Спорт

Женска АРКУС лига, три кола пре краја. Кикинђанке и математички испале

Неколико минута пре почетка вечерашње утакмице 20. кола АРКУС лиге између Кикинђанки и новосадске Војводине, рукометашице Кикинде математички су изгубиле и последњи промил наде да могу у овој сезони до опстанка.

Наиме, Наиса је у Нишу савладала тим Бора и три кола пре краја Кикинђанке су се опростиле од елите, након само сезоне проведене у њој, па меч против Новосађанки није имао такмичарског значаја, а тако ће, наравно, гледано из угла Кикинђанки бити и у преостала два кола када ће гостовати Радничком у Крагујевцу те на растанку од друштва суперлигаша дочекати аранђеловачки Бекамент.

Када је реч о вечерашњој утакмици у готово празном „Језеру”, пред 60-70 посматрача, било је на одмору 11:11, а и у наставку игре, након много обостраних погрешака и резултатских преокрета, опет је одиграно поравнато па је сусрет завршен поделом бодова – 24:24.

ЖОРК Кикинда: Матић, Ал. Чубрило 1, Сивчев 1, Ђукичин 1, Радаковић 2, Степановић, Балабан (5 одбрана), Латиновић, Стевановић (4 одбране), Чочај 12(1), Перовић 1, Попадић, Живков 2, Ан. Чубрило 1, Новаков 3.  

Отворено Првенство Војводине у боксу. Драгана и Адриан златни

Отворено појединачно Првенство Војводине у боксу за сениоре и јуниоре одржано је у Новом Саду односно Шиду, а двоје чланова кикиндског Одреда: Драгана Голић (до 57 кг) и Адриан Нема (до 60) победници су у својим тежинским сениорским категоријама. На такмичењу јуниора сребро је припало Кикинђанину Стефану Михаљу док је до бронзе стигао Никола Шибул. Председник Одреда Милан Шкапик каже:

– Задовољни смо наступом двоје сениора поготово што они боксују и на међународним ревијама у Италији. Тако су уочи отвореног војвођанског шампионата били у Трсту односно Фиренци, а обоје су поражени на поене од италијанских боксера. У сваком случају, потврдили су још једанпут да је кикиндски бокс у врху Србије, а треба додати да Нема, као позајмљен борац, наступа и за Нови Пазар у Регионалној лиги у којој су Новопазарци лидери на табели. Када је реч о наступу јуниора, подбацили су. Морали су боље, изостала су злата која су била и од њих очекивана.  

Куп ФСП Зрењанин. Рускоселци „црна мачка” за ОФК Кикинду

Рускоселска Црвена звезда ове је сезоне „црна мачка” за ОФК Кикинду. Након победе летос у првом колу војвођанског „Истока” и после тријумфа Кикинђана тек у самом финишу утакмице 16. рунде првенства, Звезда је и други пут савладала поменути градски клуб, данас у другом колу Купа ФСП Зрењанин и то на стадиону у Великом парку, било је 2:0 за Рускоселце.

Тренер домаћина Јевто Јарчевић промешао је карте па је у првом полувремену на клупи оставио главне адуте лидера на табели у лигашким  борбама, међутим то не умањује заслужену победу Црвене звезде чији су играчи, од првог до последњег минута, имали приступ као да је реч о много важнијим окршајима, оним за бодове.

У 16. минуту Милан Војводић, испоставиће се најбољи појединац сусрета, оборен је у казненом простору домаћина, а сигуран је с „беле тачке” био Петар Цвијановић. Предност је дуплирао након пола сата игре Бојан Попесков после одличног соло продора.

Наставак игре није донео промену, иако је ОФК Кикинда заиграла у готово најјачем саставу, а можда би сусрет отишао у другом правцу да је лопта упућена од Миркова, из слободног ударца, завршила у мрежи уместо што је уздрмала пречку гола Костуранова.

Када је Кецман због повреде, четврт сата пре краја, напустио игру и ОФК Кикинда остала с десеторицом, било је јасно да ће се у полуфинале пласирати Црвена звезда, а за 14 дана састаће се с кикиндским ЖАК-ом, данас слободним.

ОФК Кикинда: Жилић, Миркоњ, Кецман, Рељић, Хајду (Мирков), Зељковић (Ђукић), Виловски, Бајић, Глишић (Ивановић), Барбул (Радовановић), Мијић (Спахић).

Црвена звезда: Костуранов, Лаништанин, Јанков, Симић (Ковачевић), Коцкар, Цвијановић, Попесков, Војводић, Кресоја, Чуданов (Узелац), Бајић (Зечевић).

душко петров

Када је као тринаестогодишњак тренирао фудбал и ишао у музичку школу, пиштољ и мета нису били његово интересовање. Први пут одлази у стрељану на позив друга који је тренирао овај спорт. Било је то пре више од две деценије. Данас је Душко Петров најтрофејнији кикиндски стрелац и репрезентативац који је „упуцао“ низ сјајних одличја, а овом спорту у Кикинди вратио сјај.

 

Друга кошаркашка лига КС Војводине. Започела доигравања

Започела су доигравања у Другој лиги КС Војводине, а у групи за пласман од пете до осме позиције, кошаркаши Велике Кикинде поражени су у гостима од Футога 1276, резултатом 101:63 док је у скупини за поредак од деветог до 12. места, новокозарачка Слобода, у Кикинди, савладала 85:83 тим „Радивоја Кораћа” из Руменке.

Великокикинђани, у суботу од 20 сати у „Језеру”, дочекаће Будућност из Новог Сада, а Слобода ће у Оџаке код Торпеда.

Друга рукометна лига Војводине. Мокринчани хитају ка вишем рангу

У 19. колу Друге лиге Војводине, рукометаши мокринске Црвене звезде остварили су 18. победу и седам кола пре краја сезоне имају седам бодова вишка у односу на првог пратиоца РА Динамо из Панчева. Мокринчани су у Руми савладали 32:25 (16:12) тим Путинаца из оближњег сремеског места, а у наредном колу биће домаћини четвртопласираној Пригревици.

Црвена звезда: Алмаши 4, Иветић 1, М. Малуцков, Дукатаров 10(3), Гаврилов, Домазет 5, Симић, Голић 3, Миливојевић, Ковач 2, Блажић 2, А. Малуцков, Скубан 5.

У женској конкуренцији истог, четвртог, степена такмичења, играле су и рукометашице ЖРК Мокрина, али су на свом терену поражене 36:39 (19:21) од Петроварадина и претпоследње су на лествици. У следећој рунди Мокринчанке ће гостовати Беочину.

ЖРК Мокрин: Плешко, Бркин 9, Стојшић, Голић, Вукобрат 5, Кецић 4(2), Попадић 7, Кнежев 8, Ладичорбић 3. 

ИМГ-80845592ц9е82цб6дд1949е80645а0д7-В

Да ће Кикинда и Спортски центар „Језеро” и предстојећег лета бити домаћини традиционалног турнира у баскету 3X3 „Мамут Опен”  потврђено је уговором који је потписан данас између Кошаркашког савеза Србије и кикиндског Спортског центра.

Турнир ће бити одржан 1. јула на отвореним теренима „Језера” , а неколико екипа већ је најавило своје учешће, укључујући и једну екипу из Косовске Митровице.

Том приликом уручене су захвалнице Кошаркашког савеза Србије Спортском центру “Језеро” Кикинда и директору Дејану Пудару за беспрекорну организацију “Мамут Опен 2022”, чиме је отпочела организација овогодишњег турнира.

-Како је претходних година Спортски центар „Језеро” оправдао, заслужио и у великој мери поставио нове стандарде у врхунском организационом, продукцијском и маркетиншком смислу, са поносом обавештавамо јавност да ће ове године наша спортска манифестација имати виши ранг у односу на претходне године (категорија), те су нам у односу на то неке екипе, из Србије и иностранства, исказале интересовање за учешће на самом турниру. Све ово је још једна степеница до циља, а то је да се у Кикинди организује међународни “Цхалленгер турнир” – истакао је директор СЦ „Језеро” Дејан Пудар.

Такмичење је прошле године окупило више од 30 екипа. Захваљујући доброј организацији, турнир ”Мамут опен Кикинда” стављен је на званичну мапу првенства Србије „Рода 3 на 3”, односно „ФИБА 3 на 3” званичног такмичења.

Карате турнир у Старој Пазови. Мноштво медаља за Феникс

Након што су у Младеновцу на Првенству Србије за наде у „Д” класи (наранџасти и црвени појас) у катама освојили злато (Стефан Сили) и екипну бронзу (Миа Вашалић, Ања Киш, Адриана Ћурчин), каратисти кикиндског Феникса, свих узраста од пионира до сениора, у Старој Пазови, на турниру на којем се окупило 400 такмичара из Босне и Херцеговине и Србије, узели су 15 медаља.

– У укупном пласману, са седам златних медаља, у Старој Пазови били смо трећи клуб – каже Тања Сили, тренерица у Фениксу.

Одличја, појединачна или екипна, освојили су: Миа Вашалић, Стефан Сили, Адриана Ћурчин, Матеја Косић, Јана Пантић, Уна Калањ, Невена Вуњак, Никола и Срђан Кочиш, Ања Киш, Теодора Икић, Селена и Јелена Кличић и Наташа Татић.

– Посебно треба издвојити Миу Вашалић која је у катама освојила по две златне и сребрне медаље и Уну Калањ која у борбама узела два злата – истиче Сили.

Прва лига у седећој одбојци. Порази Кикинђана

У Земуну, у такмичењу Прве лиге Србије у седећој одбојци, кикиндски Феникс изгубио је 3:0 од београдског Смеча и 3:2 од Лакташа (Нови Београд).

– Од Смеча смо прва два сета изгубили са по 26:24, а Лакташи су нас у петом сету добили тесно. Нисмо били ни комплетни, иако су Милошев и Будурин као резервисти одиграли добро. Најважније ће ипак бити какве ћемо резултате имати на завршном турниру – каже капитен Брандић.

ОКИ Феникс: Брандић, Будурин, Ђапа, Марић, Михаљчић, Милошев, Сеторић, Завишин.

Појединачно првенство Србије у куглању за даме. Санто и Команов испале у осмини финала

Чланице Кике 0230 Јелена Санто и Нада Команов на појединачном Првенству Србије у Новом Бечеју, на којему се окупило 32 куглашице, пласирале су се у други круг, тачније речено међу 16 најбољих у држави. Санто је заузела друго место скором од 574, а Команов је пета резултатом 559. Од Кикинђанки наступиле су још Снежана Шибул (532), била је 20, те Наталија Кресоја (512) која је заузела 27. место.

ТОП 16 фаза биће одиграна на испадање па ће се Санто састати с Хермином Лукач из Алименте, 15. из Новог Бечеја, а Команов ће играти против Владане Обренић, 12. на данашњем надметању, такође из поменутог новосадског клуба.

Такмичење је на распореду другога викенда априла, вероватно у Београду.

error: Content is protected !!