Дом ученика средњих школа „Никола Војводић“ један је од седам јавних објеката на територији АП Војводине на ком су завршени радови радови чији је циљ енергетска санација. Урађена је фасада, односно изолација читаве зграде, замена алуминијумских прозора, урађена је спољна керамика, а постављене су и ролетне и термо главе на радијаторима.
Објекат је, приликом посете Кикинди, обишао Бојан Врањковић, покрајински секретар за енергетику, грађевинарство и саобраћај у пратњи Николе Лукача, градоначелника, Дејана Пудара, заменика градоначелника и чланова Градског већа Мирослава Дучића и Тихомира Фаркаша.
-За радове су издвојена 92 милиона динара, а када томе додамо и средства која су опредељена за уградњу штедљиве расвете, кикиндски Дом ученика пример је примене свих мера енергетске санације које ће значајно уштедети електричну и топлотну енергију које ће се кретати до 60 одсто. Покрајинска влада је са Европским банком за обнову и развој потписала уговоре о зајму и донацији и овим средствима више од 50 објеката ће бити енергетски санирано. Већ је договорено да се наредне године овим послом обухвати Економско-трговинска школа за шта је издвојено 60 милиона динара -прецизирао је Бојан Врањковић.
За кориснике је значајно јер ће имати пуно боље услове лети ће им бити хладније, а зими топлије. Љубомир Васичин, управник Дома ученика , казао је да га радује што Покрајинска влада прати рад ове установе.
-Ефекат се видео већ ове зиме. На свим рачунима за струју уштеда је била до 50 процената и то док су трајали радови. Наши гости, спортисти, који долазе током лета приметили су разлику с обзиром на то да долазе сваке године. Посебно се овог лета видело колико значи изолација. Ова инвестиција највећа је од изградње Дома ученика чији капацитет је 190 ученика и студената. Уписали смо 100 средњошколаца и очекујемо око тридесетак студената – рекао је Васичин.
Дом ученика простире се око 4.500 метара квадратних и има 196 места и важан је објекат за град.

-Континуирана је брига локалне самоуправе за ученике и студенте. По завршетку радова можемо да се похвалимо да имамо један од бољих Домова ученика у Србији. Хвала покрајинским и републичким институцијама које препознају наше проблеме и са којима заједнички реализујемо пројекте не само из енергетике, него о из области саобраћаја. И у наредном периоду сарађиваћемо још квалитетније и више како би заједнички унапредили живот у нашој средини – навео је први човек града.
Врањковић је похвалио локалну самоуправу која, како је навео, има проактиван приступ када је реч о аплицирању на конкурсима који расписују покрајински секретаријати.

-У овом моменту Кикинда је један од центара улагања. Сигуран сам да ће градоначелник са својим тимом имати пуне руке посла у наредном периоду – казао је Бојан Врањковић.
БОЉА БЕЗБЕДНОСТ УЧЕНИКА
У фокусу Секретаријата је и безбедност саобраћаја, посебно најмлађих учесника.

-Издвојена су средства за 12 пројеката безбедности саобраћаја у зонама школа у Кикинди и месним заједницама. Реч је о вертикалном и хоризонталном обележавању зона школа и постављању ограда. Не могу, а да не истакнем и брзу саобраћајницу „Осмех Војводине“ која је од великог значаја за развој града – прецизирао је Бојан Врањковић.
А.Ђ.
Данас су малишани из вртића „Маслачак“ из Башаида, уз чланове „Гусала“ и музичаре, песмом и игром, уз пите од бундеве и добошара, „Дане лудаје“ представили Зрењанинцима и Новосађанима.

– Овде смо да Српску Атину позовемо на нашу највећу манифестацију и да покажемо шта све Кикинда нуди, да представимо нашу гастрономску понуду, али и туристичке и привредне и потенцијале. Имаћемо и сајам предузетника на којем ће своје производе моћи да представе сви који то желе, а Кикинда ће поново бити највећа гостинска соба Европе. Долазе нам гости из земље и из иностранства, традиционално у највећем броју из Румуније. Имамо и програме за децу, различите приредбе, измерићемо најтежу и најдужу лудају. „Дани лудаје“ имају велику понуду, коју сваке године обогаћујемо, а за организацију манифестације већ смо добили престижне награде. Позивамо све да дођу и да то виде уживо – рекао је председник Градске скупштине, Младен Богдан у Инфо-центру Туристичке организације Војводине.











