Stanovnici A naselja u Kikindi danas su dobili trgovinu sa izuzetnim izborom, pristupačnim cenama i, što je najvažnije, u svom susedstvu, u delu grada u kojem je nedostajao dobro snabdeven prehrambeni objekat.
Osma trgovinska jedinica „Zelenog dragstora“ otvorena je u Ulici Rade Trnića 17, pored vrtića „Kolibri“, u prostorijama u kojima je nekada bila Mesna zajednica. Novootvoreni objekat posetili su
gradonačelnik, Nikola Lukač i član Gradskog veća zadužen za privredu i investicije, Saša Tanackov.
– Ovaj deo Kikinde je jedan od najnaseljenijih. Građani su izrazili potrebu za jednom ovakvom trgovinom i mislim da će im to pomoći. Istovremeno, ovde smo imali zapušten prostor. Sa poslodavcem koji je želeo da proširi svoju mrežu, dogovorili smo se da se upravo ovde otvori prodavnica. Uverili smo se da je dobro snabdevena i da su cene povoljne, razgovarali
smo i sa kupcima i oni su zadovoljni. Nadam se da će i postojanje dobre trgovine pomoći da ovaj deo grada oživi i da se omoguće nova zapošljavanja. Oplemenjujemo sadržaje svih delova grada, to je deo zacrtanih ciljeva da se u Kikindi živi bolje – rekao je Lukač.
Lukač je dodao da je gradski prostor izdat po tržišnoj ceni. Vlasnik „Zelenog dragstora“, Vladimir Radovanović, kaže da su se potrudili da prostor
pretvore u lep objekat, kao i da je zahvalan lokalnoj samoupravi koja je prepoznala zahteve potrošača, posebno starijih sugrađana.
– Sada su i stanovnici A naselja u prilici da se snabdevaju svim što im je potrebno. „Zeleni dragstor“ postoji od 1995. godine, kada je otvorena prva trgovina kod Suda. Ovo nam je osmi objekat u Kikindi, sa ukupno 40 zaposlenih radnika i još 16 u veletrgovini – kaže Radovanović. – Konkurentni smo zbog brzog obrta robe
i niskih marži. To smo u mogućnosti jer, što više rastemo, dobijamo sve bolje uslove od dobavljača, i te povoljnosti prenosimo na naše kupce.
Novi, najveći objekat ovog lanca, otvoren je jutros u šest, a radnike su dočekali kupci iz susedstva, kaže Dejan Ugrešić, poslovođa osmog „Zelenog dragstora“.
– Ovde živi desetak hiljada stanovnika i mislim da smo im olkšali snabdevanje. Kupci su zadovoljni
kvalitetom i, posebno, cenama.
Zadovoljna je i Hajnalka Đomparin, jedna od prvih mušterija danas.
– Zaista nam puno znači ova prodavnica – kaže. – Vidim da ima sve što nam treba.
Mlada mama, Lidija Jokić, sa svojom bebom, takođe je stigla iz komšiluka.
– Ovo nam je sada najbliže i vidim da su cene povoljne. Tu nam je i vrtić, sada nam je sve usput.
„Zeleni dragstor“ u Ulici Rade Trnića ima radno vreme kao i ostali objekti ove trgovinske mreže – svakog dana, i nedeljom, od 6 do 22 sata. Danas sto artikala ima posebno snižene cene, a svakog meseca su akcijske cene na određene proizvode, kaže Vladimir Radovanović.
On je najavio da će se mreža prodavnica proširivati u gradu i u selima, kao i da će, do leta, jedan objekat, raditi 24 sata. Takođe je pozvao zainteresovane, pre svega iskusne trgovce, da se jave u centralu firme, u Toze Markovića 150a, ukoliko žele da zasnuju radni odnos u „Zelenom dragstoru“ u kojem, kako kaže, rade zadovoljni trgovci.











Pokazalo se da je ideja naišla na odličan odziv i učesnika i publike. Ovoga puta, novac će se sakupljati za dečaka Damjana Petrova iz Kikinde koji je, prilikom rođenja, ostao bez kiseonika, što je dovelo do posledica koje zahtevaju lečenje.
I ove godine na „Ki dance Fest“-u će, uz plesače domaćine iz škole „Dance N Soul Ritmik“, nastupiti i gosti: mažoretkinje iz Studija „Venus plus“ iz Ade i iz plesnog studija „Lana“ iz Pančeva, hip-hop grupe studija „Style“ iz Subotice i „M Dance“ iz Sente, članovi studija savremenog plesa „Quick Dance“ iz Novog Kneževca i bubnjarska sekcija kikindskog Studija „Maus“ koju predvodi Dušan Linjački.





Za sada nije poznato šta je uzrokovalo pad drveta. Po preseku i korenju vidi se da je potpuno zdravo, rekla je sekretarka Sekretarijata za zaštitu životne sredine, poljoprivredu i ruralni razvoj Gradske uprave, Miroslava Narančić, koja je stigla na lice mesta.
nizijsko šumarstvo iz Novog Sada, svako stablo ima svoj zdravstveni karton. Neka su označena kao sasvim, a neka kao malo manje vitalna, ali nijedno nije bolesno, o tome se vodi računa, a to se i vidi po oborenom stablu. Ekipa iz Instituta će već sutra stići u Kikindu kako bi se ustanovio uzrok pada, da nije možda došlo do remećenja korenovog sistema zbog instalacija ili nekih drugih okolnosti – rekla je Miroslava Narančić.
Ona je dodala da vlasnici oštećenih automobila treba da se jave Sekretarijatu za zaštitu životne sredine, poljoprivredu i ruralni razvoj i da, sa dokumentacijom iz Policijske uprave, podnesu zahtev za nadoknadu štete.