Roberto Ćinkoto, direktor italijanskog Kulturnog centra u Beogradu uručio je četiri paketa knjiga Osnovnoj školi „Đura Jakšić“ i Gimnaziji „Dušan Vasiljev“. Udžbenici su poklon Ministarstva spoljnih poslova Republike Italije u znak međunarodne saradnje. Knjige su uručene đacima koji pohađaju časove italijanskog jezika.

-Cilj Ministarstva spoljnih poslova je da svake godine donira knjige i udžbenike školama i univerzitetima u svetu u kojima je italijanski jezik deo redovne nastave. Zahteve i izbor literature nam šalju profesori i nama je da im pomognemo da dođu do željenih knjiga. Prvi put sarađujemo sa školama u Kikindi, jer nam je prvi put stigao zahtev, i nadamo se da će se saradnja nastaviti – rekao je Roberto Ćinkoto.
U ime učenika i zaposlenih na donaciji je zahvalila direktorica OŠ „Đura Jakšić“ Biljana Šimon.

-Mi smo prva škola u Gradu u kojoj je počeo da izučava italijanski jezik u okviru redovne nastave i jedna smo od malobrojnih škola u Vojvodini koja gde i dalje postoji italijanski. Knjige nam puno znače kako bismo unapredili nastavu, ali i motivisali učenike da pohađaju časove italijanskog jezika – istakla je Biljana Šimon.
U ovoj školi stotinak učenika pohađa časove italijanskog jezika.



– Za dečaka smo čuli od članice našeg benda koja ide sa njim u školu, i nismo se dvoumili, rešili smo da pomognemo. Cilj je da sakupimo što više novca – kaže Vasilije Čolak, solo-gitara i vokal, koji pohađa treću godinu u Tehničkoj školi.
Dobro uvežbani i sa odličnom energijom, „Feniksovci“ su podsetili publiku na nezaboravne rok i pop pesme Jugoslavije, a na repertoaru je bilo i stranih hitova. Prilozi su se ubacivali u kutije na ulazu u salu – sakupljeno je tačno 435.310 dinara koji su predati roditeljima dečaka.
Zahvaljujući ovim merama niko neće dobiti otkaz u fabrici, kaže Drljić i dodaje da su niža primanja povećana za deset hiljada dinara neto. Pored toga, dodaje, otvara se perspektiva za nove radnike jer vlasnici kikindske fabrike imaju nameru da povećaju proizvodnju.









Subin ističe da su, zahvaljujući ostvarenoj saradnji, članovima, ali i njihovim porodicama, omogućeni popusti na cene u Poliklinici „Elios“, Ambulanti za zdravstvenu negu „Medic care“ i u laboratoriji „Fluidlab“.
Sindikat penzionera ima poverenike u svim selima na teritoriji grada. Mesečna članarina je 80 dinara, a prostorije Sindikata nalaze se u zgradi nekadašnjeg „Radničkog bioskopa“, u Nemanjinoj 1, na prvom spratu. Radno vreme kancelarije je utorkom i četvrtkom od 10 do 12 sati. Informacije se mogu dobiti i telefonom, na brojeve 422 960.i 503 153.

