U organizaciji Grada Kikinde i tehničku podršku te domaćinstvo OFK Kikinde, a sve po zamisli tvorca Zdravka Raukovića, našeg Velikoselca iz Beograda, prepodnevnim utakmicama započeo je prvi po redu „Kikinda kup” u fudbalu koji je okupio osam klubova, dečkića uzrasta do 16 godina, a svečano ga je otvorio naš gradonačelnik Nikola Lukač.
– Nama u Kikindi, sport je jedna od najvažnijih stvari. Zato kažemo da je Kikinda grad sporta, ali i na delu to pokazujemo i dokazujemo ulaganjem u najmlađe kao i davanjem u infrastrukturu. Hvala, pre svih Zdravku Raukoviću na ovoj sjajnoj ideji, a na nama je da učinimo sve da ova naša promocija „najvažnije sporedne stvari na svetu” raste iz godine u godinu – napomenuo je Lukač obraćajući se postrojenim fudbalerima i gostima na tribinama.
Zdravko Rauković, prepoznat dosad kao vispreni organizator „Rojal kupa” koji u Novim Kozarcima nekoliko godina unatrag okuplja mlađe dečake fudbalere, istakao je:
– Kikinda je grad fudbala i blistavih imena iz prošlosti najpopularnijeg sporta, a naša je želja da i u budućnosti sever Banata i njegovo gradsko središte iznedri nove asove. Prvi cilj nam je da ovaj turnir ostane na osam klubova, ali i da već od naredne godine dovedemo još zvučnija imena, premda ih i na ovoj našoj premijeri ima podosta. Posebno hvala Kazahstancima, 15 sati avionom, preko Istanbula, putovali su do Beograda.
Nakon današnjeg celodnevnog programa na Gradskom stadionu, sutra pre podne na rasporedu su završne borbe odnono utakmice trećeg kola u dve grupe, a potom slede polufinalni mečevi i finale s početkom u 17 sati. Podsetimo, na „Kikinda kupu” nastupaju: Crvena zvezda (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), NK Brinje (Slovenija) Makedonija „Đorče Petrov” (Skoplje, Severna Makedonija), Galaksi (Temišvar, Rumunija), Ferencvaroš (Budimpešta, Mađarska), Mustang (Almati, Kazahstan) i domaća OFK Kikinda.
MURINJO
Zdravko Rauković poznat je pod nadimkom Murinjo, a pre više od decenije kao maturant kikindske Gimnazije, dakle dok je još bio u školskoj klupi, sa svega 19 godina seo je i na trenersku klupu i to seniorskog tima novokozaračke Slobode. Odveo ga je potom put u glavni grad, bio je u Školi fudbala Čukaričkog, a poslednjih nekoliko godina deo je ogromne Zvezdine mašinerije, takođe, u mlađim uzrastima beogradskog velikana.
– Ovaj trening kamp još je jedan dokaz da dobar rad biva prepoznat i da privlači pažnju i izvan granica naše države, a kvalitetan rad kikindskog Partizana poznat je odavno. Svi su nam ovde dragi gosti, želimo da odu puni lepih utisaka, a mi da budemo dobri domaćini – istakao je prvi čovek našega grada.
Sportski direktor Partizana Svetislav Vukmirica rekao je:
Obratio se potom i predstavnik mađarskog velikana budimpeštanskog Ferencvaroša:
Govorio je kratko potom predstavnik FK Mustang iz Almatija, glavnoga grada dalekog Kazahstana te nešto duže, na makedonskom jeziku, Toni Džangarovski iz FK Makedonija „Đorče Petrov” (Skoplje), jasno iz države koja danas nosi naziv Severna Makedonija.

Sokolai je osvojio jedno zlato i tri srebra, Bikićeva dva zlata dok su ostala odličja prigrabili: Uroš Milićević (zlato, srebro i bronza), Jovana Sabo (srebro i bronza), Aleksandar Milutinov i Jovana Savić (oboje po bronzu).
Svetski dan zdravlja obeležava se 7. aprila, a ovogodišnji slogan „Zdravlje za sve” je podstakao Udruženje građana „Sport za sve Banat” da doprinese aktivnostima koje promovišu zdrave navike. Tim povodom je održan turnir u stonom tenisu u muškoj i ženskoj konkurenciji. Osvajači medalja su se obradovali nagradama koje je doniralo Udruženje.
– Nismo blistali na oproštaju od domaće publike, ali smo ipak pobedili, treći smo i dalje, a nadam se da ćemo na toj poziciji i okončati sezonu, nakon utorka i poslednjeg kola u kojem smo gosti u Novom Sadu, trećoj ekipi Vojvodine – kaže trener odbojkaša Milan Radosavčev.
– Poveli smo 6:0, vodili i 18:12, ali smo onda imali nekoliko loših prijema i jalovih napada i potom izgubili set. U drugom setu bila je rezultataska klackalica, a u trećem smo bili pod lošim utsikom iz drugog i sve je bilo odlučeno – veli pomoćni trener Igor Golijanin.
– Nervozno smo ušli u meč, ali smo pametno igrali u napadu, a kada su se naši golmani razbranili sve je došlo na mesto. Trninić je igrač utakmice, ali bilo ih je još nekoliko koji su zaslužili taj epitet. Prezadovoljan sam, borićemo se do kraja.