У Подручној фудбалској лиги „Зрењанин”, наковачки Полет, преокретом у финишу утакмице, на свом терену славио је 5:2 против Напретка из Честерега. Радовали су се и Мокринчани, Делија је код куће 3:2 добио новомилошевачку Војводину.
Буцало је главом рано донео предност Наковчанима, до одмора Честережани су, након две контре, преокренули, а ближе крају Полет је ипак стигао до бодова. Прво је Вукобрат упослио Драганова за изједначење, а онда су актери били у обрнутим улогама и Наковчани су повели 3:2. Још једанпут Вукобрат је асистирао Драганову, а потом поставио коначан резултат у судијској надокнади.
Полет: Гајинов, Надлачки (Мићин), Инђић (Вукобрат), Шћепановић, Драганов (Красин), Бабић (Узелац), Буцало (Цвијан), Марковић, Зорић, Кењало, Нешић.

Челекетић је у уводу погодио, а Ћорић пре полувремена дуплирао вођство Мокринчана, Милошевчани су смањили средином наставка, а на 3:1 повисио је Врачев десетак минута пре краја. Одмах потом на супротној страни стављена је тачка.
Делија: Бадрљица, Ђукић, Степанчев (Н. Симић), Бошњаков, Штеванов (Недељков), Ћорић, Толмач, Малогајски, Мендергиш, Челекетић (Тот), Врачев.
Полет је други на лествици с 36 бодова, четири мање од водеће српскоцрњанске Будућности, а Делија заузима 14. место, треће одоздо, са 16. У недељу, од 15 сати, Наковчани ће гостовати у Јаши Томићу, Радничком, а Мокринчани ће у Честерег, Напретку.
Кикинђанима је остало још пет кола до краја сезоне, а следећи ривал биће им Пролетер у Зрењанину.
Подсетимо, јуче је у градском дербију ОФК Кикинда 1:0 победила ЖАК-а, новокозарачка Слобода играла је 1:1 у Качареву с Јединством, а Козара је истим резултатом ремизирала у Банатском Великом Селу с Полетим из Идвора.
Прву партију ветеран и капитен кикиндског клуба Ненад Ђукић решио је у своју корист 3:2 против Шепе, јуниорског вицепрвака Србије, за почетно вођство Галадске. Потом је наш Петар Видић поражен од шампиона државе у узрасту јуниора Нинковића, а онда је неуспешан био и Жарко Ђурђев у дуелу са Београђанином Павловићем па су гости преокретом дошли до предности од 2:1. Ђукић је вратио наду изједначивши у партијама на 2:2 пошто је савладао и Нинковића, али су онда Ђурђев па Видић уписали још по један пораз.
– Био је занимљив меч, морам напоменути да је Петар Видић „стиснуо зубе” и с повредом леђа одиграо данас. Да није било тако, сигурно је да би био близу победе у својој првој партији па смо тада могли стићи до 2:0. Како било, наступиће и у Београду у реванш мечу, а онда га очекује лечење. Иначе, када смо изједначили у партијама и Ђурђев и Видић били су близу победа у својим другим данашњим играма, одлучивале су нијансе, нарочито у последњем, Видићевом, мечу програма. Обојица су нажалост поражени са по 3:2 у сетовима – каже Ђукић.
Узвратни сусрет у Београду на распореду је 1. априла.
Додајмо, Миодраг Човић био је данас у резерви, а наше стонотенисере подржали су и градски већник за спорт Драган Пецарски и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.
У недељу од 16 сати, Кикинђанке ће у „Језеру” дочекати другу екипу Новог Сада.

Почетком наставка капитен ОФК Кикинде Ђукић погодио је пречку гола Живкова, а у истом нападу домаћини су у размаку од неколико секунди ударцима неуспешно покушавали још трипут. Безброј прекида крунило је утакмицу, време је пролазило без игре и садржаја, а на крају, након поменутог тренутка одлуке и поготка Ивановића уследила је ипак радост фудбалера ОФК Кикинде, али и два црвена картона ЖАК-овом Крнићу и домаћем Рафаелу. Играч одлуке Ивановић рекао је након дербија:
– Знали смо да ће бити овако, да ће се ривал организовано бранити, да ће време неумитно трошити приликом прекида, али тренер Јарчевић је од нас тражио стрпљивост. На крају смо награђени.
Тренер ОФК Кикинде Јевто Јарчевић истакао је:
– Припремали смо се за овакву утакмицу, били смо фудбалски гледано добри, задовољан сам како су моји момци трчали, иако све то мора бити много брже. Недостајала нам је брзина, али се надам да ће и то доћи на своје место чим падне ова тензија, јер имали смо два локална дербија и то против затворених ривала.
– Сви су видели, реалан резултат био би да се дерби завршио без голова. Жао ми је наших момака, одиграли су поштено и коректно, штета што им се то није вратило, ваљда хоће у будућим мечевима, пре свега на нашем стадиону.
– Велика је част за Град Кикинду што је Савате савез Србије одабрао баш наш град да буде домаћин овако значајног догађаја, а нема сумње да је то због чињенице што смо се већ доказали као добри организатори. Кикинда располаже са капацитетима који пружају одличне услове за квалитетан рад и такмичење и одговорни из Савате савеза Србије већ разговарају с нама о новим акцијама у нашем граду везаним за њихов спорт. Наравно да једва чекамо да тако и буде, Град ће и надаље подржавати и клуб из Иђоша и такве манифестације – рекао је Пецарски.
Милан Миладинов, тренер Арене, напоменуо је:
Председник Савате савеза Србије Миодраг Ракић додао је:
Када је реч о достигнућима такмичара Арене, прво место у јуниорској категорији до 60 кг освојио је Матеја Фекете, а кадеткиња Ибоја Такач, до 52 кг, била је друга.