Спорт

Ženska ARKUS liga, tri kola pre kraja. Kikinđanke i matematički ispale

Nekoliko minuta pre početka večerašnje utakmice 20. kola ARKUS lige između Kikinđanki i novosadske Vojvodine, rukometašice Kikinde matematički su izgubile i poslednji promil nade da mogu u ovoj sezoni do opstanka.

Naime, Naisa je u Nišu savladala tim Bora i tri kola pre kraja Kikinđanke su se oprostile od elite, nakon samo sezone provedene u njoj, pa meč protiv Novosađanki nije imao takmičarskog značaja, a tako će, naravno, gledano iz ugla Kikinđanki biti i u preostala dva kola kada će gostovati Radničkom u Kragujevcu te na rastanku od društva superligaša dočekati aranđelovački Bekament.

Kada je reč o večerašnjoj utakmici u gotovo praznom „Jezeru”, pred 60-70 posmatrača, bilo je na odmoru 11:11, a i u nastavku igre, nakon mnogo obostranih pogrešaka i rezultatskih preokreta, opet je odigrano poravnato pa je susret završen podelom bodova – 24:24.

ŽORK Kikinda: Matić, Al. Čubrilo 1, Sivčev 1, Đukičin 1, Radaković 2, Stepanović, Balaban (5 odbrana), Latinović, Stevanović (4 odbrane), Čočaj 12(1), Perović 1, Popadić, Živkov 2, An. Čubrilo 1, Novakov 3.  

Otvoreno Prvenstvo Vojvodine u boksu. Dragana i Adrian zlatni

Otvoreno pojedinačno Prvenstvo Vojvodine u boksu za seniore i juniore održano je u Novom Sadu odnosno Šidu, a dvoje članova kikindskog Odreda: Dragana Golić (do 57 kg) i Adrian Nema (do 60) pobednici su u svojim težinskim seniorskim kategorijama. Na takmičenju juniora srebro je pripalo Kikinđaninu Stefanu Mihalju dok je do bronze stigao Nikola Šibul. Predsednik Odreda Milan Škapik kaže:

– Zadovoljni smo nastupom dvoje seniora pogotovo što oni boksuju i na međunarodnim revijama u Italiji. Tako su uoči otvorenog vojvođanskog šampionata bili u Trstu odnosno Firenci, a oboje su poraženi na poene od italijanskih boksera. U svakom slučaju, potvrdili su još jedanput da je kikindski boks u vrhu Srbije, a treba dodati da Nema, kao pozajmljen borac, nastupa i za Novi Pazar u Regionalnoj ligi u kojoj su Novopazarci lideri na tabeli. Kada je reč o nastupu juniora, podbacili su. Morali su bolje, izostala su zlata koja su bila i od njih očekivana.  

Kup FSP Zrenjanin. Ruskoselci „crna mačka” za OFK Kikindu

Ruskoselska Crvena zvezda ove je sezone „crna mačka” za OFK Kikindu. Nakon pobede letos u prvom kolu vojvođanskog „Istoka” i posle trijumfa Kikinđana tek u samom finišu utakmice 16. runde prvenstva, Zvezda je i drugi put savladala pomenuti gradski klub, danas u drugom kolu Kupa FSP Zrenjanin i to na stadionu u Velikom parku, bilo je 2:0 za Ruskoselce.

Trener domaćina Jevto Jarčević promešao je karte pa je u prvom poluvremenu na klupi ostavio glavne adute lidera na tabeli u ligaškim  borbama, međutim to ne umanjuje zasluženu pobedu Crvene zvezde čiji su igrači, od prvog do poslednjeg minuta, imali pristup kao da je reč o mnogo važnijim okršajima, onim za bodove.

U 16. minutu Milan Vojvodić, ispostaviće se najbolji pojedinac susreta, oboren je u kaznenom prostoru domaćina, a siguran je s „bele tačke” bio Petar Cvijanović. Prednost je duplirao nakon pola sata igre Bojan Popeskov posle odličnog solo prodora.

Nastavak igre nije doneo promenu, iako je OFK Kikinda zaigrala u gotovo najjačem sastavu, a možda bi susret otišao u drugom pravcu da je lopta upućena od Mirkova, iz slobodnog udarca, završila u mreži umesto što je uzdrmala prečku gola Kosturanova.

Kada je Kecman zbog povrede, četvrt sata pre kraja, napustio igru i OFK Kikinda ostala s desetoricom, bilo je jasno da će se u polufinale plasirati Crvena zvezda, a za 14 dana sastaće se s kikindskim ŽAK-om, danas slobodnim.

OFK Kikinda: Žilić, Mirkonj, Kecman, Reljić, Hajdu (Mirkov), Zeljković (Đukić), Vilovski, Bajić, Glišić (Ivanović), Barbul (Radovanović), Mijić (Spahić).

Crvena zvezda: Kosturanov, Laništanin, Jankov, Simić (Kovačević), Kockar, Cvijanović, Popeskov, Vojvodić, Kresoja, Čudanov (Uzelac), Bajić (Zečević).

duško petrov

Kada je kao trinaestogodišnjak trenirao fudbal i išao u muzičku školu, pištolj i meta nisu bili njegovo interesovanje. Prvi put odlazi u streljanu na poziv druga koji je trenirao ovaj sport. Bilo je to pre više od dve decenije. Danas je Duško Petrov najtrofejniji kikindski strelac i reprezentativac koji je „upucao“ niz sjajnih odličja, a ovom sportu u Kikindi vratio sjaj.

 

Druga košarkaška liga KS Vojvodine. Započela doigravanja

Započela su doigravanja u Drugoj ligi KS Vojvodine, a u grupi za plasman od pete do osme pozicije, košarkaši Velike Kikinde poraženi su u gostima od Futoga 1276, rezultatom 101:63 dok je u skupini za poredak od devetog do 12. mesta, novokozaračka Sloboda, u Kikindi, savladala 85:83 tim „Radivoja Koraća” iz Rumenke.

Velikokikinđani, u subotu od 20 sati u „Jezeru”, dočekaće Budućnost iz Novog Sada, a Sloboda će u Odžake kod Torpeda.

Druga rukometna liga Vojvodine. Mokrinčani hitaju ka višem rangu

U 19. kolu Druge lige Vojvodine, rukometaši mokrinske Crvene zvezde ostvarili su 18. pobedu i sedam kola pre kraja sezone imaju sedam bodova viška u odnosu na prvog pratioca RA Dinamo iz Pančeva. Mokrinčani su u Rumi savladali 32:25 (16:12) tim Putinaca iz obližnjeg sremeskog mesta, a u narednom kolu biće domaćini četvrtoplasiranoj Prigrevici.

Crvena zvezda: Almaši 4, Ivetić 1, M. Maluckov, Dukatarov 10(3), Gavrilov, Domazet 5, Simić, Golić 3, Milivojević, Kovač 2, Blažić 2, A. Maluckov, Skuban 5.

U ženskoj konkurenciji istog, četvrtog, stepena takmičenja, igrale su i rukometašice ŽRK Mokrina, ali su na svom terenu poražene 36:39 (19:21) od Petrovaradina i pretposlednje su na lestvici. U sledećoj rundi Mokrinčanke će gostovati Beočinu.

ŽRK Mokrin: Pleško, Brkin 9, Stojšić, Golić, Vukobrat 5, Kecić 4(2), Popadić 7, Knežev 8, Ladičorbić 3. 

IMG-80845592c9e82cb6dd1949e80645a0d7-V

Da će Kikinda i Sportski centar „Jezero” i predstojećeg leta biti domaćini tradicionalnog turnira u basketu 3X3 „Mamut Open”  potvrđeno je ugovorom koji je potpisan danas između Košarkaškog saveza Srbije i kikindskog Sportskog centra.

Turnir će biti održan 1. jula na otvorenim terenima „Jezera” , a nekoliko ekipa već je najavilo svoje učešće, uključujući i jednu ekipu iz Kosovske Mitrovice.

Tom prilikom uručene su zahvalnice Košarkaškog saveza Srbije Sportskom centru “Jezero” Kikinda i direktoru Dejanu Pudaru za besprekornu organizaciju “Mamut Open 2022”, čime je otpočela organizacija ovogodišnjeg turnira.

-Kako je prethodnih godina Sportski centar „Jezero” opravdao, zaslužio i u velikoj meri postavio nove standarde u vrhunskom organizacionom, produkcijskom i marketinškom smislu, sa ponosom obaveštavamo javnost da će ove godine naša sportska manifestacija imati viši rang u odnosu na prethodne godine (kategorija), te su nam u odnosu na to neke ekipe, iz Srbije i inostranstva, iskazale interesovanje za učešće na samom turniru. Sve ovo je još jedna stepenica do cilja, a to je da se u Kikindi organizuje međunarodni “Challenger turnir” – istakao je direktor SC „Jezero” Dejan Pudar.

Takmičenje je prošle godine okupilo više od 30 ekipa. Zahvaljujući dobroj organizaciji, turnir ”Mamut open Kikinda” stavljen je na zvaničnu mapu prvenstva Srbije „Roda 3 na 3”, odnosno „FIBA 3 na 3” zvaničnog takmičenja.

Karate turnir u Staroj Pazovi. Mnoštvo medalja za Feniks

Nakon što su u Mladenovcu na Prvenstvu Srbije za nade u „D” klasi (narandžasti i crveni pojas) u katama osvojili zlato (Stefan Sili) i ekipnu bronzu (Mia Vašalić, Anja Kiš, Adriana Ćurčin), karatisti kikindskog Feniksa, svih uzrasta od pionira do seniora, u Staroj Pazovi, na turniru na kojem se okupilo 400 takmičara iz Bosne i Hercegovine i Srbije, uzeli su 15 medalja.

– U ukupnom plasmanu, sa sedam zlatnih medalja, u Staroj Pazovi bili smo treći klub – kaže Tanja Sili, trenerica u Feniksu.

Odličja, pojedinačna ili ekipna, osvojili su: Mia Vašalić, Stefan Sili, Adriana Ćurčin, Mateja Kosić, Jana Pantić, Una Kalanj, Nevena Vunjak, Nikola i Srđan Kočiš, Anja Kiš, Teodora Ikić, Selena i Jelena Kličić i Nataša Tatić.

– Posebno treba izdvojiti Miu Vašalić koja je u katama osvojila po dve zlatne i srebrne medalje i Unu Kalanj koja u borbama uzela dva zlata – ističe Sili.

Prva liga u sedećoj odbojci. Porazi Kikinđana

U Zemunu, u takmičenju Prve lige Srbije u sedećoj odbojci, kikindski Feniks izgubio je 3:0 od beogradskog Smeča i 3:2 od Laktaša (Novi Beograd).

– Od Smeča smo prva dva seta izgubili sa po 26:24, a Laktaši su nas u petom setu dobili tesno. Nismo bili ni kompletni, iako su Milošev i Budurin kao rezervisti odigrali dobro. Najvažnije će ipak biti kakve ćemo rezultate imati na završnom turniru – kaže kapiten Brandić.

OKI Feniks: Brandić, Budurin, Đapa, Marić, Mihaljčić, Milošev, Setorić, Zavišin.

Pojedinačno prvenstvo Srbije u kuglanju za dame. Santo i Komanov ispale u osmini finala

Članice Kike 0230 Jelena Santo i Nada Komanov na pojedinačnom Prvenstvu Srbije u Novom Bečeju, na kojemu se okupilo 32 kuglašice, plasirale su se u drugi krug, tačnije rečeno među 16 najboljih u državi. Santo je zauzela drugo mesto skorom od 574, a Komanov je peta rezultatom 559. Od Kikinđanki nastupile su još Snežana Šibul (532), bila je 20, te Natalija Kresoja (512) koja je zauzela 27. mesto.

TOP 16 faza biće odigrana na ispadanje pa će se Santo sastati s Herminom Lukač iz Alimente, 15. iz Novog Bečeja, a Komanov će igrati protiv Vladane Obrenić, 12. na današnjem nadmetanju, takođe iz pomenutog novosadskog kluba.

Takmičenje je na rasporedu drugoga vikenda aprila, verovatno u Beogradu.

error: Content is protected !!