Спорт

Успех кикиндског џуда. Милица Латковић трећа у Србији

Милица Латковић, џудисткиња кикиндског Партизана, заузела је, у категорији до 63 килограма, треће место на појединачном првенству Србије, данас у Београду. Тренер Владимир Крстеканић презадовољан је оствареним.

– Након дуже паузе Милица се вратила на татами – и то одмах на прави колосек, што нас све у клубу изузетно радује. Надамо се да ће квалитетно наставити да ради и вратити се у репрезентацију где јој је и место – каже Крстеканић.

Наступили су још и: Божо Елезовић, Матеја Вукмирица и Дуња Мутавџић.

– Елезовић је био надомак медаље, нијансе су одлучиле па ја завршио пети, Дуња је била седма док је Вукмирица остао без пласмана – закључује Крстеканић.

Фудбалски савез Града Кикинде шири темеље. Нових 13 арбитара добило сведочанства

Стручна струковна организација судија која делује у оквиру ФСГ Кикинде, организовала је Школу за нове фудбалске арбитре. Похађало ју је и успешно окончало 13 кандидата, а међу њима и пет младих дама.

– Три месеца трајало је школовање, током којег су кандидати савладали теоријски и практични део. Руководилац школе био је Никола Ранков, председник Комисије за унапређење судија, а у раду му је помагао Кристијан Ковач – каже Невен Зекоња, председник Стручне струковне организације судија.

Темељи ФСГ Кикинда проширени су на тај начин новим арбитрима, а на списку су: Ивана Живковић, Катарина Петков, Јелена Симић, Елена Прокичевић, Јана Зобеница, Вељко Попов, Лука Коштић, Јово Ступар, Марија Марков, Стефан Момчилов, Милан Молнар, Никола Ћирић и Светозар Вукашиновић.

 

 

Војвођански Исток. Кикинђани у финишу сломили отпор Рускоселаца

Утакмицама 16. кола настављено је првенство Војвођанске лиге „Исток”, а од пет наших клубова данас су играли ОФК Кикинда и рускоселска Црвена звезда те великоселска Козара која је била у Житишту код Јединства из Банатског Карађорђева. Оба сусрета завршена су истим резултатом – 2:0 за домаћине.

На Градском стадиону ОФК Кикинда је у финишу сломила отпор Рускоселаца, погоцима Небојше Ђукића (из казненог ударца) у 85. минуту и Марка Спахића у четвртом минуту судијске надокнаде. Над Ђукићем је и начињен фаул за најстрожу казну, на ивици шеснаестерца, а други је гол домаћин постигао након акције Радовановића по крилу и убачене ниске лопте на другу стативу након чега је Спахић само потврдио победу.

ОФК Кикинда: Савков, Божић, Рељић, Јарић (Барбул), Кецман, Мирков, Ивановић (Рафаел), Зељковић (Глишић), Спахић (Галешев), Ђукић (Хајду), Радовановић.

Црвена звезда: Костуранов, Белић (Узелац), Апић, Јанков,  Симић, Коцкар, Цвијановић, Попесков, Војводић, Кресоја, Лаништанин.

Сутра од 15.30 сати на кикиндском Вашаришту састаће се ЖАК и новокозарачка Слобода.

воллеyбалл-г358676ц7д_1280

На основу раније постигнутих договора између Градске управе Кикинде и Факултета за спорт и психологију ТИМС из Новог Сада, а након успешно завршеног првог круга едукације, у току је упис за обавезно неформално образовање-едукацију стручног кадра у спорту, а у складу са Законом о спорту.

Ради се о другом кругу едукације за Спортског оперативног тренера (трећи ниво едукације) и Спортског оперативног тренера ‒ спортског учитеља (четврти ниво едукације-овај ниво едукације је потребно завршити како бисте били оспособљени за рад са децом млађом од 16 година). Неопходан предуслов за упис за Спортског оперативног тренера је средња стручна спрема, а услов за упис за Спортског оперативног тренера-спортског учитеља је завршен трећи ниво едукације, односно стечено звање Спортског оперативног тренера.

Наставни предмети ће се реализовати у Кикинди са професорима са Факултета за спорт и психологију ТИМС из Новог Сада (онлајн) и Високе школе струковних студија за образовање васпитача из Кикинде. Као акредитована високошколска установа из ове области, Факултет за спорт и психологију ТИМС из Новог Сада је носилац целокупне едукације.

Упис траје до 27. марта. Спортски клубови биће информисани преко медија, преко Спортског савеза Кикинде као и од координатора целе едукације путем имејл адреса клубова.

 

Јовица Лакић, кормилар ЖАК-а. Што пре до опстанка

Клуб с Вашаришта у недељу са свога „плаца” и с 12. позиције на табели, креће у сусрет пролећу на војвођанском „Истоку”, а већ на старту очекује га локални дерби с другопласираном новокозарачком Слободом.

– Амбиције су нам да што пре осигурамо опстанак, али неће бити нимало лако поготово што већ на старту имамо два велика дербија, најпре у недељу чекамо Слободу, а потом за шест дана идемо у госте ОФК Кикинди. Након мањих проблема с повредама, сви ће, надам се, бити у строју против Новокозарчана. Имамо квалитет, а дижемо и самопоуздање на највиши ниво и пуни оптимизма крећемо у одлучујуће борбе за бодове – каже Јовица Лакић, од јануара тренер ЖАК-а.

У Синђелићеву ове су зиме дошли: Марко Живков, Миња Ратко, Мирослав Бербаков, Марко Крнић и Вељко Лакић, а на концу пете деценије регистрован је опет голман Петар Милеуснић. Баркоци, Месарошки, Јосимовић, Шево, Адамов и Моноштори нису више чланови ЖАК-а.

У 16. колу у суботу и недељу (14.30), играће: ЖАК – Слобода, Полет – Јединство (К), Јединство (БК) – Козара, Омладинац – Младост, Борац – Војводина, Раднички (К) – Бегеј, Јединство (В) – Пролетер, ОФК Кикинда – Ц. звезда.

Владимир Китановић, тренер Козаре. Повратићемо самопуздање

Великоселска Козара из средине табеле, са седме позиције, наставиће првенство у Војвођанској фудбалској лиги „Исток”, а сутра ће у Банатско Карађорђево. Дочекаће је чврст домаћин – Јединство које жели трку с ОФК Кикиндом за прелазак у Српску лигу. Владимир Китановић стручњак Великоселаца, који је ове зиме преузео први тим матичног клуба, стигао је с кикиндског Градског стадиона, тамо је радио с млађим категоријама.

– Очекујем да будемо чврсти и спремни за надигравање са свима, а жеља нам је да континуираним радом повратимо самопоуздање које је не тако давно красило Козару. Акценат ћемо ставити на младе момке који су поникли у нашем селу, јер у наредним сезонама они ће бити кључни фактор у клубу. Припремама сам задовољан, добро су их момци одрадили, спремни су и жељни доказивања, а сигуран сам да имају шта да покажу фудбалској јавности.    

Нови чланови Козаре су: Марко и Михајло Француски, Игор Момчилов и Јован Руњевац, а у клубу  више нису: Лабус, Ратко, Ердељан и Николић.

Раде Медић, тренер рускоселске Звезде. Млади салбо надолазе, клизимо у велики проблем

Рускоселска Црвена звезда улази у други део сезоне Војвођанске фудбалске  лиге „Исток” с лагодне, четврте позиције на лествици, а у суботу први ривал биће јој ОФК Кикинда на Градском стадиону. Раде Медић тренер Рускоселаца напомиње:

– Желимо да Руско Село и даље има стабилног четвртолигаша, али наша села односно клубови, генерално гледано, немају више од четири или пет играча из својих места. Млади слабо надолазе и ту треба тражити проблем фудбала у овом нашем региону па сви клизимо у велики проблем. Изузетак је ОФК Кикинда, у сваком погледу заслужује Српску лигу, није јој место у рангу са селима, а сви ми остали борићемо се само за међусобни престиж – јасан је Медић.

У Звезду су стигли Младен Апић, Слободан Симић и Матија Бајић, а напустили је: Јовановић, Чубрило и Бербаков.

Стрељачки савез Војводине. Признања Петрову и Маринковићевој

Стрељачки савез Војводине уручио је признања најуспешнијим стрелцима у покрајини, а Душко Петров, члан СД Кикинда, најбољи је у конкуренцији сениора пиштољаша.

Још је и наша Нађа Маринковић проглашена најбољом пиштољашицом у узрасту кадеткиња.

Јевто Јарчевић, шеф струке ОФК Кикинде. Мобилносз нам је на максимуму

Јесењи лидер војвођанског „Истока” у генералној проби пред наставак сезоне на домаћем терену савладао је 2:1 Сенту, а последњи тест обележили су класични аутоголови, по један на обе стране. Када је реч о пролећу, тренер ОФК Кикинде Јевто Јарчевић, пре свега, истиче да ће у екипи имати велики број младих играча.

– Практично смо мировали у прелазном року, стигло нам је само једно велико појачање Александар Мирков на средини терена. С нама је и млађани дефанзивац Владимир Галешев (17), а првом тиму придодали смо и већи број његових вршњака. Од 24 фудбалера на које рачунам, њих чак 14 имају статус таказваног бонуса што јасно говори у прилог строго дефинисаној визији клуба – напомиње Јарчевић.

До суботе стручњак Кикинђана има једну жељу.

– Само да пролећну премијеру на нашем Градском стадиону, против квалитетних Рускоселаца, дочекамо здрави, а када буде тако онда не бежимо од улоге фаворита. Мотивисани смо и мобилност нам је на максимуму. Имамо циљ и спремни смо да се за њега изборимо на терену – јасан је Јарчевић.

Слободан Митровић, тренер Слободе. Улазимо растерећени

Минулог викенда у Накову, Слобода је у последњем тесту ремизирала 2:2 с подручним лигашем Полетом. Водили су Наковчани, смањио је Галић почетком наставка, а Врбачки је минут пре краја донео реми. Слободан Митровић шеф струке Слободе каже да његов тим, другопласирани јесенас на војвођанском „Истоку”, у други део сезоне улази растерећено.

– Имаћемо младу екипу жељну атрактивне игре, али истовремено играћемо и такмичарски фудбал, дисциплиновано. Момци су вредно радили ове зиме, у здравој су атмосфери и жељно чекају старт у недељу на кикиндском Вашаришту. Идемо на тешко гостовање, ЖАК се квалитетно појачао, има и бројну публику, али сам сигуран и да Слободи неће недостајати подршка Новокозарчана па је пред нама дерби у којем сви треба да уживамо – поручује Митровић.

Трећи млади играч из Банатског Великог Села који је током сезоне дошао на стадион „Илија Пантелић”, Милош Лабус једини је ове зиме новајлија у Слободи из које су отишли: Живков, Русић, Козић и Попов.

error: Content is protected !!