Nekoliko minuta pre početka večerašnje utakmice 20. kola ARKUS lige između Kikinđanki i novosadske Vojvodine, rukometašice Kikinde matematički su izgubile i poslednji promil nade da mogu u ovoj sezoni do opstanka.
Naime, Naisa je u Nišu savladala tim Bora i tri kola pre kraja Kikinđanke su se oprostile od elite, nakon samo sezone provedene u njoj, pa meč protiv Novosađanki nije imao takmičarskog značaja, a tako će, naravno, gledano iz ugla Kikinđanki biti i u preostala dva kola kada će gostovati Radničkom u Kragujevcu te na rastanku od društva superligaša dočekati aranđelovački Bekament.
Kada je reč o večerašnjoj utakmici u gotovo praznom „Jezeru”, pred 60-70 posmatrača, bilo je na odmoru 11:11, a i u nastavku igre, nakon mnogo obostranih pogrešaka i rezultatskih preokreta, opet je odigrano poravnato pa je susret završen podelom bodova – 24:24.
ŽORK Kikinda: Matić, Al. Čubrilo 1, Sivčev 1, Đukičin 1, Radaković 2, Stepanović, Balaban (5 odbrana), Latinović, Stevanović (4 odbrane), Čočaj 12(1), Perović 1, Popadić, Živkov 2, An. Čubrilo 1, Novakov 3.
Trener domaćina Jevto Jarčević promešao je karte pa je u prvom poluvremenu na klupi ostavio glavne adute lidera na tabeli u ligaškim borbama, međutim to ne umanjuje zasluženu pobedu Crvene zvezde čiji su igrači, od prvog do poslednjeg minuta, imali pristup kao da je reč o mnogo važnijim okršajima, onim za bodove.
U 16. minutu Milan Vojvodić, ispostaviće se najbolji pojedinac susreta, oboren je u kaznenom prostoru domaćina, a siguran je s „bele tačke” bio Petar Cvijanović. Prednost je duplirao nakon pola sata igre Bojan Popeskov posle odličnog solo prodora.
Nastavak igre nije doneo promenu, iako je OFK Kikinda zaigrala u gotovo najjačem sastavu, a možda bi susret otišao u drugom pravcu da je lopta upućena od Mirkova, iz slobodnog udarca, završila u mreži umesto što je uzdrmala prečku gola Kosturanova.
Kada je Kecman zbog povrede, četvrt sata pre kraja, napustio igru i OFK Kikinda ostala s desetoricom, bilo je jasno da će se u polufinale plasirati Crvena zvezda, a za 14 dana sastaće se s kikindskim ŽAK-om, danas slobodnim.
OFK Kikinda: Žilić, Mirkonj, Kecman, Reljić, Hajdu (Mirkov), Zeljković (Đukić), Vilovski, Bajić, Glišić (Ivanović), Barbul (Radovanović), Mijić (Spahić).

– U ukupnom plasmanu, sa sedam zlatnih medalja, u Staroj Pazovi bili smo treći klub – kaže Tanja Sili, trenerica u Feniksu.
Odličja, pojedinačna ili ekipna, osvojili su: Mia Vašalić, Stefan Sili, Adriana Ćurčin, Mateja Kosić, Jana Pantić, Una Kalanj, Nevena Vunjak, Nikola i Srđan Kočiš, Anja Kiš, Teodora Ikić, Selena i Jelena Kličić i Nataša Tatić.
– Posebno treba izdvojiti Miu Vašalić koja je u katama osvojila po dve zlatne i srebrne medalje i Unu Kalanj koja u borbama uzela dva zlata – ističe Sili.