Кикинда није стала овог 24. јануара – Кикинда ради, поручио је за скупштинском говорницом градоначелник Младен Богдан на 7. седници Скупштине града која је одржана без присуства одборника опозиције.

-Одсуство опозиције је још једна слика и прилика свега што видимо ових дана, а то је лицемерје, идемо да обуставимо, идемо да станемо, идемо да штрајкујемо. Све што смо радили и радимо, говорили смо и говоримо све смо испунили. Кикинда се, упркос проблемима, развија и расте и на нама је да се заједно постарамо да тако буде и у будућности. Сви ми, дошли смо на своја радна места, јер хоћемо да радимо и да се боримо за нашу Кикинду. Нећемо стати, нити устукнути пред онима који желе да све стане. Наставићемо да радимо, имамо још пуно посла и нико нас неће зауставити у нашим тежњама да остваримо све зацртано за лепшу, бољу и успешнију Кикинду – истакао је градоначелник Богдан.

Одборник Никола Лукач поставио је питање:
-Да ли Скупштина може да донесе одлуку да одборници који су одбили да дођу на заказану седницу остану без одборничког додатка јер свесно не долазе и не желе да раде? Знамо да Србија не сме да стане, да мора да се ради и гради – питао је Лукач.

И председник Скупштине града Душан Попесков захвалио је присутним одборницима што су увек на располагању грађанима и што им је примарно да раде.
Седница је имала само једну тачку дневног реда јер је Спортски центар „Језеро“ доставио захтев за прибављање сагласности на Одлуку о изменама и допунама Статута. Статутом Културно – спортског центра „Језеро“ регулисани су фирма и седиште, делатност, органи управљања, заступање и представљање, планирање рада и развоја, средства за обављање делатности и друга питања значајна за рад и обављање делатности.

-Наша установа не бави се само спортском, него и културном делатношћу. У центру се организују разне музичке и остале манифестације. Овом одлуком „Језеро“ и званично прелази у установу културе. Запосленима ће се обрачунавати зараде према коефицијентима који важе у установама културе јер у супротном би велики део запослених имао минималну плату, па чак и испод – појаснио је в.д. директор Марко Ракин.

Делатности „Језера“, у складу са новим Статутом је извођачка уметност, рад уметничких установа, делатност спортских објеката, делатност фитнес клубова, стале спортске делатности, потом делатност забавних и тематских паркова, остале забавне и рекреативне делатности, изнајмљивање властитих или изнајмљених некретнина и управљање њима, одмаралишта и слични објекти за краћи боравак, делатности ресторана и покретних угоститељских објекта, кетеринг, остале услуге припремања и послуживања хране, услуге припремања и послуживања пића.
А.Ђ.





Новак је до сада вишеструко награђиван на математичким такмичењима у земљи и иностранству и вишеструки је првак државе. Прошле године, на истом такмичењу у Казахстану, освојио је злато. И овога пута био је део тима своје школе, Математичке гимназије, јединствене средње школе у Србији за талентоване ученике у области математике, информатике и природних наука. Ученици ове школе у Казахстану су освојили седам медаља: три златне, три сребрне и једну бронзану – из математике, физике и информатике.
Захваљујући оствареним резултатима екипно су заузели друго место у конкуренцији више од 80 школа са више од 700 ученика, из 15 земаља. Медаљама су окићени и Новакови школски другови: Нина Шушић, Андреј Дробњаковић, Јанко Поповић, Владимир Бранковић, Урош Костадиновић и Софија Чебашек. Вође екипе били су професори Иван Станић и Бобан Маринковић.
Министарство информисања и телекомуникација честитало је данас ђацима Математичке гимназије овај велики успех.
– Редовно одржавамо састанке и све евентуалне проблеме решавамо у ходу. Увек смо добро сарађивали са Градском управом, помажу нам финансијски у организацији Мини-сајма предузетника, заједно решавамо проблеме на које наилазимо. Нашим члановима нудимо и подршку и помоћ: у тумачењу закона, одлука, књиговодственим и правним саветима, све конкурсе намењене предузетницима, покрајинске и републичке, одмах им прослеђујемо и пишемо им пројекте како би аплицирали за доделу средстава. Увек смо ту да подржимо и нове и старе чланове – рекао је председник Синиша Пашић, који је на челу Удружења 11 година. Он је подсетио да Удружење континуирано анимира нове, младе предузетнике да им се придруже јер су погодности, за чланарину од само три хиљаде динара годишње, бројне и веома корисне.
Кум славе био је дугогодишњи предузетник Дејан Ћирић, власник предузећа „Tunning mobile”, а свечаности су присуствовали градоначелник Младен Богдан, члан Градског већа Александар Аћимов, и Вања Радојков, шеф кабинета градоначелника.
Била је ово, уједно и прилика за разговор о будућим плановима који ће допринети даљем развоју предузетништва у граду. Удружење има између 80 и 90 чланова, од тога 30 активних. Неки облици удруживања предузетника у граду датирају још од 19. века, навео је Пашић који је пожелео добро здравље, плодну сарадњу и берићетну годину свима, посебно садашњим и будућим члановима.