Поликлиника „Елиос“, нова приватна здравствена установа, са најсавременијом опремом, искусним тимом лекара и љубазним и посвећеним особљем отвара се у Кикинди у понедељак. У репрезентативном амбијенту у самом центру града, на адреси Браће Татића број 3, медицинске услуге пружаће лекари специјалисти, медицинске сестре, техничари и консултативно ангажовани еминентни стручњаци, док ће најсавременија лабораторија суграђанима пружити широку палету биохемијске дијагностике.

Стручан и предан тим Поликлинике „Елиос“ предводе доказани стручњаци- мр Живодарка Дацин, директорица и оснивач ове здравствене установе и лекари: др Гојко Љубоја, хирург, др Мирко Стојисављевић, гастроентеролог, као и др Драган Грубор, хирург. На услузи пацијентима биће и др Миша Грујин, уролог, др Владимир Перић, анестезилог, др Вукосав Тркуља, радиолог и други уважени специјалисти. Задовољство пацијената који ће бити у прилици да, без чекања и одласка у веће здравствене центре, добију квалитетну здравствену услугу апсолутни су приоритет Поликлинике „Елиос“. Целокупна опрема је нова и одговара најсавременијим медицинским стандардима. Води се рачуна о сваком детаљу како би ниво пружене медицинске услуге био на високом нивоу.

-Заступљене су интернистичке и хируршке гране, урологија, кардиологија, гастроентерологија, ендокринологија и пулмологија као и комплетна ултразвучна и лабораторијска дијагностика. Радићемо мање хируршке интервенције, имамо модерно опремљену операциону салу и собу за дневни боравак пацијената након интервенција. У плану је и пружање услуга из домена пластичне хирургије, васкуларне и неурохирургије – сазнајемо од др Љубоје.

Модерна лабораторија која одговара највишим стандардима пружа прецизан и поуздан резултат анализа из области биохемије, хематологије, имунологије, ендокринологије, одређивање тумор маркера, анализу урина и фецеса…

-Лабораторија је отвореног типа, не само за кориснике услуга поликлинике- наводи мр Живодарка Дацин, специјалиста медицинске биохемије и директорица Поликлинике „Елиос”.

– Анализе се раде на новој и апсолутно најсавременијој опреми. Путем посебног броја телефона, пацијенти ће моћи да добију комплетну информацију о начину понашања пред одређену анализу, што је веома важно, јер постоје различити протоколи. Комплетна крвна слика и биохемија, урин са седиментом, одређивање хормона и тумор маркери, Д- димер који је нарочито актуелан због короне, радимо све из области клиничке биохемије у зависности од потребе пацијената- каже мр Живодарка Дацин. 
У жељи да становницима Кикинде и околине пруже свеобухватну здравствену услугу, наредни корак биће развој рентгенолошке службе са скенером и магнетном резонанцом. Поликлиника „Елиос“ има сарадњу са реномираном установом Неw Хоспитал у Новом Саду, најсавременије опремљеном општом болницом у региону, где се, у зависности од потреба пацијената, могу обавити веће хируршке интервенције.
Поликлиника „Елиос“ почеће са радом у понедељак 23. јануара. Радно време је од 7 до 19 часова радним данима и суботом од 7 до 14 сати. За све информације, биће доступни бројеви телефона 0230 40 10 20 и 066 800 7988.








У очекивању нижих температура, у Зимској служби планирају да приправност започну вечерас.
У току викенда смењиваће се киша, суснежица и снег. Падавине се очекују и почетком наредне седмице, уз нешто вишу дневну температуру – у најтоплијем делу дана биће до пет степени.
– У претходном мандату Покрајинске владе ми смо кроз различите врсте финансирања пре свега путем јавних конкурса, помогли не само институције културе чији је оснивач Град Кикинда већ и удружења грађана са укупним износом од око 35 милиона динара. То су били конкурси и подршка за савремено стваралаштво, културно наслеђе, јавно информисање и националне мањине. У разговору о будућим пројектима, разматрали смо иницијативу града да „Гусле“ које су понос свих нас, пређу у оснивачки статус покрајине и да на тај начин покажемо да култура, традиција и историја јесу нашу искрено и трајно опредељење и да о њима водимо рачуна суштински, у формалноправном и буџетском смислу што је неопходно за њихов даљи рад и опстанак. Град Кикинда је један од ретких који има врло амбициозне пројекте, препознаје потребе свих посленика културе, и улаже значајна средства у инфраструктуру – рекла је покрајинска секретарка Драгана Милошевић.





– Старо језеро данас је свето место. Окупили су нас храбри људи, јунаци који ће улепшати велики празник и учинити да овај леп обичај опстане и настави се – рекао је протојереј Петровић, поздрављајући учеснике и присутне празничним поздравом „Бог се јави“.
До Часног крста у Кикинди први је допливао двадесетпетогодишњи Душан Јарић из Кикинде који је на мастер студијама на Рударско-геолошком факултету у Београду и такође је тренирао ватерполо.
– Први пут ове године нисмо морали да разбијамо лед, температура воде је пет степени. Сваке године имамо све више учесника. Никада се нико није ни закашљао после богојављенског пливања – рекао је Богосављев.



Радови су започети крајем септембра 2021. године, међутим, због свега наведеног, извесно је да ће завршетак прве фазе радова, који подразумевају и реконструкцију две зграде у којима су Дечије одељење, палијативна нега, и Инфективно одељење, бити пробијени.
За радове у првој фази Министарство је определило 330 милиона динара, а додатни трошкови увећаће овај износ за 40 милиона.
У другој, много обимнијој фази, биће реконструисано 14 хиљада квадрата у новој згради Болнице, и изградиће се анекс са шест хиљада квадратних метара јер ће свака соба имати купатило, што ће умањити смештајне капацитете у постојећем објекту. Тада ће бити реновирана и управна зграда Болнице.


– Зграда Дома културе није била у функцији, пропадала је годинама. За активности удружења имали смо само једну малу просторију у Добровољном ватрогасном друштву – каже председник Савета Месне заједнице, Недељко Цимеша. – Управо се ради пројекат за реконструкцију зграде Дома, надамо се да ће се са радовима започети ове године. Комплетно уређење коштаће око 5,5 милиона динара и сигурно је да неће све моћи ове године да се уради. Волели бисмо да се прво обнови сала са сценом, како би поново могло да почне да ради наше Културно-уметничко друштво.
