U Područnoj fudbalskoj ligi „Zrenjanin”, nakovački Polet, preokretom u finišu utakmice, na svom terenu slavio je 5:2 protiv Napretka iz Česterega. Radovali su se i Mokrinčani, Delija je kod kuće 3:2 dobio novomiloševačku Vojvodinu.
Bucalo je glavom rano doneo prednost Nakovčanima, do odmora Česterežani su, nakon dve kontre, preokrenuli, a bliže kraju Polet je ipak stigao do bodova. Prvo je Vukobrat uposlio Draganova za izjednačenje, a onda su akteri bili u obrnutim ulogama i Nakovčani su poveli 3:2. Još jedanput Vukobrat je asistirao Draganovu, a potom postavio konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi.
Polet: Gajinov, Nadlački (Mićin), Inđić (Vukobrat), Šćepanović, Draganov (Krasin), Babić (Uzelac), Bucalo (Cvijan), Marković, Zorić, Kenjalo, Nešić.

Čeleketić je u uvodu pogodio, a Ćorić pre poluvremena duplirao vođstvo Mokrinčana, Miloševčani su smanjili sredinom nastavka, a na 3:1 povisio je Vračev desetak minuta pre kraja. Odmah potom na suprotnoj strani stavljena je tačka.
Delija: Badrljica, Đukić, Stepančev (N. Simić), Bošnjakov, Števanov (Nedeljkov), Ćorić, Tolmač, Malogajski, Mendergiš, Čeleketić (Tot), Vračev.
Polet je drugi na lestvici s 36 bodova, četiri manje od vodeće srpskocrnjanske Budućnosti, a Delija zauzima 14. mesto, treće odozdo, sa 16. U nedelju, od 15 sati, Nakovčani će gostovati u Jaši Tomiću, Radničkom, a Mokrinčani će u Čestereg, Napretku.
Kikinđanima je ostalo još pet kola do kraja sezone, a sledeći rival biće im Proleter u Zrenjaninu.
Podsetimo, juče je u gradskom derbiju OFK Kikinda 1:0 pobedila ŽAK-a, novokozaračka Sloboda igrala je 1:1 u Kačarevu s Jedinstvom, a Kozara je istim rezultatom remizirala u Banatskom Velikom Selu s Poletim iz Idvora.
Prvu partiju veteran i kapiten kikindskog kluba Nenad Đukić rešio je u svoju korist 3:2 protiv Šepe, juniorskog viceprvaka Srbije, za početno vođstvo Galadske. Potom je naš Petar Vidić poražen od šampiona države u uzrastu juniora Ninkovića, a onda je neuspešan bio i Žarko Đurđev u duelu sa Beograđaninom Pavlovićem pa su gosti preokretom došli do prednosti od 2:1. Đukić je vratio nadu izjednačivši u partijama na 2:2 pošto je savladao i Ninkovića, ali su onda Đurđev pa Vidić upisali još po jedan poraz.
– Bio je zanimljiv meč, moram napomenuti da je Petar Vidić „stisnuo zube” i s povredom leđa odigrao danas. Da nije bilo tako, sigurno je da bi bio blizu pobede u svojoj prvoj partiji pa smo tada mogli stići do 2:0. Kako bilo, nastupiće i u Beogradu u revanš meču, a onda ga očekuje lečenje. Inače, kada smo izjednačili u partijama i Đurđev i Vidić bili su blizu pobeda u svojim drugim današnjim igrama, odlučivale su nijanse, naročito u poslednjem, Vidićevom, meču programa. Obojica su nažalost poraženi sa po 3:2 u setovima – kaže Đukić.
Uzvratni susret u Beogradu na rasporedu je 1. aprila.
Dodajmo, Miodrag Čović bio je danas u rezervi, a naše stonotenisere podržali su i gradski većnik za sport Dragan Pecarski i predsednica Sportskog saveza Kikinde Jelena Čudanov.
U nedelju od 16 sati, Kikinđanke će u „Jezeru” dočekati drugu ekipu Novog Sada.

Početkom nastavka kapiten OFK Kikinde Đukić pogodio je prečku gola Živkova, a u istom napadu domaćini su u razmaku od nekoliko sekundi udarcima neuspešno pokušavali još triput. Bezbroj prekida krunilo je utakmicu, vreme je prolazilo bez igre i sadržaja, a na kraju, nakon pomenutog trenutka odluke i pogotka Ivanovića usledila je ipak radost fudbalera OFK Kikinde, ali i dva crvena kartona ŽAK-ovom Krniću i domaćem Rafaelu. Igrač odluke Ivanović rekao je nakon derbija:
– Znali smo da će biti ovako, da će se rival organizovano braniti, da će vreme neumitno trošiti prilikom prekida, ali trener Jarčević je od nas tražio strpljivost. Na kraju smo nagrađeni.
Trener OFK Kikinde Jevto Jarčević istakao je:
– Pripremali smo se za ovakvu utakmicu, bili smo fudbalski gledano dobri, zadovoljan sam kako su moji momci trčali, iako sve to mora biti mnogo brže. Nedostajala nam je brzina, ali se nadam da će i to doći na svoje mesto čim padne ova tenzija, jer imali smo dva lokalna derbija i to protiv zatvorenih rivala.
– Svi su videli, realan rezultat bio bi da se derbi završio bez golova. Žao mi je naših momaka, odigrali su pošteno i korektno, šteta što im se to nije vratilo, valjda hoće u budućim mečevima, pre svega na našem stadionu.
– Velika je čast za Grad Kikindu što je Savate savez Srbije odabrao baš naš grad da bude domaćin ovako značajnog događaja, a nema sumnje da je to zbog činjenice što smo se već dokazali kao dobri organizatori. Kikinda raspolaže sa kapacitetima koji pružaju odlične uslove za kvalitetan rad i takmičenje i odgovorni iz Savate saveza Srbije već razgovaraju s nama o novim akcijama u našem gradu vezanim za njihov sport. Naravno da jedva čekamo da tako i bude, Grad će i nadalje podržavati i klub iz Iđoša i takve manifestacije – rekao je Pecarski.
Milan Miladinov, trener Arene, napomenuo je:
Predsednik Savate saveza Srbije Miodrag Rakić dodao je:
Kada je reč o dostignućima takmičara Arene, prvo mesto u juniorskoj kategoriji do 60 kg osvojio je Mateja Fekete, a kadetkinja Iboja Takač, do 52 kg, bila je druga.