У организацији Града Кикинде и техничку подршку те домаћинство ОФК Кикинде, а све по замисли творца Здравка Рауковића, нашег Великоселца из Београда, преподневним утакмицама започео је први по реду „Кикинда куп” у фудбалу који је окупио осам клубова, дечкића узраста до 16 година, а свечано га је отворио наш градоначелник Никола Лукач.
– Нама у Кикинди, спорт је једна од најважнијих ствари. Зато кажемо да је Кикинда град спорта, али и на делу то показујемо и доказујемо улагањем у најмлађе као и давањем у инфраструктуру. Хвала, пре свих Здравку Рауковићу на овој сјајној идеји, а на нама је да учинимо све да ова наша промоција „најважније споредне ствари на свету” расте из године у годину – напоменуо је Лукач обраћајући се постројеним фудбалерима и гостима на трибинама.
Здравко Рауковић, препознат досад као виспрени организатор „Ројал купа” који у Новим Козарцима неколико година унатраг окупља млађе дечаке фудбалере, истакао је:
– Кикинда је град фудбала и блиставих имена из прошлости најпопуларнијег спорта, а наша је жеља да и у будућности север Баната и његово градско средиште изнедри нове асове. Први циљ нам је да овај турнир остане на осам клубова, али и да већ од наредне године доведемо још звучнија имена, премда их и на овој нашој премијери има подоста. Посебно хвала Казахстанцима, 15 сати авионом, преко Истанбула, путовали су до Београда.
Након данашњег целодневног програма на Градском стадиону, сутра пре подне на распореду су завршне борбе одноно утакмице трећег кола у две групе, а потом следе полуфинални мечеви и финале с почетком у 17 сати. Подсетимо, на „Кикинда купу” наступају: Црвена звезда (Београд), Војводина (Нови Сад), НК Бриње (Словенија) Македонија „Ђорче Петров” (Скопље, Северна Македонија), Галакси (Темишвар, Румунија), Ференцварош (Будимпешта, Мађарска), Мустанг (Алмати, Казахстан) и домаћа ОФК Кикинда.
МУРИЊО
Здравко Рауковић познат је под надимком Мурињо, а пре више од деценије као матурант кикиндске Гимназије, дакле док је још био у школској клупи, са свега 19 година сео је и на тренерску клупу и то сениорског тима новокозарачке Слободе. Одвео га је потом пут у главни град, био је у Школи фудбала Чукаричког, а последњих неколико година део је огромне Звездине машинерије, такође, у млађим узрастима београдског великана.
– Овај тренинг камп још је један доказ да добар рад бива препознат и да привлачи пажњу и изван граница наше државе, а квалитетан рад кикиндског Партизана познат је одавно. Сви су нам овде драги гости, желимо да оду пуни лепих утисака, а ми да будемо добри домаћини – истакао је први човек нашега града.
Спортски директор Партизана Светислав Вукмирица рекао је:
Обратио се потом и представник мађарског великана будимпештанског Ференцвароша:
Говорио је кратко потом представник ФК Мустанг из Алматија, главнога града далеког Казахстана те нешто дуже, на македонском језику, Тони Џангаровски из ФК Македонија „Ђорче Петров” (Скопље), јасно из државе која данас носи назив Северна Македонија.

Соколаи је освојио једно злато и три сребра, Бикићева два злата док су остала одличја приграбили: Урош Милићевић (злато, сребро и бронза), Јована Сабо (сребро и бронза), Александар Милутинов и Јована Савић (обоје по бронзу).
Светски дан здравља обележава се 7. априла, а овогодишњи слоган „Здравље за све” је подстакао Удружење грађана „Спорт за све Банат” да допринесе активностима које промовишу здраве навике. Тим поводом је одржан турнир у стоном тенису у мушкој и женској конкуренцији. Освајачи медаља су се обрадовали наградама које је донирало Удружење.
– Нисмо блистали на опроштају од домаће публике, али смо ипак победили, трећи смо и даље, а надам се да ћемо на тој позицији и окончати сезону, након уторка и последњег кола у којем смо гости у Новом Саду, трећој екипи Војводине – каже тренер одбојкаша Милан Радосавчев.
– Повели смо 6:0, водили и 18:12, али смо онда имали неколико лоших пријема и јалових напада и потом изгубили сет. У другом сету била је резултатаска клацкалица, а у трећем смо били под лошим утсиком из другог и све је било одлучено – вели помоћни тренер Игор Голијанин.
– Нервозно смо ушли у меч, али смо паметно играли у нападу, а када су се наши голмани разбранили све је дошло на место. Трнинић је играч утакмице, али било их је још неколико који су заслужили тај епитет. Презадовољан сам, борићемо се до краја.