Спорт

Стреличарски дворански турнир покрај Панчева. Аполу четири одличја

Стреличари кикиндског Апола на дворанском турниру у Банатском Новом Селу, покрај Панчева, данас су освојили четири одличја.

Снежана Замуровић била је златна у конкуренцији ветеранки у стилу голи лук, уз нови клупски рекорд, а јуниор Ђорђе Мишковић као и кадети Давид Рице и Ана Лукић, обоје и уз нове личне рекорде, били су трећепласирани у стилу олимпијски лук.

Наступили су још и ветерани Борислав Станкић и Драган Чобић, у стилу олимпијски лук, с новим личним рекордима.

Друга одбојкашка лига„Север”. Кулпин лакши залогај

Одбојкаши Кикинде у Другој лиги „Север” ОС Војводине, максималним резултатом од 3:0 (25:16, 25:12, 25:15), савладали су на паркету „Језера” тим Кулпина из истоименог бачког места.

– Одиграли смо одлично у свим елементима одбојкашке игре. Похвале заиста заслужују сви играчи – вели Милан Радосавчев, тренер Кикинде.

Наредне недеље, опет од 16 сати, Кикинђани ће бити домаћини тиму Футога.

– Футожани су квалитетнији састав од Кулпинаца, али нама је побољшан и здравствени билтен па ћемо пуни самопоуздања ући и у тај меч – оптимиста је Радосавчев, чија ће екипа до краја сезоне у нашем трећем степену надметања играти за што бољу позицију у средини табеле.

МОК Кикинда: Грујић, Видицки, Рајковић, Олајић, Шадејчев, Момчилов, Ковачев, Тешин, Грујичин, Симић, Урошевић, Бошкоћевић.

Наши војвођански лигаши имали претпоследње тестове. Споро подешавање нишанских справа

Ближи се почетак наставака првенства Војвођанске фудбалске лиге „Исток” па су наши покрајински лигаши, сви осим новокозарачке Слободе, овога викенда одиграли претпоследње контролне утакмице.

Након ОФК Кикинде, о чему смо јуче већ подробније писали, која је у гостима савладала 3:1 српсколигаша адорјанску Тису, тестове су имали и Рускоселци, Великоселци и кикиндски „Жути мрави”, а Новокозарчанима проверу је отказала новомилошевачка Војводина.

Црвена звезда у Руском Селу ремизирала је 1:1 с подручним лигашем, такође нашим, наковачким Полетом. Војводић је био стрелац за Звезду, а у другом делу поравнао је из казеног ударца Бабић. Козара је одиграла без погодака у Сенти док је ЖАК на Вашаришту поражен 0:2 од новобечејског Јединства иначе два степена ниже рангираног од Кикинђана.

Ако све буде било према плану, у такозваним генералним пробама, наредног викенда, састаће се: ОФК Кикинда – Сента, Полет – Слобода, Црвена звезда – Козара и ЖАК – Русанда (Меленци).

Неуспех кикиндских одбојкашица. Лоше отварање и слаба концентрација за неминован пут у пораз

Одбојкашице Кикинде 0230, у Другој лиги „Север” ОС Војводине, претрпиле су пораз од 3:0 (25:23, 25:19, 25:12) на гостовању у Новом Саду код тима Штранд волеја. Тренер Драган Пецарски напомиње да је његова екипа лоше отворила утакмицу.

– У целини гледано, то нас је и коштало бодова. Потом, у завршници првог сета девојке су добро заиграле, али су га изгубиле после случајне или намерне грешке судије – каже Пецарски.

Уследила је резултатска клацкалица у другом делу утакмице.

– У финишу другог сета пала нам је концентрација што се нажалост пренело и на трећи сет. Морамо се брзо сабрати, опет ћемо на гостовање, следећег викенда идемо у Сремску Митровицу, Срему. Напашћемо их, јер бодови су нам преко потребни ако желимо да опстанемо. У овом тренутку најжалије нам је што смо остали без прве средњакиње Николине Пролић. У нади да повреда колена није озбиљна, Нини сви желимо брз опоравак – поручује Пецарски.

Џудо турнир у Требињу. Прве медаqе за тројицу полетараца Партизана

Своје прве медаље тројица полетараца кикиндског Партизана освојили су на меморијалном турниру „Милош Мрдић” у Требињу (БиХ). Синиша Попесков био је други, а Матеја Џакула и Огњен Митровић заузели су трећа места у својим тежинским категоријама.

 

Друга мушка рукометна лига Војводине. Незаустављиви Мокринчани

Рукометаши мокринске Црвене звезде и у Јаши Томићу наставили су победоносни ход кроз Другу лигу Војводине. Хрле Мокринчани незаустављиво ка пласману у први војвођански, а трећи ранг у рукометном систему Србије пошто су у досадашњих 15 кола остварили 14 победа уз реми.

Звезда је савладала и тим Радничког резултатом 32:23 (16:10) и чврсто држи прву позицију на табели са шест бодова вишка у односу на првог пратиоца РА (Динамо Панчево). Наредни противник Црвеној звезди биће у Мокрину последњепласирани састав Сомбора.

Црвена звезда: Крстић 1, Алмаши 5, Кокот 1, Иветић, Векић 1, Дукатаров 4(2), Маркуш 3, Домазет, Голић 2, Трнић 2, Ковач 8(5), Скубан 5.  

Прва мушка стонотениска лига. Галадска поражена у Новом Саду

У претпоследњем колу лигашког дела надметања, у једној од две групе Прве  лиге, стонотенисери кикиндске Галадске поражени су 4:2 у Новом Саду од екипе Детелинаре. За Кикинђане су наступили Жарко Ђурђев, Миодраг Човић те Ненад Ђукић који је и остварио обе победе у партијама.

Последње коло, уочи почетка доигравања за пласман у Суперлигу, на програму је у суботу, а Галадска ће у дворани „Језеро” од 15 сати дочекати тим последњепласираног београдског Чукаричког.

Уследиће затим две недеље паузе, а онда ће Кикинђани 11. марта стартовати у поменутом доигравању за највиши ранг.

Женска куглашка Суперлига. Алимента без грешке и против наше Кике

Водећа у женском суперлигашком каравану новосадска Алимента, у 15. колу као домаћа, савладала је куглашице кикиндске Кике 0230 резултатом 7:1 (3.346:3.179) задржавши максимални учинак. Истовремено наша екипа, наступивши без две стандардне првотимке, уписала је тако четврти пораз у сезони.

Након овога кола уследиће двонедељна пауза у шампионату, а предстојећег викенда у Бањи Јунаковић покрај Апатина, седам куглашица Кике бориће се на појединачном првенству Војводине за пласман у први круг  државног шампионата Србије.

Наредно 16. коло у Суперлиги на распореду је 3. марта. Тада ће Кикинђанке у Новом Бечеју дочекати састав Апатина.

Кика 0230: Седлар 527, Бунгхарт 520, Кресоја 502, Санто 566, Француски 531, Шибул 533.

ЖАК поражен од лидера у ''Језеру''. Након осцилација и арбитри закочили ''железницу''

ЖАК је на свом базену вечерас поражен од лидера на табели Прве ”А” лиге, београдског Таша, резултатом 11:10 (3:4, 1:3, 3:2, 3:2), а мало је недостајало да, чак и поред осцилација у игри, приреди изненађење и барем ремизира с водећим тимом на лествици.

Повели су ‘„Железничари” 2:0, али је састав Београђана до првог предаха преокренуо резултат у своју корист, а на великом одмору имао и плус три (4:7). ЖАК се у трећој деоници приближио на гол заостатка (7:8) и промашио за поравнање. Након тога уследила је серија гостију и предност од 11:7. Опет се кикиндски тим подигао и пришао на минус један, а онда, 40. секунди пре краја, спорни тренутак. Уместо да искључе играча Таша, арбитри су гостима  доделили лопту и све је било решено пошто је на снази био поменути коначан исход. Тренер Мирослав Мунћан напоменуо је:

– Опет су пресудиле наше индивидуалне грешке. Ми нисмо екипа која постиже много погодака па је толики број киксева недопустив и због тога често бивамо овако кажњени. Морам истаћи овог пута голмана Жолта Бушића, био је одличан као и у прошлом колу у Панчеву.

Након овога викенда уследиће двонедељна пауза у првенству, а наредни ривал ЖАК-а биће Бањица у Београду. Пет кола пре краја такмичења у нашем другом рангу, Кикинђани имају велику предност од 10 бодова у односу на шабачку Саву која је претпоследња.

ЖАК: Бушић, Цветић 1, Наћук 1, Зорић, Будурин 3, Јовановић, Илић 1, Јакшић 1, Гавранов 1, Симић, Здравковић 1, Степанов, Палатош 1.

Тежак пораз Кикинде у банатском дербију мушке АРКУС лиге. Пресликали мустру девојака

Рукометаши Кикинде претрпели су вечерас на паркету ”Језера” тежак пораз у банатском дербију АРКУС лиге од зрењанинског Пролетера, резултатом 24:31, пресликавши готово у потпуности лошу мустру девојка клуба с именом града, три сата раније када су једнако надигране од Новопазовчанки.

Зрењанинци су доминирали у првом делу и на десетоминутни предах отишли с предношћу од 16:8. Само у једном тренутку, у 37. минуту, учинило се да Кикинда може запретити. Пришли су Кикинђани тада на минус четири, али је већ за пет минута финалист Купа европских шампиона из 1991. године, којег је иначе вечерас с трибине бодрио и легендарни Момир Рнић Чапе, вратио плус осам. До краја, катастрофа Кикинде могла је бити још много и већа, само да се Зрењанинци нису опустили већ славећи тријумф. Капитен Станимир Комарек био је депримиран после меча на, од АРКУС лиге прописаној, обавезној конференцији за новинаре.

– Буквално, немам коментар. Нисмо показали ни један одсто и епилог је овакав пораз – рекао је Комарек.

Тренер Горан Куртеш казао је:

– Честитке Пролетеру, деловали су искусније иако је заправо требало да буде обрнуто. Доминирали су и показали више жеље и борбености. Код нас није штимало од прве секунде. Тражићемо бодове у другим мечевима. 

Пролетер је сада претекао Кикинду на лествици и има бод више, а Кикинда је пала с девете на 11. позицију прву испод црте спаса, пошто је Југовић у Каћу изненађујуће победио београдску Црвену звезду.

МРК Кикинда: Кукић 3, Стојановић, Босанчић 4, Лисица 1, Трнинић, Ђукић, Мишков (одбрана), Шијан 8(2), Врговић 3(1), Панић, Ракић 1, Комарек 1, Илијин 2,  Гаћиновић 1 (2 одбране, седмерац).  

error: Content is protected !!