Спорт

Na Gradskom stadionu UEFA u malom. Nikola Lukač otvorio prvi „Kikinda kup” u fudbalu

U organizaciji Grada Kikinde i tehničku podršku te domaćinstvo OFK Kikinde, a sve po zamisli tvorca Zdravka Raukovića, našeg Velikoselca iz Beograda, prepodnevnim utakmicama započeo je prvi po redu „Kikinda kup” u fudbalu koji je okupio osam klubova, dečkića uzrasta do 16 godina, a svečano ga je otvorio naš gradonačelnik Nikola Lukač.

– Nama u Kikindi, sport je jedna od najvažnijih stvari. Zato kažemo da je Kikinda grad sporta, ali i na delu to pokazujemo i dokazujemo ulaganjem u najmlađe kao i davanjem u infrastrukturu. Hvala, pre svih Zdravku Raukoviću na ovoj sjajnoj ideji, a na nama je da učinimo sve da ova naša promocija „najvažnije sporedne stvari na svetu” raste iz godine u godinu – napomenuo je Lukač obraćajući se postrojenim fudbalerima i gostima na tribinama.

Zdravko Rauković, prepoznat dosad kao vispreni organizator „Rojal kupa” koji u Novim Kozarcima nekoliko godina unatrag okuplja mlađe dečake fudbalere, istakao je:

– Kikinda je grad fudbala i blistavih imena iz prošlosti najpopularnijeg sporta, a naša je želja da i u budućnosti sever Banata i njegovo gradsko središte iznedri nove asove. Prvi cilj nam je da ovaj turnir ostane na osam klubova, ali i da već od naredne godine dovedemo još zvučnija imena, premda ih i na ovoj našoj premijeri ima podosta. Posebno hvala Kazahstancima, 15 sati avionom, preko Istanbula, putovali su do Beograda.

Nakon današnjeg celodnevnog programa na Gradskom stadionu, sutra pre podne na rasporedu su završne borbe odnono utakmice trećeg kola u dve grupe, a potom slede polufinalni mečevi i finale s početkom u 17 sati. Podsetimo, na „Kikinda kupu” nastupaju: Crvena zvezda (Beograd), Vojvodina (Novi Sad), NK Brinje (Slovenija) Makedonija „Đorče Petrov” (Skoplje, Severna Makedonija), Galaksi (Temišvar, Rumunija), Ferencvaroš (Budimpešta, Mađarska), Mustang (Almati, Kazahstan) i domaća OFK Kikinda.

 

MURINJO

Zdravko Rauković poznat je pod nadimkom Murinjo, a pre više od decenije kao maturant kikindske Gimnazije, dakle dok je još bio u školskoj klupi, sa svega 19 godina seo je i na trenersku klupu i to seniorskog tima novokozaračke Slobode. Odveo ga je potom put u glavni grad, bio je u Školi fudbala Čukaričkog, a poslednjih nekoliko godina deo je ogromne Zvezdine mašinerije, takođe, u mlađim uzrastima beogradskog velikana.

Međunarodni trening kamp. Partizan 17. put ugostio džudoke iz ovoga dela Evrope

Po 17. put kikindski Džudo klub Partizan domaćin je međunarodnog trening kampa, koji je u dvorani „Jezero” započeo juče i trajaće do četvrtka, a danas je džudoke na tatamiju obišao gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač.

– Ovaj trening kamp još je jedan dokaz da dobar rad biva prepoznat i da privlači pažnju i izvan granica naše države, a kvalitetan rad kikindskog Partizana poznat je odavno. Svi su nam ovde dragi gosti, želimo da odu puni lepih utisaka, a mi da budemo dobri domaćini – istakao je prvi čovek našega grada.

Sportski direktor Partizana Svetislav Vukmirica rekao je:

– Krenuli smo 2005. godine s ovim kampom i tada smo imali 30 kadeta u njemu, a sada smo uspeli da dovedemo 400 učesnika iz 10 država, od pionira do seniora. Ovo je naš najmasovniji kamp dosad, a radimo ga da bude nalik na kampove u velikim džudo centrima. Smeštaja u Kikindi nije bilo dovoljno pa smo neke klubove morali i da odbijemo. Hoćemo da pokažemo i da klub ne treba samo da čeka pomoć od Grada već i da uzvrati gradu na ovakav način, jer učesnici kampa potrošiće novac u Kikindi.

Međunarodni turnir pleniće pažnju ljubitelja fudbala. „Kikinda kup” sutra i prekosutra na Gradskom stadionu

Predstavljanjem učesnika, večeras u Gradskoj kući, načinjen je uvod u dvodnevni međunarodni fudbalski turnir „Kikinda kup” za igrače do 16 godina koji će sutra i prekosutra pleniti pažnju ljubitelja najpopularnijeg sporta na severu Banata. Domaćin skupa večeras u Svečanoj dvorani Gradske kuće bio je gradski većnik zadužen za sport Dragan Pecarski.

– Želim vam svima dobrodošlicu, Grad Kikinda potrudiće se da bude dobar domaćin tokom ovog prvog „Kikinda kupa” koji će nadamo se prerasti u tradiciju – rekao je Pecarski.

Ređali su se potom u obraćanju predstavnici klubova učesnika turnira.

– FK Vojvodina sa zadovoljstvom učestvuje na ovom turniru koji je okupio takve učesnike da je jasno da će u budućnosti postati prestižan. Ovde vidimo dobre škole fudbala, a mi ćemo s godinu dana mlađim timom nastupiti, s momcima rođenim 2008. godine pa ćemo da vidimo koliko mogu protiv starijih. Meni lično, posebno je drago što sam u gradu fudbala. Svi znaju kakvu tradiciju ima OFK Kikinda i šta je predstavljala u fudbalu bivše države – istakao je Bojan Neziri iz najboljeg vojvođanskog kluba svih vremena.

Obratio se potom i predstavnik mađarskog velikana budimpeštanskog Ferencvaroša:

– Drago nam je da smo kod vas u gostima, lepa je ovo prilika da se upoznamo, hoćemo i da uživamo u fudbalu, a na kraju rezultati će nam pokazati šta ćemo raditi dalje.

Aleksandar Marković, pomoćni trener Zvezdine „klase 2008”, napomenuo je:

– I mi ćemo kao i Vojvodina nastupiti s godinu dana mlađim igračima, a prvi utisak nam govori da će turnir biti kvalitetan.

Marko Vukobrat, sportski direktor OFK Kikinde, u dvostrukoj je ulozi večeras govorio i kao učesnik i kao domaćin.

– Nije fraza kada kažemo da nam je velika čast što je OFK Kikinda domaćin ovakvog turnira. Ovo je premijera pa unapred molimo da nam ne zamerite ako eventualno bude nekih propusta, a čim vas ugostimo i ispratimo razmišljaćemo već o narednoj godini i kako bi sve bilo još bolje organizovano – kazao je Vukobrat.

Govorio je kratko potom predstavnik FK Mustang iz Almatija, glavnoga grada dalekog Kazahstana te nešto duže, na makedonskom jeziku, Toni Džangarovski iz FK Makedonija „Đorče Petrov” (Skoplje), jasno iz države koja danas nosi naziv Severna Makedonija.

– Golema nam je čast što ste baš naš klub pozvali iz naše države. Pre svega nadamo se dobrom društvu, lepom fudbalu, a vama želimo da vam ovaj turnir potraje dugo godina – poželeo je Džangarovski.

Konačno, Srbin iz Rumunije, kako je samoga sebe predstavio, Goran Korožar, iz temišvarskoga Galaksija, s mnogo emocija kratko je zaključio:

– Meni lično dovoljno je samo što sam ovde među vama, presretan sam zbog toga i da dočekamo da i mi vas ugostimo.  

Slovenci iz kluba NK Brinje, dok je ovo predstavljanje trajalo, bili su još uvek na putu ka Kikindi i oni su osmi klub, pored pobrojanih, koji će sutra i prekosutra nastupiti na prvom „Kikinda kupu” na našem Gradskom stadionu. Već ujutro na rasporedu je prva utakmica na turniru na kojem je osam ekipa podeljeno u dve grupe. Svečano otvaranje predviđeno je za 12.30 sati.

petrov u sarajevu

Duško Petrov, najtrofejniji kikindski strelac i reprezentativac Srbije, doneo je najsjajnije odličje sa 15. Međunarodnog šestoaprilskog turnira u Sarajevu. Petrov je bio pojedinačno najuspešniji u disciplini vazdušnim pištoljem, ispred bosanskohercegovačkog takmičara Nikole Jovičića i Kristjana Vinka iz Slovenije.

U Strelištu Zetra nastupili su takmičari iz 11 zemalja, njih oko 150 borilo se za zlatna, srebrna i bronzana odličja u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji za seniore i juniore.

-U toku je pripremni period pred Svetski kup sledećeg meseca u Azerbejdžanu. Zadovoljan sam trenutnom formom, ali naravno još mora puno da se radi- kaže za Kikindski portal Duško Petrov.

Turnir u Sarajevu održava se povodom obeležavanja 6. aprila-  Dana grada Sarajeva i nalazi se u Kalendaru takmičenja Evropske streljačke konfederacije.

 

 

 

„Uskrsni miting” u Novom Sadu. Velika Kikinda treća u zbiru medalja

Mladi plivači Velike Kikinde na „Uskršnjem mitingu” u Novom Sadu, u 25-metarskom bazenu, na kojem se okupilo 250 takmičara iz četiri države, treći su u ukupnom zbiru medalja sa 14 osvojenih, uzeli su po četiri zlata i bronze i pet srebrnih odličja. Uz to, na bazenu u Slanoj Bari, Aleksandar Sokolai i Lena Bikić bili su najbolji u svom uzrastu, do 10 godina.

Sokolai je osvojio jedno zlato i tri srebra, Bikićeva dva zlata dok su ostala odličja prigrabili: Uroš Milićević (zlato, srebro i bronza), Jovana Sabo (srebro i bronza), Aleksandar Milutinov i Jovana Savić (oboje po bronzu).

 

Područna liga„Zrenjanin”. Polet posustaje, novi neuspeh Delije

Nakovački Polet u derbiju za drugo mesto u Područnoj ligi „Zrenjanin”, u Melencima je ubedljivo poražen 4:1 od Rusande dok je mokrinski Delija izgubio 2:0 u Srpskoj Crnji od Budućnosti.

Melenčani su već na odmoru vodili 4:0, a nakon četvrt sata igre jedini pogodak za Polet postigao je Kristian Draganov iz kaznenog udarca.

Polet: Gajinov, Nadlački (Mićin), Zorić, Šćepanović (Radlović), Draganov (Cvijan), Bucalo (Uzelac), Marković, Kenjalo, Krasin, Vukobrat, Nešić (Inđić).

Vodeći Srpskocrnjani rano su poveli protiv Mokrinčana bez rezervnih igrača, a bliže kraju utakmice i overili trijumf kojih ih, devet kola pre kraja nadmetanja, čvrsto održava na liderskoj poziciji.

Delija: Kovač, Tot, Vukobrat, De. Miladinov, D. Simić, Perišić, Fišakov, Nedeljkov, Tolmač, Monoštori, Čeleketić.

Polet je pao na četvrto mesto, ima 10 bodova manje od lidera iz Srpske Crnje, a tri od drugoplasirane Rusande. Delija pak treći je odozdo sa 16 bodova.

Mokrinčani će u narednom 22. kolu čekati Melenčane, a u Nakovo dolazi ASK iz Aradca.

„Zdravlje za sve” - „Sport za sve”

Svetski dan zdravlja obeležava se 7. aprila, a ovogodišnji slogan „Zdravlje za sve” je podstakao Udruženje građana „Sport za sve Banat” da doprinese aktivnostima koje promovišu zdrave navike. Tim povodom je održan turnir u stonom tenisu u muškoj i ženskoj konkurenciji. Osvajači medalja su se  obradovali nagradama koje je doniralo Udruženje.

Veliki doprinos turniru je dao Radovan Grbić, vlasnik firme Solaris, koji je pobedniku turnira Miodragu Banjašu poklonio kvalitetan reket za stoni tenis. Činjenica da sport nema alternativu u preventivi zdravlja je i praktično dokazana. Patronažna služba obišla je takmičare stonoteniserskog turnira i utvrdila da kod njih nema povišenog pritiska niti povišenog šećera u krvi. Četrdesetak učesnika ovog turnira ispunilo je dan druženjem uz fizičku aktivnost, unapređujući na taj način svoje zdravlje.

Druga liga Vojvodine. Mokrinčani pred ciljem

Rukometaši mokrinske Crvene zvezde u 21. kolu Druge lige Vojvodine zabeležili su 20. pobedu u sezoni i bod ih deli od overe prvoga mesta i plasmana u naš treći stepen nadmetanja. Mokrinčani su danas u Pančevu 30:27 pobedili RA Dinamo, a u narednom kolu dočekaće ŽSK iz Žablja koji je drugi na lestvici sa 10 bodova zaostatka.

Crvena zvezda: Krstić, Almaši 2, Gavrilov, Ivetić, Dukatarov 8(6), Markuš 2, Domazet, Vekić 3, Golić 5, Trnić 4, Kovač 4, Blažić, Ladičorbić 2, Maluckov.

Igrale su u istom rangu i devojke ŽRK Mokrina, pretposlednje na tabeli, koje su poražene 37:35 u 15. kolu na svom terenu od Vrbasa, a sledeći protivnik biće im Naftagas u Elemiru.

ŽRK Mokrin: Brkin 15(5), Stojšić 1, Vukobrat 3, Kecić, Popadić 3, Knežev 4, Reljin, Bajkin 6, Ladičorbić 3. 

Druga liga „Sever” OS Vojvodine na koncu. Pobeda i poraz pred spuštanje zavese

Druga liga „Sever” OS Vojvodine na samom je kraju, a u pretposlednjem kolu odbojkaši Kikinde na parketu „Jezera” savladali su tim Bavaništa iz istoimenog južnobanatskog mesta, rezultatom 3:2 dok su devojke kluba s imenom grada poražene 3:0 u gostima od Vršca.

– Nismo blistali na oproštaju od domaće publike, ali smo ipak pobedili, treći smo i dalje, a nadam se da ćemo na toj poziciji i okončati sezonu, nakon utorka i poslednjeg kola u kojem smo gosti u Novom Sadu, trećoj ekipi Vojvodine – kaže trener odbojkaša Milan Radosavčev.

MOK Kikinda: Grujić, Vidicki, Rajković, Padejčev, Momčilov, Kovačev, Grujičin, Simić, Urošević, Boškoćević.

U Vršcu pak Kikinđanke, koje su još tri kola pre kraja matematički ispale u naš četvrti stepen nadmetanja, dobro su ušle u susret.

– Poveli smo 6:0, vodili i 18:12, ali smo onda imali nekoliko loših prijema i jalovih napada i potom izgubili set. U drugom setu bila je rezultataska klackalica, a u trećem smo bili pod lošim utsikom iz drugog i sve je bilo odlučeno – veli pomoćni trener Igor Golijanin.

Sutra, od 14 sati, u dvorani Hemijske škole, Kikinđanke će se oprostiti od ovoga ranga, dočekaće Volejstars iz Kljajićeva.

Kikinda 0230: Maćoš, Berić, Sivčev, Đorđević, Surla, Stanić, Plemić, Aleksić, Pilipović, Golijanin, Milić.

Muška ARKUS liga. Ogroman ulog, mala dobit za tanku nadu u spas

Unapred se znalo, poraženi iz večerašnjeg duela u „Jezeru”, Kikinda – Šamot (Aranđelovac), mogu smatrati tri kola pre kraja da su ispali, a i eventualni remi obe ekipe ostavio bi, gotovo je sigurno, zacementirane ispod crte spasa. Sa tim saznanjem rivali za opstanak ušli su u duel, koji je na kraju, pred stotinak gledalaca, pripao Kikinđanima – 39:34.

Prvi deo već doneo je mnogo golova uz minimalne razlike za rivale, 18:17 bilo je za Kikinđane. I u nastavku preslikano, sve do polovine toga dela igre. Tada se pucački raspoloženija Kikinda rezultatski odlepila, doduše zahvaljujući istovremeno i svom golmanu Gaćinoviću koji je na suprotnoj strani terena baš u tom periodu bio odličan. Videlo se već tada da našima drugi vezani uspeh neće izmaći. Kako bilo, ulog i napor Kikinđana bio je  ogroman, a dobit mala tek tolika da produži tanku nadu u spas.

– Teška utakmica, posle dva meseca uspeli smo da pobedimo kod kuće. Znamo kakva je situacija na tabeli i ovo je bitna pobeda za nas. Bilo smo borbeni i požrtvovani, nadamo se opstanku – rekao je naš Marko Trninić, proglašen za igrača utakmice.

Vladimir Mitreski, prvi trener Kikinđana redovno u ovakvim situacijama kada glavni šef struke, najčešće „sa strane”, dobije od „Grindeksovaca” kartu u jednom pravcu, dodao je:

– Nervozno smo ušli u meč, ali smo pametno igrali u napadu, a kada su se naši golmani razbranili sve je došlo na mesto. Trninić je igrač utakmice, ali bilo ih je još nekoliko koji su zaslužili taj epitet. Prezadovoljan sam, borićemo se do kraja.

Narednog vikenda neće biti rukometa, predstojeće 24. kolo na rasporedu je za devet odnosno 10 dana, a Kikinđani će 19. aprila igrati u Beogradu protiv Partizana. Tri kola pre kraja, Kikinda je prva ispod crte opstanka, ali sada sa 13 bodova, dva manje od Proletera i tri od Jugovića.

MRK Kikinda: Balaban, Kukić, Stojanović 7, Bosančić, Lisica 4(2), Trninić 1, Đukić, Miškov (odbrana, 2 sedmerca), Šijan 8, Vrgović 8, Panić 2, Rakić 2, Komarek 4(2), Ilijin 3, Gaćinović (7 odbrana, dva sedmerca).

error: Content is protected !!