Спорт

На Градском стадиону УЕФА у малом. Никола Лукач отворио први „Кикинда куп” у фудбалу

У организацији Града Кикинде и техничку подршку те домаћинство ОФК Кикинде, а све по замисли творца Здравка Рауковића, нашег Великоселца из Београда, преподневним утакмицама започео је први по реду „Кикинда куп” у фудбалу који је окупио осам клубова, дечкића узраста до 16 година, а свечано га је отворио наш градоначелник Никола Лукач.

– Нама у Кикинди, спорт је једна од најважнијих ствари. Зато кажемо да је Кикинда град спорта, али и на делу то показујемо и доказујемо улагањем у најмлађе као и давањем у инфраструктуру. Хвала, пре свих Здравку Рауковићу на овој сјајној идеји, а на нама је да учинимо све да ова наша промоција „најважније споредне ствари на свету” расте из године у годину – напоменуо је Лукач обраћајући се постројеним фудбалерима и гостима на трибинама.

Здравко Рауковић, препознат досад као виспрени организатор „Ројал купа” који у Новим Козарцима неколико година унатраг окупља млађе дечаке фудбалере, истакао је:

– Кикинда је град фудбала и блиставих имена из прошлости најпопуларнијег спорта, а наша је жеља да и у будућности север Баната и његово градско средиште изнедри нове асове. Први циљ нам је да овај турнир остане на осам клубова, али и да већ од наредне године доведемо још звучнија имена, премда их и на овој нашој премијери има подоста. Посебно хвала Казахстанцима, 15 сати авионом, преко Истанбула, путовали су до Београда.

Након данашњег целодневног програма на Градском стадиону, сутра пре подне на распореду су завршне борбе одноно утакмице трећег кола у две групе, а потом следе полуфинални мечеви и финале с почетком у 17 сати. Подсетимо, на „Кикинда купу” наступају: Црвена звезда (Београд), Војводина (Нови Сад), НК Бриње (Словенија) Македонија „Ђорче Петров” (Скопље, Северна Македонија), Галакси (Темишвар, Румунија), Ференцварош (Будимпешта, Мађарска), Мустанг (Алмати, Казахстан) и домаћа ОФК Кикинда.

 

МУРИЊО

Здравко Рауковић познат је под надимком Мурињо, а пре више од деценије као матурант кикиндске Гимназије, дакле док је још био у школској клупи, са свега 19 година сео је и на тренерску клупу и то сениорског тима новокозарачке Слободе. Одвео га је потом пут у главни град, био је у Школи фудбала Чукаричког, а последњих неколико година део је огромне Звездине машинерије, такође, у млађим узрастима београдског великана.

Међународни тренинг камп. Партизан 17. пут угостио џудоке из овога дела Европе

По 17. пут кикиндски Џудо клуб Партизан домаћин је међународног тренинг кампа, који је у дворани „Језеро” започео јуче и трајаће до четвртка, а данас је џудоке на татамију обишао градоначелник Кикинде Никола Лукач.

– Овај тренинг камп још је један доказ да добар рад бива препознат и да привлачи пажњу и изван граница наше државе, а квалитетан рад кикиндског Партизана познат је одавно. Сви су нам овде драги гости, желимо да оду пуни лепих утисака, а ми да будемо добри домаћини – истакао је први човек нашега града.

Спортски директор Партизана Светислав Вукмирица рекао је:

– Кренули смо 2005. године с овим кампом и тада смо имали 30 кадета у њему, а сада смо успели да доведемо 400 учесника из 10 држава, од пионира до сениора. Ово је наш најмасовнији камп досад, а радимо га да буде налик на кампове у великим џудо центрима. Смештаја у Кикинди није било довољно па смо неке клубове морали и да одбијемо. Хоћемо да покажемо и да клуб не треба само да чека помоћ од Града већ и да узврати граду на овакав начин, јер учесници кампа потрошиће новац у Кикинди.

Међународни турнир плениће пажњу љубитеља фудбала. „Кикинда куп” сутра и прекосутра на Градском стадиону

Представљањем учесника, вечерас у Градској кући, начињен је увод у дводневни међународни фудбалски турнир „Кикинда куп” за играче до 16 година који ће сутра и прекосутра пленити пажњу љубитеља најпопуларнијег спорта на северу Баната. Домаћин скупа вечерас у Свечаној дворани Градске куће био је градски већник задужен за спорт Драган Пецарски.

– Желим вам свима добродошлицу, Град Кикинда потрудиће се да буде добар домаћин током овог првог „Кикинда купа” који ће надамо се прерасти у традицију – рекао је Пецарски.

Ређали су се потом у обраћању представници клубова учесника турнира.

– ФК Војводина са задовољством учествује на овом турниру који је окупио такве учеснике да је јасно да ће у будућности постати престижан. Овде видимо добре школе фудбала, а ми ћемо с годину дана млађим тимом наступити, с момцима рођеним 2008. године па ћемо да видимо колико могу против старијих. Мени лично, посебно је драго што сам у граду фудбала. Сви знају какву традицију има ОФК Кикинда и шта је представљала у фудбалу бивше државе – истакао је Бојан Незири из најбољег војвођанског клуба свих времена.

Обратио се потом и представник мађарског великана будимпештанског Ференцвароша:

– Драго нам је да смо код вас у гостима, лепа је ово прилика да се упознамо, хоћемо и да уживамо у фудбалу, а на крају резултати ће нам показати шта ћемо радити даље.

Александар Марковић, помоћни тренер Звездине „класе 2008”, напоменуо је:

– И ми ћемо као и Војводина наступити с годину дана млађим играчима, а први утисак нам говори да ће турнир бити квалитетан.

Марко Вукобрат, спортски директор ОФК Кикинде, у двострукој је улози вечерас говорио и као учесник и као домаћин.

– Није фраза када кажемо да нам је велика част што је ОФК Кикинда домаћин оваквог турнира. Ово је премијера па унапред молимо да нам не замерите ако евентуално буде неких пропуста, а чим вас угостимо и испратимо размишљаћемо већ о наредној години и како би све било још боље организовано – казао је Вукобрат.

Говорио је кратко потом представник ФК Мустанг из Алматија, главнога града далеког Казахстана те нешто дуже, на македонском језику, Тони Џангаровски из ФК Македонија „Ђорче Петров” (Скопље), јасно из државе која данас носи назив Северна Македонија.

– Голема нам је част што сте баш наш клуб позвали из наше државе. Пре свега надамо се добром друштву, лепом фудбалу, а вама желимо да вам овај турнир потраје дуго година – пожелео је Џангаровски.

Коначно, Србин из Румуније, како је самога себе представио, Горан Корожар, из темишварскога Галаксија, с много емоција кратко је закључио:

– Мени лично довољно је само што сам овде међу вама, пресретан сам због тога и да дочекамо да и ми вас угостимо.  

Словенци из клуба НК Бриње, док је ово представљање трајало, били су још увек на путу ка Кикинди и они су осми клуб, поред побројаних, који ће сутра и прекосутра наступити на првом „Кикинда купу” на нашем Градском стадиону. Већ ујутро на распореду је прва утакмица на турниру на којем је осам екипа подељено у две групе. Свечано отварање предвиђено је за 12.30 сати.

петров у сарајеву

Душко Петров, најтрофејнији кикиндски стрелац и репрезентативац Србије, донео је најсјајније одличје са 15. Међународног шестоаприлског турнира у Сарајеву. Петров је био појединачно најуспешнији у дисциплини ваздушним пиштољем, испред босанскохерцеговачког такмичара Николе Јовичића и Кристјана Винка из Словеније.

У Стрелишту Зетра наступили су такмичари из 11 земаља, њих око 150 борило се за златна, сребрна и бронзана одличја у екипној и појединачној конкуренцији за сениоре и јуниоре.

-У току је припремни период пред Светски куп следећег месеца у Азербејџану. Задовољан сам тренутном формом, али наравно још мора пуно да се ради- каже за Кикиндски портал Душко Петров.

Турнир у Сарајеву одржава се поводом обележавања 6. априла-  Дана града Сарајева и налази се у Календару такмичења Европске стрељачке конфедерације.

 

 

 

„Ускрсни митинг” у Новом Саду. Велика Кикинда трећа у збиру медаља

Млади пливачи Велике Кикинде на „Ускршњем митингу” у Новом Саду, у 25-метарском базену, на којем се окупило 250 такмичара из четири државе, трећи су у укупном збиру медаља са 14 освојених, узели су по четири злата и бронзе и пет сребрних одличја. Уз то, на базену у Сланој Бари, Александар Соколаи и Лена Бикић били су најбољи у свом узрасту, до 10 година.

Соколаи је освојио једно злато и три сребра, Бикићева два злата док су остала одличја приграбили: Урош Милићевић (злато, сребро и бронза), Јована Сабо (сребро и бронза), Александар Милутинов и Јована Савић (обоје по бронзу).

 

Подручна лига„Зрењанин”. Полет посустаје, нови неуспех Делије

Наковачки Полет у дербију за друго место у Подручној лиги „Зрењанин”, у Меленцима је убедљиво поражен 4:1 од Русанде док је мокрински Делија изгубио 2:0 у Српској Црњи од Будућности.

Меленчани су већ на одмору водили 4:0, а након четврт сата игре једини погодак за Полет постигао је Кристиан Драганов из казненог ударца.

Полет: Гајинов, Надлачки (Мићин), Зорић, Шћепановић (Радловић), Драганов (Цвијан), Буцало (Узелац), Марковић, Кењало, Красин, Вукобрат, Нешић (Инђић).

Водећи Српскоцрњани рано су повели против Мокринчана без резервних играча, а ближе крају утакмице и оверили тријумф којих их, девет кола пре краја надметања, чврсто одржава на лидерској позицији.

Делија: Ковач, Тот, Вукобрат, Де. Миладинов, Д. Симић, Перишић, Фишаков, Недељков, Толмач, Моноштори, Челекетић.

Полет је пао на четврто место, има 10 бодова мање од лидера из Српске Црње, а три од другопласиране Русанде. Делија пак трећи је одоздо са 16 бодова.

Мокринчани ће у наредном 22. колу чекати Меленчане, а у Наково долази АСК из Арадца.

„Здравље за све” - „Спорт за све”

Светски дан здравља обележава се 7. априла, а овогодишњи слоган „Здравље за све” је подстакао Удружење грађана „Спорт за све Банат” да допринесе активностима које промовишу здраве навике. Тим поводом је одржан турнир у стоном тенису у мушкој и женској конкуренцији. Освајачи медаља су се  обрадовали наградама које је донирало Удружење.

Велики допринос турниру је дао Радован Грбић, власник фирме Соларис, који је победнику турнира Миодрагу Бањашу поклонио квалитетан рекет за стони тенис. Чињеница да спорт нема алтернативу у превентиви здравља је и практично доказана. Патронажна служба обишла је такмичаре стонотенисерског турнира и утврдила да код њих нема повишеног притиска нити повишеног шећера у крви. Четрдесетак учесника овог турнира испунило је дан дружењем уз физичку активност, унапређујући на тај начин своје здравље.

Друга лига Војводине. Мокринчани пред циљем

Рукометаши мокринске Црвене звезде у 21. колу Друге лиге Војводине забележили су 20. победу у сезони и бод их дели од овере првога места и пласмана у наш трећи степен надметања. Мокринчани су данас у Панчеву 30:27 победили РА Динамо, а у наредном колу дочекаће ЖСК из Жабља који је други на лествици са 10 бодова заостатка.

Црвена звезда: Крстић, Алмаши 2, Гаврилов, Иветић, Дукатаров 8(6), Маркуш 2, Домазет, Векић 3, Голић 5, Трнић 4, Ковач 4, Блажић, Ладичорбић 2, Малуцков.

Играле су у истом рангу и девојке ЖРК Мокрина, претпоследње на табели, које су поражене 37:35 у 15. колу на свом терену од Врбаса, а следећи противник биће им Нафтагас у Елемиру.

ЖРК Мокрин: Бркин 15(5), Стојшић 1, Вукобрат 3, Кецић, Попадић 3, Кнежев 4, Рељин, Бајкин 6, Ладичорбић 3. 

Друга лига „Север” ОС Војводине на концу. Победа и пораз пред спуштање завесе

Друга лига „Север” ОС Војводине на самом је крају, а у претпоследњем колу одбојкаши Кикинде на паркету „Језера” савладали су тим Баваништа из истоименог јужнобанатског места, резултатом 3:2 док су девојке клуба с именом града поражене 3:0 у гостима од Вршца.

– Нисмо блистали на опроштају од домаће публике, али смо ипак победили, трећи смо и даље, а надам се да ћемо на тој позицији и окончати сезону, након уторка и последњег кола у којем смо гости у Новом Саду, трећој екипи Војводине – каже тренер одбојкаша Милан Радосавчев.

МОК Кикинда: Грујић, Видицки, Рајковић, Падејчев, Момчилов, Ковачев, Грујичин, Симић, Урошевић, Бошкоћевић.

У Вршцу пак Кикинђанке, које су још три кола пре краја математички испале у наш четврти степен надметања, добро су ушле у сусрет.

– Повели смо 6:0, водили и 18:12, али смо онда имали неколико лоших пријема и јалових напада и потом изгубили сет. У другом сету била је резултатаска клацкалица, а у трећем смо били под лошим утсиком из другог и све је било одлучено – вели помоћни тренер Игор Голијанин.

Сутра, од 14 сати, у дворани Хемијске школе, Кикинђанке ће се опростити од овога ранга, дочекаће Волејстарс из Кљајићева.

Кикинда 0230: Маћош, Берић, Сивчев, Ђорђевић, Сурла, Станић, Племић, Алексић, Пилиповић, Голијанин, Милић.

Мушка АРКУС лига. Огроман улог, мала добит за танку наду у спас

Унапред се знало, поражени из вечерашњег дуела у „Језеру”, Кикинда – Шамот (Аранђеловац), могу сматрати три кола пре краја да су испали, а и евентуални реми обе екипе оставио би, готово је сигурно, зацементиране испод црте спаса. Са тим сазнањем ривали за опстанак ушли су у дуел, који је на крају, пред стотинак гледалаца, припао Кикинђанима – 39:34.

Први део већ донео је много голова уз минималне разлике за ривале, 18:17 било је за Кикинђане. И у наставку пресликано, све до половине тога дела игре. Тада се пуцачки расположенија Кикинда резултатски одлепила, додуше захваљујући истовремено и свом голману Гаћиновићу који је на супротној страни терена баш у том периоду био одличан. Видело се већ тада да нашима други везани успех неће измаћи. Како било, улог и напор Кикинђана био је  огроман, а добит мала тек толика да продужи танку наду у спас.

– Тешка утакмица, после два месеца успели смо да победимо код куће. Знамо каква је ситуација на табели и ово је битна победа за нас. Било смо борбени и пожртвовани, надамо се опстанку – рекао је наш Марко Трнинић, проглашен за играча утакмице.

Владимир Митрески, први тренер Кикинђана редовно у оваквим ситуацијама када главни шеф струке, најчешће „са стране”, добије од „Гриндексоваца” карту у једном правцу, додао је:

– Нервозно смо ушли у меч, али смо паметно играли у нападу, а када су се наши голмани разбранили све је дошло на место. Трнинић је играч утакмице, али било их је још неколико који су заслужили тај епитет. Презадовољан сам, борићемо се до краја.

Наредног викенда неће бити рукомета, предстојеће 24. коло на распореду је за девет односно 10 дана, а Кикинђани ће 19. априла играти у Београду против Партизана. Три кола пре краја, Кикинда је прва испод црте опстанка, али сада са 13 бодова, два мање од Пролетера и три од Југовића.

МРК Кикинда: Балабан, Кукић, Стојановић 7, Босанчић, Лисица 4(2), Трнинић 1, Ђукић, Мишков (одбрана, 2 седмерца), Шијан 8, Врговић 8, Панић 2, Ракић 2, Комарек 4(2), Илијин 3, Гаћиновић (7 одбрана, два седмерца).

error: Content is protected !!