Dom učenika srednjih škola „Nikola Vojvodić“ jedan je od sedam javnih objekata na teritoriji AP Vojvodine na kom su završeni radovi radovi čiji je cilj energetska sanacija. Urađena je fasada, odnosno izolacija čitave zgrade, zamena aluminijumskih prozora, urađena je spoljna keramika, a postavljene su i roletne i termo glave na radijatorima.
Objekat je, prilikom posete Kikindi, obišao Bojan Vranjković, pokrajinski sekretar za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj u pratnji Nikole Lukača, gradonačelnika, Dejana Pudara, zamenika gradonačelnika i članova Gradskog veća Miroslava Dučića i Tihomira Farkaša.
-Za radove su izdvojena 92 miliona dinara, a kada tome dodamo i sredstva koja su opredeljena za ugradnju štedljive rasvete, kikindski Dom učenika primer je primene svih mera energetske sanacije koje će značajno uštedeti električnu i toplotnu energiju koje će se kretati do 60 odsto. Pokrajinska vlada je sa Evropskim bankom za obnovu i razvoj potpisala ugovore o zajmu i donaciji i ovim sredstvima više od 50 objekata će biti energetski sanirano. Već je dogovoreno da se naredne godine ovim poslom obuhvati Ekonomsko-trgovinska škola za šta je izdvojeno 60 miliona dinara -precizirao je Bojan Vranjković.
Za korisnike je značajno jer će imati puno bolje uslove leti će im biti hladnije, a zimi toplije. Ljubomir Vasičin, upravnik Doma učenika , kazao je da ga raduje što Pokrajinska vlada prati rad ove ustanove.
-Efekat se video već ove zime. Na svim računima za struju ušteda je bila do 50 procenata i to dok su trajali radovi. Naši gosti, sportisti, koji dolaze tokom leta primetili su razliku s obzirom na to da dolaze svake godine. Posebno se ovog leta videlo koliko znači izolacija. Ova investicija najveća je od izgradnje Doma učenika čiji kapacitet je 190 učenika i studenata. Upisali smo 100 srednjoškolaca i očekujemo oko tridesetak studenata – rekao je Vasičin.
Dom učenika prostire se oko 4.500 metara kvadratnih i ima 196 mesta i važan je objekat za grad.

-Kontinuirana je briga lokalne samouprave za učenike i studente. Po završetku radova možemo da se pohvalimo da imamo jedan od boljih Domova učenika u Srbiji. Hvala pokrajinskim i republičkim institucijama koje prepoznaju naše probleme i sa kojima zajednički realizujemo projekte ne samo iz energetike, nego o iz oblasti saobraćaja. I u narednom periodu sarađivaćemo još kvalitetnije i više kako bi zajednički unapredili život u našoj sredini – naveo je prvi čovek grada.
Vranjković je pohvalio lokalnu samoupravu koja, kako je naveo, ima proaktivan pristup kada je reč o apliciranju na konkursima koji raspisuju pokrajinski sekretarijati.

-U ovom momentu Kikinda je jedan od centara ulaganja. Siguran sam da će gradonačelnik sa svojim timom imati pune ruke posla u narednom periodu – kazao je Bojan Vranjković.
BOLJA BEZBEDNOST UČENIKA
U fokusu Sekretarijata je i bezbednost saobraćaja, posebno najmlađih učesnika.

-Izdvojena su sredstva za 12 projekata bezbednosti saobraćaja u zonama škola u Kikindi i mesnim zajednicama. Reč je o vertikalnom i horizontalnom obeležavanju zona škola i postavljanju ograda. Ne mogu, a da ne istaknem i brzu saobraćajnicu „Osmeh Vojvodine“ koja je od velikog značaja za razvoj grada – precizirao je Bojan Vranjković.
A.Đ.
Danas su mališani iz vrtića „Maslačak“ iz Bašaida, uz članove „Gusala“ i muzičare, pesmom i igrom, uz pite od bundeve i dobošara, „Dane ludaje“ predstavili Zrenjanincima i Novosađanima.

– Ovde smo da Srpsku Atinu pozovemo na našu najveću manifestaciju i da pokažemo šta sve Kikinda nudi, da predstavimo našu gastronomsku ponudu, ali i turističke i privredne i potencijale. Imaćemo i sajam preduzetnika na kojem će svoje proizvode moći da predstave svi koji to žele, a Kikinda će ponovo biti najveća gostinska soba Evrope. Dolaze nam gosti iz zemlje i iz inostranstva, tradicionalno u najvećem broju iz Rumunije. Imamo i programe za decu, različite priredbe, izmerićemo najtežu i najdužu ludaju. „Dani ludaje“ imaju veliku ponudu, koju svake godine obogaćujemo, a za organizaciju manifestacije već smo dobili prestižne nagrade. Pozivamo sve da dođu i da to vide uživo – rekao je predsednik Gradske skupštine, Mladen Bogdan u Info-centru Turističke organizacije Vojvodine.











