Спорт

Područna fudbalska liga. Polet preokretom do pobede, slavio i Delija

У Подручној фудбалској лиги „Зрењанин”, наковачки Полет, преокретом у финишу утакмице, на свом терену славио је 5:2 против Напретка из Честерега. Радовали су се и Мокринчани, Делија је код куће 3:2 добио новомилошевачку Војводину.

Буцало је главом рано донео предност Наковчанима, до одмора Честережани су, након две контре, преокренули, а ближе крају Полет је ипак стигао до бодова. Прво је Вукобрат упослио Драганова за изједначење, а онда су актери били у обрнутим улогама и Наковчани су повели 3:2. Још једанпут Вукобрат је асистирао Драганову, а потом поставио коначан резултат у судијској надокнади.

Полет: Гајинов, Надлачки (Мићин), Инђић (Вукобрат), Шћепановић, Драганов (Красин), Бабић (Узелац), Буцало (Цвијан), Марковић, Зорић, Кењало, Нешић.

Челекетић је у уводу погодио, а Ћорић пре полувремена дуплирао вођство Мокринчана, Милошевчани су смањили средином наставка, а на 3:1 повисио је Врачев десетак минута пре краја. Одмах потом на супротној страни стављена је тачка.

Делија: Бадрљица, Ђукић, Степанчев (Н. Симић), Бошњаков, Штеванов (Недељков), Ћорић, Толмач, Малогајски, Мендергиш, Челекетић (Тот), Врачев.

Полет је други на лествици с 36 бодова, четири мање од водеће српскоцрњанске Будућности, а Делија заузима 14. место, треће одоздо, са 16. У недељу, од 15 сати, Наковчани ће гостовати у Јаши Томићу, Радничком, а Мокринчани ће у Честерег, Напретку.

Druga odbojkaška liga OS Vojvodine. Zakasnila serija Kikinđana

Одличну серију наставили су одбојкаши Кикинде у Другој лиги „Север” ОС Војводине, вечерас у „Језеру” савладали су другопласирани тим Партизана из Бача 3:1 (30:28, 18:25, 25:15, 25:15) и сада су трећи на лествици. Зато тренер Милан Радосавчев може само невољно устврдити:

– Да нисмо имали здравствених проблема, са чиме су били суочени многи наши играчи јесенас у првом делу сезоне, сада бисмо се борили за прво место.

Кикинђанима је остало још пет кола до краја сезоне, а следећи ривал биће им Пролетер у Зрењанину.

МОК Кикинда: Живковић Грујић, Рајковић, Олајић, Падејчев, Момчилов, Ковачев, Грујичин, Симић, Урошевић.

Superliga za kuglašice. Banatski derbi srušio snove Kike

Снови куглашица Кике да могу до вицешампионских почасти у нашем елитном разреду, срушени су данас након банатског дербија у Зрењанину. Кристал – Кика 5:3, иако је у укупном збиру оборених чуњева наша екипа била успешнија 3.129:3.124. Капитенка Кике Нада Команов, рекла нам је после меча у Зрењанину:

– Нисам задовољна, много смо промашаја имале, пробој… Техничке неисправности куглане пореметиле су нас, нисмо могле да ухватимо ритам и на крају смо поражене од екипе која је сада осигурала другу позицију. 

Штавише, после овога претпоследњег кола ни треће место, које су Кикинђане чврсто држале у већем делу сезоне, није сигурно, тачније речено у овом је  тренутку и изгубљено?

– Да, пале смо на четврту позицију. Но, узбуђења у последњој рунди неће мањкати. Прескочила нас је Војводина, има бод више од нас, а управо  Новосађанке чекаћемо предстојећег викенда у Новом Бечеју и надам се успешно привести крају лигашку сезону – оптимитскиња је, ипак, Команова.

Кика 0230: Кресоја 520, Драганов 503, Санто 524, Команов 536, Француски 519, Шибул 527.

Vojvođanski fudbalski „Istok”. Prvi prolećni bodovi Ruskoselaca

Рускоселска Црвена звезда забележила је данас, у другом колу наставака првенства војвођанског „Истока”, победу од 2:1 на свом терену над екипом Јединства из Влајковца. Повели су гости из места надомак Вршца у 21. минуту, када је Јовановић, на ивици казненог простора, натрчао на лопту и одбитак послао у доњи угао мреже голмана Костуранова. Недуго потом, у 28. минуту Петар Цвијановић поравнао је из казненог ударца, којем је претходило рушење Чуданова у шеснаестерцу гостију. У последњем минуту првога дела Стефан Кресоја, показало се, донео је бодове Црвеној звезди. Закорачио је искоса у казнени простор Јединства и пуном ногом, полувисоким ударцем у супротан угао, матирао чувара мреже гостију Доновића који је пак у наставку утакмице у више наврата спасио свој тим тежег пораза.

Црвена звезда: Костуранов, Лаништанин, Апић, Јанков, Симић, Коцкар (Белић), Цвијановић, Попесков, Војводић, Чуданов (Зечевић), Кресоја.

Подсетимо, јуче је у градском дербију ОФК Кикинда 1:0 победила ЖАК-а, новокозарачка Слобода играла је 1:1 у Качареву с Јединством, а Козара је истим резултатом ремизирала у Банатском Великом Селу с Полетим из Идвора.

На табели води ОФК Кикинда са 42 бода, Слобода је друга с 38, Црвена звезда заузима четврто место с 31, Козара је 10. с 22, а ЖАК 13. са 14 бодова.

Doigravanje za ulazak u stonotenisku Superligu. Primar bolji od Galadske, nijanse odlučile

У првој утакмици четвртфинала доигравања за пласман у Суперлигу Србије, стонотенисери Галадске данас су у „Језеру” поражени 4:2 од тима београдског Примара.

Прву партију ветеран и капитен кикиндског клуба Ненад Ђукић решио је у своју корист 3:2 против Шепе, јуниорског вицепрвака Србије, за почетно вођство Галадске. Потом је наш Петар Видић поражен од шампиона државе у узрасту јуниора Нинковића, а онда је неуспешан био и Жарко Ђурђев у дуелу са Београђанином Павловићем па су гости преокретом дошли до предности од 2:1. Ђукић је вратио наду изједначивши у партијама на 2:2 пошто је савладао и Нинковића, али су онда Ђурђев па Видић уписали још по један пораз.

– Био је занимљив меч, морам напоменути да је Петар Видић „стиснуо зубе” и с повредом леђа одиграо данас. Да није било тако, сигурно је да би био близу победе у својој првој партији па смо тада могли стићи до 2:0. Како било, наступиће и у Београду у реванш мечу, а онда га очекује лечење. Иначе, када смо изједначили у партијама и Ђурђев и Видић били су близу победа у својим другим данашњим играма, одлучивале су нијансе, нарочито у последњем, Видићевом, мечу програма. Обојица су нажалост поражени са по 3:2 у сетовима – каже Ђукић.  

Узвратни сусрет у Београду на распореду је 1. априла.

– Домаћин је фаворит, као што је био и данас, то су момци који дневно тренирају по пет сати, практично реч је професионалном погону по мерилима у Србији, али ми ћемо и у главном граду покушати да се представимо у што бољем светлу па да онда, и у случају испадања од Примара, наш опроштај од лигашке сезоне буде задовољавајући и на неки начин леп – јасан је Ђукић.

Додајмо, Миодраг Човић био је данас у резерви, а наше стонотенисере подржали су и градски већник за спорт Драган Пецарски и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.

Košarkaški vikend. Pobeda Slobode, poraz VK

Кошаркаши новокозарачке Слободе у групи „А” Друге лиге КС Војводине, у кикиндском „Језеру”, савладали су 70:50 (23:15, 13:13, 17:8, 17:14) тим Младости из Темерина и сада имају скор од шест победа и девет пораза, пети су на табели, а наредног викенда играће у Равном Селу против последњепласираног Пролетера.

Друга наша екипа у поменутом четвртом рангу, Велика Кикинда, у групи „Б”, поражена је 76:61 (21:13, 16:17, 19:9, 20:22) у Руменци од „Радивоја Кораћа” и четврта је на лествици с билансом 7-8, а чекаће претпоследњи састав Сивца.  

Odbojkašice Kikinde poražene u Novom Sadu. Nastavljen loš niz

Одбојкашице Кикинде 0230 наставиле су лош низ у Другој лиги „Север” ОС Војводине. У Новом Саду, у 17. колу, претрпиле су 13 пораз у сезони. Боље од њих биле су максималним резултатом 3:0 (25:15, 25:18, 25:20) домаће из екипе НС Волеја тима. Тренер Драган Пецарски вели:

– Покушали смо да неким променама у поставци извучемо нешто више из ове утакмице, али блок нам је слабо функционисао, а након лоше постављеног блока, одбрана није могла боље. И пријем нам је био слабији него иначе па нас предстојеће седмице чека тежак рад.

У недељу од 16 сати, Кикинђанке ће у „Језеру” дочекати другу екипу Новог Сада.

– Морамо до тада доста тога поправити и онда покушати да уз подршку публике, коју овим путем позивам да нам буде „седми играч”, упишемо три бода.

Јасно, бодова је све мање у оптицају, а подсетимо минулог викенда тренер Пецарски напоменуо је да би за опстанак у овом нашем трећем одбојкашком разреду, његовој екипи до краја надметања, по реалним проценама, требале још три победе.

Ženska ARKUS liga. Kikinda niškim remijem produžila tanku nadu u spas

Након тронедељне паузе у женској АРКУС лиги, рукометашице Кикинде ремијем, 24:24, вечерас у Нишу продужиле су танку наду да ипак могу до опстанка у повратничкој сезони свога клуба у најјачој лиги Србије. Бод на конту и бољи међусобни резултатски однос у сезони донела је капитенка Линеа Чочај са црте седмерца, три секунде пре краја утакмице, а био јој је то 13 гол на мечу па је проглашена и играчицом утакмице. Иако су Кикинђанке након ремија дале себи одушка и силно се радовале на паркету нишке школске дворане „Мирослав Антић”, остао је утисак да су биле ближе победи и да су заправо оне те које су испустиле тријумф и због тога могу жалити.

ФОТО: АРКУС лига (Мирослав Лукић)

Истина, први део сусрета протекао је у доминацији нишке екипе, а тек пред одмор Кикинда је ухватила прикључак па је на полувреме отишла с минусом од само гола (14:13). И у наставку игре Наиса је одржавала предност или је бивало поравнато, а прво вођство Кикинђанке стекле су тек на истеку 50. минута. У последњих десетак минута пак боља игра нашег састава, али можда и кључни тренутак – промашени седмерац Чочајеве код резултата 23:23 па отуда и констатација да домаће могу бити задовољније бодом поготово што сада на табели имају три бода више, додуше уз меч вишка, од претпоследње Кикинде, а оба тима, уз отписано последње Панчево, испод су црте спаса. Тренер Дејан Карановић, ипак, гледа све позитивно.

– У Нишу је увек тешко играти поготово сада када се и Наиса бори за опстанак. Ништа још није готово нити решено, посебно што сам поносан на девојке, јер су показале колико могу. Нарочито је битно јер су и саме то увиделе, доказ је за то начин на који су се издигле после лошијег уласка у утакмицу. Без обзира што смо на крају могли и славити, баш оваква утакмица нам је требала за самопоуздање. Сада сам сигуран да смо на добром путу и потребно је, без обзира како завршимо ову сезону, само девојке сачувати на окупу и за наредну такмичарску годину и резултати, гарантујем, неће изостати – оптимиста је Карановић.

Наредни ривал Кикинђанки у дворани „Језеро” биће, у суботу од 18 сати, водећа екипа Јагодине.

ЖОРК Кикинда: Матић, Ал.Чубрило, Степановић, Ђукичин, Радаковић 1, Ердељан, Перовић, Ан. Чубрило 4(1), Балабан, Латиновић, Сивчев 3, Стевановић, Чочај 13 (5), Живков 3, Н. Чубрило, Новаков.

 

Gradski derbi OFK Kikindi. Ivanović u nadoknadi za minimalac

Градски дерби на војвођанском „Истоку” припао је лидеру ОФК Кикинди која је до минимлаца против ЖАК-а, на свом терену, стигла у петом минуту судијског додатка, поготком Дејана Ивановића након соло продора. Очекивано, „Жути мрави” определили су се за затворену варијанту, а домаћин је тек у финишу првога дела могао стићи до вођства само да се Спахић у две ситуације боље снашао.

Почетком наставка капитен ОФК Кикинде Ђукић погодио је пречку гола Живкова, а у истом нападу домаћини су у размаку од неколико секунди ударцима неуспешно покушавали још трипут. Безброј прекида крунило је утакмицу, време је пролазило без игре и садржаја, а на крају, након поменутог тренутка одлуке и поготка Ивановића уследила је ипак радост фудбалера ОФК Кикинде, али и два црвена картона ЖАК-овом Крнићу и домаћем Рафаелу. Играч одлуке Ивановић рекао је након дербија:

– Знали смо да ће бити овако, да ће се ривал организовано бранити, да ће време неумитно трошити приликом прекида, али тренер Јарчевић је од нас тражио стрпљивост. На крају смо награђени.

Тренер ОФК Кикинде Јевто Јарчевић истакао је:

– Припремали смо се за овакву утакмицу, били смо фудбалски гледано добри, задовољан сам како су моји момци трчали, иако све то мора бити много брже. Недостајала нам је брзина, али се надам да ће и то доћи на своје место чим падне ова тензија, јер имали смо два локална дербија и то против затворених ривала.

Помоћни тренер ЖАК-а Иван Радишић, који је уместо суспендованог првог тренера Јовице Лакића (меч посматрао из публике), водио с клупе „Жуте мраве” кратко је прозборио:

– Сви су видели, реалан резултат био би да се дерби завршио без голова. Жао ми је наших момака, одиграли су поштено и коректно, штета што им се то није вратило, ваљда хоће у будућим мечевима, пре свега на нашем стадиону.

ОФК Кикинда: Савков, Божић, Рељић, Кецман, Мирков, Ивановић (Галешев), Зељковић (Рафаел), Спахић, Ђукић, Барбул (Виловски), Радовановић.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Пецарски, Ратко (Крнић), Кочиш (Баба), Утржен, Радивојац, Стојков, Бербаков, Фучак, Лакић (Терзин).

Од наших екипа данас су још великоселска Козара и новокозарачка Слобода ремизирале истоветним резултатима -1:1, Великоселци на свом терену с Полетом из Идвора, а Новокозарчани у Качареву с Јединством. Јован Руњевац погађао је за Козару на почетку првога дела, а Идворани су до бода стигли у финишу док је на југу Баната Немања Врбачки најпре у петом минуту донео предност Слободи, а недуго потом Качаревци су поравнали и, испоставило се, био је то коначан исход.

Сутра од 14.30 сати рускоселска Црвена звезда дочекаће тим Јединства из Влајковца.

Iđošani dobri domaćini u „Jezeru”. Smotra najboljih mladih savatista Srbije

Иђошка Арена, уз подршку Града Кикинде, била је данас у кикиндској дворани „Језеро” домаћин јуниорског и кадетског Првенства Србије у савате боксу, у дисциплини асо, које је окупило 83. такмичара из 18 клубова. Манифестацији су присуствовали и градски већник за спорт Драган Пецарски те председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.

– Велика је част за Град Кикинду што је Савате савез Србије одабрао баш наш град да буде домаћин овако значајног догађаја, а нема сумње да је то због чињенице што смо се већ доказали као добри организатори. Кикинда располаже са капацитетима који пружају одличне услове за квалитетан рад и такмичење и одговорни из Савате савеза Србије већ разговарају с нама о новим акцијама у нашем граду везаним за њихов спорт. Наравно да једва чекамо да тако и буде, Град ће и надаље подржавати и клуб из Иђоша и такве манифестације – рекао је Пецарски.

Милан Миладинов, тренер Арене, напоменуо је:

– Савате није толико познат ни популаран спорт код нас па је ово начин и да га промовишемо. Боље се ради у Војводини него у остатку Србије, а ми из Иђоша можемо да се похвалимо да имамо првакињу света у сениорској конкуренцији, то је Нада Фор, некада Миладинов, која је до титуле дошла јесенас на крају каријере.

Председник Савате савеза Србије Миодраг Ракић додао је:

– Кикинда је уједно и домаћин такмичења које ће нам одлично послужити као увид у оно чиме располажемо, када је реч о репрезентативцима, а пред Првенство света за јуниоре које је на распореду предстојећег јуна у Словенији.

Када је реч о достигнућима такмичара Арене, прво место у јуниорској категорији до 60 кг освојио је Матеја Фекете, а кадеткиња Ибоја Такач, до 52 кг, била је друга.

ФОТО: Град Кикинда (Чедомир Вујанић)

error: Content is protected !!