Неколико минута пре почетка вечерашње утакмице 20. кола АРКУС лиге између Кикинђанки и новосадске Војводине, рукометашице Кикинде математички су изгубиле и последњи промил наде да могу у овој сезони до опстанка.
Наиме, Наиса је у Нишу савладала тим Бора и три кола пре краја Кикинђанке су се опростиле од елите, након само сезоне проведене у њој, па меч против Новосађанки није имао такмичарског значаја, а тако ће, наравно, гледано из угла Кикинђанки бити и у преостала два кола када ће гостовати Радничком у Крагујевцу те на растанку од друштва суперлигаша дочекати аранђеловачки Бекамент.
Када је реч о вечерашњој утакмици у готово празном „Језеру”, пред 60-70 посматрача, било је на одмору 11:11, а и у наставку игре, након много обостраних погрешака и резултатских преокрета, опет је одиграно поравнато па је сусрет завршен поделом бодова – 24:24.
ЖОРК Кикинда: Матић, Ал. Чубрило 1, Сивчев 1, Ђукичин 1, Радаковић 2, Степановић, Балабан (5 одбрана), Латиновић, Стевановић (4 одбране), Чочај 12(1), Перовић 1, Попадић, Живков 2, Ан. Чубрило 1, Новаков 3.
Тренер домаћина Јевто Јарчевић промешао је карте па је у првом полувремену на клупи оставио главне адуте лидера на табели у лигашким борбама, међутим то не умањује заслужену победу Црвене звезде чији су играчи, од првог до последњег минута, имали приступ као да је реч о много важнијим окршајима, оним за бодове.
У 16. минуту Милан Војводић, испоставиће се најбољи појединац сусрета, оборен је у казненом простору домаћина, а сигуран је с „беле тачке” био Петар Цвијановић. Предност је дуплирао након пола сата игре Бојан Попесков после одличног соло продора.
Наставак игре није донео промену, иако је ОФК Кикинда заиграла у готово најјачем саставу, а можда би сусрет отишао у другом правцу да је лопта упућена од Миркова, из слободног ударца, завршила у мрежи уместо што је уздрмала пречку гола Костуранова.
Када је Кецман због повреде, четврт сата пре краја, напустио игру и ОФК Кикинда остала с десеторицом, било је јасно да ће се у полуфинале пласирати Црвена звезда, а за 14 дана састаће се с кикиндским ЖАК-ом, данас слободним.
ОФК Кикинда: Жилић, Миркоњ, Кецман, Рељић, Хајду (Мирков), Зељковић (Ђукић), Виловски, Бајић, Глишић (Ивановић), Барбул (Радовановић), Мијић (Спахић).

– У укупном пласману, са седам златних медаља, у Старој Пазови били смо трећи клуб – каже Тања Сили, тренерица у Фениксу.
Одличја, појединачна или екипна, освојили су: Миа Вашалић, Стефан Сили, Адриана Ћурчин, Матеја Косић, Јана Пантић, Уна Калањ, Невена Вуњак, Никола и Срђан Кочиш, Ања Киш, Теодора Икић, Селена и Јелена Кличић и Наташа Татић.
– Посебно треба издвојити Миу Вашалић која је у катама освојила по две златне и сребрне медаље и Уну Калањ која у борбама узела два злата – истиче Сили.