Спорт

Подручна лига. Трећи пораз Полета у последња четири кола, Делија победио након пет неуспеха у низу

У 23. колу Подручне фудбалске лиге „Зрењанин”, наковачки Полет трећи пут у последња четири кола уписао је пораз, овога пута у Куману од „2. октобра”, резултатом 2:1. Други наш клуб у овом рангу, мокрински Делија након пет неуспеха у низу оставрио је победу, у Арадцу савладао је 2:1 тим АСК-а.

Наковчани, упркос слабој форми у поменутом раздобљу, и даље имају шансу да на крају заузму друго место које води у доигравање за Војвођански „Исток”. Полет је трећи на лествици са 45 бодова, три мање од другопласиране меленачке Русанде. Мокринчани се боре за опстанак, али неће све зависти од њих. Мокринчани су тренутно 14. на табели односно трећи одоздо, а на том ће месту највероватније и остати.

Војвођанска лига „Исток”. Звезди локални дерби против Слободе, ЖАК поражен у Старчеву

Локални дерби у Руском Селу између Црвене звезде и новокозарачке Слободе припао је домаћину и то уверљиво – 3:0. Од наших пет клубова на војвођанском „Истоку” данас је још играо и кикиндски ЖАК, поражен је на југу Баната, у Старчеву од Борца резултатом 2:1.

Рускоселци су могли повести у 17. минуту, након лоше процене голмана Ћирића који је закаснио приликом истрчавања, али Слободан Симић није то казнио иако је имао лопту као на послужавнику, промашио је оквир празног гола с двадесетак метара. Само стотинак секунди касније и Петар Цвијановић био је у изгледној ситуацији, али и он није био прецизан, лопту је упутио из казненог простора такође ван оквира.

Ипак, након равно пола сата игре, Цвијановић је био сигуран из казненог ударца и Звезда је повела. Претходно је судија Ћировић из Вршца досудио најстрожу казну након закаснелог и несмотреног старта Ћосића на Стефану Коцкару, а гости су сматрали да пенал није постојао.

У наставку игре Слобода је желела изједначење, али није било конкретног учинка пред мрежом сигурног Дејана Костуранова. На супротоној страни пак кикс Богојевића изродио је опасност пред мрежом Слободе, покушао је најпре Кресоја, голман Ћирић се истакао, али је одбитак у мрежу проследио Новосађанин у редовима Рускоселаца Симић, за 2:0.

У првом минуту судијске надокнаде тријумф Црвене звезде украсио је најстарији на терену Марко Зечевић (38) поготком за ТВ шпице, с 25 метара нациљао је горњи угао Ћирића, након што је повратну лопту према њему одиграо Коцкар.

Тренер Рускоселаца Раде Медић, рекао је након дербија:

– Реално, сви моји играчи заслужују велике честитке за приказано, заслужили су апсолутно ову победу, били су прави и то у дербију који је увек битан и када бодови нису преко потребни.

Кормилар Новокозарчана Слободан Митровић додао је:

– Начинили смо много грешака у првом делу и из тога се и изродило вођство Рускоселаца. У други део боље смо ушли, но јурили смо резултат, а онда је ту био присутан и ризик па смо у финишу дефинитивно изгубили шансу за освајање бода.

Црвена звезда: Костуранов, Лаништанин (Бајић), Јанков, Симић, Коцкар, Цвијановић, Попесков (Ковачевић), Војводић, Чуданов (Узелац), Зечевић, Кресоја.

Слобода: Ћирић, Хованец, Богојевић, Лисица, Ћулибрк, Галић, Поповић, Станаћев, Лабус (Вокић), Ћосић (Врбачки), Ковачевић.  

У Старчеву, Борац је повео у првом делу, па удвостричио почетком наставка, а леп, утешни гол био је дело Мирослава Бербакова.

На табели водећа ОФК Кикинда још се више учврстила након што је ово 23. коло комплетирано. Кикинђани имају 54 бода, шест више од друге Слободе, а ова два тима саставће се у суботу у Новим Козарцима у новом локалном окршају, усто и дербију пролећа. Црвена звезда заузима четврту позицију са 40 бодова, великоселска Козара 11. је на лествици с 28, а ЖАК је место ниже са четири бода мање.

Првенство Србије у стоном тенису. Кадети Галадске трећи у Неготину

Кадетски тим кикиндске Галадске у саставу: Бањаш, Фекете, Тешин заузео је треће место на екипном првенству Србије у Неготину.

– Играли смо без повређеног Андреја Бањаша, брат Марио добро га је заменио, али остао је жал, јер с Андрејом у саставу били бисмо фаворити за злато – каже тренер Владимир Тошевски.

Галадска је у граду на истоку Србије у групи најпре савладала 3:2 Славију из Ковачице и 3:1 Бело Поље из Сурдулице, а поражена је 0:3 од новобеоградског СТАК-а. У полуфиналу Кикинђани су изгубили још једанпут 0:3, тада од Напада из Крушевца и тако завршили на деоби треће позиције са Новим Садом.

АРКУС лига. Након рукометашица Кикинде, коло пре краја испали и „Гриндексовци”

У данашњем дуплом рукометном програму у нашем „Језеру”, дупло испадање кикиндских клубова из АРКУС лиге. Након рукометашица Кикинде, коло пре краја испали су и „Гриндексовци”.

И док се за девојке још три утакмице пре конца сезоне знало да се после само такмичарске године враћају у наш други рукометни разред, момци клуба с именом града до вечерас математички су били у игри за опстанак. На крају, испоставило се, оба меча била су у комплету за све четири екипе без такмичарског значаја, а остаће једино записано да су девојке поразом 28:36 од аранђеловачког Бекамента завршиле надметање док је Мушки рукометни клуб ремизирао 30:30 с београдском Црвеном звездом, али се и он након сезоне враћа у други степен.

ЖОРК Кикинда заузела је 10, претпоследње место на табели с девет бодова из 20 утакмица. МРК Кикинда пак одиграће још једну, практично ревијалну, утакмицу, у среду 3. маја, у Лесковцу против Дубочице, а коло пре краја „Гриндексовци” су четврти одоздо односно први испод црте испадања, с четири бода мање од два најслабија тима, Пролетера и Југовића, које су ипак опстанак осигурали пре последњих 60 минута.

Додајмо још, капитен мушке екипе Станимир Комарек опростио се као активни рукометаш.

ФОТО: АРКУС лига (Мирослав Лукић) и Кикиндски портал

Војвођански „Исток”. ОФК Кикинда све ближе циљу, пораз Козаре

Након вероватно кључне победе у дербију пролећа уз огромну потрошњу у сваком погледу минулог викенда у Банатском Карађорђеву, фудбалери лидера на табели војвођанског „Истока” пружили су данас нешто слабију партију на Градском стадиону против Полета из Идвора, али им је и такво издање било довољно за сигуран тријумф и велики корак ка циљу – повратку у друштво српсколигаша. ОФК Кикинда – Полет 2:0.

Од пет наших клубова још је играла великоселска Козара, поражена је 2:0 од, по многима отписаног, Бегеја у Житишту.

Добро су у ушли у меч Кикинђани, а у 16. минуту све је одрадио капитен Небојша Ђукић. Неколико противничких играча предриблао је и избацио из равнотеже и то у казненом простору гостију, а када је стигао до аут линије одиграо је повратну лопту ка Дејану Ивановићу који је с петерца донео радост. Није било превише садржаја до одмора, а нити у наставку сусрета, све до финиша. Тада је опет Ђукић био у центру пажње. У 86. минуту након силовитог соло продора оборен је у шеснаестерцу Идворана, а онда је преузео одговорност и погодио за коначан исход, опет, по ко зна који пут ове сезоне, прибавивши себи епитет, и то без конкуренције, најбољег појединца утакмице.

ОФК Кикинда: Савков, Миркоњ (Галешев), Божић, Рељић, Мирков, Ивановић, Зељковић (Глишић), Ђукић, Рафаел, Барбул (Јарић), Радовановић.  

ОФК Кикинда сада има 54 бода, уз утакмицу више шест је у плусу у односу на другу новокозарачку Слободу, док је треће карађорђевачко Јединство с 45 бодова, које је, као и Кикинђани, одиграло 23 утакмице. Козара пак налази се на 11. месту с 28 бодова.

Сутра од 16.30 сати, Црвена звезда и Слобода, у Руском Селу, одмериће снаге у дербију најближих суседа, а још ће кикиндски ЖАК гостовати у Старчеву код Борца.

Женска АРКУС лига. Кикинђанке броје последње минуте, спас за Крагујевчанке

Претпоследње коло женске АРКУС лиге није за рукометашице Кикинде имало такмичарског значаја. Оне броје последње минуте у нашем првом пред селидбу у други ранг, а крагујевачки Раднички вечерас је у свом „Језеру” стигао до опстанка, победом од 34:26 (17:10) над екипом из нашега града.

У суботу у последњем колу, од 15 сати у кикиндском „Језеру”, Кикинђанке, које су три утакмице пре краја првенства остале без шанси за опстанак, и званично ће се опростити од АРКУС лиге.

ЖОРК Кикинда: Матић, Ал. Чубрило 1, Степановић, Ђукичин, Радаковић 5(1), Перовић 4(1), Ан. Чубрило, Балабан (5 одбрана), Сивчев 5, Стевановић (одбрана), Чочај 8(3), Живков, Попадић 1, Новаков 2.

Мушка АРКУС лига. „Ваљак” без милости, „Гриндексовци” на рубу провалије

Очекиваном разликом голова Партизан је у Београду савладао Кикинду, било је 44:37. Погурао је „Ваљак” на тај начин, два кола пре краја шампионата, „Гриндексовце” на руб провалије, а играло се практично без одбрана па је тако рецимо Партизан до краја 17. минута постигао нестварних 17 голова и имао предност од 17:11. У општој јурњави по терену, наравно, „црно-бели” били су и бржи и спретнији па је на полувремену семафор показивао у рукомету раритетних 24:20 у корист „Ваљка”.

У наставку тек нешто блажа „клиничка слика” српског клупског рукомета. И док су наши рукометаши на крају завршили меч, рекли смо већ, с очекиваним минусом, остало је нејасно, нарочито малобројним симпатизерима Партизана на Бањици, како су њихови љубимци, који ће се с још три наша најбоља тима борити у доигравању за наслов првака Србије, од екипе која, скоро је сигурно, испада, примили на свом паркету безмало 40 голова…

Није додуше још увек математика, уперена против „Гриндексоваца”, рекла своју последњу реч, али утисак је да ће сусрет претпоследњег кола у нашем „Језеру”, у суботу од 19 сати, против београдске Црвене звезде бити и опроштајни за клуб који носи име нашега града, у овом елитном друштву. Након те утакмице Кикинда ће још 3. маја гостовати у Лесковцу код Дубочице.

МРК Кикинда: Балабан, Кукић 1, Стојановић 6, Босанчић 2, Лисица 5(2), Трнинић 1, Мишков (10 одбрана), Шијан 4, Врговић 5, Панић 3, Ракић 2, Комарек 4, Илијин 4, Гаћиновић (одбрана).

ОФК Кикинда импресивна у Карађорђеву, Јарчевић упозорава. Без еуфорије!

У првом од два дербија пролећа, у Банатском Карађорђеву водећа ОФК Кикинда игром достојном Српске лиге, пре свега у тактичком погледу, и други пут ове сезоне победом израженом три гола разлике декласирала је Јединство и начинила велики корак на путу повратка у друштво српсколигаша. Муњевито су Кикинђани у наставку стигли до предности од 3:0. Препричаваће се још дуго две мајсторије капитена Небојше Ђукић, најпре лоб са скоро половине терена и потом гол из слободног ударца, а потом је, на његову асистенцију, опорављени Александар Мирков, испоставило се тихи херој из сенке, не само због тога гола и претрчаних километара већ и због инсистирања да заигра упркос видљивим ранама на глави, поставио коначан резултат.

– Брзо сам се вратио у тренажни процес, а шеф струке Јарчевић водио је  рачуна о сваком детаљу, тренирао сам и ујутро и с екипом поподне. Његова као и подршка колега била је присутна у сваком тренутку и повратио сам самопоуздање, иако знам да могу још много боље од овога. Изванредну припрему утакмице имали смо пред Карађорђево, али у фудбалу нема минулог рада, Полет је наш наредни ривал, а сигурни смо да у суботу бодови остају у Кикинди – јасан је Мирков.

Тренер Јевто Јарчевић све ово потврђује, али не истиче појединце већ сматра да је кључ успеха у колективу.

– Претходне проблеме у игри нисмо гурали под тепих, причали смо о детаљима и променили неке битне ствари. Јединство је озбиљна екипа са добрим појединцима, али Карађорђевчане смо ударили где су најслабији извршивши стални пресинг у средњој зони и било је само питање тренутка када ћемо их начети, а потом рутински привести меч крају. Тражили смо контакте, правили мудре фауле и били коректни у транзицији – анализира Јарчевић.

Играчи су награђени за импресивну партију и изванредно залагање, добили су два слободна дана и заслужени предах, али еуфорије нема, наглашава и истовремено на тај начин своје ученике упозорава шеф струке с Градског стадиона.

– Имаћемо јак мини циклус тренинга до суботе. Чекамо Полет, а у Идвору смо јесенас брутално оштећени, било је тада свега и зато имамо огроман мотив да новом победом потврдимо тријумф у дербију – закључује Јарчевић.

ФОТО: Горан Биримац и Кикиндски портал

У Наково донео аматерски наслов првака. МИлан Чубрило најбољи је билијараста Србије

Наковчанин Милан Чубрило (39) нови је аматерски првак Србије у билијару. Тријумфовао је на завршном турниру у Лозници у конкуренцији још 27 заљубљеника у ову игру, а реч је дисциплини „9”.

– Лигу је током четири месеца у својим клубовима играло 140 билијариста из целе Србије, а 28 најбољих квалификовало се на завршно такмичење. У Лозници играли смо на испадање, остварио сам пет победа и окитио се насловом првака. Осим прелазног пехара, уручен ми је и један трофеј у трајно власништво, такође и професионални билијарски штап вредан безмало 1.000 евра – прича Чубрило, члан кикиндског Билијар клуба Бифе 67, иначе радник МУП-а.

Иако се и овај такмичарски амерички билијар „9” игра у угоститељским објектима, Чубрило наглашава као врло битно:

– Нема пушења и испијања пића док такмичење траје, постоје правила понашања, а иначе клубови су озбиљно организовани, такође и Билијар савез Србије. Сто за „9” већи је од оних кафанских билијара, а чоја и кугле немерљиво су бољег квалитета. Треба рећи и да постоје још и снукер као и карамбол билијар, који су тотално друге дисциплине. 

Захваљује Наковчанин организаторима Лиге Србије и турнира у Лозници, а посебно Кикинђанима.

– Витомиру Грбићу из Бифеа 67 много дугујем, прикључио се целом овом пројекту и допринео мом успеху, наравно и свим осталим играчима и пријатељима из поменутог простора покрај кикиндске Суваче – истиче Чубрило којег је ова игра привукла као дечачића пре више од три деценије, а последњих седам година све је подигао на много виши ниво и практично се спремао за успех који је остварио овога месеца у граду на западу Србије.

 

Стреличарски 3Д турнир. Хорвату бронза у Петровардину

Стреличар кикиндског Кентаура Тибор Хорват, на 3Д турниру (гађање реплика животиња) у Петроварадину, заузео је треће место у сениорској конкуренцији стилом ПБХБ – коњички лук.

Више од 90 такмичара из Србије, Словеније и Русије гађало је 24 мете, са по две стреле.

error: Content is protected !!