Роберто Ћинкото, директор италијанског Културног центра у Београду уручио је четири пакета књига Основној школи „Ђура Јакшић“ и Гимназији „Душан Васиљев“. Уџбеници су поклон Министарства спољних послова Републике Италије у знак међународне сарадње. Књиге су уручене ђацима који похађају часове италијанског језика.

-Циљ Министарства спољних послова је да сваке године донира књиге и уџбенике школама и универзитетима у свету у којима је италијански језик део редовне наставе. Захтеве и избор литературе нам шаљу професори и нама је да им помогнемо да дођу до жељених књига. Први пут сарађујемо са школама у Кикинди, јер нам је први пут стигао захтев, и надамо се да ће се сарадња наставити – рекао је Роберто Ћинкото.
У име ученика и запослених на донацији је захвалила директорица ОШ „Ђура Јакшић“ Биљана Шимон.

-Ми смо прва школа у Граду у којој је почео да изучава италијански језик у оквиру редовне наставе и једна смо од малобројних школа у Војводини која где и даље постоји италијански. Књиге нам пуно значе како бисмо унапредили наставу, али и мотивисали ученике да похађају часове италијанског језика – истакла је Биљана Шимон.
У овој школи стотинак ученика похађа часове италијанског језика.



– За дечака смо чули од чланице нашег бенда која иде са њим у школу, и нисмо се двоумили, решили смо да помогнемо. Циљ је да сакупимо што више новца – каже Василије Чолак, соло-гитара и вокал, који похађа трећу годину у Техничкој школи.
Добро увежбани и са одличном енергијом, „Фениксовци“ су подсетили публику на незаборавне рок и поп песме Југославије, а на репертоару је било и страних хитова. Прилози су се убацивали у кутије на улазу у салу – сакупљено је тачно 435.310 динара који су предати родитељима дечака.
Захваљујући овим мерама нико неће добити отказ у фабрици, каже Дрљић и додаје да су нижа примања повећана за десет хиљада динара нето. Поред тога, додаје, отвара се перспектива за нове раднике јер власници кикиндске фабрике имају намеру да повећају производњу.









Субин истиче да су, захваљујући оствареној сарадњи, члановима, али и њиховим породицама, омогућени попусти на цене у Поликлиници „Елиос“, Амбуланти за здравствену негу „Medic care“ и у лабораторији „Флуидлаб“.
Синдикат пензионера има поверенике у свим селима на територији града. Месечна чланарина је 80 динара, а просторије Синдиката налазе се у згради некадашњег „Радничког биоскопа“, у Немањиној 1, на првом спрату. Радно време канцеларије је уторком и четвртком од 10 до 12 сати. Информације се могу добити и телефоном, на бројеве 422 960.и 503 153.

