Предстојећег викенда стартоваће нова фудбалска сезона у Србији, у ранговима испод савезног, а фудбалери ОФК Кикинде, предвођени новим тренером Владимиром Шпоњом, у првом колу Српске лиге „Војводина”, дочекаће на Градском стадиону, у суботу од 17 сати, тим Омладинца из Нових Бановаца.
– Иза нас је шест микроциклуса и више од 40 тренинга. Одиграли смо и шест контролних утакмица и све је спроведено онако како сам и планирао. Слику помало кваре повреде неколико играча и то ће утицати на стартну поставу, али верујем да ћемо ускоро бити комплетни, а тиме ће и наш оптимизам додатно порасти. Задовољан сам озбиљношћу и залагањем својих изабраника, верујем да ћемо бити храбар и надахнут ривал свима у лиги – каже Шпоња.
На Градски стадион овога су лета дошли: голман Јован Опарница, Алекса Бељић, Урош Мојсиловић, Јован Шевић, Вељко Лолић, Бојан Попесков, Андреј Бенке, Виктор Молнар и Никола Лукић, али Шпоња вели да играчки кадар није комплетиран.
– Желимо да се додатно појачамо у везном реду, али мали је избор играча, а када је реч о момцима који су стигли у ОФК Кикинду, неки од њих адаптирали су се на нову средину, а од преосталих очекујемо више и да покажу квалитет због којег су и доведени у клуб српсколигашког ранга.
ОФК Кикинда, најпре, жели да избегне сценарио из претпрошле сезоне у Српској лиги.
– Приоритет нам је да постанемо стабилан српсколигаш. Свесни смо конкуренцијe и знамо да нам неће бити лако као новајлији у лиги, међутим верујемо да се мукотрпан рад исплати, наравно уз таленат који наша млада екипа поседује. Надамо се да током ове сезоне можемо поставити темељ за године које следе и повратак ОФК Кикинде међу савезне лигаше где, историјски гледано, овај клуб и припада – јасан је Шпоња.










Победничка екипа, предвођена капитенком Милицом Матијевић, тријумфовала је након 10 дисциплина у конкуренцији још девет екипа, а пехар јој је уручио градоначелник Никола Лукач.
– Први полигон задао нам је највише проблема, али касније смо били све бољи и заслужено славили. Иначе, сви смо у екипи спортисти, колегиница и ја пливачице, а ту су још и шесторица момака – рекла је Матијевић.
Дејан Пудар, директор СЦ „Језеро”, напоменуо је:
Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде додала је:
Марија Марић, портпаролка из редова новосадских организатора ове манифестације, закључила је:













