска манифестација такмичарско – забавног карактера чији је циљ да се такмичари добро забаве савладавајући разне препреке и логичке задатке. Број екипа које могу да учествују је неограничен, а минимум је четири. У  једнoj екипи минимално треба да буде пет чланова и мора бити сачињена од три мушкарца и две девојке. Све екипе учествују у неколико дисциплина, у зависности од броја екипа.

Из СЦ „Језеро“ позивају суграђане да оформе своју екипу или представљају свој клуб и да се, пре свега, добро забаве уз игре на базену. Бесплатно је и учешће за екипе као и за гледаоце, а покровитељ такмичења је Града Кикинде. Пријава екипа  је могућа на број телефона 065/ 526 – 81 – 20.

Такође, у недељу, 30. јула, на “Старом језеру” одржаће се дечје такмичење ОЦР Кидс, где ће малишани до 13 година имати прилику да се опробају на специјално осмишљеним справама и полигону. Пријаве за ОЦР Кидс су на дан трке, уз присуство родитеља или старатеља.

Još jedno basket usijanje

Поводом предстојећег турнира у баскету 3х3 „Кикинда 2023” у просторијама Спортског савеза Кикинде одржана је конференција за новинаре на којој су говорили Владимир Шурлан, саветник за спорт у ССК и Јелена Чуданов, председница ССК.

– Прошле године организовали смо турнир први пут и било је све дивно, а ове  године, надамо се, биће још боље. Решили смо да све буде у једном дану одржано, у недељу 30. јула, а сада очекујемо и да посета буде већа него 2022,  иако је и тада било много гледалаца. Велико интересовање смо имали за овај турнир па смо морали и да ограничимо број екипа на 12, а свега не би било да није подршке градске управе – рекла је Чуданов.

Шурлан, иначе кошаркашки делатник, додао је:

– Место догађаја је старо, окупићемо се на градском тргу код фонтане, а кош, подлога, трибине и велики екран стижу нам из Спортског савеза Војводине. Од 12 тимова, шест су из Кикинде, три из Зрењанина, два из Новога Сада и једанаиз Врбаса. Имамо четири групе са по три екипе, почећемо у 15 сати, а финале је превиђено за 22 сата. Наградни фонд је богат, иако турнири у баскету не могу по томе да прате турнире у малом фудбалу. Код нас ће победник зарадити 150 хиљада, другопласираном ће припасти 70, а трећем 30 хиљада динара.

bulatovic vlada

Пред око хиљаду посетилаца, 15 такмичара из Србије, Бугарске и  Румуније надметало се у шест дисциплина. То су: традиционално вучење камиона од 7 тона, ношење кофера од по 120 килограма , дизање аутомобила, затим супер јоко дисциплина која подразумева ношење терета од 360 килограма дуж стазе од 20 метара, дизање дебла од 150 килограма и традиционалана пирамида, подизање терета од 130, 180 и 230 килограма на четири степеника.

Није било изненађење што је титулу најснажнијег човека Балкана понео Владимир Булатовић из Кикинде. Булатовић је у „граду бакра” тријумфовао и лане, али су тада учествовали само снагатори из Србије. Друго место заузео је Александар Мили Радовановић из Београда, а треће бугарски шампион Пејто Кристоф.

Организатор такмичења био је Стронгмен савез Србије, а генерални покровитељ Град Бор.

Druga provera za fudbalere OFK Kikinde

У другој провери за оба српсколигаша, ОФК Кикинда на Градском стадиону поражена је 2:3 од елемирског Нафтагаса.

Већ у трећем минуту повратник у редове Кикинђана Молнар решио је ситуацију „један на један”, матирајући голмана Елемираца Галина. У 19. минуту на супротној страни Миливојев је покушао искоса нешто између набачене лопте и ударца у доњи угао, а на лопту је налетео Бачвански и изблиза ју убацио у мрежу за изједначење. Преокрет је донео Ренић након пола сата игре, а одбрана ОФК Кикинде претходно је изиграна на малом простору у свом шеснаестерцу. До одмора, ново поравнање. У 37. минуту новајлија Бенцке прелепим голом изједначио је на 2:2. Свему је претходио корнер, а нови играч Кикинђана, након одбитка, школски је, ефектиним ударцем, пребацио читав букет играча испред себе, као и истрчалог чувара мреже Нафтагаса.

Нови кормилар ОФК Кикинде Шпоња на одмору је променио свих 11 играча, Кандић стратег Елемираца тек тројицу, а у 56. минуту Миливојев је донео нову предност гостима, после асистенције Ренића који га је лепо спојио. Одмах потом и преостали резервисти, њих осморица, из редова Елемираца ушли су у игру, а до краја више није било промене резултата, иако је на обе стране виђено неколико одличних покушаја.

ОФК Кикинда: Савков, Барбул, Ђукић, Лукић, Радовановић, Кецман, Лолић, Бенцке, Мирков, Молнар, Ивановић. Играли су још: Опарница, Радосављевић, Галешев, Јовановић, Јарић, Рафаел, Попесков, Виловски, Бељин, Хајду, Шевић.

360070647_656399832702373_5556603216971836242_n

Летњи турнир у малом фудбалу “Кикинда 2023” отворен је вечерас у дворишту Гимназије „Душан Васиљев“ и Економско -трговинске школе. Учествује 12 екипа од којих је 11 из Кикинде и околних села, а једна је из Зрењанина. Турниру су присуствовали Никола Лукач, градоначелник и Драган Пецарски, члан Градског већа, а отворила га је Јелена Чуданов, предеседница Спортског савеза.

Спортски директор турнира Марко Вукобрат подсетио је да се после три године паузе поново организује турнир, а ове године наградни фонд је никада већи и износи укупно пола милиона динара.

-Наградни фонд је пола милиона динара и првопалсирани ће освојити 350.000, другопласирани 100.000 и трећепласирани 50.000 динара. Уколико нас време послужи четири дана играће се по групама и четири дана је плеј оф односно две вечери четвртфинала, једно полуфинала и финално вече и утакмица за треће место. Очекујемо да победника добијемо за осам дана – истакао је Вукобрат.

Јелена Чуданов додала је да су суграђани били ти који су инсистирали да се летњи турнир поново организује.

-Уз подршку и помоћ Града сви љубитељи фудбала имаће прилику да уживају и навијају за своје фаворите. Драго ми је што имамо велики број екипа са територије града које својим учешћем подржавају све што радимо. Сигурна сам да ће на терену сви бити добри противници и да ће се такмичити у духу фер плеја – казала је Јелена Чуданов.

Осим новчаних, награде ће бити уручене најбољем играчу, стрелцу и голману турнира.

За све који буду пратили турнир, свако вече обезбеђене су робне и новчане награде. Улазнице се до плеј офа продају по цени од 100, а за плеј оф су 200 динара. Гледаоци треба да их чувају  јер једино тако могу да  учествују наградној игри.

IMG_20230713_192017

Кикинда је домаћин кампа “Одбојка зове – Мој први смеч” у којем је учешће узело осамдесетак дечака из читаве Србије. Организатор је  Одбојкашки савез Србије, а тренинзи се свакодневно одржавају у СЦ “Језеро”. Никола Лукач, градоначелник и Драган Пецарски, члан Градског већа посетили су госте и пожелели им добродошлицу у наш град.

-Камп је од велике важности за српску одбојку. Ово је друга недеља да се одржава и окупио је велики број талентованих одбојкаша који су прошли селекцију – истакао је Неџад Османкач, селектор мушке јуниорске репрезентације Србије  – Другу годину заредом смо у Кикинди, а за то су заслужни фантастични услови које имамо од смештаја до тренинга. Хвала локалној самоуправи, а посебно градоначелнику Лукачу који је препознао колико је важно радити са младим талентима. Неки од ових момака, сигуран сам, биће врхунски спортисти.

Менаџер и координатор пројекта Зоран Лајић испред Одбојкашког савеза Србије додао је се у Кикинди окупила Србија у малом.

-У две смене имамо  осамдесетак дечака и десетак тренера којима смо пренели своје знање. Кикинда је са правом град добрих људи јер нам је другу годину беспрекоран домаћин, а помаже нам и око техничке организације – казао је Лајић.

Најбољи одбојкаши узраста од четвртог разреда основне до трећег разреда средње школе у Кикинди су вредно тренирали и научили пуно тога. Међу њима је и Тадија Матић (15) из Лесковца.

-Други пут сам у Кикинди и веома ми се свиђа. Миран и леп град са пуно историје, а нарочито сам одушевљен мамутицом Киком коју смо видели у Народном музеју. Камп ми пуно значи јер ми помаже да извучем свој максимум, да поправим технику. Стекао сам и упознао пуно нових пријатеља – додао је Тадија Матић.

Овај пројекат успео је да заинтересује дечаке да се баве одбојком и спортом и зато има немерљив значај за нашу земљу.

-Окупио је доста деце, а посебно је важан јер препознаје таленте из руралних средина који, можда, не би добили шансу да се баве одбојком. Од изузетне је важности што смо као Град привукли Одбојкашки савез и надамо се да ће сарадња наставити и наредних година – прецизирао је Пецарски.

Камп „Мој први смеч“ подржао је Одбојкашки савез Србије и он је бесплатан за учеснике.

 

 

mali fudbal

Турнир у малом фудбалу организацији Града Кикинде и Спортске организације, најављен за 9. јул, померен је за четвртак, 13. јул. Спортски директор турнира Марко Вукобрат подсећа да се после три године паузе поново организује турнир који изазива велико интересовање како учесника, тако и гледалаца. Утакмице ће се играти у дворишту Гимназије „Душан Васиљев“ и Економско-трговинске школе.

-Турнир ће почети касније у односу на оно што је најављено услед санирања терена јер нам је жеља да играчима обезбедимо што боље услове – каже Вукобрат –Игра се по систему 4+1, по правилима футсала.  Отварање је у 19.45 сати, а већ у 20 часова почиње прва утакмица. Планирано је да се свако вече одиграју три фудбалска меча, а први ће почињати у 20 сати. Пријављивање екипа је до уторка и за сада имамо пријављених 12 тимова из града и околних места, док једна екипа долази из Зрењанина.

Одржавање утакмица зависиће од временских прилика, додаје наш саговорник и позива гледаоце да дођу у што већем броју. За све који буду пратили турнир, свако вече обезбеђене су робне и новчане награде.

-Улазница ће до плеј офа коштати 100, а за плеј оф је 200 динара. Очекујемо да ће турнир трајати десетак дана. Саветујем гледаоце да чувају улазнице јер једино тако могу да  учествују наградној игру коју смо припремили за њих – напомиње Марко Вукборат.

Обезбеђен је и наградни фонда тако да првопласирана екипа осваја 350.000, другопласирана 100.000 и трећепласирана екипа освојиће 50.000 динара. Награде ће бити уручене најбољем играчу, стрелцу и голману турнира.

error: Content is protected !!